Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak logujete vymudlenou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#41 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:18

bodlak napsal/a:

shaman3 napsal/a:
No počkej, já myslel, že ty logy jsou ownerovi automaticky přeposílány na email. To mu mám ještě posílat extra email?

Jak s tatarem,
DNF text vidí každý pod listingem u kešky. Tam napíšu, že jsem hovno našel a žrali mne u toho komáři.
V SZ ownerovi napíšu, kde jsem přesně hledal, co jsem našel, popř. se domluvím na poslání fotky. To dojde jako mail pouze ownerovi.

No ale jestli ty informace bude chtít owner vědět, tak si je může vyžádat, já mu je vnucovat nebudu, stejně se o to asi nebude ani zajímat, je doba dovolených a má jistě jiné zájmy než obnovovat vymudlenou keš.
  • 0

#42 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:28

Tak mu je nevnucuj, ani já ti nevnucuji, že máš logovat jako já.
Přečti si nadpis svého vlákna: Jak logujete vymudlenou keš?
Odpověď jsi dostal.
  • 0

#43 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:43

No právě, já si myslím, že stačí zalogovat vymudlenou keš na internetu, že je zbytečné to oznamovat ownerovi ještě emailem, pokud má owner o svoji keš ještě nějaký zájem, tak si logy čte, pokud zájem nemá, tak ani email nepomůže.
  • 0

#44 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:50

To není o upozornění. Víš jaký je rozdíl mezi privátní korespondencí a vyvěšením na nástěnku ?
  • 0

#45 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:52

No hlavně vím, jak mě obtěžuje nevyžádaná korespondence (spam) a nechci tedy spamovat ownera jen kvůli nějaké vymudlené keši.
  • 0

#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 8:59

shaman3 napsal/a:
No hlavně vím, jak mě obtěžuje nevyžádaná korespondence (spam) a nechci tedy spamovat ownera jen kvůli nějaké vymudlené keši.


Když nechceš spamovat, tak nespamuj ani tahle fóra.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 9:04

Kdybych pouze spamoval, tak na mě nikdo nereaguje. Já tu diskutuji, komu se mé příspěvky nelíbí, tak se mnou přece diskutovat nemusí. Ta diskuze se mnou je naprosto dobrovolná a volná, nikoliv nucená. ;)
  • 0

#48 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 9:08

k-lord napsal/a:

see.bee napsal/a:
........ Takovy pristup dokaze nas....


Proc prosim te? Smazu a hotovo, prece se nebudu rozcilovat kvuli nekolika magorum, ne? :-);)

Ty smažeš logy na cizí keši? To jsem si myslel, že umí jenom Tiskar :D:D:D
  • 0

#49 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 13:52

ALLiK team napsal/a:
Ty smažeš logy na cizí keši? To jsem si myslel, že umí jenom Tiskar :D:D:D

Nn, ještě to umí retrívři ;).
  • 0

#50 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 14:00

Pokud je keš vymudlená (pokud chybí schránka a logbook. Absence logbooku se dá ještě vyřešit ale absence celé schránky asi ne), tak loguji DNF.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#51 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 20:02

Ale někdo to loguje i jinak...třeba kešku 2 měsíce vymudlenou a odstraněnou GC1TZY3, možná záleží i na počasí:
http://www.geocachin...e4-94ecedd45a5b
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 20:30

scarabeus napsal/a:
Pokud je keš vymudlená (pokud chybí schránka a logbook. Absence logbooku se dá ještě vyřešit ale absence celé schránky asi ne), tak loguji DNF.

... a přidám NM, obyčejného logu si owner nemusí všimnout.
  • 0

#53 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 20:43

ssva napsal/a:
Ale někdo to loguje i jinak...třeba kešku 2 měsíce vymudlenou a odstraněnou GC1TZY3, možná záleží i na počasí:
http://www.geocachin...e4-94ecedd45a5b


Jonea je známý podvodník a ostuda českého geocachingu. Problémy s ním a jeho podvodným logováním nenalezených keší logy FI jsou i ve světovém měřítku - řeší ho např. na slovenském a finském foru, protože dělá ostudu českým kačerům všude možně. Doufám jenom, že nikdo jiný nezačne "lovit" jako on. Také doufám, že ho nakonec zastaví sám GS, když s českými reviewery je údajně domluvený a má od nich prý posvěcené svoje logování nálezu na disable a archived keších se zmínkou, že owner se mu má do 14 dnů ozvat, jinak si automaticky loguje FI (zejména na keších, kde si ověřil, že owner se již řadu měsíců nezalogoval).
  • 0

#54 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 21:30

Vymudlená keš, tedy že tam krabička není? To znamená, že jsem krabičku nenašel (to je jedno, že jsem ji ani nemohl najít), tudíž DNF. Od čeho je pak celý institut DNF... Je-li to dlouhodobý stav (půl roku, opakované DNF) klidně NA log. Jsem proti zakládání náhradních krabiček a pytlíků a podobně. Výsledkem jsou duplicitní krabičky (spíš sáčky a podobně), které pak owner musí hledat a likvidovat. Prostě keš tam není = DNF... Případně přežívání otřesných pakeší (typu jízdenka v sáčku), o které se owner dávno nestará, protože už ho geocaching nebaví, jsou pak ostudou celé hry, kazí zábavu a u logování něčeho takového cítím hanbu :) V některých místech, hlavně městech či frekventovaných drive-in místech, kde i tyto hrůzy žijou díky velké návštěvnosti s mnoha FI logy, je na místě zvážení NA logu pro špatný stav keše a nezájem ownera. Jistě lze předtím zkusit NM log (kterých je tam často už celá řada), kontaktování ownera, zkusit adopci... Výjimkou bych snad viděl v situaci, kde ownera znám, a po telefonátu a ujištění, že je místo jasné a krabička pryč, provést servis, ale jen po jeho svolení. To se týká i přemísťování keší, opravdu mě děsí logy typu: Krabička byla uložena nevhodně, dal jsem ji na lepší místo o 10 metrů vedle. Pokud jde o logy ve stylu Joney a podobných, je mi to celkem jedno, je zřejmé, že to potřebují. Může mi to přijít divné, směšné, trapné či blbé, ale za více času a námahy by mi to nestálo.
  • 0

#55 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 22:03

Je to trochu věc svědomí a na hraně. Když najdu logbook bez krabičky, doplním krabičku a je to. Když najdu krabičku bez logbookoo, doplním logbook a je to. Obojí jsem už provedl. Ale co když najdu keš bez krabičky i bez logbookoo, tedy de facto nenajdu nic?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 22:10

Obnovoval jsem už jednou ztracenou stage. Dával jsem nový logbook, když jsem věděl, že na místě budu delší čas a místo samo je pro mě důležité. Obnovovat obojí, krabici i logbook - asi jen po domluvě s ownerem, kdybych někam jel a věděl, že je tam s krabicí problém a owner se tam nedostane.
  • 0

#57 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2012 - 23:15

shaman3 napsal/a:
Jak logujete keš, o které si myslíte, že si ji někdo přisvojil, protože jste přesvědčeni, že jste skrýš našli, ale keš tam není?

"Didnt find it" nebo "Write note" nebo "Needs Maitenance"?

Můžu k takovému logu připojit foto prázdné skrýše a popř. zašifrované souřadnice, když to není tradička?

Na wikipedii takový log upřesněn není, když chci zalogovat, že keš je asi určitě vymudlená.
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log


Did not found log dávám jen pokud jsem keš nenašel. Pokud ji však najdu, ale vymudlenou, dávám Need Maintenance.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#58 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 0:52

Trhac napsal/a:
Je to trochu věc svědomí a na hraně. Když najdu logbook bez krabičky, doplním krabičku a je to. Když najdu krabičku bez logbookoo, doplním logbook a je to. Obojí jsem už provedl. Ale co když najdu keš bez krabičky i bez logbookoo, tedy de facto nenajdu nic?


A když ten logbook najdeš někde pohozený, víš vždycky zcela jistě, kde byla krabička původně umístěna? (v případě doplňování krabičky).
  • 0

#59 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 6:47

Když najdeme logbook bez krabičky nebo krabičku bez logbooku, logujeme FI, podle možností poskytneme obojímu první pomoc (logbook aspoň do sáčku a do krabičky malý náhradní logbook, co pro jistotu nosíme s sebou) a ownera upozorníme logem NM. No a když nenajdeme nic, i když jsme si stoprocentně jistí, že místo uložení krabičky jsme našli, logujeme DNF. Je přece úplně jedno, jestli jsme krabičku nenašli, protože ji někdo ukradl nebo protože jsme byli slepí. Tak jak tak jsme ji "did not found". Na tomto místě si dovolím malé postesknutí - proč většina kačerů DNF logy nepíše? Protože by se shodili před ostatními, že keš nenašli? Upozornili by tím ownera, že něco nemusí být v pořádku, a další kačery připravili na případné zklamání.
  • 0

#60 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:20

Minulý týden jsem našel konkrétní místo - falešná ptačí budka, která byla úkrytem pro krabičku. Logoval jsem FI, s laskavým svolení ownera, dále NM, a ještě jsem mu poslal mail, že kdyby něco, tak jakmile ji zprovozní, tak se zastavím ještě jednou a lognu s podpisem. Owner reagoval okamžitě, můj připsaný bodík mu nevadil, byl rád, že jsem mu dal vědět a do druhého dne byla provedena náprava.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama