Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#161 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 13:41

Obrázky nevidím až poté, co je přes Calibre převedu do MOBI. Respektive nejdou vidět v tom Calibre prohlížeči, což jsem bral jako neúspěch a ani to nenatáhl do Kindlu. Budu se v tom šťourat důsledněji. V 99% mám eknihy bez obrázků, ale mám tu nachystanou Alenku v říši divů a ta je hezky ilustrovaná, tak bych to chtěl mít ve čtečce i s tím
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#162 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 20:15

Michalowic napsal/a:
Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale pokud by někdo chtěl ušetřit, tak na německém Amazonu mají teď Kindla 5 za 49€, pošta po Německu je zdarma. Pak stačí využít třeba službu znemecka.eu na přeposlání do ČR (cca 150Kč) a celkově tedy vyjde asi na 1500 Kč. ;)

Tak jsem také podlehl. Vánoce se blíží a ta cena je super.
  • 0

#163 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 9:28

Asi před 14 dny jsem se vypravil do Datartu pro Kindle 5 – a koupil jsem Pocketbook 623. Futrál měli jen bílý, tak mám z ALZy černý a k tomu nabíječku pod 100 Kč. Na čtení výborná, podsvícení lze vypnout, jen ten internet je k ničemu. Do své schránky na Seznamu jsem se sice dostal, ale mail se mi ani po 10 min. neotevřel... To samé Google: vyhledá ihned, ale otevřít nějaký článek - věčnost. Tak si konečně čtu K. Čapka, od kterého sice v knihovně máme spoustu knih, ale člověk byl líný se do knihovny natahovat... Spolupráce s PC výborná, Calibre jsem zatím nepotřeboval, i když jsem ho samozřejmě vyzkoušel.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#164 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 9:51

Ono je to vždycky tak, že rozhoduje osobní seznámení se čtečkou. Já zas vyrazil po dlouhém zvažování kupovat PB, ale jakmile jsem dostal do rukou Kindle, už jsem ji nepustil. Nejlepší je si všechny možnosti prohlédnout, podržet v ruce, zkusit si něco přečíst na displayi. Pak se člověk nestačí divit, jak se mu najednou mění priority :-)
  • 0

#165 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2013 - 20:17

Můj výběr vedle porovnání modelů obou výrobců ochotným a znalým prodavačem v DATARTu dost ovlivnila má averze :@ vůči globálním a často gigantickým firmám, jako je Microsoft, Amazon, u nás ČEZ (jen Forda beru na milost, ale pouze vzhledem k tomu, že se nebáli vyrobit Focus - myslím ten nejhezčí, z let kolem r. 2000).
Ale píšu kvůli něčemu jinému. Dnes jsem byl ve veřejné bezplatné čítárně (tzn. u regálu s časopisy v Kauflandu :D ) a zaujalo mne říjnové číslo Extra PC tak, že jsem si ho koupil. Je tam o čtečkách Kindle - co dělat, když zamrzne, když chci zrušit předplatné na něco a hlavně je tam doporučený prý výborný slovník English-Czech Dictionary With Transcriptions za 14,51 USD. V jiném článku je přehled hlavních světových vydavatelstvích e-knih se zřetelem k českým knihám. V časopise Počítač pro každého je zase přehled (možná i test?) čteček e-knih, ale víc nevím, protože kvůli přiloženému DVD byl zabalený do plastového obalu, který dosud nikdo neroztrhl a DVD neukradl, jak je na našem Divokém Severozápadě obvyklé...
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#166 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2013 - 21:03

No já se přiznám, že používam iPad. Nejdřív jedničku, pak dvojku a nyní týden trojku. Knihy tam musím cpát přes calibre, nejlépe Epub, ale není s tím problém. Jednička zpomalila při cca 500 knihách, dvojka okolo 1500 a trojku mám týden, tak zatím nevím. Krom toho pžipojení na net přes wifi a spousta aplikací zdarma i pro geocaching, samozřejme net a emaily. Skoro bych řekl, že svou placičku "miluju". Když dělám přípravu na složitější keše, tak si tam pošlu emailem hinty obrázky a nápovědu a pohoda. Výdrž minimálně 8 hodin v kuse s podsvětlením. A protoř taď mám placičky dvě, tak ta dvojka je na prodej. Samozřejmě plně funkční, s koženým obalem a 5t korun a výše.
  • 0

#167 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2013 - 22:10

No, já se rozhodoval mezi PocketBook 623 Touch Lux a Kindle Paperwhite. Původně jsem kvůli lepší kompaktibilitě s formáty klonil k PB, ale po tom co jsem si mohl v prodejně oba vyzkoušet, jsem rychle změnil názor a sáhl po Kindle Paperwhite. Dnes už formáty neřeším, Calibre a net - tím se to pořešilo samo. A nesrovnatelně kvalitnější zpracování od Amazonu bylo také tím co převážilo. To je ale jen můj výběr, nikomu ho nevnucuji. ;)
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#168 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2013 - 16:11

Petman02 napsal/a:

Michalowic napsal/a:
Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale pokud by někdo chtěl ušetřit, tak na německém Amazonu mají teď Kindla 5 za 49€, pošta po Německu je zdarma. Pak stačí využít třeba službu znemecka.eu na přeposlání do ČR (cca 150Kč) a celkově tedy vyjde asi na 1500 Kč. ;)

Tak jsem také podlehl. Vánoce se blíží a ta cena je super.


Michalowic díky za info. Objednáno a z té ceny máme velkou radost.
  • 0
Hledejte a najdete!

#169 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 6:50

Michalowic napsal/a:
Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale pokud by někdo chtěl ušetřit, tak na německém Amazonu mají teď Kindla 5 za 49€, pošta po Německu je zdarma. Pak stačí využít třeba službu znemecka.eu na přeposlání do ČR (cca 150Kč) a celkově tedy vyjde asi na 1500 Kč. ;)


Díky za info... Objednáno :)
  • 0

#170 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2013 - 7:11

ladislavappl: Kvalitní anglicko-český slovník pro Kindle je na netu zdarma
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#171 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 18:32

Zajimavy clanek - http://www.amazon-ki...ou-prvni-dojmy/
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#172 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 19:12

Autor toho článku by měl víc číst a míň psát. Co se původní otázky týká, jsem spokojený uživatel Kindle3 a z těch dvou přístrojů bych si vybral Kindle 5.
  • 0

#173 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 17:12

Tak je doma :-) Jsem mile překvapen čitelností. Jen teď zápasím s převodem knih co jsem měl v PDB do kindle. Blbne diakritika. Zatím jsem zkoušel převod v Callibre.
  • 0

#174 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 18:20

Převod zkoušíš dobře, jen musíš správně nastavit znakovou sadu pro vstupní soubor - .pdb je starší formát, tak by to mohla být 852. Více najdeš na:
http://cs.wikipedia....ki/Znaková_sada
http://www.cestina.cz/kodovani/
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#175 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 18:33

Pár pokusů s nastavením a už to převádí správně.
  • 0

#176 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 18:39

Jojo. Ještě si všimni volby "zachovat mezeru mezi odstavci" - to je totiž americký formát, my používáme odsazení a mezi odstavci mezeru nedáváme. nastav si to jak se ti líbí. To je tak to podstatné. Jinak před konverzí, stojíš-li o to, si ještě můžeš správně nastavit tagy o knize (dělá se to na úvodní obrazovce) - autor, název, série, popis, obálka... dokonce existuje i plugin, který to sám vyloví z databáze knih (jen se musí často obnovovat, když na té sajtě něco změní).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#177 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 19:35

Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale pokud by někdo chtěl ušetřit, tak na německém Amazonu mají teď Kindla 5 za 49€, pošta po Německu je zdarma. Pak stačí využít třeba službu znemecka.eu na přeposlání do ČR (cca 150Kč) a celkově tedy vyjde asi na 1500 Kč. ;)

A je to verze s/bez reklam? Tuhle informaci tam nějak nemůžu najít.


  • 0

#178 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 20:55

predpokladam, ze kindle format znamena .azw. azw prectes jen v kindlu. mobi ve vsem moznem, protoze to bylo tusim vyvijeno jako open. pak pred lety mobipocket koupili amazonaci a vyvinuli z mobi azw. takze podle me je to na kindlu asi fuk. snad se moc nepletu.

 

 

nepletes se. je to fuk.

 


Plete se.

.mobi je nativní formát Amazonu (teda pro kindle) vyvinutý z open .epub.

.azw je pak NOVÝ formát Amazonu pro Kindle5, a je tedy proprietární.

.azw nepřečteš na Kindle Keybordu (kdysi K3), například.

 

--- nebo jinak: http://wiki.mobileread.com/wiki/AZW


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#179 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 21:20

A je to verze s/bez reklam? Tuhle informaci tam nějak nemůžu najít.

Bez reklam


  • 0

#180 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 23:22

Tak jsem zvědavá jestli to dojde. :D  Ježíšek by byl částečně vyřízený. Díky za info.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama