Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

tykání/vykání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#1 geoanca

geoanca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:20

Když se potkám s nějakým kačerem (pro mě neznámým) u keše nebo na eventu, mám mu tykat nebo vykat? (ještě nejsem dospělá)
  • 0

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:23

ja vzdy tykam. Ale dospely jsem. btw. me by nevadilo, kdybys mi tykala.
  • 0

#3 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:24

Podle nějaký "kačerský etikety" by se mělo tykat. Já už sice dospělej jsem, ale nějak mi prostě nejde přes pusu cizímu člověku tykat, zvlášť když je mu třeba dvakrát víc než mně. Takže se snažím mluvit tak nějak neutrálně a když už se musím rozhodnout, tak spíš vykám.
  • 0

#4 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:33

Nejlepší je řídit se citem, kdyby mi někdo patnáctiletý začal na eventu vykat, tak ho opravím ať neblázní. Na skalách taky každému tykám, ale měl jsem trochu problém tykat sedmdesátiletému kamarádovi když jsem za ním přišel do práce ;-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#5 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:38

Ja beru automaticky tykani. Uz jsem se setkal, s tim, ze mne nekdo vykal a byl jsem z toho nejak lehce nervozni. V zajmovych komunitach se vzdy tyka bez ohledu na vek. Tak tykej.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 22:41

Jen nám tykej co se do nás vejde B)
  • 0

#7 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:16

No, tak já řeším ještě horší problém :(. Mám podezření, že (alespoň jeden konkrétní) vyučující z naší školy taky kešuje a bylo by mi fakt divný mu tykat (proděkan to sice není, ale přesto). Mám sice štěstí, že dotyčný (zatím?) nechodí na eventy, ale přesto se děsím toho, že ho někdy někde uvidím při kešování (přičemž nelze vyloučit, že on uvidí mne :o), např. až se třea někdy vydám do, hm, končin, na odlov jeho krabiček. Existuje v češtině nějaký způsob, jak člověku vykat a tykat SOUČASNĚ? Ptát se při případném střetu vyučujícího, jestli mu můžu tykat mi přijde taky blbý :(.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:22

Tak mu zkus onikat :DOsobne jsem si to zkusila, kdyz jsem zjistila, ze jedna sestricka z oddeleni, kde jsem byla na praxi, je taky kacerka. Radsi jsem zustala u vykani, tim se neda nic zkazit ;)Akorat teda byla celkem zaskocena otazkou "Jdete v pateke na event?" a prvni sekundy absolutne netusila a myslela, ze se preslechla a ptam se ji, kdy ma sluzbu :D
  • 0

#9 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:27

Ja kazdymu tykam a totez cekam od nej. Mam sice uz sediny, ale vyhovuje mi tykani i od nezletilych. Vsak o co jde? Lezeme do kanalu a prehrabujeme pochcany odpadky a budeme si hrat na etiketu? Ale na druhe strane tu nejistotu pri rozdilu veku chapu. Nejhorsi ale je mluvit ruzne vyhybave a komolit formulaci vet, abych se vyhnul osobnim zajmenum. To se hned pozna. Kdyz se necitis na tykani, tak vykej, ale na plnou hubu. Na vykani je kadej zvyklej. Vykame prece v obchode, ve skole, v praci, nikoho to neurazi. Furt lepsi pozdravit "dobry den" nez idiotske "zdravim". A on ti pak tim spis rekne na rovinu, at mu tykas. Ja to usnadnuju tak, ze kdyz se predstavuju treba decku, tak se predstavim jmenem a reknu "tykej mi".
  • 0

#10 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 23:28

To Nekra: Není nad to, oslovit vyučujícího "Ahoj, jakej máš nick?" :) Geocaching naštěstí většinou nedělají morousové, takže bych se nebál "dvojky z mravů" :D ;)
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 0:01

Jako trampové si tykáme, ne? Ono taky někomu říct: "Co říkáte, Soví doupě?" zní divně. Asi jako: "Vy vole!"

Tykáme si a oslovujeme se soudruhu!
http://www.filmovepl...skova-1985.html
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 0:05

Pitrus napsal/a:
To Nekra: Není nad to, oslovit vyučujícího "Ahoj, jakej máš nick?" :)
Geocaching naštěstí většinou nedělají morousové, takže bych se nebál "dvojky z mravů" :D ;)

Naopak, je-li Nekra děvče, a těch je mezi geokačery tak málo, že se bojím, až si toho všimnou v Bruseli, může jí to u paedagoga polepšit…

Onehdá jsem taky na Vraní skále pozdravil tůristu bodrým AHOJ, nějak mi ušlo je to třídní profesor mého (přítomného) geo-synka z gymplu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 2:21

Já se snažím držet se vykání, k tykání se dá přejít vždycky, zpátky to nejde. Mám rád ten rituál přechodu z tykání do vykání. Nemělo by se na něj zapomínat.
  • 0

#14 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 6:16

Už jsem byl několikrát od různých kačerů (některých i 2x starších) opraven (jednou i málem seřván) ať tykám. To si pak člověk zapamatuje, že má tykat.
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 7:46

Taky jednoznačně dávám přednost tykání (nejen na keších) a sama tykám s výjimkou případů, kdy na keši potkám 80 letou stařenku, což se mi, pravda, nestává denně :D! Sama mám tu zajímavou zkušenost, že když ke keši přijedu na kole v triku, lidi mi bez problémů tykají, Když mě tam ale někdo potká v hábitě, obvykle má s tykáním problém., nechápu proč :D! Pro nezletilé: ono nezáleží až tolik na tykání/vykání, ale na tom, jestli se lidi k sobě navzájem chovají s úctou a respektem.
  • 0

#16 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 8:10

tykat...mam to stesti, ze delam ve firme kde si vcetne nejvyssiho vedeni tykame (v anglictine se to ztrati) a i v beznem zivote uz vykam malokomu (vetsinou jen lidem kterym vykam od mala)....a u pixel tykam automaticky i kdybych potkal Jacku v habitu...:)
  • 0

#17 jn66

jn66

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 8:17

Jacka_dominikanka napsal/a:
Taky jednoznačně dávám přednost tykání (nejen na keších) a sama tykám s výjimkou případů, kdy na keši potkám 80 letou stařenku, což se mi, pravda, nestává denně :D!
Sama mám tu zajímavou zkušenost, že když ke keši přijedu na kole v triku, lidi mi bez problémů tykají, Když mě tam ale někdo potká v hábitě, obvykle má s tykáním problém., nechápu proč :D!
Pro nezletilé: ono nezáleží až tolik na tykání/vykání, ale na tom, jestli se lidi k sobě navzájem chovají s úctou a respektem.


Znam jednu kacerku, ktere je tedy jen 73, ale myslim, ze ta by vykanim byla urazena :))). Skvela holka Ingrida z Usteka to je !
  • 0

#18 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 8:51

Taky s tím mám někdy problém. Sice vím že tykání mezi kačery je uplně normální ale někdy chce nechce vykám a tykání mi z huby někomu prostě nejde...
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 10:20

já zase mám opačný problém. pocházím z akademického prostředí, nejsem už nejmladší a tykání je pro mne naprosto přirozené mezi kolegy. Takže i mezi kolegy kačery nebo kolegy v jiných oblastech - spíše mám velký problém když v nějaké oblasti i třebas mladší kolega trvá na vykání.
  • 0

#20 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 10:45

Tož to u nas f Ostravě dělňycka třyda tyka jaksik automatycky, bo uznejtě,že by to blbě znělo: "Vy hajzle, vraťte mi tu šrajtoflu, co stě mi před chvilu vytahnul z kapsy!"
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka