Přejít na obsah


Fotka

CwgList2 - sprava sbirky CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
324 odpovědí na toto téma

#261 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 11:06

Coze? Velke obrazky se nezobrazuji cele? Opravdu? Tohle jsem upravovak docela davno, kdyz jsem zjistil, ze Geogadget dava na server obrazky v ruznych velikostech. Ted jsem zkusil zobrazit vetsi obrazek a mam ho cely.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 14:19

Tak možná moje informace je starší. Když jsem kdysi zkoušel skenovat, bylo to tak. Pokud to bylo později upraveno, možná jsem to jen nezaregistroval. A pluginy mám snad aktuální, protože jejich aktualizace se nabízí bublinou při spuštění. Ověřím to.


  • 0

#263 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 17:14

Tak je to tak.

https://ctrlv.cz/yyNO

Mám 2.3.17 (publikace 23.3.2017)


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 10 duben 2017 - 17:16

  • 0

#264 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2017 - 18:20

Díky pánove velmi za obsáhlé informace, myslím, že tomu celkem rozumím, je to na dlouhé zimní večery (mám několik set dřeváčků mimo katalog). Ale postupně se do toho dám, příp. další zkušenosti sem šoupnu.


  • 0
Všechno je možný.

#265 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 6:43

Tak je to tak.

https://ctrlv.cz/yyNO

Mám 2.3.17 (publikace 23.3.2017)

 

To je opravdu zvlastni, protoze ja to mam zobrazene spravne: https://ctrlv.cz/MPi9

 

EDIT: Jeste drobnost - psal jsi o skenovani s nejakou hustotou a prevzorkovani na 150 x 150 (px na palec). Ale ja psal o velikosti obrazku 150 x 150 px. To neni totez. CWG ma 35 mm, coz je cca 1.38 palce, tedy velikost obrazku pri hustote bodu 150 x 150 mas cca 207 x 207 px.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 11 duben 2017 - 7:25

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#266 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 7:14

Tak to jsem napsal špatně, zkusil jsem ten obrázek cca 420x420px převzorkovat na 150x150px. To skenování bylo na 300DPI, abych dostal 150x150px, musel bych skenovat asi na 110DPI. To můj skener neumí, ale udělat by to šlo.


  • 0

#267 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 7:24

To je prave ten rozdil - nedelam prevzorkovani, ale zmenu velikosti obrazku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#268 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 7:30

Jeste me napada jedna vec ohledne zobrazeni velkych obrazku.

 

Je mozne, ze ten velky obrazek mas v offline adresari ulozeny z drivejska? Pokud tam je, plugin znovu nic nestahuje a rovnou pouzije ten obrazek.

 

Zkus vymazat obsah toho adresare (v pluginu na zalozce Udrzba je k tomu tlacitko nebo to udelaj pomoci prostredku OS) a pak si to zkus zobrazit znovu.

 

Zmena velikosti se dela po stazeni a pred ulozenim do offline adresare, aby se zbytecne neuchovavaly velke obrazky a pak pri kazdem zobrazeni zbytecne nezmensovaly. Takhle se ta transformace udala jen jednou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#269 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 9:33

To zkusím, asi to bude ono. Nejen kačeři, ale i prohlížeče a další programy kešují. Nedavno jsem v práci čekal, až půjde jeden program (přes web) a on už dávno šel, jen já jsem pořád stál na verzi v mezipaměti.

A k velikosti - webu bývalo úplně jedno, jaké DPI má obrázek. Brala se velikost v pixelech. A dala se přepsat na jinou v pixelech, procentech, velikosti písma (em) a jánevímcoještě. Jak je to teď v HTML5 už nevím.


  • 0

#270 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 9:46

DPI a velikost obrazku: ono hodne zalezi na tom, jak se obrazek zobrazuje, zda je to s ohledem na DPI (vetsinou pro tisk) nebo co bod to pixel bez ohledu na DPI. Pak jsou male obrazky s velkym DPI zobrazovany jako velke.

 

V HTML se predepisuje velikost obrazku pro zobrazeni, pokud velikost nepredepises, zobrazuje se bez ohledu na DPI. Ovsem to znamena, ze mas na webu obrazek ulozeny ve vetsi velikosti, do browseru jej prepravujes veliky a browser se stara o jeho zmenseni. Zatezuje to server, datovou linku a i tvuj pocitac. Pro jeden obrazek to muze byt nevyznamne, ale kdyz si takto exportujes 1000 CWG a kazde bude mit 100 x vetsi velikost na webu nez se ma zobrazovat, uz to vyznamne bude. Proot se vzdy snazim mit na webu obrazky prave tak velike, jak je potrebuji, a pokud to jde, tak nepredepisovat browseru rendrovani.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#271 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 11:18

Ono renderování prohlížeče nestojí za moc. Je to vidět třeba na ČUZK, model terénu. Prohlídnu si to na webu, je to kostičkované. Přidám si jejich veřejnou vrstvu do našeho geoportálu na webu, je to kostičkované taky. Přidám si tutéž vrstvu do ArcGisu a kostičkované to není. Tam si totiž můžu nastavit lepší transformaci. Jo, souhlasím s tím, že je vhodné na webu mít obrázky co nejmenší, aby ještě měly smysl. A když velké, tak na proklik a tahat z webu větší verzi. Tohle byla jen pohodlnost udělat to tak, jak to funguje a víc neřešit. Skenovaných jich mám pár, kdyby tisíce, znát by to bylo. Velký smysl to mělo v době, kdy se připojovalo telefonním modemem. ALE ! Web si také kešuje, takže by taky ty větší obrázky možná načítal jen poprvé. Otázkou je, jestli při zaplněném disku a rychlém připojení to kešování zrychluje práci, nebo zpomaluje. Mám pocit, že když mi to začne chroustat, že pomáhá smazat mezipaměť a offline obsah. Mám ale pocit, že ve statistikách nejvíc zdržují generované grafy z Googlu a ty tam mít chci. Možná, kdyby se také generovaly jen jednou a pak zobrazovaly jako statické obrázky, bylo by to svižnější. Netuším ale, jestli to jde. V profilu mám teď statický obrázek a z něj proklik na generovanou statistiku na jiném webu. To jsem ale udělal ručně, uložením obrázku a jeho nahráním na web.


  • 0

#272 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 11:43

Grafy a mapy z googlu pouzivane ve Statoru jsou na dlouhe povidani. Hodne jsme to resili a vzdy narazili na to, ze by bylo nutne, aby kazdy uzivatel Statoru pak mel vlastni web, kam by si to ukladal. Vzhledem k omu, ze jsou lidi, co ani nevedi, jak konfigurovat GG, Stator a podobne, je pozadavek na vlastni webovy prostor nerealizovatelny. Ale to jsem opravdu hodne OT.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#273 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 11:59

Mám ale pocit, že ve statistikách nejvíc zdržují generované grafy z Googlu a ty tam mít chci. Možná, kdyby se také generovaly jen jednou a pak zobrazovaly jako statické obrázky, bylo by to svižnější. Netuším ale, jestli to jde. V profilu mám teď statický obrázek a z něj proklik na generovanou statistiku na jiném webu. To jsem ale udělal ručně, uložením obrázku a jeho nahráním na web.

Pokud je statistika přímo v poli Bio, pak jednoznačně nejvíc zdržuje vlastní objem HTML dat, který se tahá od GS. Ty to máš u sebe a tam už je patrné malé zpoždění v dynamicky generovaných grafech. Nepřipadá mi to rušivé. Hlavně ale jediným řešením by bylo při generování statistiky ukládat obrázky jako statické a všechno pak vystavovat na web. Realizovatelné je to celkem jednoduše, ale jen pro zkušené, v ajtý zdatné uživatele. A stejně nakonec bude prodleva vznikat, jen místo prodlevy na generování bude znát prodleva v načítání statických obrázků, protože zase z principu budou mít v sumě o pár stovek kB (nebo jednotek MB) víc, než zbytek HTML kódu.

 

Edit:

Pokud ti prodleva vadí, vygeneruj statistiku, pak ji z prohlížeče ulož jako kompletní HTML a vystav na web. Je to akce na tři kliknutí.


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 11 duben 2017 - 12:07

  • 0

#274 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 12:22

Už mě ta prodleva tak nevadí, ale uložit stránku i s vygenerovanými obrázky jako HTML by mě nenapadlo. Hledal bych složitější řešení. Ale takhle je to na jedno kliknutí v geogetu a o víc se starat nemusím.

EDIT: nefunguje to, i v tom uloženém HTML jsou obrázky dynamické a při pokusu je uložit se všechny jmenují chart.png. To by se muselo asi dělat jinak. Přesto to mnohem rychlejší je. Asi kvůli mezipaměti.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 11 duben 2017 - 13:05

  • 0

#275 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2017 - 18:28

Jo, bylo to těmi dočasnými soubory.


  • 0

#276 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2017 - 7:35

Alespon neco funguje :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#277 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 6:25

Ahoj, dnes jsem aktualizoval GG a zmizel mi plugin CWGist2. V chybách se objevuje toto:

 

~~~ 08.05.2017 7:22:06 C:\Users\mirek\AppData\Roaming\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas ~~~
[Chyba] C:\Users\mirek\AppData\Roaming\GeoGet\script\CwgList2\CwgList2.ggp.pas(3:17): Unit 'GgStatUnit' not found or contains errors

zkoušel sem plugin přeinstalovat ale vždy stejná chyba... dřív normálně fungoval


  • 0

#278 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2017 - 6:50

Odluka pluginu od GgStatu neprobehla uplne spravne a i kdyz to mam u sebe uz opravene, tak tam mam par nedokoncenych zmen. Proto neni mozna publikace opravene verze. Zprovoznit to lze doinstalovanim pluginu GgStatLib.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#279 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 23:34

U několika CWG mám v pluginu neaktivní tlačítko odebrat ze získaných. Sbírka je importovaná z GCM a většina CWG je správně, ale u některých nebyly obrázky a ani nešly přidat (respektive to cwg nelze vůbec editovat ani odstranit). Dá se to nějak obejít?

 

EDIT: To s tím stejným názvem jsem tam přidal později ručně - obsahuje vše potřebné a chci ho zachovat. Původní nešlo editovat ani mazat ani před přidáním kopie.

Přiložené miniatury

  • screen.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Misha.in: 05 prosinec 2017 - 23:37

  • 0

misha_in.png


#280 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2017 - 8:20

Obrazky nesly pridat znamena, ze neslo do editacniho pole vlozit URL obrazku?

 

Zatim se mi nestalo, ze by neslo nejake CWG upravit, takze tezko rict - nic me nenapada, snad jen to zkusit u sebe s tvymi daty. Nicmene koukam, ze nemas zadanou povinnou polozku - Stat. To je divne, pri rucnim zadavani by ti nemo jit CWG ulozit, pokud neni stat zadany.

 

CWG je mozne smazat upravou databaze nejakym databazovym programem. (Pochopitelne jim pujde i upravit.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama