Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Obnovení premiového členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#1 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 12:36

V říjnu jsem si koupila na zkoušku na 3 měsíce premiové členství. Už když jsem si ho kupovala, snažila jsem se nějak zaškrtnout, že to chci jednorázově na 3 měsíce, ne pořád opakovat, ale nešlo to. Tak jsem to nechala s tím, že přece bez mého potvrzení mi pak nemůžou strhnout další peníze z karty. Nicméně teď mi přišel mail, že si úspěšně strhli dalších 10 dolarů. Fakt jsem vůbec netušila, že je tohle možné. Premiové členství se mi líbí a chtěla jsem si ho teď předplatit na celý rok. Jenže už mi to strhli na ty 3 měsíce. Dá se to nějak zvrátit? Navíc jsem si to chtěla koupit někde v Praze v obchodě, protože moje banka má strašné přepočítací kursy, za těch 10 dolarů mi strhne skoro 300. Poradí mi někdo jestli by se dalo jim napsat, ať to vrátí, že si chci pořídit to roční? Moje angličtina bohužel není taková, abych se ve všem na jejich stránkách vyznala.
  • 0

#2 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 13:36

Recurring Membership nemám a nechci to raději zkoušet, takže neporadím, jak to změnit. Ale myslím, že v nastavení to musí jít změnit. Mám obavu, že zaplacené prachy už ti asi GS nevrátí. Každopádně, pokud placení kartou na internetu nepoužíváš často, tak bych ho doporučil zablokovat a povolovat jen krátkodobě ve chvíli, kdy chceš něco zaplatit. Zcela jistě tím lépe ochráníš svůj účet před "vysátím". Nemělo by jít, aby si obchodník bez tvého vědomí strhnul peníze z účtu.
  • 0

#3 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 13:40

No já to používám na jednorázové platby kdy mě to přesměruje na nějakou zabezpečenou bránu, a vždycky je tam napsáno, že obchodník ty údaje vůbec nevidí. Tak jsem myslela že tady je to taky tak. Když jsem se jednou chtěla registrovat na jednom americkém knihkupectví a běhěm registrace chtěli údaje z karty, rovnou jsem to celý stopla. Netušila jsem, že GS si to nechává.
  • 0

#4 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 13:47

Tady je vysvětleno, jak se to dá zrušit. Pod uvedeným odkazem by mělo být tlačítko Cancel Auto-Renew. Případně jim můžeš napsat na adresu contact@geocaching.com. Musí to být z adresy, kterou máš registrovanou u GS.
  • 0

#5 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 14:06

Děkuju, už jsem to zrušila, tak aspoň už se mi to neobnoví příště. To je tak když někdo netuší co je recurring :P
  • 0

#6 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 14:19

Pokud jsi měla zatrženo, že chceš automatickou obnovu, pak Groundspeak si platbu strhnul zcela oprávněně. Obchodník si může služby účtovat po celou dobu platnosti karty, samozřejmě za předpokladu, že mu k tomu dáš souhlas - což jsi dala když jsi objednala automatické obnovení členství. Zablokováním karty se to dá řešit, ale není to čisté řešení - pokud si něco objednám a řeknu obchodníkovi, že každé tři měsíce může účtovat služby na moji kartu, pak obchodník předpokládá, že ta karta zůstane otevřená.

Podle Cancellation and Refund Policy ti nic vracet nemusí. Můžeš jim zkusit poslat níže připojený dopis, ve kterém je sepsaná žádost na vrácení už účtovaného poplatku. Asi se jim do toho nebude moc chtít, je to pro ně zbytečná administrativa navíc, ale zkusit to můžeš. Žádost pošli na contact@geocaching.com.

Hello,

Could you please help me with my premium membership renewal issue? I have incorrectly set-up a three month recurring membership. I would like to convert it into an annual membership since it is cheaper and easier to manage. Would it be possible that you return the charged amount back to my credit card? I’ve read the cancellation and refund policy and I know that you normally do not refund the subscriptions, but I was hoping you can help me out despite that.

Thank you!

Kind regards,

(jméno, nick)


  • 0

#7 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 14:53

No já chtěla zatrhnout že NECHCI automatickou obnovu, ale bohužel když jsem to objednávala, tuto možnost mi to nenabídlo :(. Pokud se pamatuju, bylo tam jen tříměsíční obnovující, roční užnevímjaké, a dárkové. Jednorázově na 3 měsíce nebylo vůbec v možnostech. Děkuju, zkusím jin to poslat.
  • 0

#8 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 19:20

Pajast napsal/a:
Každopádně, pokud placení kartou na internetu nepoužíváš často, tak bych ho doporučil zablokovat a povolovat jen krátkodobě ve chvíli, kdy chceš něco zaplatit. Zcela jistě tím lépe ochráníš svůj účet před "vysátím". Nemělo by jít, aby si obchodník bez tvého vědomí strhnul peníze z účtu.

No na to bych nespoléhal, GS může strhávat peníze z karty i např. pomocí MO/TO transakcí a tyhle opakované placení předplatného za nějaké služby jsou většinou právě tímto způsobem placeny. MO/TO transakce nejsou závislé na povolení internetových transakcích.
  • 0

#9 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 19:28

shaman3 napsal/a:

Pajast napsal/a:
Každopádně, pokud placení kartou na internetu nepoužíváš často, tak bych ho doporučil zablokovat a povolovat jen krátkodobě ve chvíli, kdy chceš něco zaplatit. Zcela jistě tím lépe ochráníš svůj účet před "vysátím". Nemělo by jít, aby si obchodník bez tvého vědomí strhnul peníze z účtu.

No na to bych nespoléhal, GS může strhávat peníze z karty i např. pomocí MO/TO transakcí a tyhle opakované placení předplatného za nějaké služby jsou většinou právě tímto způsobem placeny. MO/TO transakce nejsou závislé na povolení internetových transakcích.

Kdybys nekecal ...
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#10 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 19:49

No vidíš, nejen že zablokováním internetových plateb nezablokuješ zároveň i MO/TO transakce, ale MO/TO transakce mají i samostatné transakční limity nezávislé na internetových platbách. :P
  • 0

#11 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2013 - 23:14

evidlo napsal/a:
No já chtěla zatrhnout že NECHCI automatickou obnovu, ale bohužel když jsem to objednávala, tuto možnost mi to nenabídlo :(. Pokud se pamatuju, bylo tam jen tříměsíční obnovující, roční užnevímjaké, a dárkové. Jednorázově na 3 měsíce nebylo vůbec v možnostech.

Děkuju, zkusím jin to poslat.


U tříměsíčního členství je totiž pouze automatická obnova, jak jsem se díval. Možnost bez obnovy je pouze u ročního. Každopádně by mělo jít automatickou obnov zrušit. A jestli máš zájem v PM pokračovat, tak si zavčasu objednej roční bez obnovy.
  • 0

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 18:43

Já se zeptám trochu jinak, abych nemusela hledat: Jsem s prémiovým členstvím spokojená, ale dostala jsem ho jako dárek od kačera, který mě ke GC přivedl. Po roce si budu chtít PM obnovit a prý je to lepší přes naše obchody + jde to rovnou přes koruny. Poradíte mi, kde je to nejvýhodnější? Jsem z Jč, sem tam se pohybuji i v Zč nebo Praze. Díky předem za rady.
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 18:50

zvedavkanocni napsal/a:
Já se zeptám trochu jinak, abych nemusela hledat:
Jsem s prémiovým členstvím spokojená, ale dostala jsem ho jako dárek od kačera, který mě ke GC přivedl. Po roce si budu chtít PM obnovit a prý je to lepší přes naše obchody + jde to rovnou přes koruny. Poradíte mi, kde je to nejvýhodnější? Jsem z Jč, sem tam se pohybuji i v Zč nebo Praze. Díky předem za rady.

Neodpovím asi přímo na tvůj dotaz, ale pokud jsi schopna zaplatit přes internet kartou nebo máš nějakého kamaráda, který ti to zaplatí kartou a ty mu dáš koruny, vyjde ti to nejlevněji.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#14 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 19:04

Nedavno jsem obnovoval kamarodovi clenstvi pomoci PayPalu, stalo to neco malo pres 600,- a bylo to hned. Jestli chces, posli penize a muzu ti to zaplatit taky :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 19:08

Přesně, jsem naposledy platil 609,86 Kč.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#16 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 19:17

Díky za radu i nabídku pomoci - jsem registrovaná relativně velmi krátce ( nějakou dobu jsem se zaučovala bez registrace coby mudlodoprovod), takže aktuální bude obnova až někdy v průběhu června. Jen když narazím na pro mě zajímavé téma a vlákno, tak ráda získám informace a něco nového se dozvím - co taky můžeš čekat od zvědavky?:D Ale vážně, díky dobrým radám jsem si zařídila CWG, vybrala vyhovující razítko - proto se ptám i na obnovu PM. Ještě by mě zajímaly nějaké šikovné mobily - sice mám Oregon 450, ale jako doplněk nebo když navi zůstane doma. Jenže každý doporučuje něco jiného a nabídka je široká - kolikrát se v tom nevyznají ani prodejci:o Budu muset něco najít, protože jeden mobil budu muset vyměnit - chci něco nakloněného GC.
  • 0

#17 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 19:44

Ještě odpovím na to PM. Nejlevnější je to platit kartou. Já jsem ho platil začátkem ledna a přišlo mě na 570 Kč, což je o nějakých 30 kč míň než nejlevnější nabídka na internetu (samozřejmě co je 30 kaček, ale viděl jsem ho i za 700,-)...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#18 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 21:35

To ale zalezi na tom, jakej prepocitaci kurs pouziva tvoje banka, ja mam treba kartu od Raifky (tedy Zuno, ale to je to samy), a tam to pocitaj hodne nevyhodne. Jakou bankou jsi to platil?
  • 0

#19 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2013 - 21:36

Era, teda spíš poštovní spořitelna. Samozřejmě na tom kurzu záleží. EDIT: Sorry přepsal jsem se, samozřejmě poštovní spořitelna...:@
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2013 - 7:26

Era je účet Poštovní spořitelny, ne České spořitelny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka