Přejít na obsah


Fotka

hnusny podvod (spam od Najdi Ji!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#241 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 20:49

Byla jsem včera na jedný keši (Golf Hostivař) a mám pocit, že v logbooku bylo opravdu razítko od Najdi Ji!. Nejsem si tím teda úplně jistá, ale myslím, že jsem ho tam viděla...
  • 0

#242 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 21:01

Tohle mi odepsal groundspeak, když jsem jim napsal ohledně toho spamera.
Vložený obrázek
  • 0

#243 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 21:13

Mufa napsal/a:
Byla jsem včera na jedný keši (Golf Hostivař) a mám pocit, že v logbooku bylo opravdu razítko od Najdi Ji!. Nejsem si tím teda úplně jistá, ale myslím, že jsem ho tam viděla...

honem si běž vsadit sportku, tutově vyhraješ
  • 0

#244 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 21:19

Mufa napsal/a:
bylo opravdu razítko od Najdi Ji!

Nebylo to náhodou razítko od "Found it!"? Ten je v terénu docela aktivní. :P
  • 0

#245 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 21:26

Vláček napsal/a:

Mufa napsal/a:
bylo opravdu razítko od Najdi Ji!

Nebylo to náhodou razítko od "Found it!"? Ten je v terénu docela aktivní. :P

Jo Foud ita toho znám, ale jak se proboha dostalo jeho jméno na moje razítko??
:D:D
  • 0

#246 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 0:04

kolombo napsal/a:

Alke04 napsal/a:
.......
Dále zvážit:
C ) Zablokovat přihlašování z určitých IP adres
D ) Zablokování stránek Geocaching.com pro přihlašování z anonymizérů.


Řekl bych, že tohle nejde :-(

Přijde mi, že od května, kdy se poprvé řešily problémy s přístupy k webu, což se s opravdu velkou parádou dořešilo při blbnutí kolem LockedRW, se toho, se zabezpečením a krizovými scénáři, moc nezměnilo :-(


Obojí jde, Groundspeak eviduje, z jakých IP adres se připojujeme a zakázání anonymizéru lze nastavit - podobně funguje např. Gmail. Samozřejmě, jsou to investice.
  • 0

#247 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 0:06

J@VO napsal/a:

Vláček napsal/a:

Mufa napsal/a:
bylo opravdu razítko od Najdi Ji!

Nebylo to náhodou razítko od "Found it!"? Ten je v terénu docela aktivní. :P

Jo Foud ita toho znám, ale jak se proboha dostalo jeho jméno na moje razítko??
:D:D


Fount it chodí po keších docela často. A já osobně se taky často potkávám s třema lovci FTF, STF a TTF... taková nerozlučná trojka. Občas se k nim přidá někdo čtvrtý jako Beta-test, ale tyhle tři - to jsou borci.
  • 0

#248 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 2:12

Sleduju tohle vlákno a teď, když je celý problém "vyřešen", napadá mne jedna otázka. Nebyla by to parketa pro ČAGeo? Myslím to vážně a na tuhle myšlenku mne přivedl příspěvek Jacka_dominikanka, s kterým se ztotožňuji:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Možná by pomohlo třeba posílení pravomoci pánů revírních. Kdyby měli místní revírníci možnost toho imbecia zabanovat sami a nemuseli jsme čekat, až se vzbuděj v Emerice, už by byl svatej pokoj.


Pokud chce ČAGeo něco udělat pro české geokačerstvo, je tohle ideální příležitost (určitě se tenhle případ bude v obměněné verzi opakovat) a i já pak budu uvažovat o členství. Pokud by měla asociace podporu reviewerů, mohli by si společně vydobít u GS některé možnosti zásahů bez doprošování se v Americe. Vzrostla by tím jistě i podpora českých kačerů vůči asociaci... Co si o tom myslíte?
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#249 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 2:15

... samozřejmě "vydobýt" ;)
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#250 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 6:48

ouvalak napsal/a:
... samozřejmě "vydobýt" ;)

Tak... vydobít - to stále ještě zůstává jako krajní řešení, ale muselo by nás tam zajet opravdu hodně najednou :D!
A nebo si počkat, až se vedení groundspeaku dostaví na nějaký náš eventíček, tuším, že na MegaMoravia jich pár bylo, ne? Tak to jsme propásli příležitost :D!
  • 0

#251 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 7:04

IMHO by meli revirnici mit alespon moznost v pripade nouze deaktivovat uzivatelsky ucet. Minimalne u BM. A to jsem take do GS napsal, kdyz jsem odmitl prodlouzit PM. Obavam se, ze sahnout jim na prachy je jediny zpusob, jak muzeme nase revirniky podporit. Mych 30$ sice neni moc, ale treba nebudu sam.
  • 0

#252 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 7:59

ouvalak napsal/a:
Sleduju tohle vlákno a teď, když je celý problém "vyřešen", napadá mne jedna otázka. Nebyla by to parketa pro ČAGeo? Myslím to vážně a na tuhle myšlenku mne přivedl příspěvek Jacka_dominikanka, s kterým se ztotožňuji:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Možná by pomohlo třeba posílení pravomoci pánů revírních. Kdyby měli místní revírníci možnost toho imbecia zabanovat sami a nemuseli jsme čekat, až se vzbuděj v Emerice, už by byl svatej pokoj.


Pokud chce ČAGeo něco udělat pro české geokačerstvo, je tohle ideální příležitost (určitě se tenhle případ bude v obměněné verzi opakovat) a i já pak budu uvažovat o členství. Pokud by měla asociace podporu reviewerů, mohli by si společně vydobít u GS některé možnosti zásahů bez doprošování se v Americe. Vzrostla by tím jistě i podpora českých kačerů vůči asociaci... Co si o tom myslíte?


Jenže jakmile začne ČAGeo něco řešit, zvedne se vlna odporu, že za ně přece nějaké ČAGeo mluvit nebude.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#253 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:16

Aha,takže raději nebude ČAGeo řešit nic...? Škoda,měl jsem za to,že třeba tohle by mohl být dobrý příklad toho,jaký přínos může asociace komunitě přinést...
  • 0

brundi
 


#254 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:17

Samaell napsal/a:
Jeste k tomuhle "cloveku". Prvni kontak s nim mam uz 30.11. vecer, kdy mi napsal zpravu prez profil. Taze to asi nejdriv zkousel takto.

Ahoj, doporučuji Ti navštívit webovou stránku ....... Najdeš tam mnoho finálních souřadnic keší a nemusíš luštit dlouhé nebo nudné multiny a mysterky ale rovnou vyrazit pro bodík! Pojď mezi nás!

Na zprávu prosím neodpovídej.

mám takový dojem, že mi tohle přišlo taky, ale asi to hodně rychle letělo do spamu =o)
  • 0

#255 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:21

kolombo napsal/a:

ouvalak napsal/a:
Sleduju tohle vlákno a teď, když je celý problém "vyřešen", napadá mne jedna otázka. Nebyla by to parketa pro ČAGeo? Myslím to vážně a na tuhle myšlenku mne přivedl příspěvek Jacka_dominikanka, s kterým se ztotožňuji:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Možná by pomohlo třeba posílení pravomoci pánů revírních. Kdyby měli místní revírníci možnost toho imbecia zabanovat sami a nemuseli jsme čekat, až se vzbuděj v Emerice, už by byl svatej pokoj.


Pokud chce ČAGeo něco udělat pro české geokačerstvo, je tohle ideální příležitost (určitě se tenhle případ bude v obměněné verzi opakovat) a i já pak budu uvažovat o členství. Pokud by měla asociace podporu reviewerů, mohli by si společně vydobít u GS některé možnosti zásahů bez doprošování se v Americe. Vzrostla by tím jistě i podpora českých kačerů vůči asociaci... Co si o tom myslíte?


Jenže jakmile začne ČAGeo něco řešit, zvedne se vlna odporu, že za ně přece nějaké ČAGeo mluvit nebude.

joj kolombo tak to funguje :) ale když je problém najednou se ČAGeo hodí... ;)

Jinak myslím tohle je dobrý názor

Přečtěte si ten APEL co sem hodil jako odkaz podle mě je to to hlavní nad čím by se měli někteří co sem píšou zamyslet... je to dost shrnující a vyčerpávající... všichni tu na všechno možný nadáváme (někdy mi to taky ujede - nejsem dokonalej) ale jestli není problém u nás samejch ;) náhodou...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#256 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:23

brundi napsal/a:
Aha,takže raději nebude ČAGeo řešit nic...? Škoda,měl jsem za to,že třeba tohle by mohl být dobrý příklad toho,jaký přínos může asociace komunitě přinést...

Hm, jenž jakmile nezačne ČAGeo něco řešit, zvedne se vlna odporu, že přece nějaké ČAGeo by právě tohle řešit mělo.
a teď babo raď.
  • 0
.

#257 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:37

kolombo napsal/a:
Jenže jakmile začne ČAGeo něco řešit, zvedne se vlna odporu, že za ně přece nějaké ČAGeo mluvit nebude.


Ono uz CAGeo neco opravdickeho resilo? :o Ja myslel, ze je to jen spolek na tlachani u píva. :D
  • 0

#258 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 8:50

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:
Jenže jakmile začne ČAGeo něco řešit, zvedne se vlna odporu, že za ně přece nějaké ČAGeo mluvit nebude.


Ono uz CAGeo neco opravdickeho resilo? :o Ja myslel, ze je to jen spolek na tlachani u píva. :D

osobně teda nevidim důvod, proč by měla mít ČAGeo něco společného se servisními zásahy typu ban spammera na serverech groundspeaku. To je funkce na kterou groundspeku stačí revieweři, pokud už by jí chtěla delegovat na někoho jiného. Tolik jich tu teda není, aby to museli řešit z jejich pohledu imho nesystémově s nějakou lokální organizací.
  • 0

#259 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:30

To s tebou, Pepo, naprosto souhlasim! Ja jen narazel na to, ze jsem nejak dosud nezaznamenal zadnou akci CAGea, proti ktere bych se, jakozto neclen, musel ohradit. Takze rikat tu, ze CAGeo nedela nic, protoze by vsichni kriceli, mi prijde hloupe. Rikat, ze CAGeo nedela nic, protoze ji nic do toho neni, mi prijde rozumnejsi.
  • 0

#260 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:40

Takže CAgeo může co? Zaujmout stanovicko. Nic víc. A ani to jsem na jejich stránkách nenašel. Je to jeden z průšvihů v poslední době, ale nás se to netýká... Pochopitelně nemůžou chtít přenášet pravomoci, ale vyjádřit by se k tomu měli. Už proto, že uváděli, že chtějí být prostředníky mezi kačery a institucemi, a GS je tady nejvyšší instituce. Je pravda, že GS už zareagoval, nevím kdo k tomu přispěl. Jen na stránkách CAgeo je ticho po pěšině, nebo pokud tam něco je, je to schované. Na omluvu ale musím uvést, že je to záležitost hodně čerstvá a že nelze reagovat okamžitě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama