Přejít na obsah


Fotka

hnusny podvod (spam od Najdi Ji!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#121 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:32

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#122 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:33

Než přijde adekvátní opatření z GS nebo od Webhosting firmy, nastavil jsem si filtr na poštu na "Najdi Ji! found" a rovnou logy házím do koše. Až bude klid, všechny logy smažu i z listingů. Tuším, že tuhle pravomoc mají i RWs, ale to už bychom je moc přetěžovali. Je škoda, že se komerce tlačí i do takhle nevinné hry a to ještě takhle drsným způsobem, ach jo!
  • 0

#123 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:38

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Asi mají tu odpověď předpřipravenou:
Dobrý den,

je nám líto, ale my s tímto nic neuděláme. S tím je potřeba se obrátit na správce serveru geocaching.com. Tyto aktivity neprobíhajíc od nás. Pokud dochází k porušování autorských práv, podejte oznámení na policii.

S přáním hezkého dne,

Petr Šťastný

WEDOS Internet, a.s.

Masarykova 1230
373 41 Hluboká nad Vltavou
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#124 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:38

MaK_cz napsal/a:

Rishare napsal/a:

kolombo napsal/a:

MadDogTeam napsal/a:

kolombo napsal/a:
Admini v ČR určitě už v práci jsou.

Ten server, jehož jméno se nesmí vyslovit, hostuje na tomhle hostingu http://hosting.wedos.com/.

Vzhledem k tomu, že asi poškozuje autorská práva a provozuje spamovací reklamu, považuji za nutné upozornit hostingovou firmu na to, komu poskytují prostor.


Zkus to :) a ackoliv maji v podminkach ze mohou web odstavit, poslali mne do prd... uz poprve,m ze mam dodat papir od Policie ČR, ze nemaji pravo zkoumat obsah webu, vzhledem k tomu ze tu nekdo psal ze snad nekdo clovek za timto webem sedi na webu xx.xxx.xxx.wedos.cz asi vim odkud vitr vane, ale toto jsou opravdu jen spekulace, Kazdopadne mne pristup hostingove spolecnosti ponekud prekvapil ...


Kdyby jim každý, kdo tu lamentuje na fórech, poslal mail, tak jim asi dojde, že je něco špatně.

Myslím, že hostingové firmě by mělo záležet na dobré pověsti, nebo ne ?


Pojdme do toho. Ja jim uz napsal:

Dobry den,

domena www.{spam}.cz porusuje nejen ma autorska prava a navic vede aktivni spamovou kampan, cimz porusuje nekolik zakonu CR, nehlede na nemoralnost takovehoto pocinani.

Tim take hrube porusuje bod 6 odstavce "Práva a povinnosti zákazníka" Vasich Vseobecnych smluvnich podminek a jste opravneni zakaznikovi sluzbu pozastavit, ci zrusit bez nahrady skody.

Timto Vas zadam o nejakou akci vuci provozovateli teto domeny a o informaci, jak bylo se situaci nalozeno.

Zbytečná práce, v lepším případě tě odkážou na papír od Policie. Tahle firma se na tohle asi specializuje.


Nebo pak plati silne ujeta teorie "provozovatel finalkoveho webu je zamestnancem wedosu sedici na technicke podpore a tyhle maily konci u nej." B):D
  • 0

#125 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:40

Jen pisme, pisme. Je nas dost a treba je prestane bavit neustale odpovidat na to stejne a neco udelaji.
  • 0

#126 dakur

dakur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:43

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.
  • 0

#127 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:44

Rishare napsal/a:
Jen pisme, pisme. Je nas dost a treba je prestane bavit neustale odpovidat na to stejne a neco udelaji.

No je pravda, že když oni ser... nás, tak my zase můžem jim to oplatit :D
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#128 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:45

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.

Jo ale oni jsou první, kdo na tom celém vydělává.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#129 dakur

dakur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:47

Dobrý den,

nemáme informaci že by toto spamování probíhalo od nás. Pokud ano, bylo by potřeba dodat nějaké záznamy kde to bude patrné.

S přáním hezkého dne,

Petr Šťastný

WEDOS Internet, a.s.


Jinak si myslím, že je to docela evidentní. Spammer není úplná lama a prostě si spambota nevytvořil na stejném serveru, jako má web. Kdybych byl spammer, postupoval bych úplně stejně.
  • 0

#130 dakur

dakur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:48

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.

Jo ale oni jsou první, kdo na tom celém vydělává.

Něco mi říká, že o tom absolutně neví. Kdyby měli kontrolovat etičnost všech hostujících webů (nehledě na to, že vůbec nemusí vědět, co to GC je), asi by nedělali nic jiného.
  • 0

#131 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:48

Hunda napsal/a:Je škoda, že se komerce tlačí i do takhle nevinné hry a to ještě takhle drsným způsobem, ach jo!

mě to nepřijde jako komerce, spíš případ pro psychiatra. To jen někdo, kdo umí udělat web, se právě sjíždí v adrenalinovém rauši z vlastní důležitosti. Ve svém vidění světa patrně právě zažívá ten pocit, že se vše točí okolo něj. Jenže to přehnal, neuměl včas přestat, takže když svůj stroj roztáčí do nekonečných otáček, patrně se mu někde něco utrhne.
PS: děkuji všem za odezvu na mou soukromou kampaň v podpisu. To byste nevěřili, kolik lidí mi říká, že už to krmí fakovanými daty dávno.
  • 0
.

#132 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:49

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.

Jo ale oni jsou první, kdo na tom celém vydělává.

Něco mi říká, že o tom absolutně neví. Kdyby měli kontrolovat etičnost všech hostujících webů (nehledě na to, že vůbec nemusí vědět, co to GC je), asi by nedělali nic jiného.

Ale ví, minimálně ode mě.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#133 dakur

dakur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:54

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.

Jo ale oni jsou první, kdo na tom celém vydělává.

Něco mi říká, že o tom absolutně neví. Kdyby měli kontrolovat etičnost všech hostujících webů (nehledě na to, že vůbec nemusí vědět, co to GC je), asi by nedělali nic jiného.

Ale ví, minimálně ode mě.

Ale do jaké míry? Nezapálený hráč či nehráč tu neetičnost nemusí vůbec chápat. A i tak to nedokazuje, že na tom vydělávají.
  • 0

#134 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 11:57

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

MaK_cz napsal/a:

dakur napsal/a:

Já jim píšu jako zákazník. Spekulace o spojenectví s WEDOSem (pochopil-li jsem to správně) se mi moc nezdají, je to solidní hosting, který si na etice zakládá.

Jo a proto tam mají i finálky. Prostě na tomhle vydělávaj.


Že se dva weby, specializující se na prozrazování umístění cachí, sejdou na jednom webhostingu nezní jako moc přesvědčivý argument pro to, že se na tom webhosting snaží vydělávat. Kdyby webhosting chtěl podnikat neetickým způsobem, asi by to dělal méně okatě a v trochu větším pěněžním objemu. V těch dvou webech asi víc než pár stovek až tisíc korun nekoluje.

Jo ale oni jsou první, kdo na tom celém vydělává.

Něco mi říká, že o tom absolutně neví. Kdyby měli kontrolovat etičnost všech hostujících webů (nehledě na to, že vůbec nemusí vědět, co to GC je), asi by nedělali nic jiného.

Ale ví, minimálně ode mě.

Ale do jaké míry? Nezapálený hráč či nehráč tu neetičnost nemusí vůbec chápat. A i tak to nedokazuje, že na tom vydělávají.

Nevim o tom že by poskytovali hosting zdarma.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#135 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1046 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:05

Tuhle bláznivou diskusi moc nesleduju, ale zaplevelení všech keší logy uživatele Najdi to! se mi taktéž nelíbí - otázkou je, proč s tím nedělají něco i owneři keší. Mě už přišlo na dvě mé keše těch logů dohromady 5 - jelikož je v notifikačním mejlu odkaz přímo na log, je otázkou zhruba 3 vteřin a 3 kliknutí ho archivovat, což jsem obratem udělal. Proč to neudělají i ostatní a ten dotyčný svou reklamu rozšířil už na nějakých 10000 keší?
  • 0

#136 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:11

Hedgehog_Family napsal/a:
Tuhle bláznivou diskusi moc nesleduju, ale zaplevelení všech keší logy uživatele Najdi to! se mi taktéž nelíbí - otázkou je, proč s tím nedělají něco i owneři keší. Mě už přišlo na dvě mé keše těch logů dohromady 5 - jelikož je v notifikačním mejlu odkaz přímo na log, je otázkou zhruba 3 vteřin a 3 kliknutí ho archivovat, což jsem obratem udělal. Proč to neudělají i ostatní a ten dotyčný svou reklamu rozšířil už na nějakých 10000 keší?

Já už jich smazal 47 :-)
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#137 thalys

thalys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:15

Hunda napsal/a:
Než přijde adekvátní opatření z GS nebo od Webhosting firmy, nastavil jsem si filtr na poštu na "Najdi Ji! found" a rovnou logy házím do koše. Až bude klid, všechny logy smažu i z listingů. Tuším, že tuhle pravomoc mají i RWs, ale to už bychom je moc přetěžovali. Je škoda, že se komerce tlačí i do takhle nevinné hry a to ještě takhle drsným způsobem, ach jo!

Adekvatnim opatrenim by mohl byt takovy filtr primo do listingu pro ownera. Nezadouci logy rovnou skartovat. A misto mazani bych mel vic casu, ktery bych travil s rodinou.
  • 0

#138 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:18

Tak uz je na webu i oficialni vyjadreni majitele stranek: "Ahoj, distancuji se od všech virtuálních logů založených uživatelem Najdi To! na webu geocaching.com. Tento uživatel zaregistroval přes 18,000 falešných, povrhnutých logů s odkazem na tento web. Ačkoliv mě návštěvnost těší, byl bych raději, kdyby byla skutečná a zasloužená. Přes noc jsem obdržel stovky SMS, těm, kteří číslo neskrývají za anonym dnes i odepisuji. Hovory raději nezvedám, některým z Vás to prostě nelze vysvětlit. A to ještě čekám nadílku poštou (jednou mi přišly nábojnice do malorážky a obálka s pleťovou kosmetikou). Jsem správce a formální majitel domény, to ale neznamená, že nesu zodpovědnost za toho, kdo tohle vůči mě připravil. Autor: administrator | Datum: 2. 01. 2013 11:49 | Štítky: logovani, geocaching, spam"
  • 0

#139 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:22

sadmanwholikesblues napsal/a:
Tak uz je na webu i oficialni vyjadreni majitele stranek:

...Jsem správce a formální majitel domény, to ale neznamená, že nesu zodpovědnost za toho, kdo tohle vůči mě připravil.

Autor: administrator | Datum: 2. 01. 2013 11:49 | Štítky: logovani, geocaching, spam"

no to chlapče zodpovědnost neseš, dokud neuvedeš jiného (skutečného?) viníka!
Nemáš se paktovat s podvodníky!
(P.S. tím netvrdím, že tomu "vysvětlení" pana I.P. věřím, takových blábolů už tu bylo)
  • 0

#140 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2013 - 12:22

S wedosem nic neuděláte, pokud nejsou v přímém kontaktu se šmejdem a nebudou mít vůli poslat ho do pérdelic. Jinak jsou s ním smluvně vázáni a moc toho neudělají, tuplem, jestli robot neběží na nich, ale i kdyby běžel - útočí jen na stránky gc.com a spam do mailů pak, bohužel, generuje grounspeak. Z toho cesta moc nevede, GS může jen bloknout účet, šmejd vyrobí nový, GS ho blokne, pak GS jednou blokne rozsah od Wedosu, ten se ohradí, a tak furt dokola. To, že nezávisle vznikající spam odkazuje na někde ležící stránku opravdu není pro hosting důvod k rozvázání smlouvy. Bohužel. Ani není třeba nějaké provázání hostingu se šmejdem. Ve skutečnosti já osobně bych s hostingem, který mě ustřihne jakmile někdo projeví nevůli, asi moc spokojenej nebyl :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama