Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10225 odpovědí na toto téma

#8281 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2016 - 19:40

Kam zmizela ta užitečná Databáze mostů ?

Taky jsem se po ní včera sháněla... :(  Říkám, že nás někdo sabotuje!  ;)


  • 1

#8282 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2016 - 7:28

Nakladatelství Libri to vydalo jako knihu a není pro ně asi výhodné dlouhodobě to udržovat jako databázi. A autoři to nedali jinam, možná i z důvodu práv, které mělo nakladatelství? V každém případě ta databáze byla nepřehledná, ale byla. Teď není. Kdysi byly programy pro uložení celých webů na disk. To se ale ještě tak masivně nepoužívalo PHP a jiné serverové skripty. V podobných případech by to ale bylo vhodné i dnes.


  • 0

#8283 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2016 - 9:17

Tak jsem dnes náhodou přišel na stránky, když bylo 0 nálezů, našel jsem hned, na několik kliků zeleno, a byl jsem DRUHÝ. To "potěší".


  • 0

#8284 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2016 - 9:25

Jeden zvídavý dotaz k 3507. Je tu někdo, kdo vůbec netušil, co to je a vygooglil to? Přijde mi, že když někdo neví, co to je za stavbu, je docela v háji. Já jí tedy mám, ale jen díky tomu, že to znám. Klidně jen do SZ.


  • 0

#8285 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2016 - 9:44

Účel stavby mě, podle tvaru, napadl, byť je ta stavba hodně futuristická. Fotka hned na třetím řádku. Jen tak z legrace jsem zadala do gůglu i jiný účel, ke kterému také zjevně slouží a i tak se objevila fotka. Pravda už podstatně níž, ale byla tam :) .


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8286 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2016 - 11:59

3507 ? To snad ani nemůže být nic jiného, než co to je. Tedy může, ale jen druhotně. Ale někdy se tyto stavby maskují za něco jiného a pak je problém. To už tu také bylo.


  • 0

#8287 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2016 - 22:11

3507. Museli jsme do krajského města kvůli kotlíkové dotaci. Slíbil jsem si, že až pojedeme domů, zastavíme se zde (poprvé v životě) a uděláme fotku pro poznejmisto.cz. A tak ji tu máte :-)


  • 0

#8288 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2016 - 19:47

3507 - opravdu moc zajímavá stavba, jinak já ji našel a identifikoval díky hledání objektu se stejným účelem v minulosti, to mi vyskakovala pravidelně... ;)


  • 0

#8289 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 11:43

Přátelé, rád bych znovu trochu rozvířil debatu o mazání nepublikovaných fotek ve frontě. Určitě nejsem sám, komu už celkem vadí, že má mezi návrhy plno duplicitních nebo prostě jen "zastaralých" fotek. Zkusil jsem si to spočítat - sám mám k dnešku ve frontě necelou stovku fotek, z nichž celá třetina je buď z míst už zveřejněných, zásadně změněných (čili k publikaci v této podobě nevhodných) nebo dokonce neexistujících (některá ze zajímavých míst bohužel úplně zanikla). Je jasné, že není v silách administrátorů návrhy jakýmkoli způsobem třídit. Navrhoval bych proto udělat ke konkrétnímu datu radikální řez - nabízí se začátkem nového roku, tedy k 1.1.2017 - a smazat všechny fotky starší než dva roky, t.j. nahrané před 1.1.2015. (V radikálnější podobě by se dalo uvažovat i o kratší lhůtě jednoho roku - čekám polemiku :)) Považuju tohle řešení za celkem jednoduché, technicky jistě schůdné a nepříliš bolestivé - fotky nahrané před drahnou dobou stejně mívají malou šanci na uveřejnění a pokud by mezi nimi přece jen zůstala nějaká přehlédnutá "perla", nic nám nebrání nahrát ji znovu. Administrátorům by se taky určitě ulevilo, protože není snadné se v takové záplavě snímků orientovat. A může to omezit nebezpečí publikování místa, které vypadá už dočista jinak než v době nahrání (což už se taky stalo).

Tak s názory a dalšími návrhy sem !!! :)


  • 0

#8290 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 12:12

Nejsi na spatnem hrobe?


  • 1

#8291 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 17:15

Přátelé, rád bych znovu trochu rozvířil debatu o mazání nepublikovaných fotek ve frontě. Určitě nejsem sám, komu už celkem vadí, že má mezi návrhy plno duplicitních nebo prostě jen "zastaralých" fotek. Zkusil jsem si to spočítat - sám mám k dnešku ve frontě necelou stovku fotek, z nichž celá třetina je buď z míst už zveřejněných, zásadně změněných (čili k publikaci v této podobě nevhodných) nebo dokonce neexistujících (některá ze zajímavých míst bohužel úplně zanikla). Je jasné, že není v silách administrátorů návrhy jakýmkoli způsobem třídit. Navrhoval bych proto udělat ke konkrétnímu datu radikální řez - nabízí se začátkem nového roku, tedy k 1.1.2017 - a smazat všechny fotky starší než dva roky, t.j. nahrané před 1.1.2015. (V radikálnější podobě by se dalo uvažovat i o kratší lhůtě jednoho roku - čekám polemiku :)) Považuju tohle řešení za celkem jednoduché, technicky jistě schůdné a nepříliš bolestivé - fotky nahrané před drahnou dobou stejně mívají malou šanci na uveřejnění a pokud by mezi nimi přece jen zůstala nějaká přehlédnutá "perla", nic nám nebrání nahrát ji znovu. Administrátorům by se taky určitě ulevilo, protože není snadné se v takové záplavě snímků orientovat. A může to omezit nebezpečí publikování místa, které vypadá už dočista jinak než v době nahrání (což už se taky stalo).

Tak s názory a dalšími návrhy sem !!! :)

No nezlob se na mě, ale tohle se mi ani trochu nelíbí. Nepřipadá mi, že by starší fotky, co mám ve frontě byly zastaralé a nepoužitelné... Jako já mám ve frontě nahráno opravdu hodně míst, fotky jsou naprosto v pořádku (k vyřezní jich mám něco přes 50, což je malý zolmek toho, co jsem nahrál), navíc když by mi teď bylo mrknutím oka smáznuto několik stovek fotek, jejichž nahrání mi zabralo fakt dost času, hodně by mě to nakrklo. Stejně co vím, tak lidé, co začínají hrát PM nenahrávají jen aktuální fotky, ale hlavně ze starších dovolených... - vím z vlastní zkušenosti. Promiň, ale tento nápad rozhodně nepovažuji za dobrý. Navíc ve spoustě ohledech by to ani nepomohlo (např. duplicity - v dnešním množství schválených míst málokdo projede celý seznam míst z daného kraje, aby se ujistil, zda už fotka nebyla...) Takže na závěr dodávám, že pro mě by to bylo opravdu dost bolestivé a myslím, že by to nas*alo nejen mě... Toť můj názor... Jsem pro možnost promazat frontu, ale tohle je podle mě hodně přehnané.


  • 3

#8292 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2016 - 19:29

Mě by to vadilo - nevadilo. Už jsem do fronty dlouho nic nenahrál, připadá mi dost zahlcená, řekl bych že publikovatelných věcí v ní bude na několik let dopředu, pokud se toho PM dožije. Při současném tempu 5 fotek za týden to moc neubývá.

A neaktuální fotky? To vadí? Naopak by bylo někdy zajímavé tam dát i nějakou vyloženě historickou, byla by to ale už trochu jiná hra.


  • 0

#8293 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2016 - 11:36

Taky jsem spíš pro to, aby si každý mohl promazat svoje vložené fotky, ať už z důvodu, že podobná fotka, byť třeba i méně či více kvalitní už byla publikovaná (pokud nejde o úplně jiný pohled na totéž místo) nebo proto, že se mu povedla fotka nafotit lépe a kvalitněji.
Mazat to šmahem se mi nelíbí, nahrát fotky není záležitostí chvilky, pokud se tam člověk snaží o místu i něco napsat... aspoň mě to zabere dost času, což je i důvod, proč jsem jich nevložila mnohem víc, ač v záloze jich mám pěknou hromadu.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#8294 witcheryTeam

witcheryTeam

    Ajrin

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2016 - 14:53

Také bych se přimlouval za to,aby si každý mohl vymazat svoje fota.Dokonce i ty,které již byly uveřejněny,mám stále jako,že čekají na schválení.


  • 0

Ajrin


#8295 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2016 - 9:11

Nad obrázkem dnešní rozhledny mě napadá, proč architekti dělají projekty rozhleden přes kopírák. Není špatná, ale totožná je o pár (desítek, set) kilometrů dál. Ale ono to bylo i dřív, na Blaníku je skoro totéž, jako byla Hýlačka před požárem a stejná je ještě někde na Moravě. Zrovna na rozhledně, která musí sice splňovat statické nároky, ale jinak plní spíš estetickou funkci, by architekt mohl ukázat trochu nápadů.


  • 0

#8296 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2016 - 9:14

... jako že by byla víc naležato...?!? :P


  • 0

#8297 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2016 - 10:32

To ne, nemusí jít ani o takový "skvost" jako je nová Hýlačka. Ale i dřevostavba se dá udělat s nápadem a není nutno kopírovat tu na Boubíně.


  • 2

#8298 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2016 - 16:57

To ne, nemusí jít ani o takový "skvost" jako je nová Hýlačka. Ale i dřevostavba se dá udělat s nápadem a není nutno kopírovat tu na Boubíně.

Máš pravdu, když už jsou rozhledny stavěny primárně jako turistický cíl, měly by být i architektonicky zajímavé. A ne jako přes kopírák... Naopak stejná podoba těch, co byly stavěny jako mobilní vysílače, mi nevadí... :) Jinak by možná ani nevznikly... 


  • 0

#8299 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2016 - 9:16

....nejen rozhledny jsou přes "kopírák". Podívejte se např. na fotky letiště v Brně a porovnejte s letištěm v Karlových Varech. Shoda na cca 80 % a to jak zvenku tak zevnitř, použitý materiál , barvy atd. (akorát ve Varech se šetřilo, tak to proti Brnu trochu očesali).  Když vezmu v úvahu, že máme v ČR asi 5 mezinárodních letišť, tak je škoda, že si pan architekt trochu s tím posledním (nejnovějším) v K.Varech více nepohrál, ale v podstatě okopírovat Brno.

...ale kopírování je současný trend. Funguje to i na benzinových stanicích, rod. domech, nákupních centrech (např. (nejen) Lidl staví podle jednoho projektu všude a ještě se s tím chlubí). Tak není divu, že to odnesly i rozhledny. Myslím, že s tím v minulosti začaly České dráhy - jejich nádraží (a  dnes nástupiště) jsou si taky hooodně  podobná.

Škoda.


  • 0

#8300 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2016 - 9:30

České dráhy? Už rakousko-uherské. Nádraží na jednotlivých tratích byla stavěna podle jednoho projektu, maximálně v několika variantách. Dokonce se pro to vžil i termín Nádražní architektura, což nemusí být jen železnice, podle podobných projektů se stavěly i jiné erární nebo panstvím financované stavby, jako školy, hájovny, atd.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama