Přejít na obsah


Fotka

zimní disablování kešek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
136 odpovědí na toto téma

#61 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 15:30

TO se snažim celou dobu říct. Parkis je šikovnější.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#62 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 15:30

Citecka napsal/a:
PaWko, evidentně voláš po zdravým úsudku na špatným hřbitově. Apeluješ na lidi, pro které je jak vidno normální starat se jen o sebe (okřídlené "mě to nevadí" ) a kteří se nestydí vynucovat si svou zábavu na jiných, na těch, kteří jim ji platí jak penězmama za keše, tak prací na nich.

Protože o tohle mi jde, ne o nějaké obcházení školníka nebo co se mi to snažíte přišít.

Kulhale - a Zmijovkáře, ty vůbec - je fakt košer křičet o demagogii, když si z pravidel vytrháte jen co se vám hodí a pak diskutujete tím způsobem, že mi přisoudíte nějaké motivy či činy a pak je dehonestujete; jojo, bravo.

Pokud jde o to důležité, Kulhale, cos napsal, tak já samosebou to vidím stejně, stejně tak nechávám keše 365 a starám se o ně (a když ne, jakože jsem lajdák, tak mě alespoň hryže svědomí) a to ani jedna z mejch krabic není locklock jen tak pod kamenem, jsou na údržbu sakra složitý, a nesjou za humnama, jezdí se za nima daleko, chodí hluboko, plave se a leze vysoko. Eventy taky nedělám "sejdem se v hospodě".

Přesto mi to nedá a voloviny typu "akce NA na dlouho DIS keše z anonymního účtu" a výchovné archívy od RW odsuzuju, protože, světe div se, kromě lezení po lese je v GC pro mě nejdůležitější LIDI - to je taková věc, s kterou je ti dobře, víš. A když z ní někdo dělá blbě, je to blbě, lege artis ať si píše co chce.

Citečko, tvoje plamenná reakce mě překvapila. Evidentně jsi mezi řádky přečetl něco, co jsem tam nenapsal. Až doteď jsem si myslel, že vedeme slušnou diskusi, pravda trochu akademickou protože je mi jasné, že v základu máme stejný názor - keše mají být udělané pořádně, majitelé se mají o ně starat, lovci se mají chovat slušně atd. Bavíme se o celkem marginálním jevu a ten vnímáme každý jinak. Pokud se tě něco v mé argumentaci dotklo, omlouvám se. Žádná dehonestace nebo podsouvání motivací nebylo úmyslem.

To o hranici mezi svobodou a povinnostmi můžeme probrat někde v hospodě, nebo líp během dlouhého zimního putování za keší :), fórum je na to malé. Snad se nám to někdy poštěstí.
  • 0

#63 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 18:41

Jen pro názornost okopíruji můj disable log, jenž je dle reviewera nepřípustný a pokud bych jej nezrušil, poslal by okamžitě keš do archivu: Disable, keška bude sice na míste, ale vzhledem k terénu a umístení nedoporucuji její odlov behem zimy, hlavne se ji nesnažte vysekat zpod ledového príkrovu - sice si pripíšete bod, ale pritom hrozí reálná možnost znicení krabicky. Enablování s odchodem zimy" - jedná se o keš umístěnou na horách cca 1000 m vysoko u paty stromu ve strmém terénu. Ovšem naopak v pořádku jsou dle stejného reviewera tyto disable: "Tak a jde se spat pratele! Nashle na jare ;)" (keš v nadmořské výšce cca 275 m), Jiná keš pár kilometrů dále, ve zhruba stejné nadmořské výšce: renovace 12/12-3/13. (i více jak 2 týdny po disablování jsou found it logy na kešce). Zde citace onoho reviewera ohledně zimních disablů: "V pravidlech se připouští případy, kdy cache potřebuje opravu nebo kdy např. na místě probíhá nějaká stavební činnost, je umístěná v oblasti kde probíhá lov nebo např. je oblast pro veřejnost na zimu uzavřena."
  • 0

#64 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 19:33

Hanska, ona půlka třenice kolem zimního disable tady vznikla právě tvým přístupem. Připomínáš mi jednoho anonyma od nás z baráku: kdykoli neteče voda nebo serou holubi na parapety, může za to předseda společenství vlastníků, protože v jeho půlce voda teče a holubi neserou. Na jednu stranu je fakt spor o krabku nepříjemný a tam bych tě i podpořil, na stranu druhou tvý "neadresný" kolovrátkování proti nejmenovanýmu retrívrovi je na palici.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#65 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:03

Všechno je to jenom o jedné věci, owner se musí naučit ukrýt tu keš do takového úkrytu, aby nehrozilo její zničení v zimě. Nedávejte prostě ty keše do takových nízkopoložených úkrytů, které budou v zimě pod sněhem nebo dokonce pod ledem.
  • 0

#66 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:10

shaman3 napsal/a:
Všechno je to jenom o jedné věci, owner se musí naučit ukrýt tu keš do takového úkrytu, aby nehrozilo její zničení v zimě. Nedávejte prostě ty keše do takových nízkopoložených úkrytů, které budou v zimě pod sněhem nebo dokonce pod ledem.


Na stromy, komíny, sloupy :-)
  • 0

#67 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:43

hanska napsal/a:

Citecka napsal/a:
Na jednu stranu je fakt spor o krabku nepříjemný a tam bych tě i podpořil, na stranu druhou tvý "neadresný" kolovrátkování proti nejmenovanýmu retrívrovi je na palici.

On se onen reviewer v tomto pozná a bude si stěžovat rovnou v Seattlu...

Hans K. (čti "ká" ) = Honza K. ? ;) Říkal jsem si, že už jsi tu dlouho nebyl :D.
  • 0

#68 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:45

No, von se poznat dá, taky mi to přišlo na mindu B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#69 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:49

shaman3 napsal/a:
Všechno je to jenom o jedné věci, owner se musí naučit ukrýt tu keš do takového úkrytu, aby nehrozilo její zničení v zimě. Nedávejte prostě ty keše do takových nízkopoložených úkrytů, které budou v zimě pod sněhem nebo dokonce pod ledem.

Shaman nezklamal:) Že to mnohde zejména na horách nejde, to tě asi nenapadlo - dávat všude ptačí budky je trošku blbé...
  • 0

#70 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 20:54

Citecka napsal/a:
No, von se poznat dá, taky mi to přišlo na mindu B)

nejsi sám, zrovna jsem si říkal, že už je skoro jako on :D
  • 0

#71 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 21:14

shaman3 napsal/a:
Všechno je to jenom o jedné věci, owner se musí naučit ukrýt tu keš do takového úkrytu, aby nehrozilo její zničení v zimě. Nedávejte prostě ty keše do takových nízkopoložených úkrytů, které budou v zimě pod sněhem nebo dokonce pod ledem.

Já třeba mám rád takové přirozené úkryty a klasické krabičky. Potěší mě více než sebelépe zpracované mikro. A výše na stromy nebo dokonce komíny nelezu, vědom si svých schopností. V zimě holt moc nelovíme. I když poslední dobou se v nížinách a podhůří o žádné pořádné zimě mluvit nedá.
  • 0

#72 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 21:27

wetu napsal/a:
Mám takový pocit, že jsem si spletl hru a tak přemýšlím, jestli není lepší nechat některá místa bez keší. Wetu


Samozřejmě, že je ;)

Na to jsem už přišel dávno protože Homo Cacherus není vždy tvor Nature friendly. A ono to bohužel platí i pro staré stavby a jejich pozůstatky jakými jsou zříceny apod.

Český kačer je dnes veskrze člověk městský, z většiny typ panelákový a s přírodou se zase až tak moc nekamarádí. Už jen to jak v okolí krabek pokaždé sesbírám nějaký ten obal od svačiny, bonbonů energo tyčinek či čokolád svědčí o tom, co si spousta z nás o přírodě myslí :(
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#73 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 21:35

PRESEKA napsal/a: Český kačer je dnes veskrze člověk městský, z většiny typ panelákový a s přírodou se zase až tak moc nekamarádí. Už jen to jak v okolí krabek pokaždé sesbírám nějaký ten obal od svačiny, bonbonů energo tyčinek či čokolád svědčí o tom, co si spousta z nás o přírodě myslí :(

To máš bohužel pravdu ale na druhou stranu stačí dát kešku trošku dal od silnice a tihle typkove ji většinou vynechaji, protože pěší pohyb jim moc nesvědčí .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#74 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 22:28

wetu napsal/a:
Mám takový pocit, že jsem si spletl hru a tak přemýšlím, jestli není lepší nechat některá místa bez keší.

A z čeho ten pocit pramení?

PRESEKA napsal/a:
Český kačer je dnes veskrze člověk městský, z většiny typ panelákový a s přírodou se zase až tak moc nekamarádí.

Dovolím si nesouhlasit. Křivoklátsko křižuji už hezkých pár let. Pěšky i na kole, sám, se psy, s rodinou nebo s kamarády. V každém ročním období. Pozoruji, jak se mění krajina - a bavím se zvrhlou zábavou, totiž sběrem odpadků. Podle mých zkušeností zdaleka nejvíc bordelu v lese zanechají houbaři. Těsně za nimi jsou teenageři, zejména v okolí vyhlídek a odpočinkových míst s lavičkami. Za ně bych zařadil myslivce, zejména ty dobrovolné - pod posedy se dají najít hotové poklady. Lesáci jsou na tom líp, ale i tak nacházím flašky od oleje na mazání řetězů pil a pozůstatky jejich svačin. Výletníci jsou celkem v pohodě, ale i po nich obal od sušenky, papírový kapesník nebo nějaká ta PETka zůstane. Kačeři jsou proti tomu Mirkové Dušínové, mnozí z nich - považte! - odpadky z lesa nosí namísto toho aby je tam nechávali. Já jsem v tomhle optimistou.
  • 0

#75 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2013 - 22:55

Nevim jestli napsat, ze me tesi to, ze jsem Honzaka83 alias HansKa dokazal spravne odhadnout hned ze zacatku nebo to, ze se nakonec stejne zase sam odkopal.

Precetl jsem si kazdopadne jeho "enable listing" log na te kesi kvuli ktere zase a opet vykopal tuhle valecnou sekeru a nemuzu se nejak prestat divit.
Zda se mi, ze si nejak plete hru s necim uplne jinym.

Opravdu si momentalne neumim predstavit, co ze to vlastne na jare bude chtit resit, viz: Pokud ovšem po zime zjistím, že byla krabicka nekým poškozena (zlomené packy apod. opravdu nejsou zpusobeny samovolne), budu toto následne rešit! Jen doufám, že bude merit všem stejne, jiste se rázem stane velmi oblíbeným nejen z mé strany!

Jenom pro info - original Lock&lock krabickam by pobyt na horach ublizit nemel, ulomeni pracek by nastalo pouze pri hrubem mechanickem zachazeni, bezne i za -30stupnu by mela dat v pohode.

Pokud je kes umistena tak ze je to pod previsem, na strmem svahu atp. urcite bych se zamyslel nad jejim posunutim, precijenom v takovych podminkach muze k iniciaci eroze pomoct i tech par nohou co se tam v jaro-podzimnim obdobi sveze. Zvlaste pak kdyz se jedna o kes autora ktery vystupuje jako ohromny eko-zachrance a bojovnik proti nepravostem jako je chozeni po lese :)
  • 0

#76 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 9:07

cz_bew napsal/a:
Precetl jsem si kazdopadne jeho "enable listing" log na te kesi kvuli ktere zase a opet vykopal tuhle valecnou sekeru a nemuzu se nejak prestat divit.
Zda se mi, ze si nejak plete hru s necim uplne jinym.

Opravdu si momentalne neumim predstavit, co ze to vlastne na jare bude chtit resit, viz: Pokud ovšem po zime zjistím, že byla krabicka nekým poškozena (zlomené packy apod. opravdu nejsou zpusobeny samovolne), budu toto následne rešit! Jen doufám, že bude merit všem stejne, jiste se rázem stane velmi oblíbeným nejen z mé strany!

Jenom pro info - original Lock&lock krabickam by pobyt na horach ublizit nemel, ulomeni pracek by nastalo pouze pri hrubem mechanickem zachazeni, bezne i za -30stupnu by mela dat v pohode.
Zvlaste pak kdyz se jedna o kes autora ktery vystupuje jako ohromny eko-zachrance a bojovnik proti nepravostem jako je chozeni po lese :)

Nedá mi to a musím na tebe reagovat veřejně: ad 1) v období bez sněhové pokrývky lze keš odlovit bez nutnosti zásahu do kořenového systému stromu, pod sněhem to půjde dosti těžko - následkem může být poškození kořenového systému stromu a jeho úmrtí. A některým kačerům je jedno, že je krabička přimrzlá, ty zajímá jen jak se do ní za každou cenu dostat, bohužel. A řešení je jednoduché - v případě zjištění poškození krabičky po zimě způsobeném kačery nechám krabičku na dožití, případně tam budu na zimu vždy dávat filmovku apod...A že onen reviewer neměří zdaleka všem stejně, je jasno snad všem - jak by pak mohl projít disable u krabičky umístěné těsně u břehu rybníku či zimní disable krabičky v pařezu v nížině naprosto bez problémů?
ad 2) určitě nejsem proti pohybu v lese, ale i pro kačery platí zákony. Ono by stačilo se podívat na seznam mých keší a hned bys zjistil, že proti pohybu v lese nejsem, když mám naprostou většinu keší umístěnu mimo cesty v místech, kam se člověk dostane pěšky, max. na kole...
  • 0

#77 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 9:59

hanska napsal/a:
...Ono by stačilo se podívat na seznam mých keší...

tak buď tak laskav, a prolinkuj si profily, abychom se mohli podívat. Návod najdeš v geowiki :)
http://wiki.geocachi...r_geocaching.cz
  • 0

#78 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 12:01

kulhal napsal/a:
Podle mých zkušeností zdaleka nejvíc bordelu v lese zanechají houbaři. Těsně za nimi jsou teenageři, zejména v okolí vyhlídek a odpočinkových míst s lavičkami. Za ně bych zařadil myslivce, zejména ty dobrovolné - pod posedy se dají najít hotové poklady. Lesáci jsou na tom líp, ale i tak nacházím flašky od oleje na mazání řetězů pil a pozůstatky jejich svačin. Výletníci jsou celkem v pohodě, ale i po nich obal od sušenky, papírový kapesník nebo nějaká ta PETka zůstane. Kačeři jsou proti tomu Mirkové Dušínové, mnozí z nich - považte! - odpadky z lesa nosí namísto toho aby je tam nechávali. Já jsem v tomhle optimistou.


...tak u nás, zejména na Třeboňsku, je nutné doplnit na vedoucí pozice ještě rybáře (jedno zda chovatele nebo pouze lovce a pytláky, ale ty druhé určitě mnohem výše v pořadí lidských prasátek) + cykloturisty. Pamatuji lesy bez cyklostezek -dnes bych ji poznal i bez cedulí - stačí sledovat válející se hromady petek v příkopech :@
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#79 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 12:40

... a to nemluvě vo těch platovejch tubičkách od energetickejch kosmickejch past nebo co to polykaj... Tohle nám na trempu taky nikdy kopfa nebrala. TAM to dotáhnou plný, těžký, ale jak to vyprázdněj, zmenší se to, zlehkne, tak to najednou neunesou a švihnou s tim do mlází. Co to jako??? V Alpě jsem dolezl - když sem tam byl poprvý - do horský chaty, igelitku plnou odpadků, a ptám se, kde tam maj koš. Chatamamá mě vzala za křídlo, dovedla do kanclu, na zdi tam visely takový ty tašky z rozkladnýho plastu, a na nich nápis "co si do hor přineseš, to si taky odnes" - tedy, v tom normanským jazyce, samosebou. Zeleně napsaný. A to jsou "jen" obyčejný turisti.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#80 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 13:33

To mi taky nejde na rozum. Člověk by řekl, že kdo do přírody jezdí nebo chodí, dělá to proto, že ji má rád. S tím se ale takové chování moc neslučuje. Ale to jsou holt Češi (i Moraváci a Slezané samozřejmě :-)). Tím netvrdím, že na východ a na jih od nás to není stejné, popř. horší.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama