Přejít na obsah


Fotka

hnusny podvod (spam od Najdi Ji!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
280 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 8:40

Ten wool dosáhne jedině toho, že GS zruší možnost logovat přes API. A nadělá problémy jiným, kteří to chtěli využívat poctivě.
  • 0

#82 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 8:41

sovidoupe napsal/a:
Čím dál víc mi vadí pomalý přístup GS, nechat spamera rozesílat tisíce logů dva dny, to už je chyba. Navíc to dává sebedůvěru dalším.

No soudruhům v GS je to asi celkem jedno, dokud budou moct BM logovat z GSAKu a podobných programů, tak to bude stále dokola.

Já jsem právě smazal 40 log.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:03

Už jsem taky promazal 4 kola a taky mě štve postoj GS.

Není to spoluvina umožňovat svou nečinností SPAMování? Když Spamování je trestné u nás, předpokládám, že v Americe také... Zajímavé je, že někdy je GS velice rychlý, i když se jedná jen o něco co by se mohlo týkat právních sporů... Nepomohlo by sepsat něco v tom smyslu? Bohužel v angličtině se orientuji jen trochu a na nějaký podobný mail si moc netroufám...

MaK_cz napsal/a:
No soudruhům v GS je to asi celkem jedno, dokud budou moct BM logovat z GSAKu a podobných programů, tak to bude stále dokola.

Já jsem právě smazal 40 log.

To je ale špatné řešení, omezovat normální uživatele!
Nechápu, proč by měl někdo normální být trestán za to, že někdo zneužije nějakou funkci programu. To si můžu zneužít Fieldnotes a Java aplikaci a taky dát zalogovat tisíce keší...
  • 0

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:11

Mě osobně logování přes API v GG nechybí, před logováním se vždy chci podívat na předchozí logy, proto mi vyhovuje, že LittleHelper dává logovací odkaz přímo nad logy a nemusím listovat zpátky. První případ splašeného GSAKu jsem bral. Tento druhý je už evidentně provokace. Identita je už známá a on to má puštěné dál. Ban nepomůže, možná by pomohla ve stylu Karla IV. koupel ve Vltavě.
  • 0

#85 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:11

Možná by pomohlo třeba posílení pravomoci pánů revírních. Kdyby měli místní revírníci možnost toho imbecia zabanovat sami a nemuseli jsme čekat, až se vzbuděj v Emerice, už by byl svatej pokoj.
  • 0

#86 Harlekyn

Harlekyn

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:14

Právě jsem smazal 5 log na mé mystery a 3 log na wherigo. Osobně si nemyslím že Najdi ji! je jen záškodník, řekl bych že server na který je odkazováno se takhle snaží na sebe upozornit. Chtělo by to spíš zásah proti serveru.
  • 0

#87 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:26

puczmeloun napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Řekl bych, že by to chtělo pobočku Groundspeaku tady v ČR. V počtu prohřešků a zabanovaných uživatelů vedeme, v počtu hráčů na tom také nejsme nikterak bledě a při nedávném Locked reviewerovi byla zjištěna velká nevýhoda časového posunu.


Děkujeme tiskařovi, který byl (pokud se nemýlím) aspoň dvakrát sám za těmihle legráckami končícími banováním. Od tebe to sedí ;-)


Každý může v životě udělat hloupost a není vždy nutné, aby mu jeho chyba byla připomínána po celý zbytek života. Platí to i o odsouzení za trestný čin. Proto asi existuje institut tzv. zahlazení. V některých případech ale není ani potřeba žádat o zahlazení. U určitých druhů trestů (např. u zákazu řízení nebo podmíněného trestu) dochází k zahlazení automaticky po skončení trestu.
Neměl, nebo nemohl by tento institut platit i ve hře zvané Geocaching?

P.S. Promazal jsem čtvrté kolo:(
  • 0

#88 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:32

mpik napsal/a:
Mě osobně logování přes API v GG nechybí, před logováním se vždy chci podívat na předchozí logy, proto mi vyhovuje, že LittleHelper dává logovací odkaz přímo nad logy a nemusím listovat zpátky.
První případ splašeného GSAKu jsem bral. Tento druhý je už evidentně provokace. Identita je už známá a on to má puštěné dál. Ban nepomůže, možná by pomohla ve stylu Karla IV. koupel ve Vltavě.


Souhlasím s tebou automat na logování je blbost... a v GG mi teda rozhodně nechybí pokud loguju tak tam píšu to co se mi na tom líbilo a ne jen pustý kopie a když nejhůř mám na to šikovný prográmek na Ctrl-C / Ctrl-V ... tyhle autologovací softy jsou spíše pro zlost než pro užitek a ti co loví denně 100-vky keší to mají aspoň za trest, že to přehání :D :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#89 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:36

jinak chápu, že to chvíli trvá... komplexnější zásah proti škůdci potřebuje vždycky nějakou analýzu :) takže vydržajtě ono zase bude líp... ale fakt, je, že se s těma magorama poslední dobou roztrhl pytel teda...

to: puczmeloun - někdy člověk udělá chybu ale Tiskar94 to už podle mě napravil a není třeba připomínat věci co už jsou odčiněny a vytahovat mrtvé chrobáky ze žumpy... howgh
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#90 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:39

Jak vidno třeba na GC19HW4, loguje ten úchyl opakovaně, i když není mazán...



  • 0

#91 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:46

kiReGPS napsal/a:
Jak vidno třeba na GC19HW4, loguje ten úchyl opakovaně, i když není mazán...


Nejen tuhle :) je to nějakej automat a sype to do více keší opakovaně...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#92 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:54

Na mé kešce byl už 3x a všechno jsem už smazal. Dnes mě dokonce jeho log vzbudil šmejd jeden. :D Doufám, že to co nejdřív skončí...
  • 0

#93 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 9:59

Greetings from Rishare,

I will not renewal my PM account and not pay any other money to you untill you start to care for the service. I have to delete false logs for few days from spammer on my caches and you are not helping at all. He has logged more then 15.000 caches in two days and you are still not able to even ban the account. That is not the service I pay for.

1. Allowing to log more then 500 caches in one day with the same date?
2. Leaving reviewer accounts opened and unsecured for months so my caches can be locked down and deleted?
3. Reviewers has no ability to react on spammers/hackers (even no possibility to ban accounts or delete all logs from some user)?
4. You let BM to log hundereds caches per hour through API?
5. Leaving bugs in the system allowing to show unpublished caches so people find and logs my unpublished cache?

That is not what I imagine for that kind of money you ask for. That is why I'm leaving PM and so as my friends.

Have a good new year,
xxxxxxxxxx
E-mail: xxxxxxxx
Tel: xxxxxxxx



2013/1/2 <Subscription@groundspeak.com>

> Greetings from Groundspeak!
>
> According to the terms of our agreement, we tried to bill your VISA ending
> in the last four digits xxxxxxxxxxxx3400 for 30.00 USD, but our billing
> attempt failed.
>
> Your Groundspeak Premium Membership will be reverted to Basic Member
> status. To update your billing information and renew your membership,
> please visit the Groundspeak Premium Membership upgrade page on:


  • 0

#94 zuuzka

zuuzka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:11

uz jsem smazala taky nekolik jeho logu (ma jich uz vic jak 17 000) a tak mi zvedavost nedala a sla se podivat na ten web finalni kesky, jestli tam ty moje kese jsou, kdyz jsem je nedavala nikde k dispozici a vubec jsem je tam nenasla.
  • 0

#95 zuuzka

zuuzka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:12

jo, tak ted uz ma 18 200 logu found it
  • 0

#96 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:12

Dain a Olik napsal/a:

puczmeloun napsal/a:
Tak se z toho stává taková hezká tradice. Každý den ráno smažu dva logy a pak každé tři hodinky nějaký ten nový. Už se těším na kolo páté. Není nad to si pěkně zamazat :D


no vzhledem k tomu, ze u me se jedna o cca 40 kesi, tak ctvrte a pate kolo vynechavam :).

Máš zakládat tradičky :D

EDIT: Tak koukám že na jedné své keši jdu na páté kolo :D Hurá..
  • 0
Užívej života...

#97 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:16

Já dnešní noc věnoval opakování PHP skriptování, a nejen, že to bylo poučné. Možná se mi podaří s tím, co jsem se naučil vyluštit i nějakou mysterku, ale hlavně mně to naplňuje nadějí, že nejsem v sypání písku do soukolí větrných mlýnů sám. Za aktivní odezvu děkuji a kdo se ještě chystá a připravuje doma co nejvěrohodnější zaručeně falešné souřadnice je vždy vítán.
  • 0
.

#98 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:32

Po 5té :D :D chtělo by to přidat možnost ignore listu pro každého ownera:D
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#99 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:35

Na smazaný log reaguje novým logem (má to dobře ošetřené :) ), takže podobně jako CZECH.TIR jsem log od Najdi ji! zakryptoval a nechávám ho zatím tam.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#100 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2013 - 10:35

Mám v mailu už dost logů od najdi ji co mi chodí z watchlistu několika již archovovaných mysterek a 5x ze Styxu... Jinak se mi velmi zamlouvá ten nápad s těmi falešnými souřadnicemi. Asi se také o nějaké vycucané z prstu podělím... :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka