Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#141 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2013 - 5:54

Ani nepotřebuješ aplikaci pošleš to mailem na adresu svůj nick při registraci Kindla@kindle.com a je to. Naprostá spokojenost-
  • 0

#142 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2013 - 13:39

Když už jste v tom čtení, doporučuji tuto poučnou eknihu:
http://web.frantisek.../43-bible-ebook
  • 0

#143 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 14:12

Ahoj, sháním čtečku, co byste řekli na tuto: http://aukro.cz/ctec...3557861841.html
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#144 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 14:57

tezko rict, co tam prestigio davali za displeje. jestli srovnatelny s kindle 3, nebo tu predchozi mene kontrastni generaci. nikde jsem to nenasel, maji desny maglajs v typech a radach.
  • 0

#145 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 15:15

Libretto je už dnes neprodávaný typ, to by lae vůbec nevadilo. Otázkou je, v jakém stavu je baterie, pokud (dle inzerátu) byla rok nepoužívaná, ale to by nemělo nijak moc vadit.
Prestigio je ve čtečkách někde v druhé garnituře - v první je Kindle a PockettBook. To znamená, že Libretto je velice solidní a pokud by cena nepřesáhla tu tisícovku, možná by to i stálo za zvážení. I když třeba na můj vkus je maličko mimo ergonomie a obrazovka pomalu překresluje.

Na druhou stranu, ELKO například má právě velice zajímavé výprodeje - koukni:
http://webline.elko....azar_c8582.html
http://webline.elko....ami_d21329.html
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#146 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 15:46

tak to bych na prestigio z aukra rovnou zapomnel. kindle nebo cybook, co jsou v citeckove odkazu to jisti.
  • 0

#147 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 20:44

Pridam se k tematu: jsem cca mesic spokojenym uzivatelem Kobo Mini, tahle ctecka tady myslim jeste nebyla vzpomenuta. Display mi vyhovuje, rozmer prijemny, v pouzdre od vyrobce nosim v kapse u bundy. Klasicky 7" format jsem zkousel s Androidem a byl na me moc velky.
  • 0

#148 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 22:51

Ta Kobo Mini vypadá vcelku zajímavě, pět palců není tak málo a bude šikovná do kapsy. http://mojecteckaknih.cz/kobo-mini/ Ovšem Kobo není mezi ebookáři nijak známá značka.
KoboMini je už od tisícovky a s dotykáčem, což je zajímavé. Já třeba ale dotykáč na čtení vysloveně NECHCI.
Jo, a malá technická: běžný formát čteček není 7", ale 6".

PS: a znovu připomínám, že display je VELICE křehký, pozor na to a při nošení v kapse nezapomínat!!!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#149 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 0:19

Rozsirenost asi jak kde, v Irsku a UK bych Kobo tipl na nejrozsirenejsi znacku po Kindle, videl jsem je tu prodavat v papirnictvi. Podporovane formaty zadna slava, ruske fb2 konvertuju v calibre do epub. Dotykac se da nastavit, aby sel ovladat palcem leve ruky, kterou drzim ctecku, zatimco pravou se drzim za madlo v tramvaji, Krehky display - potvrzuju, kdysi jsem oddelal pocketbook ani nevim jak, a to byl ten s plastovym krytem. Kobo v pouzdre zatim vydrzelo dojizdeni do prace a jeden kajakovaci vylet (zarolovane v bunde v lodaku). Dam vedet, jak dlouho prezije me zachazeni.
  • 0

#150 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 8:50

Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale pokud by někdo chtěl ušetřit, tak na německém Amazonu mají teď Kindla 5 za 49€, pošta po Německu je zdarma. Pak stačí využít třeba službu znemecka.eu na přeposlání do ČR (cca 150Kč) a celkově tedy vyjde asi na 1500 Kč. ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#151 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 11:01

Citecka napsal/a:
Ta Kobo Mini vypadá vcelku zajímavě, pět palců není tak málo a bude šikovná do kapsy. http://mojecteckaknih.cz/kobo-mini/ Ovšem Kobo není mezi ebookáři nijak známá značka.
KoboMini je už od tisícovky a s dotykáčem, což je zajímavé. Já třeba ale dotykáč na čtení vysloveně NECHCI.
Jo, a malá technická: běžný formát čteček není 7", ale 6".

PS: a znovu připomínám, že display je VELICE křehký, pozor na to a při nošení v kapse nezapomínat!!!


kdysi, kdysi, kdyz jeste amazon nevyrukoval s kindlem 3, jsem kvuli cene premyslel o hanlinu V5. ten mel prave malou velikost 5", ale mne to prislo na cteni male. naopak do kapsy super a to hanlin nemel samozrejme dotykac a misto toho tlacitka dole, ktere to cele zvetsovaly.

ta sleva 20E na kindle je hezka. zrovna predevcirem mi rikal kolega, ze uvazuje o kindlu jako darku k vanocum. jdu mu to nahlasit :).
  • 0

#152 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 18:29

A co byste říkali ještě na tuhle: http://www.czc.cz/pr...6p80ndmps1s4va5 Přijde mi jako dobrý poměr cena/výkon.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#153 ocnibulva

ocnibulva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 19:43

Koupil jsem si loni o Vanocich (resp. nechal jsem si koupi jako darek) ctecku Pockebook 613. Zadne WIFI, zadny dotykovy displej. Ctecka vydrzi nabita nekolik tydnu, zobrazi doc, pdb, prc, txt atd. naprosto bez problemu. Zobrazeni PDF si lze prizpusobit (okraje, velikost). Jeste z zadnou e-knihou jsem nemel problemy. Maximalne nektere PDF zobrazilo nejake slovo v radku mensim fontem nez ostatni. Jsem s ni maximalne spokojeny. Nez jsem si ji vybral taky jsem dlouho vahal kterou. Pak jsem si rikal, ze WIFI je k nicem (na internet mam PC nebo NTB), dotykac je k nicemu. Chci na tom cist jen knizky. Tenkrat me format PDF hodne zajimal neb jsem mel spoustu souboru s diplomkama aj. Podivat se muzete napr. zde http://www.alza.cz/p...613-d347103.htm Kindel me tenkrat odradil podivnym zpusobem importu e-booku pres nejaky e-mail. Pocketbook funguje po pripojeni k PC jako fleska. Co do ni nahrajte to tam mate.
  • 0
Baví mě to čím dál tím víc.

#154 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 20:44

To samozřejmě Kindle taky. Jediné podivné na Kindlu je jeho řazení knížek do kategorií (neumí adresáře, přidává si do indexu záznamy o "kategoriích". Nevýhoda: poměrně neohrabané, výhoda: jedna kniha může být ve více kategoriích).
To nahrávání přes email je navíc, zároveň to knihu zkonvertuje. Lze nahrávat i přímo (některé formáty), ale většina lidí používá na import přes USB knihovnu Calibre - jednak zkonvertuje/upraví všechno do jednotného vzhledu; navíc si vedeš nějaký systém knihovny, upravíš si tagy, obálky, zkontroluješ kódování... Samosebou Calibre spolupracuje snad se všemi typy čteček.
Co je u Kindlu naprostý luxus, je napojení na Amazon a komunitu. Kdo jednou zkusil tam nakupovat... ale bohužel čeština nee. Já tam kupoval pár věcí, co nebylo přeloženo a nebylo na warezu - převážně nedokončené série, a pár ekonomických publikací. Jak funguje Amazon, o tom si další prodejci zatím mohou nechat jen zdát. A na to je to wifi. Případně u vyšších typů 3G.
Kindle má také nejlepší ergonomii.
Co se ovšem funkčnosti týče, je PockettBook o kousek dál. Víc se tváří jako počítač (dohrávání programů, složky...) a nemá problémy s Microsoftem, tudíž zvládá .doc přímo, bez konverze (na druhou stranu, jak píšu výše, mnohop lidí stejně konveretuje přes Calibre úplně všechno).
To jsou dva nejsilnější typy.

Prestigio je ale také dobré. Malinko hůř zpracované. Neměl jsem ho než krátce v ruce, chtělo by to na lepší posouzení delší dobu.

Vpodstatě lze říci, že můžete vcelku v klidu jít do jakéhokoli e-inku kromě wookyho (moc proprietární). Rozhodněte se podle spojení na net, dotyk versus tlačítka, tmavší vs paperwhite, klávesnice či bez, podsvícení či ne, způsob řazení souborů. Počet a výčet podporovaných formátů naopak tak podstatný není (v praxi stejně seženete co budete potřebovat, popř. zkonvertujete, na tom nic není).

Naopak dejte pozor při nákupu obalu - musí dobře chránit display (pevný, nikoly ohebný) a nad prostorem displaye NESMÍ být žádný magnet a podobná zvěrstva!

PS: začínají se objevovat už i OHEBNÉ displaye http://www.root.cz/c...-ctecka-e-knih/ - bohužel ta cena je zatím někde jinde.
  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#155 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 21:34

Chci se zeptal, zda je možné přes Calibre do Kindle 5 dostat eknihu i s obázky. importuji většinou z ODT. MOBI obrázky nezobrazí. AZW3 ano, ale text je nečitelná hatla-patla. Jde to vůbec. Přemýšlím jestli není problém s importovaným formátem,ale ani import z HTML nepomohl
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#156 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 21:46

Něco děláš špatně, mobi samosebou obrázky umí. Nejlepším způsobem je uložit odt jako "prosté html" a to následně převést v Calibre. V nastavení zdrojového souboru, pokud se rozhazují znaky s háčky, nastavit správně znakovou sadu - nejčastěji je to 1250, někdy 852. Jaké ebooky se vyskytují v odt?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#157 borda

borda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 21:58

Jeste bych ke kindlu dodal, ze ma v dnesni dobe rekl bych hodne dobrou funkci a sice, ze vsechny knihy, protazene pres amazon ucet "synchronizuje" na posledni prectenou stranku. Co jsem tohle zjistil (dlouho jsem si myslel, ze to funguje pouze u knih na amzonu koupenych), calibre v podstate nepouzivam :-). Pokud mam ctecku doma a chci si cist, stahnu si do kindle v mobilu z cloudu aktualne ctenou knihu, zacnu cist tam, kde jse, skoncil na ctecce a pozdeji doma pokracuji tam, kde jsem skoncil v mobilu.
  • 0

#158 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 8:15

Rufuc napsal/a:
Chci se zeptal, zda je možné přes Calibre do Kindle 5 dostat eknihu i s obázky. importuji většinou z ODT. MOBI obrázky nezobrazí. AZW3 ano, ale text je nečitelná hatla-patla. Jde to vůbec. Přemýšlím jestli není problém s importovaným formátem,ale ani import z HTML nepomohl


Pro Libre/Open Office je doplnek Writer2epub... Pak budes mit i obrazky. A pres Calibre, nebo amazoni majl, posles do Kidnlu.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#159 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 11:35

Citecka: Díky za radu. Vyzkouším. Není někde v Calibre ještě něco potřeba v nastavení zaškrtnout nebo tak něco? Protože tenhle postup jsem už myslím zkoušel a obrázky se prostě nezobrazovali. Při převodu do AZW3 sice jo, ale text byl hatla-patla a to nejen háčky a čárky, ale uplně všecko. AZW3 asi není pro Kindle 5 ne? V ODT asi žádné ebooky jen tak nebudou... Většinu co seženu otevřu v Microsoft office (zrovna nevím jaký formát) tam to trošku upravím jak potřebuju. No a nejvíc se mi V Calibre osvědčil import z ODT tak v tom office to do něj uložím a naimportuju....Já vím, je to možná dosti kostrbatý postup, ale mě se osvědčil jako funkční. Pokud je něco rychlejšího a elegantnějšího, jsem jedno ucho. brazaraj: Tohle vypadá zajímavě.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#160 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 13:17

Jediné, co ještě občas je třeba zaškrtnout, je odstranit mezeru mezi odstavci. Jestli vidíš obrázky v tom jednoduchém html, musí být i v mobi. No a kdyby ne, html umí Kindle číst i bez konverze. Není problém s velikostí těch obrázků? K5 by AZW myslím měla brát, možná závisí na firmwaru - tohle nevím, mám K3.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama