Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak logujete vymudlenou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#61 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:32

mirecek7 napsal/a:
Minulý týden jsem našel konkrétní místo - falešná ptačí budka, která byla úkrytem pro krabičku. Logoval jsem FI, s laskavým svolení ownera, dále NM, a ještě jsem mu poslal mail, že kdyby něco, tak jakmile ji zprovozní, tak se zastavím ještě jednou a lognu s podpisem. Owner reagoval okamžitě, můj připsaný bodík mu nevadil, byl rád, že jsem mu dal vědět a do druhého dne byla provedena náprava.


Mel jsem podobny problem. Finalka multi byla kovova obdoba PET-ky se sroubovacim uzaverem. Jenze, chybicka...... sroubovaci vicko bylo zarezle a neslo otevrit. Jedina moznost, udelat fotku, zalogovat FI a NM s tim, ze pro pripad uznani logu poslu fotku
  • 0

#62 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:36

... nicmene nesmis pocitat s tim, ze ti to v takovem pripade musi uznat. Nemusi.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#63 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 7:51

Hele, ona je to hra - a ve hře míváš občas i smůlu. Já to mám jednoduchý - nejsem v logbooku, mám DNF. Ono psát DNF když JEN nenajdeš a nejseš si jistej, žes hledal na správným místě, je dost matoucí pro ownera - alespoň je to nutný dobře popsat. Mě se i stalo, že jsem ležel s rukou po rameno pod kamenem ve sněhu a krabičku pevně držel, ale byl tam zamrzlá v kaluži a víčko dolíhalo na kámen, nešla otevřít bez rozbití - DNF. Hele, to hlavní, zážitek při lovu, bývá v těchto případech vlastně ještě o chlup mimořádnější, ne? A to ti nikdo nevezme.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#64 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:00

honny napsal/a:
... nicmene nesmis pocitat s tim, ze ti to v takovem pripade musi uznat. Nemusi.


Vlastník kešky nemusí uznat log, když někdo není zapsaný do logbooku, na druhou stranu já jako majitel keší, které jsou na místech, kde je někdo krade skoro každý měsíc (i když se třeba změním umístění), tak klidně píšu těm, kteří se zalogují jako DNF a prokazatelně hledali správně, ať si zalogují jako FI, protože proč někoho trestat za to, že v okolí žije pár blbců, kteří nám ničí hru... Ti, kteří přišli na místo ve špatnou dobu za to nemůžou a díky nápovědě, kterou u kešek mám by kešku předpokládám stejně našli... A kešky zakládám kvůli tomu, abych dovedl lidi na nějaké zajímavé pěkné místo, ne abych je trestal nějakým dlouhým hledáním v případě, že mi někdo čmajzne kešku...
  • 0

#65 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:22

Citecka napsal/a:
Ono psát DNF když JEN nenajdeš a nejseš si jistej, žes hledal na správným místě, je dost matoucí pro ownera - alespoň je to nutný dobře popsat.

Jo, to je druhá strana mince. Ale většina ownerů si obvykle počká na nějaký další log a pak teprve jde něco kontrolovat (pokud vůbec).

Jinak souhlas s Romanem z Jaroměře - když někdo naši keš nenajde, protože ji holt někdo ukrad, a věrohodně nám popíše nebo vyfotí místo jejího uložení, taky neděláme problém s tím, aby se zalogoval. Zvlášť pokud je z větší dálky a nemá jiný důvod se na místo vracet.
  • 0

#66 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 8:48

Citecka napsal/a:
Ono psát DNF když JEN nenajdeš a nejseš si jistej, žes hledal na správným místě, je dost matoucí pro ownera - alespoň je to nutný dobře popsat.


DNF píšu skoro vždy - i když je to třeba multina a nenajdu ji kvůli nějakým problémům s výpočtem. I to je podle mě signál pro autora, co se jak kačerům na kešce líbilo... Když ji nenajdu v terénu a nejsem si jistý, že jsem hledal na správném místě nebo dostatečně dobře, tak to taky přiznám...
Jako autora mě spíš štve to, že na některých mých keších DNF skoro nikdo nepíše. To pak klidně na keši, která má normálně 3-5 nálezů za týden není dva týdny nikdo... Byla ukradená či ne? Babo raď... Protože se jedná o kešku, která se ztrácí, tak většinou ztracená je, ale není v mých silách jezdit na kontrolu jen kvůli tomu, že se mi zdá, že ji někdo už měl dávno najít.

Bohužel kačeři, kteří nezalogují DNF tak tím pádem podle mě kazí hru i ostatním, protože autor se nedozví, že je s keškou něco v nepořádku a nemůže ji opravit (či alespoň disablovat) třeba dříve... Po jednom DNF většinou autor stejně neletí hned na kontrolu (alespoň já osobně na to nemám čas)... Leda když jasně ví, že dotyčný hledal na správném místě. Já většinou kontaktuji toho, co mi napsal DNF a zeptám se ho, kde opravdu hledal a pak když vím, že opravdu hledal na správném místě, tak pak jedu na kontrolu. Občas zjistím, že dotyčný třeba kešku přehlédl, ale to také patří k životu... Všichni se občas pleteme a nenajdeme...
  • 0

#67 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 9:17

Mohli byste prosím mrknout na můj dotaz? (už podruhé) Moc mě to zajímá - děkuju.
  • 0

#68 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 9:33

Mně logování DNF vůbec nevadí. Ba se u toho docela bavím. FI logů už mám dost na to, abych se třepal na další. Stačí, že si lovení užiju. Jednou jsem nachodil celkem 13 km za dvěma kešema a obě skončily DNF. Rád na to vzpomínám :). Chápu, že jetli má někdo 1 FI log nebo 2, je to rozídl 100%. Ale jestli mám 1000 nebo 1001...
  • 0

#69 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 9:37

Za nás DNF. Jedna vyjímka byla nedávno, kdy na konci WIG krabička chyběla. Dopředu jsme věděli o tom, že tam není a owner povolil logovat do náhradního logbooku (který jsme tam také neobjevili). Když nenajdeme, většinou je to díky naší geoslepotě a nelogujeme nic. Když objevíme místo a tušíme, že je to prázdná skrýš, dáváme DNF, aby owner věděl, že je potřeba to zkontrolovat. Opravdu mě "pobaví" logy FI "Krabičku jsme nenašli, díky". Co to jako je?!
  • 0

#70 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 9:41

Zerthe napsal/a:
Mohli byste prosím mrknout na můj dotaz? (už podruhé) Moc mě to zajímá - děkuju.

100% jistotu nevím, ale řekl bych, že někdy se zdá ownerova fotodokumentace v listingu jasná - fotohint s jednoznačnou identifikací místa, fotografie krabičky i obsahu, foto krabičky přímo uložené na místě - pak si můžeš být téměř jistý, jak to má být a ev. to vrátit nebo servisovat (dodat náhradní krabičku apod.) do původního stavu. Zavolat, napsat email ownerovi, nebo popsat v NM logu.
  • 0

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 9:43

Zerthe napsal/a:
Mohli byste prosím mrknout na můj dotaz? (už podruhé) Moc mě to zajímá - děkuju.


Každý owner přímo řičí radostí, když má na keši takovýhle log:

nálezce napsal/a:
12:00. Tak tohle byla rychlovka bez jakekoli namahy, protoze kes byla polozena primo na pomniku (nastesti pro mne, jak vyjde zahy najevo), zatimco klamna kes byla na svem miste v blizkem parezu. Inzerovany TB vlozeny kacerem/kacerkou novalja 12.8. samozrejme chybel. Aby bylo nestesti kompletni, nemel jsem u tehle kesky z neznamych duvodu zapsany hint, takze jsem mohl jen spekulovat, kam puvodne patrila (ted uz to vim, ale je pozde ...). No tak jsem ji nekam dal ...

Takze do zasahu ownera docasny hint:
Cbg fzepxrz mn iryxiz xnzrarz, nfv qinprg crg zrgeh iyrib bq xevmxh (fghwgr pryrz xr xevmxh n hfghcgr cne xebxh).


Hledal jsem ji 1/2 hodiny.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 10:46

Zerthe napsal/a:
A když ten logbook najdeš někde pohozený, víš vždycky zcela jistě, kde byla krabička původně umístěna? (v případě doplňování krabičky).

Zatím se nám stalo jednou, že jsme našli jen logbook a krabička nikde. Ale to byla mikro s naprosto jednoznačným hintem, takže jsme věděli, kam ji dát.
Pokud by hint nebyl jednoznačný, asi bychom to nechali tak, jak jsme to našli, a upozornili ownera na potřebu údržby. Sami už jsme minimálně stage od jedné z našich keší našli jinde, než jsme je umístili, takže to samé jiným ownerům dělat nechceme. Je dost blbé muset na vlastní keši logovat DNF ;).
  • 0

#73 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 10:54

Dík za odpovědi - na jedné keši byl kačerem přede mnou nalezen doslova pohozený logbook bez krabičky a na GC.com pak napsal ownerovi, že ho zatím schoval do nejbližší zídky. Tam jsem ho také našla (neměla jsem zrovna čerstvě aktualizované keše ve founu). Ale nějak jsem právě oproti tomu předešlému kačerovi nedokázala zalogovat "found it" a počkala jsem si, dokud nebude keš v pořádku, abych ji pak mohla nalézt tam, kde má skutečně být...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama