Přejít na obsah


Fotka

geocaching.gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2005 - 19:32

Uz minimalne 3 tydny je stejny "geocaching.gpx" ktery se da stahnout na strane s mapou. Trochu jsem ale znejistel, kdyz se za celou dobu nikdo neozval, jestli preci jenom neni chyba na me strane. Prosim dejte vedet, pripadne jestli nekdo neco vite, co se deje. Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2005 - 21:13

Uz minimalne 3 tydny je stejny "geocaching.gpx" ktery se da stahnout na strane s mapou. Trochu jsem ale znejistel, kdyz se za celou dobu nikdo neozval, jestli preci jenom neni chyba na me strane. Prosim dejte vedet, pripadne jestli nekdo neco vite, co se deje. Diky

On se někdo ozval, ale na můj dotaz o možnosti uvádění data poslední aktualizace souboru, nebylo příliš reagováno :-(

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 8:58

Mám jednu prosbu týkající se souboru s waypointy ČR. Dal by se do něj ještě doplnit typ keše. Jedná se o položku např.:. Při otevření v prohlížecím sw typ není uveden a musí se to editovat, jinak je u všech stejný. Neplánovaně jsem už nejednou "naletěl na kešku" a ona to byla multikeška. Sám nemám možnost v terénu si ověřit na WEBu co ze to mam pred sebou za kešku, mam jen GPS. Jedná se spíše o neplánované hledání, kdy tradiční keše můžu dělat jen ze souřadnic v GPS, ale ostatní už ne. Ahoj DRYják
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 9:39

Uz minimalne 3 tydny je stejny "geocaching.gpx" ktery se da stahnout na strane s mapou. Trochu jsem ale znejistel, kdyz se za celou dobu nikdo neozval, jestli preci jenom neni chyba na me strane. Prosim dejte vedet, pripadne jestli nekdo neco vite, co se deje. Diky

Veliká pochvala před zapnutou GPS se vyslovuje autorovi doplňku, který umožnuje stahnout pouze změny za vlastnoručně navolené období.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 June 2005 - 22:08

On se někdo ozval, ale na můj dotaz o možnosti uvádění data poslední aktualizace souboru, nebylo příliš reagováno :-(

Ano mas pravdu, je to stale stejne, tez to pozoruji a davam to do souvislosti s instalaci noveho hardware na geocaching, zatim asi budeme muset pockat a stahovat data primo ze stranek www.geocaching.com. Tez jsem si zvykl na stahovani GPX souboru primo do MapSource a ted to zatim pytlikuji jak se da.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 10:59

Veliká pochvala před zapnutou GPS se vyslovuje autorovi doplňku, který umožnuje stahnout pouze změny za vlastnoručně navolené období.

Pripojuji se a navic MOOOOC dekuji Honzovi za novy checkbox na temze miste ;)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 11:10

Veliká pochvala před zapnutou GPS se vyslovuje autorovi doplňku, který umožnuje stahnout pouze změny za vlastnoručně navolené období.

HONZO, STRAŠNĚ MOC DÍKY za zapracování připomínky ohledně možnosti stahování GPS od-do. Je to přesně tak, jak jsem si představoval!! :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 0:18


Veliká pochvala před zapnutou GPS se vyslovuje autorovi doplňku, který umožnuje stahnout pouze změny za vlastnoručně navolené období.


Pomooc :-(((
- od nove verze GPX souboru mi prestalo opet fungovat nacitani GPX formatu do Mapsource verze 6.6.0, ac to predtim fungovalo (naposledy jsem uspesne stahoval do Mapsource ten stary geocaching.gpx, co se tak dlouho neaktualizoval).
- tak to nahravam do GPS pres EasyGPS a pak to stahnu do Mapsource z GPS, ale to oreze spoustu informaci, napriklad link na GC.COM, ktery v PC v Mapsource pouzivam skoro porad.
- a co je nejhorsi, v GPS mam ted jen v nazvu waypoint a v poznamce typ kese. Jmeno kesky a owner je fuc :-( Takhle je to pro mne jeste neprehlednejsi, nez predtim.
- zkusil jsem i verzi waypointu s predponou (identifikujici typ kese, velikost, obtiznost a teren) Je to sice fajn, ale vyhledat pak v GPS kesku podle nazvu waypointu uz nejde, pokud nevim presne tu predponu, protoze u Garmina 60C musim zadavat nazev hledaneho waypointu od pocatku. Z tohoto hlediska bych se spise primlouval, aby zkratky o typu kesky byly umisteny az za nazvem waypointu, nikoliv pred nim (priklad: misto TR22 GCABCD aby bylo GCABCD TR22)
- verze s prohozenym jmenem a waypointem muze byt sice v Mapsource docela zajimavy (kdyby to slo do nej nacist), ale v GPSMAP je to tak usekane a zkracene, ze se v tom vyznat neda a clovek spis odtusi nez precte, co je to za kes.
Zkratka v tehle fazi je pro mne GPX soubor s ceskymi cachemi naprosto nepouzitelny, coz je pro mne docela maler, zvykl jsem si uz na to. Takze mam dotaz: jsem jediny, komu to takhle nevyhovuje? (PDA nemam) Nebylo by mozne pridat jeste jeden link na soubor v puvodni organizaci dat, v jakem byval predtim?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 8:45

Ano mas pravdu, je to stale stejne, tez to pozoruji a davam to do souvislosti s instalaci noveho hardware na geocaching, zatim asi budeme muset pockat a stahovat data primo ze stranek www.geocaching.com. Tez jsem si zvykl na stahovani GPX souboru primo do MapSource a ted to zatim pytlikuji jak se da.

Momentalne to vypisuje:
Could not find file 'F:\geocaching.cz\WWWRoot\DRead\xml\geocaching.gpx'.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2005 - 11:11

HONZO, STRAŠNĚ MOC DÍKY za zapracování připomínky ohledně možnosti stahování GPS od-do. Je to přesně tak, jak jsem si představoval!! :-)

sorry - překlep - .... stahování GPX od-do. ...

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 1:06

Jeste dodatek - po chvili hrabani v souborech a zalohach jsem nasel posledni verzi, kterou jsem jeste do mapsource nacetl o geocaching.gpx s posledni kesi "Libni zdaleka se vyhni". Pak jsem stahoval az dnes a ten uz nejede. Kdyz probiram obsahy tohoto novejsiho a starsiho GPX souboru, nejvetsi zmena je, ze do polozky COMMENT se driv kopiroval nazev kesky z kolonky DESCRIPTION. Ale to podle mne samo o sobe nemuze zapricinit chybu pri otvirani GPX souboru, neco se jeste muselo zmenit ve formatovani dat. co to je, jsem zatim neodhalil, malo casu.
Dnes se COMMENT kolonka pouziva pro typ kese. Je to samozrejme vyhodnejsi o rozsireni typu kese, ale zrovna GPSMAP60C pouziva jen COMMENT kolonku a DESCRIPTION neumi, takze proto tam ty nazvy kesek nyni chybeji.
Jinak i v tom novejsim GPX souboru vidim ulozene URL na kese na gc.com, ale tahle polozka se mi v easyGPS (ver 1.3.7) nezobrazuje, ac mam informace, ze nejake starsi verze EasyGPS URL snad umi. V Mapsource se web adresa zobrazovala, jenze ted Mapsource tvrdosijne odmita GPX soubor otevrit.


  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 8:32

Tabacek mi poslal svuj stazeny GPX file, a ten do MapSource bez problemu nactu. Kdyz stahnu GPX file primo z webu ja, tak to nefunguje. Zahada... Az bude chvilka, pohrabu se v tech dvou souborech a zkusim najit rozdily. Snad se mi povede najit, na cem to havaruje
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 9:16

takze rozdil je v generovane hlavicce na zacatku souboru. Nova verze EasyGPS 1.3.7 vytvari takovou hlavicku, ze ji MapSource odmitne. Soubor z EasyGPS 1.2.5 funguje. Takze navrat k predchozi verzi EwasyGPS... Ted si jeste doresim konverzi nazvu kesek z description do commentu a budete mit konecne od mych pripominek pokoj :-)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2005 - 11:50

Pomooc :-(((

hotovo. mapsource totiz vubec nerozumi elementu <cmt>, takze jsem ho vypustil a vsechno by uz melo jit hladce.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 9:52

zkuste to ted.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 11:56

Mione, Ty ses nam ale rozepsal! Nastinim Ti, jak to delam ja: kdyz jedu po keskach, zobrazim si na GC.cz cachemapu, vyberu kesky, ktere me zajimaji, zobrazim je na GC.com, oznacim nazev, souradnice a text, ktery je k necemu dobry, zkopiruju do Wordu, vytisknu (ano, slysis dobre), starou dobrou propiskou si do toho papiru oznacim kesky C1 az Cx a manualne natukam souradnice do 60C s tim, ze kazdy Waypoin nazyvam C1 (jako Cache1) az Cx. Do poznamky nic nepisu, neb mam u sebe papir se vsemi potrebnymi info o kesi. Po vyletu soubory zase manualne smazu a GPS tedy vubec ke kompu nepripojuju. Nevim, kolik ma tenhle muj system nevyhod, protoze jsem ten Vas sofistikovany technicistni cyberzpusob nikdy nezkousel, ale kdyz vidim, kolik tu kolem toho vecne resite problemu, tak si rikam, ze u sveho pravekeho "systemu" jeste chvili zustanu.. :-) Nekdo by mohl namitnout, ze pak nejsem pripraven na neplanovane keskolovy, ale to mi nikdy nevadilo, neb kdyz nikam nejedu, tak u sebe ani nemam GPS. A kdyz nekam jedu, tak nejake kesky planuju vzdycky... :-)) Who
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2005 - 13:26

hotovo. mapsource totiz vubec nerozumi elementu <cmt>, takze jsem ho vypustil a vsechno by uz melo jit hladce.

Super! Naprosto genialni, vse mi ted funguje, dokonce i typ cache je nyni jako pripona za nazvem waypointu, coz je bomba, funguje nezbytne vyhledavani v GPS podle WP.
DIKY MOC!!!!
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2005 - 18:13

Hymbajs, neni to uz nejak moc dokonaly? :o))))
Ne, fakt, DIKY, je to genialni!!!
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 12:30

zkuste to ted.

K tomuto XML souboru nebyly asociované žádné informace o vzhledu prvků. Strom XML dokumetu je zobrazen níže.
Používám Firefox.

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 12:58

zkuste to ted.

Jeee uz to funguje, uz je tu zas cely soubor cachi, ktery mi bez problemu sezere MapSource. Dik.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka