Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

jak dešifrovat mysterku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 10:11

Jo, já dal hint malý javor a do jara ho porazili.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 11:27

Smogeo napsal/a:

mh.mail napsal/a:
... Myslím si, že teď tam zas na tom stojanu bude cena 40,40 svítit minimálně rok, možná i dva. Ale třeba se mýlím a Google bude obměňovat fotky častěji.

Technická otázečka: je nějak v té mysterce daný že se mají používat fotky google? Já bych třeba použil Norc. A po čase budou podobnou službu nabízet další servry, třeba takovej třeba Urbanexplorer od Mrkvosoftu :-D


Tam není vůbec napsané, co máš použít a klidně si ty body můžeš objezdit sám. Pak to ovšem vůbec nebude dávat smysl ...

To zadání je prostě zmatečné. TEČKA.

Mimochodem, podle mne tam je 39,90.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 11:53

kolombo napsal/a:
Zadání a řešení mysterky má být, pokud možno, jasné a pokud na to přijdeš, tak by jsi měl velmi rychle získat jistotu, že to opravdu řešíš správně.


Možná by nebylo od věci, aby owneři mysterek častěji používali "Evičku" [:D], i když to asi zase víc nahrává velijakým brutálním metodám. Ale u trochu těžších nebo ne úplně jednoznačných mysterek bych to dala jako povinnost.
  • 0

#24 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 11:54

Smogeo napsal/a:
Technická otázečka: je nějak v té mysterce daný že se mají používat fotky google?

kolombo napsal/a:
Tam není vůbec napsané, co máš použít a klidně si ty body můžeš objezdit sám. Pak to ovšem vůbec nebude dávat smysl ...

To zadání je prostě zmatečné. TEČKA.

Chlapci, chlapci, já přece neobhajuju tuhle konkrétní keš a její zpracování, netřeba mě v tomto bodě přesvědčovat. Sám jsem navíc ve svém prvním příspěvku psal, že je zralá na archiv.
  • 0

#25 sarkacz

sarkacz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 20:56

@Ruvit - na souřadnicích z listingu jsem samozřejmě hledala (ne fyzicky :)), ale čísla v okolí apod. mi po dosazení prostě nedávala souřadnice, které jsem potřebovala... @Petman02 - ano jsem začátečník, mohla jsem leccos přehlédnout, nicméně po dvou večerech mohu říct, že listing znám zpaměti a souřadnice mi nevyšly...a jak tak čtu příspěvky od ostatních, chyba bude někde jinde @mh.mail - ownerovi jsem psala hned jak jsem kešku našla (bo vzdát to předem a napsat mu o řešení než to zkusím v terénu, na to jsem moc tvrdohlavá:))
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 22:47

sarkacz napsal/a:
@Petman02 - ano jsem začátečník, mohla jsem leccos přehlédnout, nicméně po dvou večerech mohu říct, že listing znám zpaměti a souřadnice mi nevyšly...a jak tak čtu příspěvky od ostatních, chyba bude někde jinde


S trochou zkušeností a znalostí přibližného místa s finálkou se to dá celé dopočítat a díky kontrolnímu bodu i ověřit.

Podle mne je opravdu funkční jen jeden jediný bod, ostatní se musí odvodit, ale dá se to.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 7:56

sarkacz napsal/a:
@Petman02 - ano jsem začátečník, mohla jsem leccos přehlédnout, nicméně po dvou večerech mohu říct, že listing znám zpaměti a souřadnice mi nevyšly...a jak tak čtu příspěvky od ostatních, chyba bude někde jinde

Neboj také někdy koukám do listingu dva tři i více dní, znám ho nazpamět a stále řešení nevidím. Až to prostě jednou přijde, docvakne ti to a řešení nebo souřadnice jsou na světě. A nebo také ne :-(
Zde je asi problém, že původní zadání zůstalo, ale externí data, kde se hledalo se změnily a řešení již nevede k cíli. Jinak způsob řešení je již zmíněn v tomto vlákně. Ale jak bylo také zmíněno, zadání není zrovna povedené.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama