Přejít na obsah


Fotka

Geoget-statistiky-animace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
293 odpovědí na toto téma

#141 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 13:22

A co jsi vlozil do Template?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#142 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 19:38

kiReGPS napsal/a:

jeef napsal/a:
Rozjede se skript, teploměr se zastaví na 237/469 a vyskočí okno:

ScriptRuntimeError: AniMapa.ggp.pas 
Exception :Invalid float 
Routine: CREATECACHEFRAME

Jediné, co mě napadlo, jestli to není třeba zahraniční keškou (i když na to byste asi narazili spíš, než já, ale 237. by měla být GC29JQV.

GC29JQV to není. Co máš jako číslo 238...?

238 je GC1RDM9, ale....
Dnes jsem pustil novou betu a ta dojela na 267, podruhé na 261, potřetí na 250/469.
Pak na 266, 253, 267, 263.
Řekl bych, že to je skoro generátor náhodných čísel :-)
  • 0

#143 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 20:19

jeef napsal/a:
238 je GC1RDM9, ale....
Dnes jsem pustil novou betu a ta dojela na 267, podruhé na 261, potřetí na 250/469.
Pak na 266, 253, 267, 263.
Řekl bych, že to je skoro generátor náhodných čísel :-)

To asi nebude úplně normální ne...?!?
Jinak ti všechno v GeoGetu funguje správně?
Všechny ostatní skpripty šlapou?
Nemáš databázi na DropBoxu a nenecháváš ho zapnutej?

Při vší úctě ke komplexnosti mýho skriptu, tohle by sám nedokázal...B);)
  • 0

#144 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 20:31

Třeba je ten generátor nějaký vedlejší produkt, který se má objevit až v ostré verzi :-) Je to podivné, přiznávám, taky si nemyslím, že je chyba ve skriptu. Bohužel netuším, kde jinde by mohla být. Geoget mi funguje, stahuju přes něj pomocí geoja.y, používám GGStat volaný přes Autostat, skládám si Geopuzzle, používám MyOwn. To všechno, bych řekl, funguje, až tady jsem se zasekl. Animace je hezká, ale nechám ji uležet, třeba si to rozmyslí a bude fungovat. ;-) Díky za snahu.
  • 0

#145 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 20:45

jeef napsal/a:
Dnes jsem pustil novou betu a ta dojela na 267, podruhé na 261, potřetí na 250/469.
Pak na 266, 253, 267, 263.
Řekl bych, že to je skoro generátor náhodných čísel :-)


no je to ale normalni a ocekavane. To pocitadlo se totiz neaktualizuje s kazdou zmenou pocitadla (to by hooodle zdrzovalo...), ale aktualizuje se cca 1x za 100ms! (cas pisu z hlavy neni to ted podstatne.)

Tudiz ti opravdu muze ukazovat pokazde trochu neco jineho, zalezi na tom, jak to zrovna casove vyslo. Jistotu mas jen v tom, ze chyba bude nekde blizko za nejvyssim ukazanym cislem.
  • 0

#146 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 20:54

kiReGPS napsal/a:
Při vší úctě ke komplexnosti mýho skriptu, tohle by sám nedokázal...B);)


Pocitadlo jsem vysvetlil pred chvilickou. ;)

K problemu - k teto vyjimce dochazi treba tehdy, kdyz se snazis prevest retezec na desetinne cislo, ale retezec desetinnym cislem neni.

Proto podeziram ve funkci CreateCacheFrame ty dva tve prevody StrToFloat(geo.Lon) a totez pro Lat.

Nicmene tyto prevody jsou zcela zbytecne, nebot trida geo poskytuje souradnice i primo v ciselne podobe (ziskane vice trotl-zichr prevodem).

Takze to StrToFloat(geo.Lon) nahrad jako geo.LonNum a obdobne pro Lat.

Myslim, ze to pak bude v pohode.
  • 0

#147 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 20:57

HaLuMa napsal/a:

jeef napsal/a:
Dnes jsem pustil novou betu a ta dojela na 267, podruhé na 261, potřetí na 250/469.
Pak na 266, 253, 267, 263.
Řekl bych, že to je skoro generátor náhodných čísel :-)


no je to ale normalni a ocekavane. To pocitadlo se totiz neaktualizuje s kazdou zmenou pocitadla (to by hooodle zdrzovalo...), ale aktualizuje se cca 1x za 100ms! (cas pisu z hlavy neni to ted podstatne.)

Tudiz ti opravdu muze ukazovat pokazde trochu neco jineho, zalezi na tom, jak to zrovna casove vyslo. Jistotu mas jen v tom, ze chyba bude nekde blizko za nejvyssim ukazanym cislem.


No hele, další tajná funkce.
Ne, to měl být pokus o vtip. :-)
Tak já zkusím aproximovat, třeba se dostanu k jednomu číslu, jedné keši.
Po několika pokusech (asi třiceti) jsem se dostal nejdál k 268. keši, což je GC2V09W, další je GC23J42 a za ní GC2M4RM. Mohla by to být některá z nich?
Nebo - nedal by se skript pro ladění uměle zpomalit, aby počítadlo na progress baru stihlo jet po jedné?
  • 0

#148 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:10

ta mapa Evropy je poměrně dost ujetá, nesedí to ve větších vzdálenostech třeba o 200 km - pro srovnání moje mapky v podpisu
  • 0

#149 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:21

Vyzkoušel jsem, funguje pěkně. Jen bych uvítal možnost nastavit rychlost animace, pro 3000 nálezů už je to docela dlouhé :)
  • 0

#150 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:38

Parkis: rychlost animace nastavit moc nejde, kdyby to bylo tak jednoduchy skript by to uz umel. vice k tomu je na araratu.

dr.vota: to je taky znama vec, proto se primarne nabizi mapy jednotlivych statu. je to tim, ze zeme neni placka ale koule, tak to zkresluje.. ale napada me, kdyby se nasla dostatecne zkreslena mapa evropy, na ktery by to lip odpovidalo.. :)
  • 0

#151 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:38

dr.vota napsal/a:
ta mapa Evropy je poměrně dost ujetá, nesedí to ve větších vzdálenostech třeba o 200 km - pro srovnání moje mapky v podpisu

Na mapu Evropy bohužel nestačí primitivní kalibrace na dva rohy mapy. Musí se zapojit vyšší matematika, než trojčlenka. Chvíli strpení, mám to v plánu (viz popis na Araratu).

Parkis napsal/a:
Vyzkoušel jsem, funguje pěkně.
Jen bych uvítal možnost nastavit rychlost animace, pro 3000 nálezů už je to docela dlouhé :)

Vtip je v tom, že rychleji to nejde. Tedy nejde zatím použitou technikou. Zase odkazuji na Ararat, kde jsem to popsal.

EDIT:
<povzdech>Pročpak já (a Mikrom) vlastně všechny ty věci do popisu na Ararat psali - jak nahrát soubor, jak je to s mapami, jak s rychlostí animace...?!?</povzdech>
  • 0

#152 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:47

HaLuMa napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Při vší úctě ke komplexnosti mýho skriptu, tohle by sám nedokázal...B);)


Pocitadlo jsem vysvetlil pred chvilickou. ;)

K problemu - k teto vyjimce dochazi treba tehdy, kdyz se snazis prevest retezec na desetinne cislo, ale retezec desetinnym cislem neni.

Proto podeziram ve funkci CreateCacheFrame ty dva tve prevody StrToFloat(geo.Lon) a totez pro Lat.

Nicmene tyto prevody jsou zcela zbytecne, nebot trida geo poskytuje souradnice i primo v ciselne podobe (ziskane vice trotl-zichr prevodem).

Takze to StrToFloat(geo.Lon) nahrad jako geo.LonNum a obdobne pro Lat.

Myslim, ze to pak bude v pohode.


Bezva, díky, jdu to opravit...!
  • 0

#153 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 21:58

Kvůli problémům s převodem souřadnic, co měl jeef, vydána nová verze. Vše najdete na Araratu.

Seznam změn:
- možnost zvolit jen xTF medaile bez ikonek
- lokalizace (angličtina, čeština)
- po generování nabídnuta mapa k zobrazení v browseru (díky, Mikrome)
- upraven způsob převodu souřadnic keše


  • 0

#154 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 22:20

...nevím, jestli je chybka u mě, tak jen informuju, že do prohlížeče mě to dalo špatnou adresu na mapu
http://www.c%3a/data_sally/geoget2/data/script/animapa/output/kytlice.gif

...a taky jsem si nechal vygenerovat jen xTF, ale na mapě se žádné medaile neukázaly
  • 0

#155 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 22:33

Sally&eL napsal/a:
...nevím, jestli je chybka u mě, tak jen informuju, že do prohlížeče mě to dalo špatnou adresu na mapu

http://www.c%3a/data_sally/geoget2/data/script/animapa/output/kytlice.gif

...a taky jsem si nechal vygenerovat jen xTF, ale na mapě se žádné medaile neukázaly


1. V jakým že adresáři to máš nainstalovanej GeoGet? Odkaz vzniká na soubor na disku, tedy třeba jako file:///C:/Data/Geocaching/_programy/GeoGet/data/script/AniMapa/output/... - tak se to pošle prohlížeči. Jaks tam dostal to http://www......?!? Jakej máš prohlížeč...?

2. Ty máš nějaký xTF na Kytlicku?
  • 0

#156 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2012 - 23:30

...neboj, ty kytlice tam byly jen ilustrativně (ano, nedopatřením :)) jakou adresu mě to předhazuje do Firefoxu. Taky vím, že správně by tam mělo být file:///C:/Data_Sally/GeoGet2/data/script/AniMapa/output/CR-okresy-transparent.gif ...jinak xTF mám různě po evropě a negeneruje mě to ani v ČR ani po evropě - když generuju i nalezené kešky, tak to medaile ukazuje správně
  • 0

#157 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 7:29

kiReGPS napsal/a:
Kvůli problémům s převodem souřadnic, co měl jeef, vydána nová verze. Vše najdete na Araratu.

Seznam změn:
- možnost zvolit jen xTF medaile bez ikonek
- lokalizace (angličtina, čeština)
- po generování nabídnuta mapa k zobrazení v browseru (díky, Mikrome)
- upraven způsob převodu souřadnic keše


Díky moc, fakt to funguje. Mapa se vygeneruje.
Jen mi to otevře prázdné okno IE, bez adresy, ale to je detail, to nepotřebuju :-)
Ještě jednou díky.
  • 0

#158 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:36

Sally&eL napsal/a:
...jinak xTF mám různě po evropě a negeneruje mě to ani v ČR ani po evropě - když generuju i nalezené kešky, tak to medaile ukazuje správně

Jakože když vygeneruješ mapu s ikonkama, tak medaile jsou a když bez ikonek, tak ne...?!? To by bylo hodně divný. Procedura je jedna a buď vysype ikonku kešky a k ní medaili, nebo se na ikonu vykašle a dá jen tu medaili. To nějak nechápu - čekal jsem nějakej problém s tagem FTF (kdyby třeba kategorie tagu byla case sensitive, to jsem netestoval) - pak by to ale pochopitelně nešlo nikdy. Jinak u mne v profilu najdeš výsledek jen s medailema...



  • 0

#159 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 9:25

...pokud je chyba jen u mě, tak já bych to nijak nehrotil . uvidíme co bude s jinou verzí :-)
  • 0

#160 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 9:38

Mě to ve Firefoxu taky hodilo špatnou adresu: http://www.c%3a\users\vlastnik\appdata\roaming\geoget\script\animapa\output\cr-okresy-green.gif/ V Chromu je to ale vpořádku.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka