Přejít na obsah


Fotka

Nadhodnocené D+T u eventů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 12:36

Jistě občas narazíte na event, kdy D a T neodpovídá podstatě věci. Tradičně např. nenáročné indoorové aktivity. Možná to pomáhá statistikám anebo to leckomu pomůže vyplnit tzv. matrix anebo jsou i jiné důvody... Vždycky se to dá nějak zdůvodnit, např. hláškou typu "event je vždy obtížný natolik, nakolik si ho obtížný uděláš" anebo jiným vtipným způsobem. Co si o tom myslíte?
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 12:42

Mně to nepoškodí, tak nevidím důvod to řešit. Pokud si někdo dá tu práci, aby udělal event, zábavu pro ostatní... a navíc si vyplnil tabulku, tak ať. Neřešte blbosti. To je můj pohled na věc.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 12:44

Je mi to úplně fuk. :-)
  • 0

#4 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 13:22

Mam si dneska vzit cerny ponozky nebo sedivy?
  • 0

#5 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 listopad 2012 - 13:32

U nás na oblasti všeliká D/T nakliká na tradičních perníkářských setkáních k rovnodennosti/slunovratu doktor - už do toho někdo prudil, ale pak na event myslím nepřišel :D

Samozřejmě to úplně zákonicky neodpovídá pravidlům, ale ono se tam taky píše že by měl mít člověk k umístění krabice svolení majitele pozemku...
Já bych to nepřeceňoval, jde o srandu... dneska se na T5 čeká pod stromem, šifry se opakují - podruhý už to D4 není - a kdopak třeba ví že multina by měla být přinejmenším D2?
Argument s vyplňováním tabulky není úplně trefa: na eventy chodí spíš aktivnější kačeři a pro ty to není problém sesbírat, zvlášť když si občas něco vylezou... a nevšiml jsem si že by Matrix tabulka byla na eventech horkým tématemB)

Zpátky do přírody!
  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 14:23

Je mi to úplně jedno. Na hvězdičky nekoukám.
  • 0

#7 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 14:26

Co si o tom myslíte?

Je mi to úplně fuk... :) Pokud si dá někdo tu práci a zorganizuje pro ostatní event, pak je to samo o sobě záslužná činnost. A pokud si u toho udělá vtípek s D/T nebo si tím pomůže vyplnit tabulku, tak mne to opravdu nechává naprosto v klidu.
  • 0

#8 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 202 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 15:19

Snažíme se dodržovat pravidla a to i v případě ohodnocení obtížnosti eventu.;) Velice si ceníme 5 hvězdičkové keše, kterou jsme si museli vydřít a získání 5 hvězdiček za návštěvu přehodnoceného eventu si tolik cenit nemůžeme:|. Přesto se nad toutu skutečností nepohoršujeme, ale přikláníme se k tomu, že by ohodnocení eventů mělo odpovídat realitě.:)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#9 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 17:51

Díky za vaše názory, hlavně za ty, které šly k podstatě věci a které obsahovaly alespoň nějaký argument. Co mi ale vrtá hlavou je ale určitá schizofrenie, kdy u fyzických keší T+D víceméně všude sedí (Ano, vždycky se najde nějaký frajer, který pak v logu tvrdí, že dotyčná stromovka by měla mít T jenom 3* a ne 4,5*, protože se ke keši vyšplhal levou rukou. Ale to fakt neřeším) Řeším to, že u některých eventů to chvílemi vypadá, že si autor listingu házel kostkou, než hvězdičky vyplnil.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 17:57

Nechoď na eventy a budeš mít pokoj :/
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 18:47

My měli obtížný První letní event. Přesně na slunovrat. V jednu v noci a ještě těsně před půlnocí bily blesky a lilo. Tam ta obtížnost seděla.
  • 0

#12 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:03

sobikovi napsal/a:
Nechoď na eventy a budeš mít pokoj :/


Na eventy chodím a eventy i pořádám a nenechám si do toho mluvit. Takovému pokusu shození diskuze pod stůl moc nerozumím.
  • 0

#13 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:12

Zememeric_K napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nechoď na eventy a budeš mít pokoj :/


Na eventy chodím a eventy i pořádám a nenechám si do toho mluvit. Takovému pokusu shození diskuze pod stůl moc nerozumím.


Přiznám se, že mě napadlo to samé. Tak tam prostě nechoď a máš po problému. Já to dělám tak, že pokud s danou akcí z jakéhokoliv důvodu nesouhlasím, tak tam nejdu a neřeším to. Pokud s nějakým eventem nesouhlasíš, či s jeho ohodnocením, můžeš napsat revírníkovi a uvidíš co se s tím stane. Tady ten všeobecný názor ti stejně moc ke změně nepomůže. Můžeš mi tedy vysvětlit, proč by si to svých eventů měli nechat mluvit ostatní a ty ne? Jim může být tvůj názor šumák.
  • 0

#14 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:15

I když je to hrozná blbost, tak nad tím celkem přemýšlím, pro mě jako pořadatele eventy jsou vždycky minimálně D4: už jen najít slušnou hospodu a dobrej termín, plus fakt, že do poslední chvíle nevím kolik lidí vlastně přijde - a dle pravidel de facto nikoho vyrazit (připravit o bod) nemůžu, i když se přihlásí s deseti lidmi den před akcí.
Do toho malý děti s neukázněnými rodiči - zvlášť když to je přednáška a psal jsem nevhodná pro děti :)
Navrch různý lokální rozmíšky, každýmu včas ukázat logbook a dát puk - k tomu mě zprudí už na akci první remcal :P

Na druhou stranu jako návštěvník, když si vzpomenu na některé hospody: vědí měsíc předem že přijde 80+ lidí na pivo za 35,- nemají posilu a ve dvou jsou nasraní že musí běhat jak fretky - D5 za to že jsem nikomu nedal do zubů B)

EDIT:
S D/T opruzovat revírníka? To snad raději ne... to si vyříkejte WN v listingu, máte-li chuť :|
  • 0

#15 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:47

U různých hospodských eventů apod. je určení obtížnosti a terénu vcelku snadné. Mnohem horší je to ale u eventů spojených s nějakou aktivitou - např. u turistických eventů musí být dáno místo a čas logování, ovšem podstata eventu spočívá v něčem jiném... Pak se najdou vychcánci, kteří dojdou jen na místo uvedené v listingu... Pro někoho je např. 20 km pochod pohoda (obtížnost dejme tomu 2), pro někoho jiného to může být heroický výkon (obtížnost 4-5).
  • 0

#16 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 listopad 2012 - 19:53

honzak83 napsal/a:
U různých hospodských eventů apod. je určení obtížnosti a terénu vcelku snadné. Mnohem horší je to ale u eventů spojených s nějakou aktivitou - např. u turistických eventů musí být dáno místo a čas logování, ovšem podstata eventu spočívá v něčem jiném... Pak se najdou vychcánci, kteří dojdou jen na místo uvedené v listingu... Pro někoho je např. 20 km pochod pohoda (obtížnost dejme tomu 2), pro někoho jiného to může být heroický výkon (obtížnost 4-5).


20km pochod je T3-4 vždycky, ty hvězdičky měřej všem stejně...
Vychcánky bych na Tvém místě raději nepoužívalB)
  • 0

#17 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 20:03

Istvan napsal/a:

honzak83 napsal/a:
U různých hospodských eventů apod. je určení obtížnosti a terénu vcelku snadné. Mnohem horší je to ale u eventů spojených s nějakou aktivitou - např. u turistických eventů musí být dáno místo a čas logování, ovšem podstata eventu spočívá v něčem jiném... Pak se najdou vychcánci, kteří dojdou jen na místo uvedené v listingu... Pro někoho je např. 20 km pochod pohoda (obtížnost dejme tomu 2), pro někoho jiného to může být heroický výkon (obtížnost 4-5).


20km pochod je T3-4 vždycky, ty hvězdičky měřej všem stejně...
Vychcánky bych na Tvém místě raději nepoužívalB)

Terén může být u 20 km pěšího pochodu klidně i 2. Je s podivem, že pak 80 km nonstop pěší pochod je jen terén 3,5, to by dle tvé logiky mělo být minimálně 10:) Asi si pleteš obtížnost a terén, ale to dělá hodně lidí.
  • 0

#18 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 20:07

Sám jsem jednou pořádal paintballový event, ale z různých důvodů jsem nenaplnil kapacitu, takže jsem to odpískal. A fascinuje mě představa, že při určité kombinaci T+D (např. 4,5 / 4,5) by se event pravděpodobně naplnil. Tak nad tím opravdu přemýšlím.
  • 0

#19 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 listopad 2012 - 20:28

Zememeric_K napsal/a:
Sám jsem jednou pořádal paintballový event, ale z různých důvodů jsem nenaplnil kapacitu, takže jsem to odpískal. A fascinuje mě představa, že při určité kombinaci T+D (např. 4,5 / 4,5) by se event pravděpodobně naplnil. Tak nad tím opravdu přemýšlím.


To si hodně silně nemyslím - i když jsou kačeři co přijdou na event o ho*ně s CWG za dvacku, ale to jsou naštěstí jen velký města :D

honzak83 napsal/a:

Istvan napsal/a:

honzak83 napsal/a:
U různých hospodských eventů apod. je určení obtížnosti a terénu vcelku snadné. Mnohem horší je to ale u eventů spojených s nějakou aktivitou - např. u turistických eventů musí být dáno místo a čas logování, ovšem podstata eventu spočívá v něčem jiném... Pak se najdou vychcánci, kteří dojdou jen na místo uvedené v listingu... Pro někoho je např. 20 km pochod pohoda (obtížnost dejme tomu 2), pro někoho jiného to může být heroický výkon (obtížnost 4-5).


20km pochod je T3-4 vždycky, ty hvězdičky měřej všem stejně...
Vychcánky bych na Tvém místě raději nepoužívalB)

Terén může být u 20 km pěšího pochodu klidně i 2. Je s podivem, že pak 80 km nonstop pěší pochod je jen terén 3,5, to by dle tvé logiky mělo být minimálně 10:) Asi si pleteš obtížnost a terén, ale to dělá hodně lidí.


Nepletu si D a T: když se podívám třeba na bookmark 1000+, málo z keší má T<3, většinou nějaký starý. Obtížnost výstupu, velký převýšení, kvalita cest, délka...

Ofiko GS návod:
T4 - more than a 10 mile hike / víc než desetimílový pochod
http://support.groun...g=kb.page&id=82
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2012 - 23:50

Zememeric_K napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Nechoď na eventy a budeš mít pokoj :/


Na eventy chodím a eventy i pořádám a nenechám si do toho mluvit. Takovému pokusu shození diskuze pod stůl moc nerozumím.

Fajn, event je v podstatě takový mejdan :D a kdo má hlavu na krku, tak si dokáže sám rozhodnout, zda na něj půjde. Když je to event v hospodě u piva u nás na dvorku, tak asi D5/T5 je nesmysl... co tedy udělám. Půjdu tam, pokecám, dám pivko a půjdu domů a podle svého uvážení zaloguji nebo ne... abych neměl zmatek ve statistikách. Jenže když von je to ten bodík, co? :D To se to pak v tom svědomí mele a mele a mele. Je to jen hra OMG.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama