Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#501 kral_vaclav

kral_vaclav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 17:30

Mě se líbí například PhoneMaps. Zdá se mi, že mapy od ShoCartu jsou přeci jen lepší než od KČT nebo OSM, kde je kvalita vázána na lokalitu. PhoneMaps nenabízí pouze mapy, ale také například turistické průvodce či automapu.


  • 0

#502 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 20:30

Jsou pěkné, to beru. Ale co s nima budete dělat v rámci geocachingu ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#503 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 20:44

Vypadá to na reklamu ^_^ .


  • 0

#504 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 7:26

Tak PhoneMaps jsem měl kdysi nainstalovaný a vydržely mi v mobilu asi tejden, pak šly do háje.Lepší mapy placený, reklamy a ve finále užitek minimální. Ono taky hodnocení 3,2 o něčem vypovídá.

 

Místo toho jsem si nainstaloval Mapy.cz a jsem spokojenej. A jak se ptal Arne, k čemu je to dobrý - v c:geo používám Speirsovo OSM a zmíněný Mapy.cz používám jako doplněk. Mají totiž hromadu dalších informací, který v OSM logicky nejsou - turistický rozcestníky, ikony různejch mohyl, křížků, kapliček, skal, výhledů atd., ale lze je použít jako záchytný body anebo jako odbočky k zajímavejm místům. Zvlášť, když c:geo umí souřadnice poslat do Mapy.cz.


  • 0

#505 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 7:48

Jak máš nastavený ty mapy.cz v C:geo? Když dam souřadnice ukázat na jiné mapě a vyberu mapy.cz tak se objeví mapa a napíše to :"Bohužel 48,xxx, 14,xxx(Bod trasy jsme nenašli." Musím být on-line nebo to fungu je i s off-line mapami v telefonu?


  • 0

#506 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 8:18

Abych provdu řekl, v c:geo jsem nic nenastavoval. Po instalaci Mapy.cz se mi v položce Zobrazit v jiné mapě normálně přidaly, stejně jako Sygic, Here nebo Google maps, to bude jen otázka systému.

Keškuju skoro pořád offline a do Mapy.cz mám stažený i jejich offline mapy a jede to v pohodě. Sice si pamatuju, že jeden čas mi to nefungovalo a hlásilo to chybu jako tobě. Ale to byl evidentně problém v Mapy.cz. Po následný aktualizaci se to zas rozjelo.


  • 0

#507 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 10:31

Neplánuje se zase nějaký event vysvětlující jak přidávat cesty a další body do osm map? Mám pocit že v minulosti něco takového bylo a sám bych rád občas v tomhle směru pomohl :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#508 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2015 - 21:59

Ahoj, podle vseho v mapach z osm.paws.cz, konkretne konkretne http://osm.paws.cz/c...republic_ee.map chybi pozemni lanovky - napriklad na Petrin http://www.openstree....40195&layers=D (railway=funicular). Sla by doplnit?

Obávám se, že toto jednoduše (editací tématu) nepůjde. Zkus se obrátit na Speirse, jestli by railway=funicular nepřidal do dat.


  • 0

#509 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 8:40

Obávám se, že toto jednoduše (editací tématu) nepůjde. Zkus se obrátit na Speirse, jestli by railway=funicular nepřidal do dat.

 

To vim, k tomu smeroval muj prispevek :-) Bohuzel na strance nema kontakt a tak jsem zkusil forum pred tim, nez ho budu uhanet pres gc profil.


  • 0

#510 vladano

vladano

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 8:59

Taky bych to uvítal - a nejen lanovky, ale i trasy rozvodů vysokého napětí (kolikrát vhodný orientační prvek), líbily by se mi i místní názvy (jsou v mapě, téma od openandromaps je zobrazuje šedě), hodilo by se i zobrazování ikonky kempů už velikosti mapy 13, zobrazení ikonky parkoviště ještě o 1 úroveň (často hledám v cizím městě - i na větším území), také často hledám obchody s potravinami, restaurace... To bych na své mapě uvítal vypíchnout :). Ale i tak jsem spokojen, hlavně celá ČR ve vektorech i s turistickými trasami, to jsem dlouho hledal a potřeboval ;). Co měsíc to stále lepší a lepší podklady a až na vyjímky již jiné mapy nepoužívám ;).


  • 0

#511 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 12:08

Tak problém, který jsem popisoval o cca stránku dozadu se opakuje.  Mapa (Czech_republic_gccz) se mi zobrazuje pouze když mapová témata přepnu na Default. Když přepnu zpátky na osmarender_gccz, tak se mapa nezobrazuje (displej je bílý a jen se zaznamenává projitá trasa). Netušíte někdo co s tím? Může to souviset s aktualizací c:geo nebo té mapy? Nebo něco mám blbě nastaveno (cestu k mapovému souboru i k souboru s tématy mám dobře...)? Díky za klaždou radu.


  • 0

#512 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 12:26

Zjevne to nepobralo to tema. Bud to mas spatne nastavene, nebo pouzivas spatnou verzi tematu. Verze tematu zalezi na tom, jakou verzi knihovny pouziva apliakce, ktera se mapu snazi zobrazit. Tedy to si musis vyrikat s vyrobcem tve aplikace, aby ti rekl, jakou verzi tematu mas pouzivat.


  • 0

#513 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 12:27

Používám mapu czech_republic_gccz.map z osm.paws.cz a téma osmarender_gccz2.zip a jede to bez problémů. Máš určitě nastavené správné cesty nebo nebijí se ti témata?


  • 0

#514 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 18:12

Něco mám blbě  :( Stáhnul jsem stejné soubory jako Stranger42 a stejně mám mapu prázdnou. Cesty jsem ověřoval - Mapa i témata mohou být v jiném adresáři než je c:geo, ne? Jak poznám, že se mi bijí témata? Mám na výběr jen Default nebo osmarender_gccz. c:geo mám verzi 2015.03.31. Díky.


  • 0

#515 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 18:26

Hm. C:geo mám stejné, mapy a témata taky jinde. Zkus stáhnout někde jiná témata. Máš Locus? Tam to taky můžeš vyzkoušet.

 

Edit: pro jistotu, máš téma uloženo takhle?

 

- složka_s_tématy

     /osmarender_gccz

         /symbols

         /patterns

         osmarender_gccz.xml

 

A v c:geo cestu nastavenou na složka_s_tématy.


Tento příspěvek byl upraven od Stranger42: 21 duben 2015 - 18:37

  • 0

#516 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2015 - 20:35

To vim, k tomu smeroval muj prispevek :-) Bohuzel na strance nema kontakt a tak jsem zkusil forum pred tim, nez ho budu uhanet pres gc profil.

Tak téma bych měl hotové (zatím jen jedno). Teď ještě ta data. Z dat z Mapsforge se mi lanovka zobrazuje.

EDIT: Téma jsem nahrál sem do části "Soubory". Až se tam objeví verze 2, je to ono.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 21 duben 2015 - 20:57

  • 0

#517 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 6:19

to Stranger42: Přesně tak. Mám na kartě složku "c:geo" mapa a v ní mapový soubor a podsložku "osmarender_gccz2" a v ní ty 2 podsložky a soubor osmarender_gccz.map.xml.

V c:geo jsem měl nastavenou cestu na tu podsložku "osmarender_gccz2", ale i když jsem cestu upravil na  odkaz o jednu složku výš (na "c:geo mapa"), tak to stejně nefunguje. Tím stáhnout jiná témata myslíš nějaký úplně jiný soubor než jsou na stránkách osm.paws.cz? Díky.


  • 0

#518 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 6:57

Správně nastavená cesta je ta na "c:geo mapa". Musíš mít složku na témata (třeba cgeo_tema), v ní složku osmarender_gccz2, v ní ty dvě plus soubor. xml a c:geo musí ukazovat cestu na tu cgeo_tema. Zkus udělat složku jen na témata mimo tu složku s mapou.
Mapu můžeš mít jednu, ale témat klidně víc ve vlastních složkách a všechny ve společné složce.
Já jsem témata stahoval i odjinud, ale teď nejsem doma a nemůžu najít odkud.
  • 0

#519 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:04

Tak bohužel přesunutí do jiné složky nepomohlo. Můžeš se prosím tě podívat, odkud si stahoval nějaká jiná témata, která ti fungují? díky


  • 0

#520 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:15

Hm tak už nevím. Já mám cesty nastavené viz screenshoty.

A ty další mám z http://www.openandro...tain-hike-theme
Je tam toho víc ve více verzích, je potřeba se tím prokousat :-)

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2015-04-22-12-06-06~01.png
  • Screenshot_2015-04-22-12-06-43~01.png

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama