Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

jak dešifrovat mysterku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 bien24

bien24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 18:43

Zdravím. Dnes jsem si vyhledala slibnou mysterku a zítra se budu vyskytovat v okolí. Jenže jsem opravdu nezkušenej začátečník a nemůžu ji dešifrovat... Pomůžete? Konkrétně jde o keš GC2B40G dívala jsem se na odkazy, co jste dávali a nenašla na nich nic, co by mi pomohlo.... Díky
  • 0

#2 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 19:07

Ahoj Šmoulo..... :) o radu jak řešit jakoukoli mysterku je vhodné požádat v prvé řadě ownera (majitele) dané keše. Ale všeobecná rada je.... nacpat tam místo barev čísla...;)
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 19:56

http://wiki.geocachi...y_na_fóru_gc.cz
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 19:59

Začni tím, že najdeš nějakou mysterku, která Ti je jasná. Ony ty hvězdičky obtížnosti něco znamenají a je dobré začít řešit od jednoduchých.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 21:15

A není mysterka mysterkou proto, aby tě trošku potrápila? Za tím účelem byla nejspíš vymyšlená .....
  • 0

#6 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 22:04

bien24 napsal/a:

dívala jsem se na odkazy, co jste dávali a nenašla na nich nic, co by mi pomohlo....

Díky


Určitě na to příjdeš, není to zas tak složité...
A když na to přijdeš sama, o to větší radost z toho výsledku pak budeš mít :-) A hlavně - mysterky přece jsou přece hlavně o tom luštění, ne? ;-)
  • 0

#7 bien24

bien24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:53

no, popravdě, čučela jsem do toho víc jak hodinu, zkoušela si to napsat dohromady, podle barev a nic mě nenapadlo... ale v mezičase se mi povedlo vyluštit další dvě....tož to asi nechám uležet... díky za odpovědi....
  • 0

#8 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:58

ono někdy stačí pořádně si přečíst listing.. zemanka tam píše, jak se to luští.. tahle je zrovna z těch jednodušších mysterek. tak hodně štěstí :-)
  • 0

#9 bien24

bien24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 14:05

tak listning jsem prošla jen kousek, to je pravda.... právě má jen 3 hvězdičky, tak sem myslela, že bych to měla zvládnout....asi nejsu na tento typ rébusů.... díky..jdu prolistovat....
  • 0

#10 sarkacz

sarkacz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 18:22

Neporadil by mi někdo jak na tuhle mysterku? GC2XVEH Jsem začátečník, souřadnice jsem si tipla, protože terén v okolí znám. Takže mi jde jen o princip šifry...třeba se mi to bude ještě někdy hodit :) Díky moc! Ownerovi jsem psala, ale neozývá se...
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 19:42

sarkacz napsal/a:


Přijde mi, že to většina lidí vybrutálila, jako ty :-)

Doplněno:
Asi vím, jak se to řeší, ale pokud někdo použije, do řešení cache, hodnotu, která se mění několikrát do měsíce, tak to není dobré, dnes už to prostě nevyjde hned u prvního bodu :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 19:47

sarkacz napsal/a:
Neporadil by mi někdo jak na tuhle mysterku? GC2XVEH
Jsem začátečník, souřadnice jsem si tipla, protože terén v okolí znám.
Takže mi jde jen o princip šifry...třeba se mi to bude ještě někdy hodit :)
Díky moc! Ownerovi jsem psala, ale neozývá se...


A zkoušela jsi hledat na těch souřadnicích z listingu??
  • 0

#13 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 20:38

sarkacz napsal/a:
Neporadil by mi někdo jak na tuhle mysterku? GC2XVEH
Jsem začátečník, souřadnice jsem si tipla, protože terén v okolí znám.
Takže mi jde jen o princip šifry...třeba se mi to bude ještě někdy hodit :)
Díky moc! Ownerovi jsem psala, ale neozývá se...

Nevím, ale přijde mi, že vše co máš dělat más v listingu. Asi jsi četla nepozorně.
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 21:27

Petman02 napsal/a:

sarkacz napsal/a:
Neporadil by mi někdo jak na tuhle mysterku? GC2XVEH
Jsem začátečník, souřadnice jsem si tipla, protože terén v okolí znám.
Takže mi jde jen o princip šifry...třeba se mi to bude ještě někdy hodit :)
Díky moc! Ownerovi jsem psala, ale neozývá se...

Nevím, ale přijde mi, že vše co máš dělat más v listingu. Asi jsi četla nepozorně.


Přijde mi, že řešení už nefunguje :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 0:05

kolombo napsal/a:
Přijde mi, že řešení už nefunguje :-(

Tak, tak. I já mám pocit, že to je rozbité. A už docela dlouho. Psal jsem ownerovi, ale obávám se, že to asi bude zbytečné a že je tato keš zralá na archiv.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 7:57

mh.mail napsal/a:

kolombo napsal/a:
Přijde mi, že řešení už nefunguje :-(

Tak, tak. I já mám pocit, že to je rozbité. A už docela dlouho. Psal jsem ownerovi, ale obávám se, že to asi bude zbytečné a že je tato keš zralá na archiv.


Je to dobrý BF cíl, dokud existuje, tak bych to neřešil.

Ale varianta, že někdo použije, jako konstantu pro výpočet, cenu benzinu z fotky na streetview, je dobrý odstrašující příklad, jak to nedělat.

Většina lidí, co jsem se jich ptal na řešení, tak to dala BF nebo měla souřadnice od někoho. A ten, co to počítal, tak už zase nemá odečtené hodnoty, jen finálku.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 8:50

kolombo napsal/a:
Ale varianta, že někdo použije, jako konstantu pro výpočet, cenu benzinu z fotky na streetview, je dobrý odstrašující příklad, jak to nedělat.

Ale proč ne? Jako nápad mi to nepřijde špatné, i když to taky není originální a na keše, které využívají fotky ze street view, jsem již narazil mnohem dříve. Jen to klade na ownera větší nároky na údržbu - musí často kontrolovat, jestli se náhodou klíčové fotky nezměnily, a pokud ano, tak to rychle přepracovat. (Což tedy samozřejmě není diskutovaný případ, ale beru tuhle poznámku obecně k principu.)
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 9:03

mh.mail napsal/a:

kolombo napsal/a:
Ale varianta, že někdo použije, jako konstantu pro výpočet, cenu benzinu z fotky na streetview, je dobrý odstrašující příklad, jak to nedělat.

Ale proč ne? Jako nápad mi to nepřijde špatné, i když to taky není originální a na keše, které využívají fotky ze street view, jsem již narazil mnohem dříve. Jen to klade na ownera větší nároky na údržbu - musí často kontrolovat, jestli se náhodou klíčové fotky nezměnily, a pokud ano, tak to rychle přepracovat. (Což tedy samozřejmě není diskutovaný případ, ale beru tuhle poznámku obecně k principu.)


Právě proto, že tahle konstanta není konstanta :-(

Nebo ty začínáš luštit keš tak, že napíšeš autorovi, aby prověřil hodnoty a vzorce, že to budeš luštit ? Většina lidí snad nejdříve luští a pak teprve zjišťuje, jestli není něco špatně.

Myslím, že číslo, které se mění asi tak 2x týdně, to není dobrá indicie pro výpočet hned druhé stage.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 9:17

kolombo napsal/a:
Právě proto, že tahle konstanta není konstanta :-(

Myslím, že číslo, které se mění asi tak 2x týdně, to není dobrá indicie pro výpočet hned druhé stage.

No ale právě na street view tam to číslo může být poměrně dlouho. Kdyby nedošlo v průběhu posledních měsíců k masivnímu přefocení celé republiky, tak to mohlo klidně bez větších problémů fungovat.

kolombo napsal/a:
Nebo ty začínáš luštit keš tak, že napíšeš autorovi, aby prověřil hodnoty a vzorce, že to budeš luštit ? Většina lidí snad nejdříve luští a pak teprve zjišťuje, jestli není něco špatně.

Jistěže ne. Proto jsem psal, že tento typ luštění klade na autora velké nároky. Ale asi nikoliv neúměrné. Myslím si, že teď tam zas na tom stojanu bude cena 40,40 svítit minimálně rok, možná i dva. Ale třeba se mýlím a Google bude obměňovat fotky častěji.
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 9:29

mh.mail napsal/a:
Jistěže ne. Proto jsem psal, že tento typ luštění klade na autora velké nároky. Ale asi nikoliv neúměrné. Myslím si, že teď tam zas na tom stojanu bude cena 40,40 svítit minimálně rok, možná i dva. Ale třeba se mýlím a Google bude obměňovat fotky častěji.


Třeba hned vedle stojí transformátor, na kterém je dobře viditelné číslo. Podle mne je blbost dělat keše tak, abych musel stále kontrolovat, jestli zadání platí. Obzvláště proto, že pak je spousta lidí, co relativně jednoduchou mysterku prohlásí za neřešitelnou a podobně přistoupí i k ostatním mysterkám.

Zadání a řešení mysterky má být, pokud možno, jasné a pokud na to přijdeš, tak by jsi měl velmi rychle získat jistotu, že to opravdu řešíš správně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama