Přejít na obsah


Fotka

Setkání s divokou zvěří při geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#1 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 1:35

Kešky nás všechny často zavedou do lesa v různou roční dobu a to nejen ve dne, ale i v noci. Často sebou my kačeři bereme i děti a to i na některé noční kešky. Může se stát, že při takové procházce lesem narazíme např. na divočáka. Může to být v době mladých, kdy je to obzvlášť nebezpečné, ale může to být i nedávno postřelené zvíře.

Docela drsná četba je k tomuto tématu např. tady:
Myslivecké fórum - téma "napadení divočákem" http://www.mysliveck...idiskuze&id=405

Článek - Co dělat, když potkám divokou zvěř: http://www.mezistrom...am-divokou-zver

Máte nějaké osobní příhody z podobného setkání? Stalo se to ve dne, nebo v noci? Máte nějaké doporučení, jak se zachovat?
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#2 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 7:52

:) jela jsem na kole - po silnici - loni v červnu ...a z kukuřice přede mnou vyšlo malé krásné pruhované prasátko - přímo na silnici - a kvičelo :) :) Tak jsem jela, jela, kochala se kochala, dumala jestli zastavím a vyfotím :o Pak mi docvaklo, že asi bachyně bude hodně blízko, když tak mladej řve............ Tak rychle, jak jsem odjela do toho mírného kopečka a pryč od něj, tak rychle asi už nikdy na kole nepojedu B) - to byl pravý sprint !!! :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#3 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 08 červenec 2012 - 8:08

Včera okolo 21:00 jsme lovili MobyDicka 11,12 v luhačovických lesích. Viděli jsme srnce a 3 sovy, pokud člověk našlapuje a jde potichu, má šanci něco vidět.
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 8:10

Nevěřte pověrám B) Na Brdech mezi prasatama spíte, ty potvory chytrý ví, že kolem kempů je dycky dost žrádla, tak si to chodějí zkontrolovat. Třikrát za noc se ti stane, že vystydlej jdeš pomočit smrček a voni jsou v něm selata, pět metrů od spacáku. Ani moc daleko neodběhnou, nadávaj, a za dvě hodiny to samý. Když vyplašíš ruml, utíkaj první bachny a selata z různých vrhů běží poslední. V noci ti klidně proberou žracák, když ho nemáš pod hlavou, a dvakrát už se nám stalo, že ho probrali i když byl pod hlavou :D Kluci spali tak tvrdě, že si v polospánku mysleli, že to je nějakej ze psů z kempu a ještě se s nim dohadovali, prej "Lehni!". Ráno to vyprávěj a my povidáme: "Ale dyk my ho s sebou vůbec nemáme?" Když seš sám a sedím už u skomírajícího ohně, přijde zvědavej roček na tři metry. Můžeš si s nim povídat. Už leta nebylo na Brdech tolik prasat jako letos.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 8:13

S divokou zvěří zrovna ne, ale vybavil se mi jeden zážitek se zvěří hospodářskou.
Jak je psáno v článku, hlavní je nebát se, či nedat najevo strach úprkem. Tím se dá věři jasně najevo, že je v přesile.
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 8:15

brtnicek napsal/a:
:) jela jsem na kole - po silnici - loni v červnu ...a z kukuřice přede mnou vyšlo malé krásné pruhované prasátko - přímo na silnici - a kvičelo :) :)
Tak jsem jela, jela, kochala se kochala, dumala jestli zastavím a vyfotím :o
Pak mi docvaklo, že asi bachyně bude hodně blízko, když tak mladej řve............
Tak rychle, jak jsem odjela do toho mírného kopečka a pryč od něj, tak rychle asi už nikdy na kole nepojedu B) - to byl pravý sprint !!! :)


Právě že bachyně nebyla blízko, když mladý tak řvalo... mohlo se ztratit při nějakým útěku anebo ještě spíš bachni někdo střelil a selata se teď hladová toulají po lese. Bohužel to tak u nás je, prase není hájený ani v době vrhu.
Většina společenství si to sice reguluje vlastníma vnitřníma předpisama, ale jestli se nepletu, tak se nepletu. :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 8:48

Citecka napsal/a:

brtnicek napsal/a:
:) jela jsem na kole - po silnici - loni v červnu ...a z kukuřice přede mnou vyšlo malé krásné pruhované prasátko - přímo na silnici - a kvičelo :) :)
Tak jsem jela, jela, kochala se kochala, dumala jestli zastavím a vyfotím :o
Pak mi docvaklo, že asi bachyně bude hodně blízko, když tak mladej řve............
Tak rychle, jak jsem odjela do toho mírného kopečka a pryč od něj, tak rychle asi už nikdy na kole nepojedu B) - to byl pravý sprint !!! :)


Právě že bachyně nebyla blízko, když mladý tak řvalo... mohlo se ztratit při nějakým útěku anebo ještě spíš bachni někdo střelil a selata se teď hladová toulají po lese. Bohužel to tak u nás je, prase není hájený ani v době vrhu.
Většina společenství si to sice reguluje vlastníma vnitřníma předpisama, ale jestli se nepletu, tak se nepletu. :o


Aby nedošlo k mílce. Bachyně je hájena a né, že ne. ;) Bachyně rodí mláďata většinou v dubnu, no a až do začátku srpna je hájena.
  • 0

#8 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:10

Respekt mame tedy hlavne z prasat a snazime se toho duvodu nechodit v lese pres mlazi apod . Neverim, ze nejaka lesni zver utoci sama od sebe , rekl bych ze problem muze byt max s prasaty v dobe vrhu , nicmene nikdy jsem v lese neprisel do blizkeho kontaktu se zveri (coz neznamena ze ona ne se mnou :-) a to ani nejakou tu dobu toho vandrovani v mladi a zejmena diky osamocenemu nocnim presunu pouze za svitu mesice na Brdech z tehdejsi TO Dakota ( musel jsem v nedeli na ranni od 6:30) jsem si uvedomil jak les v noci zije . Setkani pri hledani kese u Sazavy s kolouchem s penou u ust do setkani s divokou zveri nepocitam :-) - zde jsem skutecne kvapem opoustel perimetr :-) Nicmene v odkazech v prvnim prispevku mne zarazily jine aspekty , tj myslivci lesu pani... Namatkou vytrhnu z kontextu ..... vzal jsem si Skorpion, to prase postrelil nas nacelnik, vzal jsem si toho Skorpiona v praci ze skrinky , Skorpion je "slaby", do lesa je vhodna kratka palna zbran, mam 9 Luger ale chtelo by to 0.45, chtelo by to pohazet v lese ruce, nohy z patologie- to by pak byl v lese klid od turistu a lidi se psy, sla jsem na nocni lov ale baterku jsem zapomnela doma, tak jsme vjeli do repky s autem a prase pritlacili .... skutecne dost drsny a cerna prasata tim nemyslim . V kontextu toho - vlastne mam jednu prihodu s primym kontaktem s lesni zveri - no ale nebylo to v lese ale v blizkosti Kourimi na silnici mezi dvema poli, jedno s vzrostlou kukukrici, druhe strniste a mezi nimi ta silnice, po ktere jsem jel tehdy Golfem . Zaujalo mne na tom strnisti zaparkovane BMW a o nej se opiral clovek s dlouhou palnou zbrani a klidne pokuroval, najednou se z leve strany vyritila z kukurice bachyne s cca 4 selaty hnana tlupou honcu rovnou pres silnici na strniste . Strhnul jsem to doleva a vyhnul se bachyni s mladymi, ale stejne , posledni sele jsem vzal blatnikem - takze blatnik,naraznik, hauptna, svetlo, zrcatko a dvere v haji .... Myslivci ovsem naprosto v klidu - zadna omluva, pan mel zaplacenou ranu tak co... vyvrhli prase, nechali v prikopu pouze vnitrnosti a zuby a s tim ze az prijedou policati, at jim reknu ze jsou nekde v M... u rybnika. Tak to byl muj jediny skutecny kontakt s divokou zveri :-)
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:20

Kdyz uz jsme u tech palnych zbrani a strileni:

Zastřelení rozzuřeného kance 1911 A1 .45ACP
http://www.drsnysvet...zureneho-kance/

Zastřelení kance Desert Eagle .50AE


Zastřelení kance .40 S&W



Zastřelení kance 10mm AUTO


Zastřelení kance 9mm


Jak je videt, ono neni az tak dulezita raze, ale hlavne, kam to clovek posadi (viz. treba holcina s .40 SW, ktera do nej vykropi celej zasobnik a nic a u druhyho videa stacila jedna dobre mirena rana stejnou razi).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:37

No, možná bych se v noci nebál divokých prasat, ale spíš myslivců, co je jdou střílet a jsou schopni střílet po všem, co se hýbe. Už mnohokrát zastřelili sebe navzájem, nebo pasoucího se koně. Nic proti myslivcům nemám, ale některým lidem prostě flinta do ruky nepatří.
  • 0

#11 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:47

S474N napsal/a:
Kdyz uz jsme u tech palnych zbrani a strileni:


A já měl pocit, že otázka zněla "jak se zachovat při setkání s divokou zvěří při geocachingu" :-((
Buď tím teda S474N myslel "prostě to zvíře odpráskněte, nejlépe pistolí nadesetkrát, aby byla větší prča", nebo si jen splet server...
Sorry, ale nedalo mi neraagovat. Bavíme se tady o geocachingu a respektování přírody a objeví se tady takovýhle odkazy ...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:47

no minulý týden kolem Bunče jsem viděl několikrát obrysy černé v dálce mezi stromy, tak jsem dupal, svitil čelovkou (sice jsem přišel o krásné roje světlušek, ale každý asi slyšel nějaké děsivé příběhy o tom jak je černá útočná .. tak sem šel na jistotu) a na mobilu si pustil hudbu, vcelku hlasitě .. aby mně prostě slyšely ...

ale jo .. jednou jsem už potkal prasátko .. zrovna u kešky viz
http://coord.info/GL7NMDFP
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 9:48

tomy.22 napsal/a:
Aby nedošlo k mílce. Bachyně je hájena a né, že ne. ;) Bachyně rodí mláďata většinou v dubnu, no a až do začátku srpna je hájena.


Pravdu máš, náčelníku... sem si to našel.
Což nic nemění na tom, že každou chvíli tu bachnu někdo střelí anebo najdeš opuštěný selata.

Sele s bachnou v dosahu nebude kvičet, ale utíkat k ní, pokud ho teda nedržíš za zadní nohu. Pak je to tvůj problém. B)

PS: černá se navíc nepohybuje "bachyně se selaty", ale v rumlech, kde je několik bachyň, loňčáků a několik vrhů selat. Když se ti je podaří přes den vyplašit (často spějí v mlází a v houští, a to je právě třeba v lesních školkách...), je to zvuk, jako když běží bizoni, si myslim, teda, a hned tak nějaká ohrada či plot nevydrží. Ozve se "křuch, pinkkk" a půl oplocení oplocenky je pryč i s prasatama.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 olmiq

olmiq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 10:08

Na naháňce jsem asi ze tří metrů viděl kance-sekáče, jak si poradil s klasickým pletivem nataženým mezi stromy - dvakrát trhnul hlavou a byl skrz. Každopádně si myslím, že se divočáků není třeba bát, pokud nedržíte v náručí kvičící sele před jeho maminkou... Jednou se mi podařilo vnořit do podrostu, kde ležela bachyně "na hnízdě" se selaty a asi na pět metrů mě periodickým cvakáním čelistí upozornila, abych si laskavě vybral jinou cestu.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 10:57

mpik: asi tak :-) plavcik: moc si poustis fantazii na spacir. Reagoval jsem pouze na vykopirovane casti z diskuse od myslivcu, kde se dohadovali o tom "co staci".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 08 červenec 2012 - 11:18

U dvou krabiček.. jsem potkal prase. Teda prasata. 1) Zjevení v Průčelské rokli, kdy jsem u jedné stage omylem uklouzl a nějakých 30 metrů pode mnou se zvedla dvojice kanců a odkráčela vyspávat jinam. Pak jsem potkal ještě jedno osamělé na stezce na cca 15 metrů, ale taky se prostě jen obrátilo a odešlo samo. 2) Stěna trollů nad Sebuzínem, kde proti nám vyběhlo sele z křoví a roztomile zakvičelo, načež se z téhož křoví (naštěstí!) na druhou stranu od nás vysypal zbytek rodinky a uháněl k Neumětelům... Takže hluk pomáhá. ;)
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...

#17 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 13:00

V týdnu, když jsme se v noci vraceli z keší a letního kina na kolech, tak jsme u Hodonína na bývalé celnici viděli 2 liščata. Jinak vídám klasicky jen srnky a nějaké ty ptáky.
  • 0

#18 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 13:18

plavcik napsal/a:
A já měl pocit, že otázka zněla "jak se zachovat při setkání s divokou zvěří při geocachingu" :-((


Ano, otázka zní v podstatě takto + navíc: Máte nějaké osobní příhody z podobného setkání? ;)


Jinak - ten odkaz na web myslivců jsem sem dávala spíš pro ukázku toho, jak se tam popisuje setkání s postřeleným, zraněným divočákem, těch příhod je tam opravdu hodně.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#19 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 13:22

mpik napsal/a:
No, možná bych se v noci nebál divokých prasat, ale spíš myslivců, co je jdou střílet a jsou schopni střílet po všem, co se hýbe. Už mnohokrát zastřelili sebe navzájem, nebo pasoucího se koně. Nic proti myslivcům nemám, ale některým lidem prostě flinta do ruky nepatří.


Ono to svým způsobem spolu souvisí, protože coby kačeři můžeme vyrazit např. na noční keš někam, kde myslivci nějakou dobu před tím "úřadovali" a mohli přitom nějakého toho divočáka postřelit a ještě nenajít (viz. právě ten web myslivců). A narazit v lese v noci na takové zvíře... raději nedomýšlet...

Jinak nechci tu rozebírat nebezpečí plynoucí od myslivců a jejich pušek, na to je tu jiné vlákno, které jsem našla...
Tady mi jde opravdu jen o setkání s nějakou tou divokou zvěří a jak se chovat v případě, že hrozí, že zvíře zaútočí. :|
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#20 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 14:32

Myslím, že riziko napadení divokou zvěří je v naších luzích a hájích minimální a nemá smysl se nějak stresovat. K divočákům samozřejmě chovám patřičný respekt a když někde vidím známky jejich přítomnosti, jsem obezřetnější, ale je velmi nepravděpodobné, že by některý zaútočil (proč by to také dělal). Pohled některých myslivců, kteří přivedou zvíře do obrovského stresu nebo ho postřelí a díví se, že bojuje o život, je poněkud tragikomický. Spíše se venku bojím psů, tady už mi to riziko přijde reálnější, a to jak u zatoulanců, tak psů v klidu venčených páníčkem. Bohužel sám mám v rodině majitelku nevychovaného pitbula a bojím se, kdy někomu ublíží. Pokud by se chtěl člověk cítít jó bezpečně, může nosit na opasku pepřový sprej nebo repelent na medvědy, který funguje i na lidi i na psy (a taky na ty medvědy).:) Občas mě tak napadne, při prozkoumávání různých hromad kamení, že by nebylo asi úplně příjemné nahmatat zmiji. Myslím, že už se to tu někde i řešilo. Zase to chce dát si v rizikových oblastech víc bacha, nadruhou stranu už pár let kolem sebe koukám, jak můžu, abych nějakou zmiji našel, ale zatím to byly vždy jen mrtvolky.:(
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama