Přejít na obsah


Fotka

geocaching.gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 13:12

Supeeer! diky
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 12:44

Nevim, kolik ma tenhle muj system nevyhod, protoze jsem ten Vas sofistikovany technicistni cyberzpusob nikdy nezkousel...


Já používám Touratech Quo Vadis, což je komerční program. Do něj běžně importuji soubory stažené z gc.com (mohl bych i ty z gc.cz, ale to by mi přineslo spíš problémy). Jediná operace, kterou s body takto nahranými činím je, že je rozděluji na dvě skupiny - single & multi.
Popravdě řečeno si nedovedu představit, že bych ke správě waypointů používal něco jako je MapSource či obdobný sw (toto myslím bez urážky).
Takto vytvořené soubory s waypointy si pak mohu zobrazovat v mapě, různě s nimi manipulovat a hlavně je můžu nahrávat do GPS (můžu si pohodlně vybrat, které nahraju a které ne). Práce s programem je poměrně intuitivni a do značne miry se podoba praci z Pruzkumnikem.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 10:17

Super! Naprosto genialni, vse mi ted funguje, dokonce i typ cache je nyni jako pripona za nazvem waypointu, coz je bomba, funguje nezbytne vyhledavani v GPS podle WP.
DIKY MOC!!!!

Tak a teď to je tak, jak jsem si to zcela představoval:1. buď to stahne vše nebo od data-data (ušetří se strojový čas, množství přenášených dat) a odpadne složité dohledávání co je novéhjo a co není, takhle si pěkně v pátek stáhnu novinky.2. Je možné klasicky bez přípon a nebo kdo může využít přípony, má možnost přímop v terénu v GPSce vidět:souřadnice, kód kešky, typ, velikost, obtížnost, textový název a kdo ji založil. Toto všechno 60C umi zobrazit zcela korektně.3. Bez problémů se toto GPX dá dotáhnoout do MapSource v.6.6.2.Honzo, díky, jsi kabrňák a zasloužíš pochvalu za tak rychlou reakci a kvalitní práci!!!
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2005 - 16:27

Ještě taková drobnost: dají se nové waypointy stáhnout i dávkově (ne klikáním na tlačítka)? Stará adresa (http://www.geocaching.cz/gpx.aspx) mi vrací pořád původní data, a nějak se mi nepodařilo pochopit jaké URL mám použít pro stažení těch nových waypointů (/Cachemapa.aspx?ctl00$obsah$ctl00=Stáhnout... ??? Tak to vypadá podle zdrojáků, ale to nefunguje).
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 12:35

Používám Firefox.

A když si tak prohlížím obrazovku, tak mi to tam vypsalo celý ten soubor, řekl bych že správně, jako chybovou hlášku.
Zkusím to ještě z IE a taky doma, tyhle hry zpravidla hraju tam :-)

  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 13:23

Ha, Touratech! Mione, to zni pro nas motorkare docela pritazlive, ne? Ze se Touratesaci dali na software, to jsem teda nevedel... kde se to da stahnout a cracknout? Mrknu na to a mozna zmenim svuj archaicky system... Who
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 13:33

Tome, na Tvych strankach klicnik.com pises, ze na Touratech Quo Vadis budeme marne shanet cracky a seriova cisla. To je samozrejme mylna informace, neb seriova cisla apod. se daji sehnat na jakykoliv program. Konkretne na Quo Vadis jsem jich ted nasel devet (asi za 30 vterin)... Who
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 16:25

Já používám Touratech Quo Vadis, což je komerční program. Do něj běžně importuji soubory stažené z gc.com (mohl bych i ty z gc.cz, ale to by mi přineslo spíš problémy). Jediná operace, kterou s body takto nahranými činím je, že je rozděluji na dvě skupiny - single & multi.
Popravdě řečeno si nedovedu představit, že bych ke správě waypointů používal něco jako je MapSource či obdobný sw (toto myslím bez urážky).
Takto vytvořené soubory s waypointy si pak mohu zobrazovat v mapě, různě s nimi manipulovat a hlavně je můžu nahrávat do GPS (můžu si pohodlně vybrat, které nahraju a které ne). Práce s programem je poměrně intuitivni a do značne miry se podoba praci z Pruzkumnikem.

Já jsem TTQV zkoušel, ale nějak se mě nedařilo najít položku pro import GPX dat. Jakou verzi pouzivas, ja jsem zkoušel 2.5.94 a 3. něco_?Ahoj
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 23:38

...Popravdě řečeno si nedovedu představit, že bych ke správě waypointů používal něco jako je MapSource či obdobný sw (toto myslím bez urážky)....
Takto vytvořené soubory s waypointy si pak mohu zobrazovat v mapě, různě s nimi manipulovat a hlavně je můžu nahrávat do GPS (můžu si pohodlně vybrat, které nahraju a které ne). Práce s programem je poměrně intuitivni a do značne miry se podoba praci z Pruzkumnikem.

No, ja si to nepredstavuji, ja to pouzivam. Je to jednoduche. Koupil jsem totiz GPS a k ni dodali v cene MapSource. Naprosto dostatecna kombinace ne vse, co jsem zatim potreboval, jen si v soucasne dobe vylamala zuby na nepodporovanych formatech hlavicek GPX downloadovaneho souboru, jak jsem psal. To jsem diky Tabackovi vyresil za pomoci EasyGPS 1.2.5. Takze uz zase mohu mit v GPS kompletni, denne aktualizovany seznam CZ kesek s potrebnymi zakladnimi informacemi (jen co vyresim pro GPS nevhodne vyplnene kolonky gpx souboru, takze napr. navraceni nazvu kese do kolonky poznamky, ktera se dnes v geocaching.gpx pouziva na info o typu kesky) a zbytek v pripade utoku na nejakou nepredpokladanou kesku stahnout do mobilu z wap.geocaching.com, pripadne z wap.geocaching.cz, ale ten mi uz hodne dlouho stavkuje.Idelani by asi bylo mit po ruce PDA se vsemi informacemi, ale to na muj svatecni lov kesek by byl trochu zbytecny luxus...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 10:50

Tak a teď to je tak, jak jsem si to zcela představoval:
1. buď to stahne vše nebo od data-data (ušetří se strojový čas, množství přenášených dat) a odpadne složité dohledávání co je novéhjo a co není, takhle si pěkně v pátek stáhnu novinky.

Napadlo mě ještě jedno vylepšení, které mě zatím nutí zůstávat u konkurence ;-) Bylo by fajn, kdyby to dokázalo odfiltrovat ty cache, které jsem už nalezl. Já si je totiž nearchivuji v gps (a taky mě to potom už nemate). Asi to je problém vymyslet a jen kvůli mě to nikdo dělat nebude, ale mě by to ušetřilo práci a taky bych to pak nestahoval z gc.com, ale odtud (takže by to ušetřilo traffic u nich...)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2005 - 13:03

A když si tak prohlížím obrazovku, tak mi to tam vypsalo celý ten soubor, řekl bych že správně, jako chybovou hlášku.
Zkusím to ještě z IE a taky doma, tyhle hry zpravidla hraju tam :-)

Pouzivam taky Firefox. Staci na ten odkaz pod mapou "odtud" kliknout pravym tlacitkem a z menu vybrat "ulozit odkaz jako..." a ulozit to s priponou GPX.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2005 - 14:13

ale asi na verziu 2.5....
navrhujem nediskutovat o crackoch na tychto forach.

inac ide tu trocha o 2 rozne veci, GPX subor mozes vyuzit bud na planovanie - zobrazit v mape, nahrat do GPS,
alebo o noseni vsetkych potrebnych udajov so sebou v PDA/notebooku/mobile.

TTQV sa vynikajuco hodi na to prve.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 10:44

3.neco. mozno to nemas zaregistrovane?
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 14:19

Já jsem TTQV zkoušel, ale nějak se mě nedařilo najít položku pro import GPX dat. Jakou verzi pouzivas, ja jsem zkoušel 2.5.94 a 3. něco_?Ahoj


1. Vše se dá ukrást a kdo krade, je zloděj. Obecně a bez vyjímek.
2. Quo Vadis funguje jak na PC, tak v PDA (PathAway pro Palm i PPC).
3. Import dat: označíš databázi, do které budeš importovat, klikneš na symbol diskety se šipkou ven a vybereš import z formátu gpx/loc; pokud importovaný objekt existuje, QV se zeptá, co má udělat.
4. Viděl jsem a zkoušel jsem různý software a pokud jde o možnosti, nenašel jsem zatím nic lepšího.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 14:26

No, ja si to nepredstavuji, ja to pouzivam.


Já začal s TTQV, v tom je můj problém;-) Je to jako začít jezdit s Mercedesem a pak přestoupit na "erární" feldu. Jezdí to, brzdí to, ale není to ono. V MS například nelze vytvářet databáze WP, mít je okamžitě dostupné a normálně s nimi pracovat. V TTQV to lze a považuji to za velkou zbraň - vše integrované pod jednou střechou, jednoduše dostupné. Používám poslední dostupnou verzi.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 11:10


Napadlo mě ještě jedno vylepšení, které mě zatím nutí zůstávat u konkurence ;-) Bylo by fajn, kdyby to dokázalo odfiltrovat ty cache, které jsem už nalezl. Já si je totiž nearchivuji v gps ...


Muj postup je jednoduchy. v samostatnem GPX souboru si uchovavam seznam mych nalezenych kesi (pod ikonkou - otevreneho pokladu). Staci pak tento seznam umistit z MapSource do clipboardu (CTRL-C), pak otevrit v Mapsource posledni geocaching.gpx a 'pastnout' (CTRL-V) tam tyhle nalezene kese. Pak staci setridit seznam podle typu WP a smazat vsechny nalezene WPs a je to. :-)
Podminkou je, ze se musi shodovat nazvy WP, takze pokud nekdo pouziva k nazvu WP priponu, musi mit seznam nalezenych kesi, ktere maji nazev WP ve stejnem tvaru.
Funguje to perfketne a to odfiltrovani je otazka cca 20 sec navic. Ja si ani ty kese nemazu, ale nechavam si je v GPS jako nalezene kese, takze se mi s nenalezenymi nepletou.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 11:27

znamenalo by to registraci a clenstvi. mozna to ma neco do sebe, protoze by to vyresilo i cookies o kterych se ted mluvi v dalsim threadu. na druhou stranu nevim, jestli to podstoupit a kdy. co si o tom myslite vy?
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 14:34

Muj postup je jednoduchy. v samostatnem GPX souboru si uchovavam seznam mych nalezenych kesi (pod ikonkou - otevreneho pokladu). Staci pak tento seznam umistit z MapSource do clipboardu (CTRL-C), pak otevrit v Mapsource posledni geocaching.gpx a 'pastnout' (CTRL-V) tam tyhle nalezene kese. Pak staci setridit seznam podle typu WP a smazat vsechny nalezene WPs a je to. :-)


Nemyslíš, že to je v éře pilotovaných letů do vesmíru trochu složité :-)))
Pokud by tento "lokální" systém zvládal i to, o čem jsem psal na jiném místě (odfiltrovat moje zasázené a nalezené a ponechat ty ostatní), pak by to nemělo vůbec žádnou chybu (ani náznakem ;-). Chápu, že by asi potom bylo nutné zavést uživatelské účty a naprogramovat to trochu jinak, možná by se jednalo i o placenou službu. Tak ať, bylo-li by to dokonalé...
Opět se přimlouvám za rozšíření seznamu keší o "příhraniční" oblasti sousedních států, nevím, nakolik by bylo náročné takový požadavek definovat, ale mohlo by to být zajímavé.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 11:56

znamenalo by to registraci a clenstvi. mozna to ma neco do sebe, protoze by to vyresilo i cookies o kterych se ted mluvi v dalsim threadu. na druhou stranu nevim, jestli to podstoupit a kdy. co si o tom myslite vy?

Já nejsem proti ;-)
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2005 - 11:56

Ja bych to privital. Vyuziti se urcite naskytne vicero.

Jeste dotaz k tem priponam. Pokud to nicemu nebrani, bylo by mozne provest jeste jednu malinkou modifikaci a tu volitelnou priponu za waypoint pridat tak, aby mezi pomlckou nebyly mezery? Delka WP u 60C je 10 znaku a kdyz se nepouziji mezery, vejde se do nazvu GPSky skoro cela pripona typu cache :-)
GCABCD - TR22 (13znaku)
GCABCD-TR22 (11znaku)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama