Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Slaňovací pomůcky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#41 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 20:40

Oks, tak jsem to trošku přepálil v desetinné čárce a trošku jsem plácl blbost... každopádně, tady je to pěkně popsané: http://www.horolezec...ily-pri-jisteni
  • 0

#42 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 20:50

Jak pravi klasik: "...jsem si trosku zaprehanel.." :)
Ale zpet k tematu. Pred casem jsem objevil toto http://www.rockpoint...lack-13019.html Nezkousel jste to nekdo? Jestli jsem to pochopil, tak by to melo fungovat prave tak jak by se v tomto pripade hodilo...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#43 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 20:57

Skoro to vypadá jako náhrada prusíka při slaňování :)
  • 0

#44 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 21:19

Mr.FrAnTA - nový démon českého GC
Co příspěvěk, to perla nebo deset perel? Desetinná čárka sem - tam, to je jedno. Ale než zde začneš šířit další moudra, tak si dostuduj názvosloví, protože nylonka je punčoška na dámskou nožku, kdežto to co je na skále, je majlonka ;)
  • 0

#45 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 21:27

A já furt přemejšlel, jaký že tam nechávaj viset smyce... :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#46 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2012 - 23:14

KaMo_cz napsal/a:
Mr.FrAnTA - nový démon českého GC
Co příspěvěk, to perla nebo deset perel? Desetinná čárka sem - tam, to je jedno. Ale než zde začneš šířit další moudra, tak si dostuduj názvosloví, protože nylonka je punčoška na dámskou nožku, kdežto to co je na skále, je majlonka ;)


promiň ;) nikdo není dokonalý, ale ty evidentně ano ;)
  • 0

#47 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2012 - 22:23

Šmarjá... lidi, neblbněte... Je to pěkné, když je někdo ochotný poradit, ale když budete radit hlouposti, tak tady jde opravdu o život.
  • 0

#48 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 9:38

clexpert napsal/a:
Šmarjá... lidi, neblbněte... Je to pěkné, když je někdo ochotný poradit, ale když budete radit hlouposti, tak tady jde opravdu o život.


proto ti rozumnější radí jít na pár odlovů s někým, kdo tomu hoví, kdo ví co a jak a neradí nesmysly typu "to slaníš v pohodě s levou rukou zabořenou hluboko v chobotu";)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#49 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 14:36

lukabike.com napsal/a:
Jak pravi klasik: "...jsem si trosku zaprehanel.." :)
Ale zpet k tematu. Pred casem jsem objevil toto http://www.rockpoint...lack-13019.html Nezkousel jste to nekdo? Jestli jsem to pochopil, tak by to melo fungovat prave tak jak by se v tomto pripade hodilo...

http://www.horyinfo....tovani-jistidel
  • 0

#50 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2012 - 10:18

Tak jeste k original dotazu: doporucuju jakekoliv nakupy odlozit do doby, nez budes vedet, co vlastne (a jestli vubec) chces. Pokud mas s kym vyrazit, nemel by byt problem v tom, ze te vsechny svoje hracky necha vyzkouset, vsechno vysvetli a hlavne dohledne na bezpecnost. Aspon takhle to fungovalo, kdyz kluci ucili mne a porad to tak funguje, kdyz se k nam pripoji nekdo bez zkusenosti a bez vybavy. Pripadne si udelej cas a vyraz na event, jak tu bylo doporuceno, v dohledne dobe se kona jeden na Kladne a mam pocit ze i v Brne na stene. Rady na foru muzou byt super anebo uplne na pytel. Nebrala bych je jako hlavni rozhodovaci faktor. Nicmene ti preju hodne uspesnych slaneni prezitych ve zdravi.
  • 0

#51 libory

libory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 4:05

Potřeboval bych radu od zkušených. Rozmýšlím se mezi koupí Grigri 2 a Rock Empire Descender (kopie Stopky). Nějakou dobu už sháním informace (fóra, youtube) o těchto dvou brzdách a nějak mám pocit, že Grigri je jen kompaktnější stopka. Je to tak, nebo mně něco uniklo? Petzl stopku jsem měl půjčenou a Grigri jsem v ruce ještě neměl, ale mechanismus mi přijde stejný. Mám 10,5 mm statiku. Chci to na keškaření a zřídka na domácí údržbu (uřezat větev na stromě, menší oprava střechy ap.), tak aby to neprokluzovalo a mohl bych mít volné ruce. Grigri se mi líbí pro menší rozměry a váhu a dá se častěji sehnat levněji v bazaru. RE stopka vyjde nová do 1500,-, a dá se v případě potřeby jednoduše a funkčně zafixovat. U Grigri se to dělá navíc uzlem přes karabinu, což je méně praktické. Takže nevím jestli mě bude bohatě stačit Grigri 2, nebo je Stopka jistější. Váha stopky mě nevadí. PS: 3-4 tis. na Riga, nebo ID nemám, aby se mi to doma potom válelo.


  • 0
Garmin 62s

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 9:41

Descender je jednoúčelový, můžeš ho použít jen pro cestu dolů. Nejspíš bude bezpečnější.

 

Jeden tu mám navíc, jestli ho chceš, tak asi 800.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 libory

libory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 10:49

Někde na youtubku jsem viděl, že stopka v pohodě funguje i směrem nahoru, jako Grigri - jumar-stopka-kladka v jumarovi http://youtu.be/KwS5xy6Xsag


  • 0
Garmin 62s

#54 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 11:01

Někde na youtubku jsem viděl, že stopka v pohodě funguje i směrem nahoru, jako Grigri - jumar-stopka-kladka v jumarovi http://youtu.be/KwS5xy6Xsag

Jj, máš pravdu, mám gri-gri a stopak. V kombinaci s jumarem funguji stejne na vystup. Po odpojeni jumaru muzes v klidu slanovat bez precvakavani na jina zelezo. Stopaka pouzivam spis na piskovec a vsude, kde je vic necistot


  • 0

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 11:34

A zkoušení, jak na to: je to dobrý dělat i před každým slaněním, dokud nejseš zkušenej, protože pustit se přes hranu (právě první krok je technicky nejobtížnější) je na psychiku docela nápor. Přivaž si lano na kotvicí stanoviště - strom třeba (bezpeřně!!!) a celej se zapni, jako bys už slaňoval. Ale nelez dolů, jen se zakloň, "sedni" si do cajku a táhni silou pryž od toho stromu a zkoušej si, jak to slaňovátko funguje, co maj dělat ruce, jakej je to pocit. Zkus to několikrát a až pak jdi na stěnu. A jestli máš někde místo, kdy bys přinejhorším když spadnul, tak do hluboký vody, tak máš vyhráno :)

 

Musím říct, že i když jsem kdysi slaňoval i úplně klasicky, tak po více než 25ti letech, s osmou a v úvazku, to stejně byl nervák, sešourat se za hranu a slanit si tu stěnu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 11:40

Někde na youtubku jsem viděl, že stopka v pohodě funguje i směrem nahoru, jako Grigri - jumar-stopka-kladka v jumarovi http://youtu.be/KwS5xy6Xsag

Vidíš, to mne vůbec nenapadlo.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 libory

libory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 11:53

Citecka: máš PM


  • 0
Garmin 62s




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama