Přejít na obsah


Fotka

Setkání s divokou zvěří při geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#21 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 14:40

rada v pripade setkani se se pctrosem zni dejte mu najist napit a cigaretku pak vas urcite nepoklove;)
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 14:44

To já jsem už pár zmijí viděl. Dvakrát jsem ji málem přejel na kole, když se vyhřívala na cestě a já ji uviděl na poslední chvíli a vím, že sebou dovede mrsknout, pokaždé utekla. Jinak ale je to bez problémů, chce to jen koukat kam člověk šlape. Horší jsou vosy, už jsem vytáhl kešku ze stromu a nedokázal ji vrátit. A proti vosám pomohou jen rychlé nohy. Jednou jsem se setkal s býkem a to příjemné nebylo. Utekl.
  • 0

#23 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 15:07

Loni jsem téměř šlápl na zmiji..... Nějak jsem nekoukal pod nohy a přesně jsem ji překročil a pak jsem se zastavil a koukám, jak byla pěkně stočená a divil jsem se jen, že mi po noze nevystartovala...... No a minulou neděli cca o půl noci jsem byl před Českou Lípou a měl v plánu při cestě domů odlovit pár drive-in keší no a zrovna ten den bylo všude zvěře jak ..... no a já měl smůlu, že jedna srnka skončila pod koly auta. :-( Takže kešování pak bylo to poslední na co sem měl náladu....
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 15:46

Pan Pctros napsal/a:
rada v pripade setkani se se pctrosem zni dejte mu najist napit a cigaretku pak vas urcite nepoklove;)

A plati to i u pstrosa?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 18:22

No a já nedávno zvedal kamení abych se dostal ke krabce, dával je stranou a...přesně tak...pod jedním byl ve skulince šnek...konec už si každý domyslí sám když jsem kámen dával stranou...:):(:(
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#26 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 19:11

Když jsme byli lovit noční Lykatropii, tak sotva jsme vlezli do lesa kousek od nás zařval jelen no a pak jsme ještě cestou zpět narazili na dva koloušky :)
  • 0

#27 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 19:27

S474N napsal/a:

Pan Pctros napsal/a:
rada v pripade setkani se se pctrosem zni dejte mu najist napit a cigaretku pak vas urcite nepoklove;)

A plati to i u pstrosa?



no tezko rict ale nekde sem cetl ze byvaj agresivni tak bych to asi nepokousel;):P
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#28 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:07

Když už tu byla zmíněná kde jaká havět, v jedné keši na Kokoříně jsem objevila krásného zeleného žabáka. Princ se z něj bohužel nevyklubal, ale dle logů, v té keši asi dlouhodobě bydlel. V poslední době mám schízu z toho, kdy mě v lese pod kolo skočí divoké prase. Takže jezdím, oči na šťopkách a poslouchám kde se co šustne. Jednou si to takhle drandíme na kole přes vesnici (pro změnu také kokořínsko) a najednou nám před kola vběhne svině domácí a selata za sebou. V řadě pak běžel asi majitel, kterému prasátka frnkly ze dvora. Celou dobu čekám svini divokou a dočkám se svině domácí. :)
  • 0

#29 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:07

No, tak to my jsme jednou tak šly hezky na kešku kus od rezervace SOOS a čučím na koleje, jestli něco nejede, že je předem. A vlak nikde, tak jsme je přešly a říkám si, že je to fakt hustej les a široko daleko žádná civilizace, tady bych sama nešla, ještě bych potkala nějakého trotla, co mě zamordne. Fuj, hnusná představa. Najednou ale slyším zváštní zvuk a podívám se před sebe a vidím tak pět šest divočáků. Krve by se ve mě nedořezal. Skutečně hrůza v očích. Hlavou mi proběhlo, jen klid a žádný prudký pohyby, jen klid. Jeden se na mě podíval a pár malej jich proběhlo kolem něj. Ani jsem se nehla a nedutala. Po chvilce civění jeden na druhého jsem si všimla, že jsou za ohradníkem a mezi mnou a stádačkem divočáků je plot a snad i elektrický ohradník. Nejdřív jsem ho vůbec neviděla a skutečně jsem si myslela, že jsme natrefily na skupinku divočáků. V takovým místě by to ani divné nebylo. Nikomu to nepřeju zažít. Je to hodně silný zážitek. No a jednou jsem kousíček od sebe viděla divokého jelena, jak něco chroustá. Byl mohutný a moc krásný, ale jak jsem se pohla a pod nohou mi lupla větvička, tak se lekl a utekl. To byla škoda. To se už nemusí opakovat. Jinak doporučuji zvíře nedráždit, nedělat hluk a být hlavně v klidu, nedělat prudké pohyby a pomalu se vzdálit.
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:22

Já se se zvířaty, jako každý, kdo je pořád venku den neden noc nenoc, potkávám pořád. Nejvíc jsem měl asi strach, když jsem pod Berchtesgadensým NP vylezl pro dvě keše na tu horu naproti Brellu (u keše u vrcholového kříže sídlí na útesech kavky, tedy kavče žlutozobé, naprosto profesionálně využívající turisty. Mají hlídku, jednoho mladýho ptáka, a když si turisti rozbalej svačinu, zakráká a do minuty je jich kolem vás padesát, žerou z ruky, lezou vám po hlavě, Čita měla jednoho na rameni a jednoho přímo na dlani, sežrali nám pár musli tyček... máme to i na vídeu) - takže jsem šel od toho kříže přes údolí v těch 2600m pro jedno FTF, co bylo STF, a v polomlze vpodvečer vešel mezi dva metrákový samce horské kozy a stádečko koz s kůzlaty. Ty strážní kozli mě míjeli tak z pěti metrů, naprosto v klidu, naprosto mě ignorovali... představa, že s těma metrovejma rohama na mne ten metrák svalů vyběhne, nebyla právě žůžo. Provlekl jsem se s tichým ukecáváním Hodnej kozlík, hodnej a asi po třiceti metrech za mnou rána, jako když praskne skála a padne dolů. Asi tak metráková :) To si dva mladí samci s rohama zatím jen polovičníma hráli a sportovně se potrkávali. Myslím, že nejhorší zvíře, které můžete potkat u nás u keše, je sršeň s partou. Letos je mám už ve DVOU svejch keších :( B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:44

S474N napsal/a:

Pan Pctros napsal/a:
rada v pripade setkani se se pctrosem zni dejte mu najist napit a cigaretku pak vas urcite nepoklove;)

A plati to i u pstrosa?

Pštros v Čechách?? No problem, potkal jsem ho na wherigu GC1W3YJ na Vysočině u Budišova, málem ho přejel vlak .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:48

Jinak celkem běžně divočáky, jako třeba na geovandru na Brdech nedaleko kešky GC36973 kde jsem je fotil kompaktem na par metru .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:54

kapsa: to mela byt narazka na pstros/pctros. Jinak kousek za Trebici je prtrosi farma, takze bych se ani nedivil, kdyby utekl odtam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:56

Protože hledám především ty přírodní cache tak setkání se zvířaty bylo plno, některá i hodně blízká. Divočáci, srnci, mufloni (v jednom případě na cca 5m, já jsem seděl a nehýbal se a muflon si mne všimnul na poslední chvíli), liška, nějaké ty užovky, ropuchy místo cache ve skalních dutinách, kuna (seděla potvora na posedu a moc se mne nebála), hranostaj... Z těch blízkých setkání to bývají i zajíci, hlavně na jaře v době námluv, kdy nemyslí mozkem ale ... ehm ... něčím jiným a nedávají pozor. Docela smutné bylo setkání s dodělávající srnkou, ležela uprostřed cesty a byla úplně mimo, pravděpodobně následek přežrání řepkou někde na poli.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#35 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:59

loni na keškobraní tlupa jelenů pár metrů ode mne, svítil jsem na čelovkou a oni v pohodě leželi dál
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 21:01

S474N napsal/a: kapsa: to mela byt narazka na pstros/pctros. Jinak kousek za Trebici je prtrosi farma, takze bych se ani nedivil, kdyby utekl odtam.

Jasan, pokus o for .... jinak ten pstros fakt evidentne utekl z te nedaleke farmy. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 verzana

verzana

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 8:24

Divoka zver je pro me jeden z nejzajimavejsich a nejzabavnejsich aspektu geocachingu. Kdyz jsem jeste lovila v zelenych oblastech kolem Prahy, casto me vydesila srnka, zajic nebo bazant, resp. asi jsem vydesila ja je. Naky to prase se selatama jsem taky potkala, ale ne v CR. Nic se nestalo, jen prebehli kolem, zatimco my jsme ani nedutali. Sice byl prispevek asi myslen na ceske luhy a haje, ale pridam i zkusenosti odjinud. V Texasu mam zajimave moznosti potkat zver. V narodnim parku (bohuzel dost daleko od nas) se vyskytuji medvedi a horsky pumy. Mistni rangeri doporucujou, kricet na zvire a opticky vypadat vetsi. Dite vzit nad hlavu, zhluknout se s ostatnima, mavat rukama apod. Hlavne nezdrhat a nevypadat jako snadna korist. Priznam se, ze jsme medveda spis se zajmem pozorovali a fotili, nez ze bysme ho plasili. On o nas dobre vedel, ale byli jsme mu uplne u zadku.

Zajimave je, ze zver, ktera je tu jina nez v CR me donutila uplne zmenit styl loveni kesi. Neexistuje sahnout do diry ve stromu jen tak. Schovavaji se tam radi jedovati hadi, pavouci nebo skorpioni. Takze nejdriv velmi dukladny pruzkum, zrcatko a celovka, pak klacek a pokud dobre vidim, pak teprve ruka. Neni vubec vyjimkou vidat v lozich fotky hadu strezicich kes nebo poznamky typu "Rich, ktery sel za mnou me upozornil, ze stojim na hadovi." :) Shodou okolnosti parez v texasske vesnici jmenem Praha skryval taky jednu potvurku: http://www.geocachin...75-af161d0720e3 Neverim ze by had jen tak z niceho nic zautocil, ale ty potvory nejsou vubec videt. Je tady druh (copperhead), ktery uplne splyva s listim a protoze o sobe vi jak je pekne maskovanej, tak vubec nezdrha. Uz jsem na nej malem slapla.

Kdyz jsme s tchanem sli cosi potme zjistovat a kolem byl najednou hluk, zjistili jsme, ze nas obklicily tarantule:) Teda zas to bylo spis opacne. A tchan se od svetla uz nehnul ani na krok. Ve skutecnosti je tarantule neskodna, jen je velka a chlupata, tak to nahani trochu strach. Starost mi delaji jine potvory, malinkati pavoucci - cerna vdova a braun recluse. Pak se bojim jit na kes, kdyz ctu tohle http://www.geocachin...c4-a771c8be67ba. Jejich jed je cca 15x jedovatejsi nez chrestysi a tim ze jsou mrnavy, snadno se daji prehlidnout.

Naopak nejlepsi zkusenosti a zazitky mam z pozorovani aligatoru - to jsou nadherni tvorove. Je jich kolem myho bydliste spousta a prestoze je lidi obcas celkem provokujou nevidela jsem zatim zadne agresivni naznaky. I kdyz jeden kacer mi do logu napsal, ze to nekomu sezralo psa.

Na campusu jedne univerzity vidam zvirata pokazde kdyz tam jdu. Nadchlo me to misto natolik, ze jsem tam musela zavest ostatni http://coord.info/GC3P0D0

Zazitku je moc, videt zvirata je uzasna zkusenost, pokud zrovna nestoupnu na hada, ktery me ustkne. Pokud zviratkum nenarusim jejich klidek, nikdy na me nezautocili. Mistni pruvodce rika, my tu nemame problemova zvirata, ale lidi, kteri nevedi jak se chovat.
  • 0

#38 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 8:54

Verzana: Díky za tenhle příspěvek. Třeba pomůže některým místním strašpytlům uvědomit si, že naše země je opravdu doslova zemský ráj a nejen na pohled :) Nemáme tu jediný opravdu vážně nebezpečný druh zvířete nebo rostliny (Čímž nemyslím jedovaté bobule, u těch platí to, co u divočáků - když je nebudete dráždit, neublíží vám :P. V některých částech USA je možné skončit v nemocnici po neopatrném projítí křovím, zájemci nechť si vygooglí rostlinku s latinským názvem Toxicodendron, ale pozor, většina souvisejících obrázků je pro silné povahy). Takže, běžte lovit a při setkání se zvěří radši foťte ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#39 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:06

... a u nás medvede pobehujú už aj po mestských uliciach.


http://presov.korzar...val-medved.html

http://kosice.korzar...dlisku-kvp.html
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#40 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2012 - 9:11

Ano uz mnohokrat, ale jedno setkani si pamatuji dodnes. Sel jsem v Brdech po praseci stezce a premyslim o blbostech, kdyz si najednou vsimnu, jak proti mne slo stado divocaku, taky po te stezce. Tak jsem se zastavili a koukali na sebe asi z 20-ti metru. Ja si uvedomil, za okolo sebe mam jen proutky jak palec silne a stozar vysokeho napeti je 200m daleko, tak na sprit a splh nebylo pomysleni. Tak jsem tomu prvnimu praseti polohlasne rekl: "Hele ja zahnu vlevo a ty taky" a to se k memu prekvapeni taky stalo. Pekne jsme se obloukem vyhnuli a pokracovali dal svou cestou. Nekdy za hodinu jsem se vracel, zas po te cesticce a ve stejnem miste jsem zas narazil na ty same divocaky. Tak jsme se jen na sebe podivali a uz jsem tocili doleva. Je to divne, ale i s divocaky se lze dohodnout.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama