Přejít na obsah


Fotka

geocaching.gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 12:19

znamenalo by to registraci a clenstvi. mozna to ma neco do sebe, protoze by to vyresilo i cookies o kterych se ted mluvi v dalsim threadu. na druhou stranu nevim, jestli to podstoupit a kdy. co si o tom myslite vy?

Ja bych byl take pro. Prozatim to delam pres geotoad, kde si generuji "nenalezene" a "ne-moje kesky", ale neni tam moznost volby zeme a tak podle nekolika souradnic generuji plus-minus radiusy i s keskami nasich sousedu, ale v GPSce je mista dost, takze zatim no problem ;)
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 12:16

Ja bych to privital. Vyuziti se urcite naskytne vicero.

Jeste dotaz k tem priponam. Pokud to nicemu nebrani, bylo by mozne provest jeste jednu malinkou modifikaci a tu volitelnou priponu za waypoint pridat tak, aby mezi pomlckou nebyly mezery? Delka WP u 60C je 10 znaku a kdyz se nepouziji mezery, vejde se do nazvu GPSky skoro cela pripona typu cache :-)
GCABCD - TR22 (13znaku)
GCABCD-TR22 (11znaku)

Ja bych to upravil na 10 znaku, i v tom kondenzovanem tvaru to je prehledne.
BCABCDTR22
Moje VISTA (cernobila) papa jen 10 znaku, zbytek orizne. Informace pro mne jsou dulezite na ceste, ale jinak chodim zasadne pripraven s papirovym popisem, nahodne cache hledam malokdy.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 12:22

Ja bych to privital. Vyuziti se urcite naskytne vicero.

Jeste dotaz k tem priponam. Pokud to nicemu nebrani, bylo by mozne provest jeste jednu malinkou modifikaci a tu volitelnou priponu za waypoint pridat tak, aby mezi pomlckou nebyly mezery? Delka WP u 60C je 10 znaku a kdyz se nepouziji mezery, vejde se do nazvu GPSky skoro cela pripona typu cache :-)
GCABCD - TR22 (13znaku)
GCABCD-TR22 (11znaku)


Tak, Mione, uz to tak je:
GCABCD-TR22 (ale tu psoledni dvojku tam neuvidis), co takhle:
GCABCDTR22 nebo GCABCD22TR?
Co rikate na toto?
Pojdme si to odsouhlasit, at Honza porad nemusi neco opravovat a at uz je to hotove.
Diky.

  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 16:11


Já jsem rejpal a tak možná moje předchozí příspěvky mohly vyznít trochu kontraproduktivně. Rozhodně jsem je nemyslel zle, dokonce jsem si stáhnul ten gpx soubor a podíval se na něj. Je na tom fakt vidět kus práce a to je třeba hlasitě ocenit.
Protože mám už hodně dlouho zažitý trochu jiný systém organizace a správy keší, byl by pro mě přechod na tyto soubory hodně bolestivý (i když bych určitě něco navíc získal), nicméně slibuji, že budu pilně sledovat všechna vylepšení (a taky jim budu náležitě fandit) a v pravý čas to třeba začnu využívat :-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 12:57

Ta cisla pripony bych nechal az nakonec tak jak je to nyni, dulezitejsi mi prijde informace o typu a velikosti cache.
Ohledne odstraneni pomlcky - urcite by bylo lepsi, kdyby se vesel do 10 znaku cely popis. Ale co se stane za par let (mozna to nebude ani trvat tak dlouho), az se vycerpa 6 pismen pro nazvy WP geocachi a GC.COM prida dalsi pismeno? Pak muze vzniknout problem s identifikaci nazvu, protoze budou existovat cache jak 6pismenne, tak 7pismenne. Aby pak byl nazev WP jednoznacne identifikovatelny, musela by pripona mit konstantni delku.
To znamena ze webcam nebo event cache by musely mit doplnene o dalsi pismeno treba takto:
GCABCAEV11 (event)
GCABCDWE22 (webcam)

S prichodem sedmiznakoveho nazvu WP bude nutne zrejme doresit kodovani diff. a terr. do jednoho znaku, pokud se do te doby pomoci zmeny firmware nerozsiri pocet znaku z 10 aspon na 11 :-)
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 13:51

Aby pak byl nazev WP jednoznacne identifikovatelny, musela by pripona mit konstantni delku.
To znamena ze webcam nebo event cache by musely mit doplnene o dalsi pismeno treba takto:
GCABCAEV11 (event)
GCABCDWE22 (webcam)

S prichodem sedmiznakoveho nazvu WP bude nutne zrejme doresit kodovani diff. a terr. do jednoho znaku, pokud se do te doby pomoci zmeny firmware nerozsiri pocet znaku z 10 aspon na 11 :-)

U eventu a webcam bych navrhoval:
GCABCDE-11
GCABCDW-22
ta pomlcka jako ze tam zadna fyzicka cache neni a popis by mel konstantni déku.

Ten prichod sedmiznakoveho nazvu WP bych nechal az do doby, kdy to bude aktualni, co bude, to nevime, treba se to posune na ukor druheho znaku aby byl zakladni kod sestiznakovy a mohl fungovat i ve starsich pristrojich, ktere jsou sestiznakove. Napr:
GABCDE
akorat pismeno C by bylo vylouceno.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 14:00


...Ten prichod sedmiznakoveho nazvu WP bych nechal az do doby, kdy to bude aktualni, co bude, to nevime, treba se to posune na ukor druheho znaku aby byl zakladni kod sestiznakovy a mohl fungovat i ve starsich pristrojich, ktere jsou sestiznakove. Napr:
GABCDE
akorat pismeno C by bylo vylouceno.


Tahle varianta pouziti druheho znaku je sice mozna, ale rozpadlo by se dosud dokonale (i casove) trideni podle nazvu WP. Krom toho by pak nebylo nutne dodrzet fixni delku pripony typu cache a muze to zustat tak jak to je, jen odstranit ty mezery mezi pomlckou. Vse zavisi tedy na budoucim pridani dalsiho znaku. Mozna by nekdo vlivny mohl na GC.COM vyzvedet, jak se v blizke budoucnosti prejde na dalsi pismeno, az se octneme u GCZZZZ (sleeping cache?) :-)

  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 14:01

U eventu a webcam bych navrhoval:
GCABCDE-11
GCABCDW-22
ta pomlcka jako ze tam zadna fyzicka cache neni a popis by mel konstantni déku.

.




Ano, jsem pro tuto variantu. Je nekdo proti? :-)) Kdo se zdrzel, ma smulu :-)) resp. muze to mit tak jak to bylo driv, t.j. bez priznaku.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama