Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1627 odpovědí na toto téma

#1021 Dzupik

Dzupik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 13:34

Safra, to neni dobra zprava (teda co se toho Alexe tyce)

Není, no  :( Ale myslím, že by to snad nemělo být nic vážného. Snad bude brzo v pořádku.


  • 0

11082975_10203518539156477_1136425114_n.


#1022 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 13:43

Že by celá plná keškoměrka čekala až se Alex uzdraví ?


  • 0

#1023 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 19:20

No hlavne tam ted budu strkat preddohodnute kese.   Nastesti to jeste nehori


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#1024 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2015 - 14:07

Jó, to mě překvapilo u GC19PE0 - TB hotel v "Pernikove". Někdy v roce 2008 jsem tam, já hlupák, měl DNF, protože jsem neměl listing. Je to eyeletovka, takže archivovaná a neodnesená. Když teď na podzim byla cesta okolo, zastavil jsem se podívat, jestli to ještě funguje. A ono jo! Konečně po takovejch letech nález. Ale na web si to nezapíšu.

 

The listing has been locked and is not accepting new log entries.

 

Asi nějaká móda. V některých případech ten lock chápu, ale tady moc ne. Schránka přidělaná na místě, majitel prostoru s ní zjevně problém nemá… Nu což.

http://coord.info/GLHATMNB


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1025 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 8:32

 

K tomu bych jen dodal, že dnes je keš 120m od jiné, čili dost porušuje pravidla. Archeokešing by neměl sloužit k obcházení pravidel, takže dnes ten zámek docela chápu. Celkově je spíše škoda, že ownerka kdysi archivovala keš, která byla zcela v pořádku.


  • 1

#1026 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 10:18

K tomu bych jen dodal, že dnes je keš 120m od jiné, čili dost porušuje pravidla. Archeokešing by neměl sloužit k obcházení pravidel, takže dnes ten zámek docela chápu. Celkově je spíše škoda, že ownerka kdysi archivovala keš, která byla zcela v pořádku.

Dle mého skromného názoru se okolo téhle "disciplíny" (archeocaching) dělá někdy až zbytečný rozruch ;) Vždyť se tím zabývá jen malinký zlomek lidí, kterým vykopávky dělají radost, většinu to nezajímá :)  Archiválie přeci nejsou na mapě a jen občas na ně chodí "postižení" ;) lidé, kteří si souřadnice mezi sebou předají - já mezi ně také patřím. Zalogovat takový artefakt je zvláštní, příjemný pocit :D Obcházení pravidel bych tomu neříkal, keše jsou oficiálně mimo hru....Proč zamykat možnost zalogování?? Stejně se na tu krabičku půjdu podívat a lognu se do ní :)


  • 8

#1027 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 11:51

De facto jsi si von Bronine odpověděl sám. Keše jsou oficiálně mimo hru a tak není důvod je držet na oficiálních stránkách "při životě" a umožňovat jejich logování za bod. ;-) 

 

Věřím tomu, že někteří mají daleko větší radost z nalezení archeokeše třeba v přírodě, než z aktivní keše ve městě, ale k tomu přeci není potřeba, aby si zapsali i bod do statistiky. 


  • 0

#1028 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:06

Ale to potom tyhle lidi nechápeš :) Nejde o body, ostatně mé velmi skromné skóre nálezů hovoří samo za sebe. Ale zamčením logování jsem ochuzen o možnost zaznamenat si svůj zážitek jako u ostatních keší -a to je podstatné - ostatně jediný důvod proč se ještě loguju na internetu. Pakliže chci body, vyrazil bych autem s vyskakovači/žabičkáři, opravdu né na archeokeše :D Tohle zamykání logů je bohužel zase jen české specifikum, jinde jsem na to nenarazil....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 duben 2015 - 12:09

  • 4

#1029 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:15

Ale jo chápu tě, asi jsem se vyjádřil špatně. Nicméně berme to tak, že GS pojem archeocaching nezná a každou archivovanou keš bere tak, že už není ve hře. Dokonce by jí owner měl v tomto případě i odnést. RV  jen jedná podle pravidel a keš uzamkne. Nelze mu to mít za zlé. Benovelence v případě nezamknutí je jen na něm.


  • 2

#1030 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:47

To není nic proti pánu revírnímu. :) Jen by občas mohl přivřít oko či se dívat jinam ;)


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 duben 2015 - 12:49

  • 0

#1031 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 13:41

A že občas nepřivřete očko třeba když mistr Jonea loguje CWGčkem ;)

Jak píše tomy22 - odpověděl sis sám. A tím že tento underground (nejen) tady jede v hlavní proudu, tak si tu hru ve hře kazíte sami.


  • 0

#1032 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 14:13

Sami tvrdíte, že těch bodů za archeokeše je minimum. Tak co třeba udělat si archeosekci ve statistikách a do ní si ručně dělat tabulku archeokeší? V Geogetu ve Statoru by se taková tabulka dala udělat i automaticky. Jen by to mělo nevýhodu, že by na GC.com byl jiný počet nálezů než ve statistikách. A že pohledem do statistik známých archeokačerů by se daly zjišťovat souřadnice archeokeší.

 

Ovšem naštvala mě jiná věc, která byla přesně podle pravidel. Autor keš archivoval a odnesl. Několik hodin před tím, než jsem tam šel já. Bylo to na Šumavě, daleko od civilizace.


  • 0

#1033 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 14:25

A že občas nepřivřete očko třeba když mistr Jonea loguje CWGčkem ;)

Jak píše tomy22 - odpověděl sis sám. A tím že tento underground (nejen) tady jede v hlavní proudu, tak si tu hru ve hře kazíte sami.

Mistr Jonea? Kdo to je??? :huh: Ale kdyby mi nosil cwgéčka - to bych jen uvítal, spousta jiných je spíš krade :D Na řečnické otázky se neodpovídá :D a hru mi opravdu už dávno nic/nikdo nekazí  ;)


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 duben 2015 - 14:45

  • 0

#1034 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 15:33

Hmm, je mi smutno při pročítání tohoto tématu...

 

Podíval jsem se na jednu archeo, kterou jsem našel loni v srpnu a koukám - žádný nález... Zamčená? Není... A teď vidím, že ona není na žádném z BKM ani od VSA ani od Trhače...

Jedná se o tuto: GC15H0E.

Už loni jsem do logu připsal, kde je třeba dát pozor u zjišťování indícií (malá chyba u souřadnic v listingu, ale ve WP jsou dobře). Loni ještě byla finálka v pořádku... Co teď, najde ji někdo, nebo bude zamčená?

 

Tak schválně! Co přijde dříve, můžete se sázet. FI, DNF nebo lock?


  • 1

#1035 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 17:46

Jestli vono by ji nebylo lip, kdyby sis to i nadale nechal pro sebe. Ceho vlastne timhle chces dosahnout? FI, DNF, nebo locku?


  • 3

#1036 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 18:33

Chci udělat radost ostatním lovcům, kteří loví podobné keše...

A druhá věc je ta, že mě zajímá, jestli je to opravdu tak, že pokud se octne na veřejnosti, jestli se skutečně zamkne...

Řekl bych, že spíše ne, že zámek je opravdu jen zřídka ve výjimečných případech. Tak si to chci tak trochu ověřit.


  • 0

#1037 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 19:34

Podle mě revírníci nemají žádnej extra zájem rozšlapávat nám bábovičky, ostatně mají jinejch starostí dost.

 

Myslim, že archiválie zamykají

1) na žádost ownera, kterýho otravujou FI logy

2) u archiválií, který jsou fake - původní keš je ztracená nebo odnesená a nějakej dobrák tam po archivaci umístil náhradu - a dále jako 1) :D

3) z nějakýho důvodu vadí, když lidi na keš lezou - byla archivovaná kvůli ochraně přírody, spícím netopejrům, zákazu vstupu na místo...

4) archiválie se soustavně plete s nějakou funkční keší - tady ovšem zamčení listingu moc nepomůže

5) keš byla archivovaná, protože nějak porušovala pravidla - např. se po prvních FI ukázalo, že je těžce komerční, což revírník před publikací nevěděl

6) Vážně hrozí, že se na keši někdo přizabije - např. geoobjekt podlehl částečné zkáze a začalo být opravdu nebezpečné tam lézt

7) Někomu ta keš vadila, tak přesvědčil revírníka, aby to zamknul

 

a z dalších podobných důvodů, který jsou veskrze pochopitelný. Modrák má pravdu, že pokud se chceme dál takhle bavit, mohli bychom bejt opatrnější, aby se z toho nestala masovka pro honibody, alebrž koření pro fajnšmekry. I když zas takovou konspiraci bych jako nutnost neviděla, přece jen ty archeologický nálezy nemají hodnotu zlatýho pokladu Inků, a pokud snad ano, tak stojí za návštěvu i bez FIlogu na netu :D.


  • 2

#1038 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 19:43

Ovšem naštvala mě jiná věc, která byla přesně podle pravidel. Autor keš archivoval a odnesl. Několik hodin před tím, než jsem tam šel já. Bylo to na Šumavě, daleko od civilizace.

Přirozenou součástí her je jedna taková zvláštní věc, se kterou ses zřejmě ještě nepotkal, když tě to tak rozhodilo. Tak ti ji představím: říká se jí smůla.


  • 2
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#1039 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 20:55

Rozhodilo, nerozhodilo, kdybych věděl, že tam není, nevadilo by to. Ale stahoval jsem si to těsně před cestou, byl jsem tam s mudly, nenápadně jsem šel do lesa pár desítek metrů a tam díra v pařezu a ještě odřezek, který sloužil na maskování. Říkal jsem si, že by se i tady mudlily keše? O archivaci jsem se dověděl až doma za dva dni.

Byla to GCPJK6


  • 0

#1040 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 21:16

Souhlasím s názorem, že archeo by se mělo držen jen v určitém okruhu lidí, kterého já budu přirozenou součástí :)


  • 6

*





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama