Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

tykání/vykání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#21 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 10:54

Díky, takže vyučujícímu (i přes kešování) vykat ;). Trhač: Děvče nejsem, už mi bylo 18 ;). Pitrus: Problém není s tím, jakej má nick. Prostě mám podezření že "konkrétní vyučující (na naší škole, znám občanský jméno)" =? "geokešer pod konkrétním nickem" a zatím nevyvracuji, že ta rovnost platí (i když důkaz pro to, že platí taky nemám). Ve škole to morous rozhodně není ;), ale vzhledem k výrazu na kešerských fotkách o té rovnosti pořád pochybuju (takže zůstává u nevyvrácené H0). Jinak běžně nemám problém tykat mnohem či o mnoho starším kešerům, ale jakmile by to byl vyučující, stává se z toho (téměř) nepřekonatelný prolém ;D.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#22 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 11:45

Rozhodně a vždycky tykání. Když se sejdou dva lidi, kteří jsou schopní z mokrého pochaceného igelitu ve shnilém pařezu dolovat plastovou krabičku od svačiny, nebo ohrabávat okap pokálený od holubů a hledat na něm krabičku od kinofilmu, nebo prolézat páchnoucí kanál... Už se vidim, jak někde na Měsíční šachtě říkám kolegovi "Pozor, ať Vám tady ty sračky nepřetečou horem do holinek...", nebo při plazení se za Cháronem na Styxu "Kur*a, taky Vás tak děsivě bolí záda?" EDIT: Bez ohledu na věk.
  • 0

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 11:54

Taky tykám vždy a každýmu kačerovi, kterýho potkám. Asi to bude tím, že jsem na to stejně jako Trhač zvyklej z vandru. Spíš mi přijde divný, když mi někdo vyká .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 12:35

Doporučuji šest let staré vlákno "tykat nebo vykat pri geocachingu ?". Já jsem pro tykání.
  • 0

#25 sargantana-team

sargantana-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 12:55

Zde odkaz na již zmíněnou etiketu (poslední bod):
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etika
  • 0

#26 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 13:26

kapsa napsal/a:
Taky tykám vždy a každýmu kačerovi, kterýho potkám. Asi to bude tím, že jsem na to stejně jako Trhač zvyklej z vandru. Spíš mi přijde divný, když mi někdo vyká .... :)


Mám do puntíku stejný názor. Mimochodem, když jsem tenkrát na jednom z vandrů jako náctiletej "vyknul" jednomu v tý době šedesátníkovi, poslal mně okamžitě do míst, kde slunce nesvítí.
  • 0

#27 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 13:28

Nekra napsal/a:
No, tak já řeším ještě horší problém :(. Mám podezření, že (alespoň jeden konkrétní) vyučující z naší školy taky kešuje a bylo by mi fakt divný mu tykat (proděkan to sice není, ale přesto).

Já bych v případě vyučujícího (nadřízeného, apod.) určitě vykal. Snad jen kdyby mi tykání navrhnul, tak bych tykal, ale pouze kačerském styku, ve škole (práci) bych opět vykal.
  • 0

#28 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 13:31

to Nekra: řešil bych to tak,že vyučujícímu bych na keškách,eventech,při slezinách v hospodě tykal a ve škole vykal.Oddělil bych prostě soukromí a koníčky od tzv.školního(pracovního) života....,i když někdy i práce je koníčkem a naopak:-) Jinak já každýmu kačerovi tykám a očekávám,že i jiný kačer bude tykat mě. Edit:Koukám,že bodlak mě předběhl:-)
  • 0

#29 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 14:55

Určitě tykat. Je mi i trochu nepříjemné, když mi jiný kačer vyká. Třeba i přestože ho o tykání požádám. Prosím, neváhejte a tykejte.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#30 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 21:30

Učím na VŠ a čekám a čekám, kdy se mezi studenty objeví nějaký kačer... I když studenty oslovuji jménem, tak jim samozřejmě vykám, takže bych kolegovi/kolegyni zřejmě nabídla tykání, ale automaticky bych asi tykat nezačala.
  • 0

#31 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 21:48

zuzka.ka napsal/a:
Učím na VŠ a čekám a čekám, kdy se mezi studenty objeví nějaký kačer... I když studenty oslovuji jménem, tak jim samozřejmě vykám, takže bych kolegovi/kolegyni zřejmě nabídla tykání, ale automaticky bych asi tykat nezačala.


Tak to se mi asi před půlrokem stalo :D Jak mám blbou pamět na obličeje a jména, tak jsem s jedním kačerem vyrazil na keškování do Rakous a za pár týdnů mi ten stejný člověk pod samozřejmě naprosto odlišným občanským jménem opravoval seminárku. Když jsem pak psal dotaz ohledně ní samozřejmě jsme ze slušnosti vykal. Dostal jsem pak "vynadáno", že jako spolulovec v emailu netykám :D
  • 0
Užívej života...

#32 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 22:35

Rozumím 15-i leté(mu), když se potká u keše s dědkem 49 let (jako já), že mu to nejde přes hubu. Přiznejme si, že se častěj potkáme ve městě u okapovky, než v kanále. A co potom, když je takový nepoměr sil a normálně v civilu a na ulici? Myslím si, že klidné sebevědomé vykání na plnou hubu nic nepokazí. Naopak spíš vynutí na protějším starci nabídku k tykání, než nějaké neslané nemastně a trapne "zdravím". A pokud Tě někdo pošle do prdele, že mu vykáš, tak bych to bral jako takové přátelské poplácání po rameni od staršího kolegy, ne ve zlém. Ještě jde o to, že mnoho starších dospělých nemá takové názory, jako tady většina diskutujících. Já ve svém věku a váze si můžu dovolit tykat ledaskomu. Ale stává se nám, že nám urputně i přes naše tykání vykají dospělí třeba 30-i letí kačeři. Takže ten problém existuje a mladším je potřeba s tím pomoci.
  • 0

#33 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:08

Ja teda az na hodne specialni pripady tykam kazdemu, a to same vyzaduji i od ostatnich... Samozrejme nutit nikoho nebudu, ale vzdycky kdyz mi nekdo z kaceru vyka, prijde mi to hrozne divne... A nemam problem tykat ani 70+ kacerum...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:19

Mě zděsilo, když mi lidi obecně začali vykat, tedy mimo školu atd. To jsem poznal, že mládí je v Prčicích a do důchodu daleko. Teď jsem ve věku, kdy 70letým kačerům tykám bez problémů, ale nevím jak říct mladším, že mi vykat nemusí.
  • 0

#35 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:22

Beru jako přirozené, že si kačeři tykají. Za mě tedy: klidně tykat. Ale zároveň respektuji, že ne každému to jde přes pysky. Nebudu se zlobit na náctileté, že jim skoro ve čtyřiceti připadám jako dědek. Ostatně doba, kdy mě šokovalo, že mi děti říkají "dobrý den", už je dávno pryč. B) Tak nějak už jsem si zvykl. Pamatuju si, jak jsem se jako student na praxi musel "naučit" tykat kolegyni, která mi nabídla tykání. A to byla jen o 10 let starší. A když mi pak nabídl tykání můj doktor, který byl starší skoro o 40 let, měl jsem z toho málem trauma. :) Takže já celkem chápu mladší kačery, že starším někdy vykají. Nebyl jsem jiný.
Když s někým polezu do kanálu, asi to bude někdo, koho už znám. V kanále si asi vykat nebudeme. Kačera však obvykle potkávám na krátkou chvíli náhodně u keše. S vrstevníky není s tykáním problém. U starších kačerů se většinou řídím pravidlem jak ty/vy ke mně, tak já k tobě/vám. Když mi sedmdesátiletý pán vyká (jako že se mi to už stalo), těžko si mu dovolím tykat. :)
  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:32

puczmeloun napsal/a:

zuzka.ka napsal/a:
Učím na VŠ a čekám a čekám, kdy se mezi studenty objeví nějaký kačer... I když studenty oslovuji jménem, tak jim samozřejmě vykám, takže bych kolegovi/kolegyni zřejmě nabídla tykání, ale automaticky bych asi tykat nezačala.


Tak to se mi asi před půlrokem stalo :D Jak mám blbou pamět na obličeje a jména, tak jsem s jedním kačerem vyrazil na keškování do Rakous a za pár týdnů mi ten stejný člověk pod samozřejmě naprosto odlišným občanským jménem opravoval seminárku. Když jsem pak psal dotaz ohledně ní samozřejmě jsme ze slušnosti vykal. Dostal jsem pak "vynadáno", že jako spolulovec v emailu netykám :D


S emaily je to ještě složitější. V počátcích Internetu si na síti tykali všichni. Pak se ale Internet otevřel "mudlům" a ti nic nechápajíce začali prosazovat svá vykací pravidla
  • 0

#37 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 0:20

mpik napsal:
...ale nevím jak říct mladším, že mi vykat nemusí.

Co třeba "Tykej mi, vole."? :)
  • 0

#38 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 5:54

Já za sebe bych byl určitě taky pro tykání:) Z mého pohledu (viz.věk pod avatarem), to bývalo ještě před pár lety složité. Každý z Vás, kdo máte děcka,jim určitě cepujete vykačku k cizím a starším lidem - klasika, společenská pravidla, kde tykání nabízí starší/žena/důležitější osoba. A pokud člověk není rozený s ostrými lokty, zkrátka se tato silová bariéra v sociální interakci překonává docela těžko. Člověk sice bere na vědomí, že mezi kačery se to moc neřeší, ale vzápětí si vzpomene, jak by mu naopak leckterý nervozní starší (relativně k věku kačera) spoluobčan za něj dal kotel jak Brno... Několikrát tady bylo v souvislosti s pozdravem "zdravím" uvedeno cosi o trapnosti - no tak zřejmě jsem trapný,no:D Dobrý den mi přes ústa neleze ani náhodou, ale Čau, Ahoj u osoby např. kolem 60 také ne...(z důvodu podvědomého strachu z toho kotle, i když se může stokrát napsat, že je to přijatelné...) Holt je to o zvyku...:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#39 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 9:19

Také jsem pro tykání v cacherském životě. A "zdravím" nepovažuji za nic špatného. Toto používám odjaktěživa a nepřipadá mi to nijak trapné. A pokud to někomu pomůže když potká jiného cachera a není si jistý co s tím, tak proč to nepoužit. Z reakce a další řeči se pak už může zorientovat jestli tykat nebo vykat...
  • 0

#40 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2012 - 9:28

Patřím už také podle věku k těm, ehm, zkušenějším, i když se někdy cítím jak puberťák. Takže jsem v názoru na vzájemné oslovování benevolentní. A i když je psaným nebo nepsaným pravidlem, že v rámci učitých komunit si její členové tykají (že áno soudruzi či bratři a sestry), tak bych to nehrotil. Já byl také rodiči vychován ke slušnosti, takže při styku s neznámou osobou automaticky vykám, obzvláště v případě setkání se starším či ženou. Jen když jistě vím, že potkávám člena stejné komunity, kde je pravidle tykání, snažím se v případě, že je evidentně mladší, tykat. Ale vůbec mi nevadí pokud můj protějšek s tykáním začne nebo na tykání rychle přejít či se na něm dohodnout. A u pozdravu není myslím zas až tak podstatné, jestli si řekneme Ahoj, Nazdar, Dobrý den, Zdravím či třeba Pochválen buď.., ale to, že se jako dosud neznámí lidé slušně pozdravíme a případně prohodíme pár slov. Také nevidím jako závadné nebo problematické, pokud si dva členové komunity v jejím rámci tykají a mimo ni, obzvláště ve formálním prostředí, vykají. Je to vždy na základě domluvy, což by snad nemělo činit problémy. Takže na závěr názor pro zakladatele: Klidně tykej, snad se ani geodědci neurazí, ale když ti to bude připadat nevhodné, tak klidně vykej, však on už tě tvůj protěšek případně usměrní. Pomni přitom, že pozdravit je slušnost, a odpovědět povinnost.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama