Přejít na obsah


Fotka

Setkání s divokou zvěří při geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#41 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:15

Puvodne jsem chtel jen prispet, ze vic nez na divoka zvirata mam stesti na milenecke pary (obcas i v nejlepsim B)), ale se zajmem jsem si precetl prispevek z americky. Tam bych asi bez rukavic a predchoziho pruzkumu nikam nesahl. Uz v Recku jsem byl pozornejsi pri sahani nekam. O pavouckovi braun recluse jsem slysel (obcas se da najit v bedne s banany) a jeho kousnuti nevypada pekne:
Vložený obrázek
  • 0

#42 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:19

Chryseis napsal/a:
Verzana: Díky za tenhle příspěvek. Třeba pomůže některým místním strašpytlům uvědomit si, že naše země je opravdu doslova zemský ráj a nejen na pohled :) Nemáme tu jediný opravdu vážně nebezpečný druh zvířete nebo rostliny (Čímž nemyslím jedovaté bobule, u těch platí to, co u divočáků - když je nebudete dráždit, neublíží vám :P. V některých částech USA je možné skončit v nemocnici po neopatrném projítí křovím, zájemci nechť si vygooglí rostlinku s latinským názvem Toxicodendron, ale pozor, většina souvisejících obrázků je pro silné povahy). Takže, běžte lovit a při setkání se zvěří radši foťte ;)


Jednou jsem se nějak zatoulal na listing jedné cache někde v Keni, umístěné nedaleko řeky kam chodí zvířata pít. Jeden z cacherů napsal jenom write note s tím, že to dnes nešlo. K tomu přidal fotku lva ležícího jenom pár metrů od cache.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#43 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:40

Ano, jsme zhýčkaní z naší mírné kultivované krajiny, kde již dávní předkové vyhubili šelmy, hmyz a hadi jsou vesměs neškodní a tektonické zlomy tu nevedou. Mám jen tři konktakty a to vesměs čichové, protože s mrtvou zvěří, Chcíplé a rozkládající se prase na Matrixu a v potoku u Vodopádu Kejné a rozmetaná srna u Studánky sv. Vojtěcha na Šumavě. Jo, a jednou jsem málem vzbudil vosy v dutině stromu (Výklenková kaple Benátky n/J).
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#44 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:50

Nekdo tu pred chvili zminil hady, malem bych zapomel na zatim nejvetsi kousek, kterej jsem nasel onehdy u kesky GC1JJHT
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#45 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:54

Já se potkal v křoví s divočákem, když jsem hledal keš Petrova slapota. Při jednom z prvních neúspěšných pokusů jsem prolízal porostem smrčků či čeho hezky propleteným kořví, ostružin a podobného "plevele" a najednou vedle se vedle mě něco prodírá křovím. Tak si říkám, že by další zbloudilý kolega? Houkl jsem tím směrem, ale žádná reakce. Pak jsem zahlídl pohyb něčeho hnědýho 1-2 metry ode mě, jenže to bylo skrz dost hustý porost, v tu chvíli mě napadl myslivec, tak jsem radši houkl tím směrem,abych to náhodou nekoupil od nějakýho šílence. Ale reakce zase žádná, jen pohyb. Když jsem pakpo nějaký chvíli z houštin vylezl, tak chvíli po mě odtamtud vyběhlo krásný stádečko divočáků. Jinak srnky, veverky, zajíce apod. potkávám relativně často a některý z nich i ve městě. Zajíce jsem běžně potkával i ve svém předchozím zaměstnání. V areálu Parama jich pobíhaly mraky, jednou jsem na jednoho skoro šlápl. Jednou tam zase pobíhala kuna. Když jsem přejížděl nedávno mezi nočními kešemi, potkal jsem na silnicích taky spoustu zvířat. Skoro takovej malej zvířecí Václavák :) Jinak na dvou posledních nočních dohromady tři žáby a hejna světlušek.
  • 0

#46 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:01

kapsa napsal/a: Nekdo tu pred chvili zminil hady, malem bych zapomel na zatim nejvetsi kousek, kterej jsem nasel onehdy u kesky GC1JJHT

A jen asi tak o metr vedle jeste vystavni uzovka (teda dve ale tu druhou jsem uz nestihl cvaknout) .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#47 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:14

Setkání se zvěří všeho druhu je v mém případě doslova na denním pořádku protože lesy kolem Lán jsou zvěře plné, a do lesa chodím každý den se psy. Takže zvěř srnčí, jelení i černá - od malých pruhovaných selátek až po statné kance. Občas liška, kuny, vzácně i jezevec. Všechna zvířata se naštěstí bojí víc než já.

Pro zpestření malá citace z mého článku o kešování v Grand Canyonu:

Keš naštěstí nacházíme rychle. Z jednoznačné hromádky kamenů pod borovicí vydoluji ammobox, vyměním cestovatele, orazítkuji logbook – a když se chystám plechovou krabici uložit zpátky do geohrobečku, strnu: Na dně skrýše spal chřestýš, a vcelku pochopitelně nebyl moc nadšen mou neurvalou krádeží střechy nad hlavou. Ne, nemám odvahu položit mu tu krabici zpátky na záda. On však nehodlá opustit svoje hnízdečko, a tak nakonec ustupuji já.

A druhé setkání:

Začínám být vedrem trochu zpitomělý – při přelézání jedné skalky jsem málem skočil na dalšího chřestýše. Naštěstí to byl nějaký flegmatik – sotva zvedl hlavu, na nějaké chřestění neměl ani pomyšlení.

Vložený obrázek
  • 0

#48 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:17

kapsa napsal/a:

kapsa napsal/a: Nekdo tu pred chvili zminil hady, malem bych zapomel na zatim nejvetsi kousek, kterej jsem nasel onehdy u kesky GC1JJHT

A jen asi tak o metr vedle jeste vystavni uzovka (teda dve ale tu druhou jsem uz nestihl cvaknout) .... ;)

Taková mi kdysi při šátrání v hromadě kamení projela mezi prsty.
Docela jsem se lekl, protože v těch místech potkávám jen zmije. Že je to užovka jsem zjistil, až když se mi ukázala po chvíli.
Krabička byla samozřejmě o dva metry dál mimo kameny :).
GC150M8
  • 0

#49 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:17

Také občas potkávám něco. Za ten rok a kousek jsem viděl asi 10 slepýšů, slyšel jsem bachyni z houštiny, hned jsem hledal kam bych utekl ale nic vhodného, viděl jsem selata pár metrů od ní, takže jsem to očekával. Rád poslouchám ptačí zpěv který mě skoro vždy doprovází v lese, několik srnek, užovku jsme měli doma ale na výletech ještě jsem ji nepotkal. Hmyz také ale to asi každý. Hadi mi nevadí, slepýše i užovku už jsem chytil do ruky. V jednom pařezu jsem objevil hnízdo ptáků ještě s mládaty, keška byla hned v tom nejbližším vedle. Zajíce jsem viděl jednoho.
  • 0

#50 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:19

A ještě jedno hadí setkání při pvýpravě za Mission 4:

Při hledání toho nejlepší místa pro záběr krajiny se Marian dostal pod strom, a právě v okamžiku, kdy se chystal zmáčknout spoušť, Guilherme velmi zbledl: „Mariane, udělej rychle dva kroky ke mně!“ Marian naštěstí neváhal, neptal se proč a nač, a požadovaný úkon bleskurychle provedl. Asi 20 cm nad jeho hlavou se totiž pohybovala hlava asi dvoumetrového hada, velmi nesympaticky černo-červeně proužkovaného. Samozřejmě jsme si ho neopomněli vyfotit, a díky tomu později i rozpoutali vášnivou debatu dole mezi strážci parku. Po pětiminutovém dohadování byl had označen za korálovce (coral cobra), ale „nepravého“. Je sice jedovatý, ale na rozdíl od toho „pravého“ by zřejmě Marian po uštknutí nezemřel do dvou minut, ale až cestou do nemocnice

Vložený obrázek
  • 0

#51 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 10:44

Zatim me nejhorsi setkani s dovokou selmou v nasich zemich bylo setkami s nemeckym myslivcem. Sel jsem si po vrcholove ceste v Brdech a narazim na traktor a v nem traktorista a ten mne zastavil: "Dal nemuzete je tam hon". Tak jsem se zeptal kdy skonci a on rekl ze 11:30, coz bylo za 15 minut. Tak jsem vytahl svacinu a najedl jsem se. Mezitim strelba ustala a jelikoz bylo 11:45, tak jsem se zeptall zda jiz mohu dal. Traktorista rekl, ze jo, tak jsem sel. Asi po kilometru "Prask" kousek ode mne. Tedy tak rychle jsem jeste nezalehl, okamzite jsem vytahl celovku, cervenou blikacku a pistalku. A dal jsem se odvazil jen svitici, blikajici a po 5-ti krocich velmi hlasite piskajici. Po pul kilometru jsem narazil na myslivce, no nedomluvil jsem se, ale z te jeho nemciny jsem pochopil, ze uz je konec. A pak ze nemci dorzuji vsechny zakony, tady strileli jeste pul hodiny po ukonceni honu, no a pak se nebojte vlizt do lesa. Mel jsem sto chuti dat nekomu pres hubu, ale byl docela vysilenej z toho piskani a tak jsem radsi sel dal.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#52 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:23

Hon v noci (beru to podle té čelovky a blikačky) ? To se mi nějak nezdá...
  • 0

#53 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:31

Proc v noci, psal, ze to bylo v poledne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#54 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:34

Tak ja mam nejvetsi problemy spis s volne pobihajicima psama. Diva zver zdrha, ale psiska ne a jejich panicci jsou obcas neskutecni kreteni.:@
  • 0

#55 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:41

S474N napsal/a:
Proc v noci, psal, ze to bylo v poledne.

A k čemu by mu ta čelovka v poledne asi tak byla ? B)
  • 0

#56 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:44

Před odlovem keše nad řekou Střelou jsme nejprve s dětmi pouštěli draky na poli. Moje žena odešla natrhat šípky ke křoví na kraji pole a po chvíli asi metr od ní vyběhl divočák a utíkal přes pole tak rychle, že jsem jej ani nestačil vyfotit. Žena se vrátila celkem v pohodě a ptala se, kam jdeme dál. Řekl jsem jí (po pravdě), že projdeme tím křovím a na druhé straně je keš. Odmítla to slovy: "Tam už nejdu! Zleva vyběhl divočák a zprava to tam na mě funělo". :)
  • 0

#57 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 11:45

Ten hon byl v poledne a za plneho slunecniho svitu. Myslim, ze ta blikacka by mohla pripadneho dalsiho strelce alespon primet k zamysleni na co strili. Divocak precijen neblika a nepiská.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#58 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 13:22

O.K., dík za vysvětlení.
  • 0

#59 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 14:06

Trhac napsal/a:
Ano, jsme zhýčkaní z naší mírné kultivované krajiny, kde již dávní předkové vyhubili šelmy, hmyz a hadi jsou vesměs neškodní a tektonické zlomy tu nevedou. Mám jen tři konktakty a to vesměs čichové, protože s mrtvou zvěří, Chcíplé a rozkládající se prase na Matrixu a v potoku u Vodopádu Kejné a rozmetaná srna u Studánky sv. Vojtěcha na Šumavě. Jo, a jednou jsem málem vzbudil vosy v dutině stromu (Výklenková kaple Benátky n/J).


To mi připomíná úryvek z Posledního kontinentu od Pratchetta:

"V Hasákově spisku Hadi všech národů je zmínka o IksIksIksIks," upozornil kolegy profesor Neurčitě mlhavých studií. "Říká se v něm, že ten světadíl má jen velmi málo jedovatých hadů... a taky je tady dole připsána poznámka." Sklouzl prstem k patě stránky. ""Většina hadích druhů totiž byla vyhubena pavouky." Velmi zvláštní." :D:D:D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 14:30

Solim napsal/a:
Ano uz mnohokrat, ale jedno setkani si pamatuji dodnes. Sel jsem v Brdech po praseci stezce a premyslim o blbostech, kdyz si najednou vsimnu, jak proti mne slo stado divocaku, taky po te stezce. Tak jsem se zastavili a koukali na sebe asi z 20-ti metru. Ja si uvedomil, za okolo sebe mam jen proutky jak palec silne a stozar vysokeho napeti je 200m daleko, tak na sprit a splh nebylo pomysleni. Tak jsem tomu prvnimu praseti polohlasne rekl: "Hele ja zahnu vlevo a ty taky" a to se k memu prekvapeni taky stalo. Pekne jsme se obloukem vyhnuli a pokracovali dal svou cestou. Nekdy za hodinu jsem se vracel, zas po te cesticce a ve stejnem miste jsem zas narazil na ty same divocaky. Tak jsme se jen na sebe podivali a uz jsem tocili doleva. Je to divne, ale i s divocaky se lze dohodnout.


Tak tohle mě pobavilo :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka