Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1627 odpovědí na toto téma

#141 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:03

JenKre napsal/a:
Vím že to sem až tak nepatří ale nic podobného jsem ve feru nenašel (neříkam že to tu není).
Da se adoptovat archivovaná keš a jak?

Archivovaná keš se dá na žádost ownera odarchivovat, pokud do té doby nevznikla v blízkosti kolizní keš a není nějaký jiný důvod, proč tam daná keš být nemůže. Ovšem, pokud vím, není možné keš odarchivovat a v zápětí ji předat k adopci jinému ownerovi - ten si má, pokud chce, vytvořit na daném místě novou vlastní keš. Taže jediný způsob, jaký vidím, je požádat ownera, aby zažádal u revírníka o odarchivaci keše a ještě nějakou dobu ji vlastnil, třeba i s tím, že v terénu se o ni postaráš ty, a pak třeba po roce nebo nějaké delší době ji teprve adoptovat.
  • 0

#142 JenKre

JenKre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:11

No, jak jsem koukal tak se owner už delší dobu nepřihlásil, což by byl asi problém i s adopcí, pokusím se s ním nějak spojit a založit novou s jeho materialem v terenu asi bych ani neměnil listing ale díky za odpovědi. Jedná se o tuhle keš http://coord.info/GC19PE0 myslím si že to je dobrej nápad a byla by škoda to nechat jen tak upadnout.
  • 0

#143 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:12

Jacka_dominikanka napsal/a:
Taže jediný způsob, jaký vidím, je požádat ownera, aby zažádal u revírníka o odarchivaci keše a ještě nějakou dobu ji vlastnil, třeba i s tím, že v terénu se o ni postaráš ty, a pak třeba po roce nebo nějaké delší době ji teprve adoptovat.


Takže zase česká klička....
:D
  • 0

#144 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:14

JenKre napsal/a:
Vím že to sem až tak nepatří ale nic podobného jsem ve feru nenašel (neříkam že to tu není).
Da se adoptovat archivovaná keš a jak?

Nelze: http://wiki.geocachi...ki/Adopce_cache, kontrétně text:
Není (Groundspeakem) dovoleno adoptovat keš, která již byla archivována. Nelze ani provést odarchivaci za účelem adopce.

EDIT: Pardon. E-mail o novém příspěvku mě přišel nějak pozdě, tak jsem nečetl předchodzí komenty :-)
  • 0

#145 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:24

KAMPJ napsal/a:
Takže zase česká klička....
:D

Existují keše, u kterých je rozumný důvod zachovat tu původní a nezakládat na jejím místě novou podobnou - například když je keš hodně stará, je to jedna z "legend". Tam by mělo určitý význam snažit se s ownerem dohodnout na spolupráci, případně s revírníkem na výjimce.

Ovšem jak tak koukám na tuhle, tak keška normálně žije, místní kačeři o ní vědí a starají se o ni, loví se vesele dál. Tady bych osobně keš nechala žít jejím vlastním životem a nepokoušela bych se o nějaké nové založení na stejném místě, obávala bych se, že tak nadělám víc škody než užitku.
  • 0

#146 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:38

puczmeloun napsal/a:
Už párkrát se k tomu revírníci vyjádřili v tom směru, že to nelze a pokud by uviděli, že byla keš odarchivována jen pro adopci, tak ji hned archivují znovu. Jediné řešení je založit tu stejnou keš na stejném místě znovu...

Tohle pravidlo znám, ale po pravdě řečeno ho nechápu. Jaké to může mít praktické zdůvodnění?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#147 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 21:11

GCQ8BH - možná, ale vážně jen možná, někde tam bude.
  • 0

#148 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 17:51

GC2XH19 je na místě, dokud nezmizí.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#149 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 0:27

Po registraci v menu Mapy (zapnuta čeština) -> Mapa porovnání nastavíš filtr na:
- Název profilu: svůj nick
- Porovnat s: (nechat prázdné)
- Umístění keše: ČR, ..., ...
- Zobrazit: zatrhnout jen "Nic nenalezeno" (tím se zobrazí tebou nenalezené)
- a těď to hlavní: Přidat filtr: "Zobrazit disablované/archivované" a zatrhnout archivované
--> tlačítko Filtr


Paradni vec, ale ac si hraju s nastavenim jak chci tak mi stejne nejde zobrazit jen archivovane kese ktere jsem nenalezl... vzdycky tam je neco navic, at s timto navodem mnou nenalezene aktivni nebo s tim druhym navodem zase jsou videt i mnou nalezene archivalie.... nemate na to nekdo nejakej novej figl?

Idealne by se jeste hodil filtr zobrazit archivalie kde je jako posledni log found, aby se dalo jednoduse zjistit ktere archivalie jsou lovitelne...
  • 0

#150 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:22

http://www.geocachin...aspx?wp=GC1F2D4
http://www.geocachin...aspx?wp=GC1KGF4
  • 0

#151 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:36

Tak Červeňák je v archivu, pro porušení podmínky - on ji stejně nikdo neplnil, protože to nešlo, ten mail byl dávno nefunkční. A protože to owner neupravil, je jasné, že keš nechal na dožití. Je to ale škoda, málokdo ví, že park u protialkoholní léčebny je přístupný a co v něm je. Já ho dokumentoval, takže jsem ho prošel s navigací mnohem důkladněji, než kdybych jen hledal keš.
  • 0

#152 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 21:43

Nevím, jestli tu už nebyla zmíněna GCMDC4
  • 0
VSA

#153 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2013 - 19:54

Nechce se mi celé vlákno pročítat, možná to tam někde je, ale dnes jsem zcela neplánovaně našel u ValMezu rok a půl archivovanou keš: GC1CCA3. Jestli jsem někoho nyní inspiroval k vyjížďce, vemte tam novější logbuk... Díky tvaru krabičky (úzké hrdlo a širší spodek) by to měla být rulička s gumičkou o průměru 1cm maximálně. Krabička je i přes svůj elektronický stav v lepší kondici, než kdekteré živé kousky.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#154 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 0:18

opravdu mrtvá mrtvá - GC2GNRA krásná živá zombie - GC2H1MA zatuchlá živá zombie - GC19Y05
  • 0

*


#155 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 18:36

Dneska jsem se odměnil za pracovní cestu na Palmovku a vida - to, co jsem měl dlouho nahráno v GPS, se mezitím stalo vykopávkou GC30ADJ:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#156 Bambulini

Bambulini

    Bambulini

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 18:49

GC38YVX si vesele žije dál v plné síle.
  • 0

#157 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 19:28

Já v létě zkusím tyhle ve svém okolí, dle logů po archivaci vypadají, že by tam mohly být: GC131TQ GCYQ46 GC1XK4A GCQVDN GC1HN9D GC1XHGY
  • 0

#158 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 19:52

Včera jsem ulovil GCZR03
  • 0

#159 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 22:26

Smrk napsal/a:
Včera jsem ulovil GCZR03

Já vím. Je zvláštní, jak se z naprosto otřesné krabky de facto o ničem stává žádoucí nález prostým odesláním do archívu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#160 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 12:37

Malem jsem zapomnel, ze zijici archivalie je GC1840P. Ma diru ve vicku, trochu plesnivi, ale je stale na miste, celkem hezkem :-) .
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama