Přejít na obsah


Fotka

čtečka eknih


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#101 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 20:09

Líbí se mi to nadšení z čteček, sám jsem tím taky prošel. Amazon uvádí, že po pořízení elektronické čtečky člověk přečte až 4x víc knih. Je to asi marketingová nadsázka, ale sám i na sobě vidím, že čtu víc. Kdo z toho asi nemá radost jsou knihkupci. U nás se to tolik ještě neprojevilo, ale v USA mizí v posledních dvou letech jedno knihkupectví za druhým. Je mi to líto, do knihkupectví jsem chodil vždycky rád, ale přesto si knížku koupím radši v elektronickém formátu.
  • 0

#102 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 21:11

Nebyl by přes zimu, než se rozeběhneme do terénu, dobrý nápad nějaký eventík pro nás Kindláky - a především lamy=začátečníky? Dívala jsem se před svátky na různá fóra, ale zkušenosti déle e-čtoucích by bodly. Děkuji Čitečkům za nabídku - určitě bych ji využila, naštěstí se ze zahraničí vrátil spolužák, který na mě snad dohlédne.:) Stejně až se potkáme, budu jako vždy zvědavá:D, se mnou už to lepší nebude.:o
  • 0

#103 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2013 - 21:29

Tohle vlákno je děsné.:) Ačkoliv jsem zarytý obranář klasických voňavých knih, tak už o čtečce začínám také uvažovat. Jsem totiž tak trochu knihomol, cestu do práce a z práce mám dost dlouhou, takže si ji zkracuji čtením a na pracovní věci mám nervy jen občas... Nové knížky už nemám doma kam dávat, do klasické knihovny nestíhám moc chodit a navíc některé knížky jsou dost velké a kdo je má v batohu tahat, byť jsou třeba napínavé... :) No ale momentálně se chystám investovat do dalekohledu, ten potřebuji více, takže čtečce budu ještě chvíli odolávat.:D
  • 0

#104 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2013 - 7:46

Mám takovou techničtější otázku...Když Kindl spí (u nás pod označením 5) a já ho při zobrazené special offer (reklama) vypnu, ten obrázek je na obrazovce pořád jemně patrný. Je to normální? Když vypnu obrazovku při čtení, tak text "vypálenej" nezůstane.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#105 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2013 - 9:48

Rufuc: je to normální. eink displej se překresluje jen po určitém počtu změn obrazu a když se nepřekreslí, na bílí ploše to je patrné. D2lá to třeba i na seznamu knih, když otevřeš a zavřeš menu. :)
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#106 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2013 - 11:38

No to máš sice pravdu, ale já mluvím o vypnutí čtečky tlačítkem. Když ho vypnu při čtení tak se obrazovka refreshne, ale když je zobrazen šetřič, tak ne. Možná to je tak normální. Protože šetřič znamená režim spánku a asi vývojáři nepředpokládali, že by to někdo v režimu spánku chtěl vypnout a tak tam ten refresh není...může to někdo vyskoušet co to dělá na jiném stroji?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#107 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 1:42

Taky mi to dělá, je to podle mně normální. Hlavně nechápu smysl vypínání kindlu, když spořič jako takový po tom, co se načte, odběr z baterie (stejně jako "vypnutý" kindle) nemá - proto se s tím asi nepočítalo.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#108 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 8:36

Hm, tak tady namlsáno, v knihovně půjčeno a vyzkoušeno a jde se na objednávku. Můžete sem hodit pár zkušeností, kdo jste nakupoval Kindla venku? Přemýšlím o koupi KPW z Amazonu .com nebo .de, ta levnější ale vždy musí přes "přeposílatele" a opičárně s naší celnicí a DPH se asi nevyhnu, co? Máte nějakou přeposílatelskou službu v USA a německu vyzkoušenou a na kolik to vyjde?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#109 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 9:29

Koukni sem: http://www.amazon-kindle.cz/ Je tam pár článků o nákupu přes amazon.com nebo amazon.de (přes virtuální adresu). Já jsem to ale nezkoušel, tak nevím, ale kdybych to věděl dřív, asi bych do toho šel.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#110 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 9:47

plavcik napsal/a:
Hm, tak tady namlsáno, v knihovně půjčeno a vyzkoušeno a jde se na objednávku. Můžete sem hodit pár zkušeností, kdo jste nakupoval Kindla venku? Přemýšlím o koupi KPW z Amazonu .com nebo .de, ta levnější ale vždy musí přes "přeposílatele" a opičárně s naší celnicí a DPH se asi nevyhnu, co?
Máte nějakou přeposílatelskou službu v USA a německu vyzkoušenou a na kolik to vyjde?


vzhledem k EU, tak pri poslani z nemecka odpadne celnice.
  • 0

#111 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 11:06

Kindle mám z Britského Amazonu a také bez problému. Doma jsem ho měl za luxusní 3 dny od zaplacení, poštovné taky nebylo nijak strašné a i VB je v EU, takže ani tady problém s celnicí nebyl.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#112 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 11:40

CreAtive_34 napsal/a:
Kindle mám z Britského Amazonu a také bez problému. Doma jsem ho měl za luxusní 3 dny od zaplacení, poštovné taky nebylo nijak strašné a i VB je v EU, takže ani tady problém s celnicí nebyl.

Ale tam to napřímo do ČR nejde, jak jsi to přeposílal?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#113 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 12:05

Teď na to koukám... Divné, objednával jsem loni před Vánoci Kindle 4 bez reklam z Amazon.co.uk a normálně to šlo... Jinak při objednání z http://www.amazon.co...COD0?country=CZ to automaticky přičítá clo do objednávky, takže není problém se zadržováním na celnici (balík z deviantartu mi takhle drželi měsíc a stálo mě to 600Kč). Blbý je, že kindle 5 bez reklam tak vyjde na 133 USD (89 + 21 pošta + 24 clo), což je sice pořád levnější než u nás, ale ne moc výrazně... Mimochodem pozor, zjistil jsem, že s novou verzí FW už nejdou odstranit reklamy původním způsobem, ale jen zaplacením 20USD poplatku :|
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#114 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 12:59

CreAtive_34 napsal/a:
Mimochodem pozor, zjistil jsem, že s novou verzí FW už nejdou odstranit reklamy původním způsobem, ale jen zaplacením 20USD poplatku :|


Bál jsem se jí, ale reklama jako tahle na Kindle je snad první, co se mi semtam i líbí (myšlena ta na spořiči...). Té druhé reklamy v menu jsem si snad ještě nevšiml :D
  • 0
Užívej života...

#115 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 10:39

Kdo váhá, tak neváhejte :D

Kindle 5 za 1630 Kč i s poštovným pouze dnes do 23.59

http://www.amazon-ki...-dnes-do-23-59/
  • 0

#116 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 11:03

Snažil jsem se najít, ale nenašel jsem nikde žádný pořádný návod s obrázkem, či videem. Jak se dá otevřít Kindle 5, abych do něj mohl vložit SD kartu?
  • 0
Užívej života...

#117 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 11:04

Do kindle 5 nejde vložit karta.
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#118 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 11:14

CreAtive_34 napsal/a:
Do kindle 5 nejde vložit karta.

Neblbni, tak proč ji k tomu zadarmo dávají? :D No to by mě ani nenapadlo...
  • 0
Užívej života...

#119 CreAtive_34

CreAtive_34

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 14:46

On někdo ke kindlu dává kartu? :D
  • 0
Garmin eTrex 30 (trackovatelný :D ) + Topo 2013 PRO
HTC Radar + Maaloo geocaching + Geopoint
Pokud by někdo měl zájem, mohu poskytnout lepší češtinu pro eTrex 30, kterou se snažím vytvořit (lepší překlad některých věcí).

#120 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2013 - 19:07

sobikovi napsal/a:
Kdo váhá, tak neváhejte :D

Kindle 5 za 1630 Kč i s poštovným pouze dnes do 23.59

http://www.amazon-ki...-dnes-do-23-59/


No tak kdybych býval počkal dva tejdny, mohl jsem ho mít hezky zalevno. Ale stejnak jsem ho objednal, daruji ho jako pozdní vánoční dárek :)
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka