Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak logujete vymudlenou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#1 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:51

Jak logujete keš, o které si myslíte, že si ji někdo přisvojil, protože jste přesvědčeni, že jste skrýš našli, ale keš tam není?

"Didnt find it" nebo "Write note" nebo "Needs Maitenance"?

Můžu k takovému logu připojit foto prázdné skrýše a popř. zašifrované souřadnice, když to není tradička?

Na wikipedii takový log upřesněn není, když chci zalogovat, že keš je asi určitě vymudlená.
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log
  • 0

#2 _cermik_

_cermik_

    cermik

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:52

Když jsem si jistej tak NM, jinak DNF
  • 0
Jakub

#3 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:54

Já v takové situaci dávám DNF a k němu ještě jeden "Needs Maintenance" log. Pokud už by tam nějakou delší dobu byl NM log, keška byla aktivní a owner se ani neobtěžoval se vyjádřit nebo ji disablovat, tak bych se nebál dát NA, pak by ji disabloval reviewer.
  • 0

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:54

Pokud si su jistý, kde měla být, DNF. Pokud si nejsu jist a myslím si, že mohla být chyba na mé straně WNL. NML je určen pro situaci, kdy keška na místě je, ale třeba je durch promočená. Foto skrýše nee, leda soukromým mailem ounerovi, souřadnice taky ne (proč?).
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#5 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 19:55

A jak s tou fotografií? Je to povoleno tam šoupnout, když je to pravděpodobně skrýš?

http://img706.images.../imag0085lb.jpg
  • 0

#6 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 20:02

...myslím, že si můžeš odpovědět sám - zapsal ses do logbůku?
  • 0

#7 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 20:05

Tak ty nejsi, šamane3 jen troll, ale taky trotl. Takhle velikou fotku sem... Bylo to nezbytné?
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#8 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 20:06

Já jsem si až doteď myslel, že na 99% to má být Write note a koukám, že asi ne. :o
  • 0

#9 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:08

hauskaa napsal/a:
Pokud si su jistý, kde měla být, DNF. Pokud si nejsu jist a myslím si, že mohla být chyba na mé straně WNL. NML je určen pro situaci, kdy keška na místě je, ale třeba je durch promočená.

Foto skrýše nee, leda soukromým mailem ounerovi, souřadnice taky ne (proč?).


Ok, lze tedy počítat keś za odlovenou,, když je log tak promočený, že se do něj nelze zapsat?
  • 0

#10 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:10

Ne, musíš se tam prý zapsat.
  • 0

#11 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:16

No tak ono by to šlo řešit vloženým papírem, dovoli-li to velikost keše. Mně se toto stalo, owner dostal NM, já vložil náhradní log a vesele odlovil.
  • 0

#12 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:18

achjo
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#13 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:23

MA-FI-AN napsal/a:
achjo


No to jsem se toho moc nedozvěděl:) Přece neni špatně to, když dám keš dokupy, vysuším, vložím náhradní log. Nebo ano? Samozřejmě owner dostane NM.
  • 0

#14 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:34

Taddeo napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
achjo


No to jsem se toho moc nedozvěděl:) Přece neni špatně to, když dám keš dokupy, vysuším, vložím náhradní log. Nebo ano? Samozřejmě owner dostane NM.


to nebylo na Tebe,my treba na lovbez nahradnich logboku vyrobenych ani nejezdime. Presne takhle to ma byt.
Jen ty prispevky nad tim me celkem smutnijou . Prislo mi ze GC je hra dobrodruhu, ale soudnych lidi co maji blizko k prirode, maji smysl pro hru, cit a fair-play. Cim dal tim vic se presvedcuju ze roste pocet neschopnych menecennych volu ,co je nezajima duch GC a jen bod, statistika a cesta k bodu je pro ne otrava.
a pak rikaj ze o nic nejde, ze prece zalezi na kazdym jak lovi.
Podle me to ale neni pravda. Protoze tim trpi cela hra a hmatatelny vysledky pak vidime na stavu kesi, obsahu, okoli kese..
Tobe Dekuji
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:56

Taddeo napsal/a:
No tak ono by to šlo řešit vloženým papírem, dovoli-li to velikost keše. Mně se toto stalo, owner dostal NM, já vložil náhradní log a vesele odlovil.


Pokud je to opravdu keš, tak se to tak řešit dá, už jsem vkládal náhradní logbook mnohokrát. Problém je, že někdy je pak na místě keší několik :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 21:57

Ok, lze tedy počítat keś za odlovenou,, když je log tak promočený, že se do něj nelze zapsat?

Je pravda, že GS říká "právo na log má ten, kdo je zapsán v logbooku". (tolik paragrafy). Na druhou stranu když jdeš zapisovat nález na gc.com, volba se jmenuje "found it", čili "našel jsem to". Já osobně si promočené keše vyfotim a loguju found. Pokud mám náhradní papír, vložím ho do keše, pokud nemám, tak holt v terénu moje návštěva není dohledatelná, ale píšu to do logu. Myslím, že toto není nic proti ničemu a dosud jsem se nesetkal s ounerem, který by kvůli temu dělal potíže s uznáním found.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#17 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 22:01

shaman3 napsal/a:
A jak s tou fotografií? Je to povoleno tam šoupnout, když je to pravděpodobně skrýš?

http://img706.images.../imag0085lb.jpg


Tak o tomhle bych nebyla 100% přesvědčená, že je to vymudlená skrýš. Může být, ale taky vůbec nemusí. Takových pařezů v lese potkávám desítky, stovky. Nemluvě o tom, že jsme už mnohokrát hledali keš, kdy nás souřadky zavedly na "jasné místo", a přesto keš byla třeba i o 20 m dál v úplně jiném pařezu.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#18 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 22:07

shaman3 napsal/a:
Jak logujete keš, o které si myslíte, že si ji někdo přisvojil, protože jste přesvědčeni, že jste skrýš našli, ale keš tam není?

"Didnt find it" nebo "Write note" nebo "Needs Maitenance"?

Můžu k takovému logu připojit foto prázdné skrýše a popř. zašifrované souřadnice, když to není tradička?

Na wikipedii takový log upřesněn není, když chci zalogovat, že keš je asi určitě vymudlená.
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log


Kolik jenom lidí u mě zalogovalo cache se slovy, že byla na 100% ukradena nebo hůř, založili tam vlastní a tak vznikly 2 cache na jednom fleku. Oblíbený mám jeden log, kdy kačer místo vyfotil, že cache byla ukradena a přes 50% fotky zabírala vlastní cache - jen nevěděl, že to je ona.

V takovém případě loguji Didnt find it". Pokud jsem přesvědčen, že by tam cache měla být - místo vyfotím, uložím někam na internet (já na FTP server, kdokoliv jiný např. na uschovna.cz) a pošlu ownerovi cacheo vzkaz přes profil s odkazem.
  • 0

#19 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 22:08

[quote]Alf Gang napsal/a:
[quote]shaman3 napsal/a:
A jak s tou fotografií? Je to povoleno tam šoupnout, když je to pravděpodobně skrýš?

http://img706.images.../imag0085lb.jpg[/quote]

Jsi fakt tak nechápavej? Nenajdeš keš, neloguješ.
  • 0

#20 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 22:11

Taddeo napsal/a:
No tak ono by to šlo řešit vloženým papírem, dovoli-li to velikost keše. Mně se toto stalo, owner dostal NM, já vložil náhradní log a vesele odlovil.


Záleží na benevolenci ownera. Pravidla říkají: Není oficiální logbook, není found-it. 99% českých ownerů, pokud logbook došel jsou rádi, když někdo vloží náhradní. Pokud je však cache vymudlena a zůstane např. jen místo ve stromě - a někdo tam v igelitu vloží papír - osobně log mažu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama