Přejít na obsah


Fotka

hnusny podvod (spam od Najdi Ji!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#261 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:44

mpik napsal/a:
Takže CAgeo může co? Zaujmout stanovicko. Nic víc. A ani to jsem na jejich stránkách nenašel. Je to jeden z průšvihů v poslední době, ale nás se to netýká...
.....


Poslední zaujaté stanovisko bylo potrestáno řevem tady na fóru.

PS. Kdy se na tomhle serveru nezamyká a nemoderuje diskuse: No když se nadává na ČAGeo ....

U ČAGeo se alespoň ví, kdo to je.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#262 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:47

Alke04 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Alke04 napsal/a:
.......
Dále zvážit:
C ) Zablokovat přihlašování z určitých IP adres
D ) Zablokování stránek Geocaching.com pro přihlašování z anonymizérů.


Řekl bych, že tohle nejde :-(

Přijde mi, že od května, kdy se poprvé řešily problémy s přístupy k webu, což se s opravdu velkou parádou dořešilo při blbnutí kolem LockedRW, se toho, se zabezpečením a krizovými scénáři, moc nezměnilo :-(


Obojí jde, Groundspeak eviduje, z jakých IP adres se připojujeme a zakázání anonymizéru lze nastavit - podobně funguje např. Gmail. Samozřejmě, jsou to investice.


Vždyť už něco přes rok nelze přes anonymizéry koukat na listingy (a řešení tří-čtyř keší se tím dost zkomplikovalo). Kdyby se totéž zavedlo i na přihlášení na profil, je vymalováno. Řešení mají, jen ho rozšířit na další větev webu.
  • 0

#263 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:49

@mpik, no, takový průšvih aby k tomu ČAGeo musela zaujmout stanovisko to teda nebyl. Objevil se spammer který využil toho že api groudspeaku nemá nastavené limity a admin groundspeaku s možností banu kvůli časovému posunu ještě slavil nebo chrněl. K čemu by se asi měli vyjadřovat?
  • 0

#264 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:53

PS @kolombo, víš, některý lidi viděj jenom to co vidět chtěj. Pak je to s nima ovšem marný
  • 0

#265 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 9:56

pepa.z.pocernic napsal/a:
PS
@kolombo, víš, některý lidi viděj jenom to co vidět chtěj. Pak je to s nima ovšem marný


S tímhle tvrzením rozhodně souhlasím :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#266 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:03

taxoft napsal/a:

Alke04 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Alke04 napsal/a:
.......
Dále zvážit:
C ) Zablokovat přihlašování z určitých IP adres
D ) Zablokování stránek Geocaching.com pro přihlašování z anonymizérů.


Řekl bych, že tohle nejde :-(

Přijde mi, že od května, kdy se poprvé řešily problémy s přístupy k webu, což se s opravdu velkou parádou dořešilo při blbnutí kolem LockedRW, se toho, se zabezpečením a krizovými scénáři, moc nezměnilo :-(


Obojí jde, Groundspeak eviduje, z jakých IP adres se připojujeme a zakázání anonymizéru lze nastavit - podobně funguje např. Gmail. Samozřejmě, jsou to investice.


Vždyť už něco přes rok nelze přes anonymizéry koukat na listingy (a řešení tří-čtyř keší se tím dost zkomplikovalo). Kdyby se totéž zavedlo i na přihlášení na profil, je vymalováno. Řešení mají, jen ho rozšířit na další větev webu.


A proč nezarazit hromadné logování? Kdo z normálních hráčů co najdou pár krabiček denně to potřebuje? Myslím, že absolutní většina to nepotřebuje. Ať je to jen výsadou PM uživatelů ...
Pro BM bych zavedl Captchu a bylo by po ptákách ...
  • 0

#267 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:08

Co se týče webových anonymizérů, tak tam by snad nemělo zabezpečení dělat žádný problém:
if ($_HTTP_HOST!="geocaching.com")
{
echo ("Sorry, no anonymizers!");
exit;
}

Uvidíme, možná se k tomu GS nakonec postaví stejně jako v minulosti k finalky.com a za chvíli nebude co řešit. Možná. :)
  • 0

#268 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:27

pepa.z.pocernic napsal/a:
osobně teda nevidim důvod, proč by měla mít ČAGeo něco společného se servisními zásahy typu ban spammera na serverech groundspeaku. To je funkce na kterou groundspeku stačí revieweři, pokud už by jí chtěla delegovat na někoho jiného. Tolik jich tu teda není, aby to museli řešit z jejich pohledu imho nesystémově s nějakou lokální organizací.


Dobře, tak to otočme. ČAGeo by mohla pomoci posílit pravomoci revírníků u GS. Co by se dalo měnit u tu mnohokrát zaznělo.
A já si umím představit, že ta "lokální organizace" bude časem natolik silná, aby si mohla dovolit jednat o důležitých věcech s GS s relativně vysokou mírou úspěšnosti... POZOR! Nechci tím opět rozvířit debatu o ČAGeo, jako takové a jejím smyslu. To už tady bylo...
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#269 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:31

Já to vidím tak, že ta slavná ČAGeo měla původně v plánu nabrat pod svá křídla většinu kačerů z Česka, to se jim až tak moc nepovedlo, získali pár promile všech, a proto se stáhli do ústraní. Jejich létající osvětový cirkus je super věc, ale to je myslím tak vše, co si můžou dovolit při zastupování komunity. Klidně by mohli zaujmout určitý postoj a za svou necelou stovku členů poslat nějaký dopis Groundspeaku, ale nikdy nebudou hlasem všech. Co jsem tak sledoval, občas mi přišlo, že lidé z ČAGeo mají dojem, že i přes to, jak jsou malí, mají možnost kecat do spousty věcí, protože jsou jednou z větších uskupení na našem území. Jenže, nejsou volenou organizací, tak jako třeba politici, kdy ti, kteří nevolí, automaticky tak dávají hlas největší straně, a proto nemají právo zastávat názory všech ostatních. Podle mě by GS udělal něco víc, kdyby se mu ozvalo několik tisíc na sobě nezávislých lidí, než jedna malá bezvýznamná organizace kdesi ve střední Evropě.
  • 0

#270 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:35

Novom napsal/a:
Já to vidím tak, že ta slavná ČAGeo měla původně v plánu nabrat pod svá křídla většinu kačerů z Česka, to se jim až tak moc nepovedlo....


Slyšte, slyšte hlas z hůry!!!!!
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#271 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:38

Vážení, tohle není téma o ČAGeo. Pokud se o nich chcete bavit v jiné souvislosti než se týká původního tématu, tak se bavte jinde.
  • 0

#272 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:40

Ahoj, nerad píšu na fóra, ale dnes udělám výjimku. Pokud se někdo ohlédnete za posledními třinácti stránkami, je to asi tak dvě hodiny čtení. Hodně příspěvků je užitečných, ale těch druhých je ještě víc (teď nemluvím o straně 14) ... Proto jsem se pokusil shrnout "zásady boje proti bubákovi": 1. ověřit si, s kým mám tu čest Podívat se do profilu, kde najdu, kolik roků (dnů) existuje. Není těžké pochopit, že za 5 dnů existence profilu nemohl nasbírat tisíce keší, žádné TB/GC ... 2. chránit si soukromí - nereagovat na pošukovy maily, protože tím mu jenom potvrdím, že existuju a že ho čtu - neregistrovat se na pochybné stránky, už vůbec ne mailem nebo OpenIDem, zkrátka reálnou identitou. Když už musíš, tak si vytvoř nějaký mailový účet, který tě nebude mrzet zítra smazat. 3. nepropagovat cíle svého protivníka - pokud chci citovat jeho text, vymažu TO, oč mu běží, např. přepíšu zahrákou - www.#######.cz 4. mířit svoji aktivitu správným směrem - pokud najdu něčí pochybný log nebo jinou činnost, informovat hajného (reviewera), třeba přes profil. Revírníci sice asi čtou fóra, ale není to přímo jejich povinnost, a už vůbec ne být tam 24 hodin denně. - nemusím umět anglicky a psát na GS sám, když tohle revírník jistě umí a s GS komunikuje - posoudit svoji roli a odpovědnost - když já něco udělat nemůžu, tak (do třetice) revírník je v hierarchii vztahů blíž ke GS 5. znát a používat zákon - představa, že dám někomu do držky, mě může uklidnit, ale tím se sám stavím mimo zákon, jak potom můžu chtít, aby ho dodržovali ostatní - zvážit, jestli je konkrétní činnost opravdu mimo zákon a obrátit se na policii, v tom měl Wedos pravdu - odlišovat pachatele od poskytovatele. Nemorální ještě nemusí být nelegální. Last not least: neplácat do vlákna Každých pár minut jsem četl "už má 17 tisíc", "už má 18 tisíc", "už předběhne mistra republiky" - buďte si jistí, že ten pošuk to čte, a udělá si přitom dobře jako ten maník v Četnických humoreskách, když jel kolem vlak. Uááááá...
  • 0

#273 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:45

pěkná vyjimka plně s tebou souhlasímB)B)
  • 0

#274 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 10:58

pepa.z.pocernic napsal/a:
Vážení, tohle není téma o ČAGeo. Pokud se o nich chcete bavit v jiné souvislosti než se týká původního tématu, tak se bavte jinde.

sorry, to mi připadná, jako by v hospodě byly stoly rozdělený podle témat a vrchní přesazoval hosty podle toho kam se řeči zrovna stočí.
PS. jo a vím, že diskuse o moderovaní a zamykání patří ke stolečku "zámek AJFA",
  • 0
.

#275 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 12:49

A proč nezarazit hromadné logování? Kdo z normálních hráčů co najdou pár krabiček denně to potřebuje? Myslím, že absolutní většina to nepotřebuje. Ať je to jen výsadou PM uživatelů ...
Pro BM bych zavedl Captchu a bylo by po ptákách ...

S tím bych jako BM souhlasil. Opsat Captchu není problém. Ale... co logování mobilem přes wap, tam je captcha na nic.
Ale jako omezení pro BM bych to bral. I na Knoflíku jsem se snažil logovat každý zvlášť, i když už jen podle hintů jsem se orientoval, který byl který. A snažím se před logováním pročíst poslední logy, př. na ně reagovat (Na rozdíl od posledních hledačů jsem problémy (ne)měl, atd.)
Ovšem chápu takové, kteří si logy připraví v GG, GSAKu a odešlou je hromadně.
A představa o výjimečnosti PM je snad už vyvrácena. Jen v tomto případě by to smysl mělo, protože spamer si nebude dělat účet za dolary a riskovat, že o něj přijde. I když ty tuny reklamy by možná někomu za 30 doláčů stály.
  • 0

#276 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 13:19

pepa.z.pocernic napsal/a:
Vážení, tohle není téma o ČAGeo. Pokud se o nich chcete bavit v jiné souvislosti než se týká původního tématu, tak se bavte jinde.


Asi máš pravdu. Na druhou stranu tady bylo k tématu napsáno už všechno, možná i o trochu víc ;).
Taky nejsem "fórový řečník", jako r6ak (s jehož příspěvkem celkem souhlasím) a tak tedy Ahooj někde u kešek...
  • 0

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#277 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 21:27

Libor.29 napsal/a:

taxoft napsal/a:

Alke04 napsal/a:

kolombo napsal/a:

Alke04 napsal/a:
.......
Dále zvážit:
C ) Zablokovat přihlašování z určitých IP adres
D ) Zablokování stránek Geocaching.com pro přihlašování z anonymizérů.


Řekl bych, že tohle nejde :-(

Přijde mi, že od května, kdy se poprvé řešily problémy s přístupy k webu, což se s opravdu velkou parádou dořešilo při blbnutí kolem LockedRW, se toho, se zabezpečením a krizovými scénáři, moc nezměnilo :-(


Obojí jde, Groundspeak eviduje, z jakých IP adres se připojujeme a zakázání anonymizéru lze nastavit - podobně funguje např. Gmail. Samozřejmě, jsou to investice.


Vždyť už něco přes rok nelze přes anonymizéry koukat na listingy (a řešení tří-čtyř keší se tím dost zkomplikovalo). Kdyby se totéž zavedlo i na přihlášení na profil, je vymalováno. Řešení mají, jen ho rozšířit na další větev webu.


A proč nezarazit hromadné logování? Kdo z normálních hráčů co najdou pár krabiček denně to potřebuje? Myslím, že absolutní většina to nepotřebuje. Ať je to jen výsadou PM uživatelů ...
Pro BM bych zavedl Captchu a bylo by po ptákách ...


To technicky nejde. Nejde o to, že tu funkci má např. GSAK, ale i v minulosti existovala spousta on-line stránek, které za pomoci skriptu hromadně logovali. To by si musel při každém logování např. opisovat kód z obrázku.

Jinak ztráta možnosti hromadného logování by třeba mrzela mě, protože své nalezy s Fieldnote vkládám do gsaku a loguju v něm a pak to odešlu najednou.
  • 0

#278 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 0:17

Ty jsi Aleši ale PM, takže bys hromadně logovat mohl.... Neumím tohle technicky posoudit, protože loguji z mobilu přímo na místě, každou krabičku samostatně i 101 dalmatinů jsem tak logoval a žádný GG ani GSAK nepoužívám. Nevím na co by mi to bylo, raději se kochám přírodou nebo památkami, PC mám v práci dost, takže doma ho mám jen na luštění mysterek. Tím neříkám, že to je k ničemu, jen to prostě nepotřebuji. Vše co potřebuji pro GC je C:geo a to mi bohatě stačí.
  • 0

#279 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 0:21

Hromadne logy neni jak zablokovat, protoze by se objevily nove programy, vyuzivajici pristupy treba primo pres API. Navic pochybuji obecne, ze zrovna GS neco bude doprogramovavat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#280 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 9:08

Alke04 napsal/a:

Libor.29 napsal/a:

A proč nezarazit hromadné logování? Kdo z normálních hráčů co najdou pár krabiček denně to potřebuje? Myslím, že absolutní většina to nepotřebuje. Ať je to jen výsadou PM uživatelů ...
Pro BM bych zavedl Captchu a bylo by po ptákách ...


To technicky nejde. Nejde o to, že tu funkci má např. GSAK, ale i v minulosti existovala spousta on-line stránek, které za pomoci skriptu hromadně logovali. To by si musel při každém logování např. opisovat kód z obrázku.

Jinak ztráta možnosti hromadného logování by třeba mrzela mě, protože své nalezy s Fieldnote vkládám do gsaku a loguju v něm a pak to odešlu najednou.


Nevidim jediny duvod, proc by neslo hromadne logovani zabranit. Pred ulozenim zapisu do databaze se program podiva, jestli tento ucet nevlozil behem poslednich 15 vterin log a zaroven, jestli nema ten den uz vlozeno vice jak rekneme 400 logu. Pokud ano, tak misto ulozeni do databaze zobrazi chybovou hlasku, ze pro dalsi logovani je potreba pockat 24 hodin.

Jako programator Te mohu ujistit, ze je to vskutku primitivni. Prace i s testovanim na max 1 den.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama