Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

tykání/vykání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#41 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 10:10

Sedmitecka napsal/a:
Také jsem pro tykání v cacherském životě.
A "zdravím" nepovažuji za nic špatného. Toto používám odjaktěživa a nepřipadá mi to nijak trapné. A pokud to někomu pomůže když potká jiného cachera a není si jistý co s tím, tak proč to nepoužit. Z reakce a další řeči se pak už může zorientovat jestli tykat nebo vykat...

Přesně. Moji mudlokamarádi jsou na to zvyklí. A zatím si nikdo nestěžoval na "Zdravím".
Navíc v našem regionu (Ostravsko) se to lip vyslovuje než Ahooooooooooooooj.
  • 0

#42 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 10:22

Osobne kdyz si nejsem u kese jist jak bude tykani prijimano, tak volim neutralni osloveni -- treba Zdravim nebo Kesim Zdar a mam i par vet pripravenych v neutralnim duchu. Vetsinou se to vyresilo nez sem je vsechny pripravene vety vycerpal.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#43 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 10:44

Nemo02 napsal/a:
Navíc v našem regionu (Ostravsko) se to lip vyslovuje než Ahooooooooooooooj.

V našem regionu se používají ještě snáze vyslovitelnější pozdravy - "hoj", "zduř", "čus" :D
Já vykám/tykám dle situace, hlavně věku - někdy člověk u věkem staršího kačera netuší, jestli už je do GC tak zažraný, že nesnese nic jiného než tykání :)
  • 0

#44 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 12:24

hrabosata napsal/a:
V našem regionu se používají ještě snáze vyslovitelnější pozdravy - "hoj", "zduř", "čus" :D

To radši né, už tak, když jsem na dovolené v Čechách, poznají, že jsem z jiného kraje.
  • 0

#45 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 13:39

Připojuji se k názoru, že je to na citu. Mladším nemusí být příjemné hned někomu staršímu (viz já) hned tykat. A tak než by dělali, že mne nevidí, ať mi raději vykají. A pokud někomu staršímu vykáte a on je pro tykání, řekne vám to. Nicméně vykáním se nic nepokazí. Stejně tak pokud někoho drtím u tabule a on mi odpoledne řekne: "tos dneska pěkně po.... s tou pětkou", tak to asi taky nebude úplně to ono, že? :o) Je dobře, že se nad tím někdo zamýšlí. Já jsem člověk, který je zvyklý zdravit. Na eventech zdravím všechny. A dost mne dostává, když někoho pozdravím a a on na mě čumí jak tele na nový vrata. To vidím v poslední době jako minus velmi široké komunity.
  • 0

#46 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 13:50

gerdik napsal/a:
A dost mne dostává, když někoho pozdravím a a on na mě čumí jak tele na nový vrata..


To se nediv, mezi kačery je dneska módní pozdrav

"Hej, není CWGčko nebo coin na opsání?"

Nějaké ahoj, dobrej, nazdar či zdravím, to je OUT a spousta lidí to ani nezná.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#47 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 17 prosinec 2012 - 14:16

PaWcz napsal/a:

gerdik napsal/a:
A dost mne dostává, když někoho pozdravím a a on na mě čumí jak tele na nový vrata..


To se nediv, mezi kačery je dneska módní pozdrav

"Hej, není CWGčko nebo coin na opsání?"

Nějaké ahoj, dobrej, nazdar či zdravím, to je OUT a spousta lidí to ani nezná.


Tak tenhle příspěvek mi sebral slova z klávesnice... aneb jeden z důvodů proč jsem měnil nick a když puky tak nekatalogové :D
  • 0

#48 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 16:20

Já tedy tykám, a jsem i radši, když je mi tykáno, i když je pravda, že od hranice dospělosti zatím moc daleko nejsem. :D Ale na druhou stranu, pokud pozdravím kačera první já (např. neutrálním ,,Zdravím!") a on mi začne pak sám vykat, tak přistoupím na jeho styl, aby si daný kačer nepřipadal uražen. ;) Prostě to vždy vyplyne ze situace, ale upřednostňuji tykání.
  • 0

#49 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 20:32

Když se tu tohle téma probíralo posledně, nejpregnantněji to vyjádřil mwh

mwh napsal/a:
kdo mě potká u keše a bude mi vykat dostane po čuni :D


V terénu opravdu tykat. Ostatně nějaké takové vážený kolego, přidržel byste mi laskavě ten dekl od kanálu, rád bych vylezl ztrácí tu svoji původní funkci vyjadřování úcty, ale naopak to vyvolává dojem nějaké ironie. Tím se nevylučuje, že jde-li zároveň v civilním životě třeba o mého nadřízeného (nebo nedejsatelit o mou nadřízenou), tak v negeostyku lze vykat.
  • 0
Vložený obrázek

#50 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 22:53

Také tykám každému spolulovci, problém nastane, když dojde ke klasické záměně osob. Onehdy jsem v lese pár metrů od keše na člověka klečícího u jasného geoobjektu velmi vtipně zahalekal: "Ahóój, ani to neuklízej, ať se proto nemusím ohýbat". Jaké bylo mé překvapení, když se postarší houbař vyděšeně vztyčil a nechápavě řekl: "Co, no dovolte! " a zmizel rychlým krokem v lese. Houbu tam sice nenechal, ale stejně ho to setkání asi trochu vyděsilo B).

Na druhou stranu, kdybych stejně vtipně zařval: " Občane, jménem zákona nechte vše ležet a dejte ruce za hlavu", či něco obdobného, asi by ho kleplo také B).
  • 0

#51 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 0:36

Nalepila jsem si na auto ještěrku a mudlo-manžela potkala nějaká kačerka, vida ještěrku povídá: "ahoj", Ota asi vykouzlil trochu nechápavý pohled, tak paní upřesňuje: "já mám taky takovou, menší...". To už Ota chápe že má na mysli ještěrku a doma to komentuje slovy: "Ty si dáš na auto ještěrku a mně pak kdekdo tyká." :D (to myslel samozřejmě ve srandě)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#52 jozefzcz

jozefzcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 11:49

:P:p:p patříme s přítelkyní milus2060 mezi ty dříve narozené kešery a souhlasíme oba s tím,aby si kešeři mezi sebou tykaly.Nikdy nám dosud nevadilo ani tykání od těch docela nejmladších kešerů.Přeci máme všichni stejnou zálibu.:):):)
  • 0

#53 prusatko

prusatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 13:37

Používám neutrální pozdrav "zdravím", jinak pokud je druhý viditelně starší, tak automaticky vykám, protože tykat cizímu člověku, kterému je 2x víc mi přijde divné... Pokud mně tyká v dobré víře někdo mladší, rozhodně mě to neurazí :-)
  • 0

#54 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 14:04

To mi připomnělo jak jsme byli na megaeventu v Hummer tvrzi. Šli jsme si odpočinou a občerstvit ke stolu a hned jsme spustili na vedlesedícího: "Ahoj, máš tady volno?", "Kolik sis koupili coinů?" a tak podobně. Bylo nám divné, že se moc netváří a téměř ostentativně nám vyká. Až po jídle jsme si všimli, že má na ruce pásku (vstupenku) a je tedy obyčejný platící návštěvník :-)
  • 0

#55 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 15:12

Sodobar: to mi pripomnelo jednu situaci mimo GC, jsem poradal na strelnici setkani lidi z fora a jeden tam zacal tykat 70ti letemu spravci stylem "A ty ses kterej z fora prosimte?", "Jakej mas nick?". A chlapik na nej vytrestil oci a rekl mu "Clovece, co to melete? Nevim co chcete, ale ja jsem spravce tehle strelnice a o nicem nevim". Takze jak vidno, zazit faux pas neni az tak slozite.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#56 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2012 - 16:44

"zdravím" nesnáším. To je prasopes. Buď tykám, nebo vykám (bez ohledu na příslušenství ke GC) a podle toho pozdravím. Ale "zdravim, dobrej" a spoustu dalších neurčitých výrazů považuju za pozdrav někoho, kdo se neumí vyžvejknout.
  • 0

#57 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:20

Nekra napsal/a:
No, tak já řeším ještě horší problém :(. Mám podezření, že (alespoň jeden konkrétní) vyučující z naší školy taky kešuje a bylo by mi fakt divný mu tykat (proděkan to sice není, ale přesto). Mám sice štěstí, že dotyčný (zatím?) nechodí na eventy, ale přesto se děsím toho, že ho někdy někde uvidím při kešování (přičemž nelze vyloučit, že on uvidí mne :o), např. až se třea někdy vydám do, hm, končin, na odlov jeho krabiček. Existuje v češtině nějaký způsob, jak člověku vykat a tykat SOUČASNĚ? Ptát se při případném střetu vyučujícího, jestli mu můžu tykat mi přijde taky blbý :(.

Tak to já znám jednoho kačera proděkana. :-) Jednou při diskuzi na toto téma říkal, že venku klidně tykat, ale u zkoušky opět vykat. :)
  • 0
\m/

#58 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:35

Já už kvůli svému věku v terénu každému kolegovi kačerovi zásadně tykám a je mi velice nepříjemné když někdo-zvlášt mladší reaguje vykáním!!!Myslím,že jsme jedna komunita pacientů postižených touhle bezva zábavou:D
  • 0

#59 muerty3

muerty3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 16:18

zdenys64 napsal/a:
Já už kvůli svému věku v terénu každému kolegovi kačerovi zásadně tykám a je mi velice nepříjemné když někdo-zvlášt mladší reaguje vykáním!!!Myslím,že jsme jedna komunita pacientů postižených touhle bezva zábavou:D


Souhlasím, ja jsem sice ještě docela :-) mladej, ale i tak mi příjde divné, když příjdu na event a někdo na mě spustí "Dobrý den" ikdyž ten dotyčný je starší.
Já jsem pro tykání.
  • 0
ARIK TRE-AC TE KEK

#60 jamalk-long

jamalk-long

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 19:30

[quote]Voldik napsal/a:
[quote]Nekra napsal/a:
No, tak já řeším ještě horší problém :(. Mám podezření, že (alespoň jeden konkrétní) vyučující z naší školy taky kešuje a bylo by mi fakt divný mu tykat (proděkan to sice není, ale přesto). Mám sice štěstí, že dotyčný (zatím?) nechodí na eventy, ale přesto se děsím toho, že ho někdy někde uvidím při kešování (přičemž nelze vyloučit, že on uvidí mne :o), např. až se třea někdy vydám do, hm, končin, na odlov jeho krabiček. Existuje v češtině nějaký způsob, jak člověku vykat a tykat SOUČASNĚ? Ptát se při případném střetu vyučujícího, jestli mu můžu tykat mi přijde taky blbý :(. [/quote]
Tak to já znám jednoho kačera proděkana. :-) Jednou při diskuzi na toto téma říkal, že venku klidně tykat, ale u zkoušky opět vykat. :)[/quote
Hlavně se chovat přirozeně
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama