Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#461 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2014 - 6:43

Fajn, už jsem měl strach :)


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#462 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2014 - 17:17

ahoj,

neslo by v tematu zvetsit cyklo stezky? prece jen kdyz clovek jede, tak by bylo lepsi mit to vetsi....Nebo udelat zvlast cyklo tema :-) ale to uz jsem asi moc troufaly...

 

Kazdopadne skvela prace, celou dobu...


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#463 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2014 - 23:16

No vidíš, mně zase to cykloznačení vadí - nevím, zda pod ním je silnice nebo polňačka. Mnohem více mi vadí nečitelně malinká písmenka.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#464 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 5:01

Ale to se dá zvetšit (alespoň v Locusu).

Nastavení > Mapa - objekty a styly > Velikost textu

Nastavení > Mapa - pokročilé > Velikost textu


  • 0

#465 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 13:21

a v aDrake ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#466 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 18:24

Tak vyzkoušejte tyhle soubory ( http://osm.paws.cz/test/ ) za podtržítkem je o kolik jsem zvětšil písmo, tj. o 2 nebo 5 pixelů. Teď mě napadá, že jsem to zbytečně dával do těch zipů, ale jde o to, že všechny konfiguráky musí mít stejný název, jinak byste je museli přejmenovávat ručně. To ještě upravím.

 

Ani jsem to nezkoušel ve svém mobilu, tak doufám, že jsem neudělal nějakou chybu, případně se předem omlouvám.


Tento příspěvek byl upraven od Speirs: 06 červenec 2014 - 18:25

  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#467 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2014 - 18:33

To nevadi, od toho prece pokusny kralici jsou :D


  • 0

#468 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 8:24

No já nevím, ale jméno ulice nepřečtu stejně jako dříve


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#469 gpony2

gpony2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2014 - 13:29

Speirs: moc děkuju za Tvůj počin na osm.paws.cz

Protože se často pohybuju v okolí hranic, používal jsem vektorovou mapu s koncovkou ee s příhraničím sousedních států. Nyní jsem koukal, že tato mapa zmizela. Proto se chci jen zeptat, jestli jen dočasně, nebo jestli už nebude k dispozici.

Děkuju


  • 0

#470 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2014 - 13:31

Speirs: moc děkuju za Tvůj počin na osm.paws.cz

Protože se často pohybuju v okolí hranic, používal jsem vektorovou mapu s koncovkou ee s příhraničím sousedních států. Nyní jsem koukal, že tato mapa zmizela. Proto se chci jen zeptat, jestli jen dočasně, nebo jestli už nebude k dispozici.

Děkuju

Taky se pridavam s otazkou, jelikoz do Polska to mam coby kamenem dohodil a pro prihranici je to super.. Jeste pred tydnem tam byla.


  • 0

#471 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 10:14

Byla nějaká pokažená, tak jsem ji smazal, aby ji lidé nestahovali. :)


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#472 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 13:40

Tak jsem přišel na jeden problém a od teď už, doufám, mapy budou zpracovávány automaticky, zatímco teď pár měsíců jsem to spouštěl ručně a tedy dost nepravidelně. Mělo by to být znovu v úterý a pátek normální s turistickou a ve středu ta s příhraničím a sousední státy.

 

Nikdo se nevyjádřil k tématům se zvětšeným písmem.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#473 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 14:10

Ahoj, omylem jsem včera něco postnul do jiného vlákna...

Koukám, že v Rakousku jsou na austria_gccz.map obdobné problémy jako byly nedávno u Znojma. Souřadnice přibližně N 48° 07.833 E 016° 12.300. Mapy z openandromaps a z gpsfreemaps mají tuto oblast správně.

A k těm písmům - 7.července jsem psal že názvy měst a ulic nepřečtu stále. Naproti tomu nějaké turistické zajímavosti (napoříkla že je tam 4 zastavení naučné stezky) mají písmo nádherně čitelné.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#474 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 14:20

Tohle jsem četl, ale když jsem se na to díval v mobilu, napadlo mě jedině, že je to nějaká legrace, protože člověk by musel být slepý, aby nepřečetl název ulice "stejně jako dřív". Jestli je problém to, že turistické popisky jsou bílé s černým okrajem a ulice jsou černé s barevným okrajem, tak nevím co s tím udělám, protže je to tak schválně.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#475 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 14:52

Možná je to tím, že mám příliš nové a snad moc kvalitní zařízení.
Mám tablet Samsung Galaxy Note 8.0 (1280x800 bodů, 8") a tam s velikostí písma u popisek velké problémy nemám. Jméno ulice i číslo silnice přečtu bez problémů.
Zato na mobilu Google Nexus 5 (1920x1080, 5") je to jiné. Tam při troše úsilí přečtu název čtvrti, ale jméno ulice jen když to prsty "zoomuju" a držím. Taky je možné, že do toho nějakou modifikaci vkládá LudekV - používám a:Drake.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#476 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 15:04

Hele, tema pixelama v rozliseni to klidne bejt muze. Holt mas az moc dobrej displej :D

 

(Jen pro vysvetlenou, kdyby to nahodou nekdo nechapal - u Arneho to si myslim nehrozi, ale i tak..:

Paklize je nastavena velikost pismenek v pixelech, tak ten desne chytrej a novej telefon to zobrazi podle toho, ovsem vzhledem k tomu, ze dejme tomu, na 1cm2 se tech pixliku vejde vic, nez na nejaky starsi a o malinko min chytrejsi zarizeni, se stane to, ze proste na tom novejsim to neni k precteni. Naopak na nejakym o hooodne vic starsim telefonu muzou bejt pismenka obrich rozmeru (no, trochu prehanim). Zadani relativnich hodnot by sice resenim bejt mohlo, ale obavam se, ze by to Speirs asi neprezil, protoze to by musela udelat sirsi asi i ty silnice apod. (protoze ty, pokud vim, musej mit tu sirku fakt v nejakejch jednotkach, ne relativne. Je to proste zacarovanej kruh a ponauceni zni, ze velky rozliseni nemusi bejt vzdycky dobry. Snad je to pochopitelny :D)


  • 0

#477 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 16:14

To bych určitě nepřežil :D Nikdy jsem si nevšiml, že by šlo zadávat velikosti relativně, něco by to vyřešilo a něco možná ne. 

 

Kdyby tohle napsal hned, tak bych třeba udělal další téma s ještě většími písmeny :)


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#478 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 18:45

On je to tak trochu boj s vetrnejma mlynama. Lidi sice prahnou po co nejvetsim rozliseni, ale chudaci grafici (a jim podobny) z toho maj pomalu nocni muru. Vim, o cem mluvim! Predelavat par apliakci pro android mi bohate stacilo! :D

 

V tomhle pripade bude asi fakt jedinym resenim udelat extra tema pro zarizeni s velkym rozlisenim, Nedavam moc nadeji tomu, ze by zadavani velikosti v relativnich cislech faralo. Ono by to pak taky nemuselo ani vypadat hezky (natoz, aby to bylo k precteni).


  • 0

#479 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 18:58

Možná je to tím, že mám příliš nové a snad moc kvalitní zařízení.
Mám tablet Samsung Galaxy Note 8.0 (1280x800 bodů, 8") a tam s velikostí písma u popisek velké problémy nemám. Jméno ulice i číslo silnice přečtu bez problémů.
Zato na mobilu Google Nexus 5 (1920x1080, 5") je to jiné. Tam při troše úsilí přečtu název čtvrti, ale jméno ulice jen když to prsty "zoomuju" a držím. Taky je možné, že do toho nějakou modifikaci vkládá LudekV - používám a:Drake.

 

Mam Galaxy S4 - rozliseni 1920x1080. A to pismo se da v locusu nastavit. Az moc :-)

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2014-08-13-19-53-03.png

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 13 srpen 2014 - 18:58

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#480 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 19:15

V Locusu jo, ale v adrake asi nee.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama