Přejít na obsah


Fotka

Vyjádření Groundspeaku k politickému obsahu keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
252 odpovědí na toto téma

#81 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:30

Jak psal DarkLord, hrajeme americkou hru podle amerických pravidel. Že je pro jejich hyper super mega korektnost jednoho dne všechny ty národnostní, náboženské, hasičské a poetické menšiny vynesou v zubech, je jejich problém. Z listingu Roverů atmosféra doby sálá i bez citace zákona. A jak je možné, že přes zákaz propagace komunismu sedí v Parlamentu strana s tímto slovem v názvu, se probírá v novinách každý rok.
  • 0

#82 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:48

MK1977 napsal/a:
Kdo mě přesvědčí ....


proc by te mel kdo presvedcovat? :D. presvedceny lidi presvedcit nelze. a i kdyby, co by to vylepsilo? :).
  • 0

#83 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:54

Právě že o tom přesvědčen nejsem :D
  • 0

#84 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:56

Docela me prekvapili zastanci praskace, ze jako za to ani nemuze. Problem je, pokud se zakonem zacne nahrazovat selsky rozum. Mam jeden pekny priklad z nasi ulice, ktery potazmo muze byt problemem velke casti ulic ve vetsich mestech: Bydlime v okrajove ctvrti, kde nejsou siroke silnice. Auta parkovala na obou stranach, ale pak se dalo projet jenom jednim smerem. Zacal jsem parkovat kolem auta na sirokem chodniku. Po case tak parkovali vsichni - ulici se dalo projizdet, na chodniku zbylo mista i pro kocarek. Jendou si ale nejaky stezovatel stezoval na policii, ze auta parkuji na chodniku. MP rozdal v ulici par pokut a tak jsem se pustil do boje, aby se stani legalizovalo. Ukazalo se po konzultaci s policii, mistnim odborem dopravy, ze to vlastne vubec legalizovat nejde a ve vetsine okrajovych ulic ve meste by se mohly rozdavat pokuty za parkovani na dennim poradku. Dokud ale projedou hasici i zachranka a nestezuji si bonzaci, tak je lepsi to neresit a pouzivat jenom selsky rozum a cit. Vsechno se proste zakonem vyresit neda, z toho pak vznikaji ty paskvily, ktere chrli EU, aby zakonem nahradila rozum.
  • 0

#85 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:58

Místo abych se věnoval práci neustále se mi hlavou honí stále absurdnější myšlenkové konstrukce. Nyní jsem dospěl k definitivnímu řešení geocachingové otázky:
Vy-víte-které rozhodnutí vy-víte-kterého prezidenta vy-víte-které země, které začalo platit 1. května 2000 bylo jistě politické. Veškeré další činnosti odvozené od tohoto rozhodnutí jsou tedy nevyhnutelně také politické. Takže vy-víte-která firma, která na tomto rozhodnutí založila svůj obchodní model by měla ukončit svou činnost. :)
  • 0

#86 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 11:13

A já myslel že parlament je současná politická instituce, jejíž názor je v keši v souvislosti s příběhem předkládán, propagován a podporován. Ale zřejmě se hrubě mýlím. No nakonec není to na mně. Klidně se tu dál hadejte. Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám něco napsat. Evidentně jsem neměl, protože jsem akorát založil další větev pro hádky. Takže všem přeji hezký den a jdu si číst něco optimističtějšího.
  • 0

#87 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 11:31

Bude k tomuhle nějaké oficiální stanovisko a guidelins, nebo prostě bude záležet jak zrovna kdo daný listing pobere?

Psaná pravidla by byla samozřejmě přísnější, než pokud se ponechá na pravomoci reviewrů, aby mohli občas přimhouřit oči a pustit něco, co je trochu přes čáru. Je možné zkusit, co všechno projde, případně se s reviewrem dohodnout, kam až je přijatelné ustoupit, ale jakmile někdo začne na fóru vykřikovat, jaktože mu to ten ***** reviewer neschválil, kgyž GC****, GC***** a GC***** je skoro totéž, tak si může každý snadno představit, k jakým koncům to povede. V minulém vláknu bylo velice výstižné podobenství o foukání kouře průvodčímu do obličeje.
  • 0

#88 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 11:37

poohDA napsal/a:

Trhac napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
odpoved naleznete v pristim cisle - tj 15.cervence.

Co se stane 15.7.? Tedy kromě unikátního zákrytu Jupitera Měsáícem?

http://www.astrovm.c...-15-7-2012.html

Možná to jsou ta veliká znamení na obloze o kterých píše v té nejmenované staré knize ten nejmenovaný prorok.


Myslíš tu nejmenovanou hodně starou knihu, co se pod ní autor nepodepsal?

  • 0

#89 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 11:56

haggaeus napsal/a:Please define what makes cache listing political

Proboha, jen to ne! Při vší úctě, tohle se mi nejeví jako dobrý nápad. Ponechme to i nadále na uvážení místních reviewrů, a můžeme si zachovat místní specifika, pokud to zase nezačnou rozmazávat radikální aktivisti.
  • 0

#90 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 12:17

Většina lidí prostě byla toho názoru, že cache tohle pravidlo neporušuje, že nejde o politickou agitaci,

Ty máš k dispozici nějakej statisticky významnej průzkum, jaký je většinový názor? Já bych zase spíš předpokládal, že spousta lidí, co si přeje zachování apolitičnosti cachingu, se k tomu vůbec nevyjádřila, protože nemají zapotřebí, aby jim někdo pak nadával do komunistů a estébáků.
  • 0

#91 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:11

Většina z těch, co to tady řešili samozřejmě. Konkretně z těchhle: "Dale pak za to muzou vsichni dalsi kteri prispeli k verejnemu natlaku na RW." To aby člověk citoval větu po větě :-/ .
  • 0

#92 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:59

Halstead: ta "vetsina lidi, co si preje apoliticnost cachingu" se tim naprosto nemusi znepokojovat, protoze ona kes politickou agitaci nebyla. Otazka ovsem je, co prinese avizovana uzaverka 15.7. Bude to cistka kesi a ukazka politicky korektni predposranosti, nebo to bude provedeno se selskym rozumem a s citem pro vec? Doufam v to druhe a bojim se toho prvniho. Dalsi moznost je, ze se nic nestane, ale myslim, ze tim se problem neresi, ale jen odsune. Asi tak do dalsi stiznosti na GS.
  • 0

#93 Hlavas2012

Hlavas2012

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:00

Jsem přesvědčen, že říkat, že "král je nahý" se prostě má. Jsem přesvědčen, že bezbřehá "politická (či jiná) korektnost", jakou zde GS předvádí je v této podobě rovnou cestou do pekel. Jsem přesvědčen, že ZLO, je nutné pojmenovat a poznat příčiny jeho vzniku, abychom měli možnost se mu napříště postavit a včas jej zarazit. Jsem přesvědčen - a prohlašuji to jako (někdy až nekritický) amerikanofil - že jednání a postup GS je hanebný, přizdisr**ský a ultimativní! Nikoli právě a jen proto, že jsem autorem cache Smrt Jizerských roweru. Ale proto, že podle zmíněného (prostřednictvím DLR oznámeného) pravidla pro české ownery, potažmo RW, by měly být archivovány desítky, spíše stovky CS caches a jistě i řada caches v USA, potažmo i v jiných zemích... Absurdně toto jednání GS připomíná situaci popisovanou v mém listingu. Nebo lépe řečeno citátem z Černých baronů: "O tom co je pěkné a co ne, rozhodujeme my! Strana!"

První "ovoce" už to přineslo. Dnes byla ownerem (raději dobrovolně) archivována velmi dobrá (a rovněž t.zv."kontroverzní") cache http://coord.info/GC1BV49.

Takže jakmile mi to čas dovolí, všechny svoje caches publikuji na opencaching a s GS resp. geocaching.com KONČÍM. Nemám ani chuť ani zájem podílet se nadále na něčem podobném... Fuck of Groundspeak!



Všem kteří podporovali právo na existenci cache Smrt Jizerských roverů děkuji!

Těm, kdo měli k cache Smrt Jizerských roverů věcné, seriozní připomínky, byť i nesouhlasné, děkuji za názor.

Nevím, zda mi to DLR bude tentokrát věřit ;), ale i jemu děkuji za spolupráci.

Mikrupa-cz alias "bonzák Bretschneider" gratuluji! Jistě jej jeho hrdinský čin, kterým nejen že zlikvidovat Smrt Jizerských roverů, ale pravděpodobně následně i řadu dalších caches, bude dlouho hřát u srdce :o a věřím, že i v cacherské komunitě mu přinese nehynoucí slávu.
  • 0

#94 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:03

Hlavas: brzdi. Nahlasit GS kes, o ktere si myslim, ze porusuje pravidla je pravo jednoho kazdeho. Zde nelze mikrupovi nic moc vycitat. Smutne ovsem je, ze reakci je preventivni archivace, jen aby nebyla kes nekoho nahodou urazejici. A jeste smutnejsi je, ze mikrupa neni ochoten nebo schopen svuj nazor podporit relevantnimi argumenty.
  • 0

#95 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:05

Když tak sleduji tuto diskuzi, která je mimochodem stejně plodná, jako většina jiných, jsem rád, že dělám kešky o pejscích a o přírodě. Je to sice taky kontroverzní téma, hlavně ti pejsci, ale politika to je jiná. Pro jistotu si dělám názor pouze na to, co jsem zažil sám a ostatní beru jako informace jednotlivých zájmových skupin, které nemusí být úplně pravdivé, neboť třeba i 90 procent pravdy pravda není. Jestli však chci hrát hru Geocaching, musím jí hrát podle pravidel GC a pokud ne, hrát ji nebudu. To si GC pohlídá. Jestli si tady někdo myslí, že vše je důsledek jednoho práskutí tak se asi dost mýlí. Jsem přesvědčenej, že "analýza frekvence sledovaných slov a výrazů" celého serveru GC leží na stolech spousty úředníků. Scénář bych viděl takto: RW konzultuje obsah na GC, dostane doporučení no a tu keš si pohlídáme, RW keš pouští, ale objevuje se tam NA. Šup s ní do archivu, my Vám ukážeme hajzlíci neposlouchat doporučení.:D:D:D
  • 0

#96 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:06

Jen na okraj dodávám, že "političnost" a "českost" nejsou - podle mne - v vlastně podstatné. Nějakou dobu jsem žil v cizině, mám tam založených pár keší. Jednoho dne mi napsal příslušný zahraniční reviewer, že je na moji cache stížnost. A slušně požádal, abych danou věc odstranil. Což jsem učinil. Porušení pravidel bylo sice nejasné a existuje hromada dalších keší, které stejný princip používají. A dokud je někdo nenahlásí, budou dál existovat. Jsou možná na hraně pravidel, ale pokud dojde na "hlášení", budou asi posuzovány přísněji. Poučení pro mne - dodržovat dohody s reviewerem. Kdybych mu nevyhověl, stěžovatel by to hnal dál a konec je zřejmý. Cache by byla v archivu a s ní možná řada dalších.
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#97 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:17

Fast Hippo napsal/a:
Hlavas: brzdi. Nahlasit GS kes, o ktere si myslim, ze porusuje pravidla je pravo jednoho kazdeho.


Standardní postup ale je zalogovat Need archive, pak situaci řeší rewiever. Kdyby měl všechno řešit GS, nedělali by nic jiného. Zato rewievrům by se ulevilo.
  • 0

#98 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:18

lubbez napsal/a:
... Je to sice taky kontroverzní téma, hlavně ti pejsci, ale politika to je jiná. ...


Teda, takhle protěžovat psy, jak k tomu přijdeme my akvaristi? :D
  • 0

#99 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:36

Halstead napsal/a:

Většina lidí prostě byla toho názoru, že cache tohle pravidlo neporušuje, že nejde o politickou agitaci,

Ty máš k dispozici nějakej statisticky významnej průzkum, jaký je většinový názor? Já bych zase spíš předpokládal, že spousta lidí, co si přeje zachování apolitičnosti cachingu, se k tomu vůbec nevyjádřila, protože nemají zapotřebí, aby jim někdo pak nadával do komunistů a estébáků.

Podepisuju.
Přijde mi, že pisatelé, nadávající ostatním do komunistů, estebáků, komsomolců atd. ,protože ti třeba jen částečně nesouhlasí s jejich jediným možným výkladem "svaté pravdy", používají metody, které tu ve velkém zavedli právě ti, kterými tak okázale opovrhují.
  • 0

#100 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:45

Mám dojem, že by to pomalu chtelo stanovit důležitou funkci politického schvalovatele - tzv. politruka :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama