Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10225 odpovědí na toto téma

#8301 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2016 - 9:58

3519: Náhodou jsem koukl na poznejmisto a hle nová fotka s 0 nálezy. Nalezeno do minuty, ale N.O.E. mne předběhl. Takže mám až druhé místo :-(


  • 0

#8302 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2016 - 14:24

České dráhy? Už rakousko-uherské. Nádraží na jednotlivých tratích byla stavěna podle jednoho projektu, maximálně v několika variantách. Dokonce se pro to vžil i termín Nádražní architektura, což nemusí být jen železnice, podle podobných projektů se stavěly i jiné erární nebo panstvím financované stavby, jako školy, hájovny, atd.

mělo to i své výhody, když se přednosta stěhoval z jenoho místa na druhé, nemusel v bytě nic řešit, jen rozestavěl nábytek jak byl předešle a bylo, podobně i hajný nebo řídící :D


  • 0

#8303 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2016 - 16:01

Jedna taková škola na streetview:

https://ctrlv.cz/BF08


  • 0

#8304 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2016 - 12:02

Kde ta Columbová na ty fotky chodí? Kdysi "červená fošna" v heřmánkovém poli a teď palice na šutru.Kdo to má hledat.......  :angry: Jen jsem si potřeboval postěžovat. Třeba to hledání teď půjde líp. :D Ale ne, votom právě tahle hra je, hledat zajímavé obrázky.  ;)   


  • 0
bobasso

#8305 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2016 - 17:23

Člověk by řekl,že fotek tak zajímavého objektu bude plný internet a ono nic. Ale nejvíc mě štve, že mám pocit, že při hledání něčeho jiného, jsem už ten šutr viděla. Jen si vzpomenout kde.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8306 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2016 - 18:40

To kladivo je úplně jednoduché, není nutné v tom hledat nic složitého... Mě by spíš zajímalo, jak se o takových zajímavých a hlavně neznámých místech Columbová, nebo případně Ronte dozví... To jsou kolikrát objekty tak zajímavé a přesto o nich skoro nikde není zmínka... :)  Já jezdím fotit hlavně zajímavá místa a na podobné kuriozity občas náhodně narazím... Ale třeba právě na to kladivo nebo na 2941 bych asi ani náhodou nenarazil... :D


  • 0

#8307 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2016 - 19:52

To kladivo bylo zajímavé, ale nakonec je to jednoduché (po dlouhém hledání). Ale líbí se mi poslední Vysočina 3520. Znám to tam a snad se tam ještě letos podívám. Takovýchto skal je tam dost.

Nejhorší na hledání jsou místa, která se maskují jako něco jiného. Třeba komín za věž moderního kostela nebo naopak. Nebo objekty, které se nedají pojmenovat.


  • 0

#8308 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2016 - 21:22

To kladivo je úplně jednoduché, není nutné v tom hledat nic složitého... Mě by spíš zajímalo, jak se o takových zajímavých a hlavně neznámých místech Columbová, nebo případně Ronte dozví... To jsou kolikrát objekty tak zajímavé a přesto o nich skoro nikde není zmínka... :)  Já jezdím fotit hlavně zajímavá místa a na podobné kuriozity občas náhodně narazím... Ale třeba právě na to kladivo nebo na 2941 bych asi ani náhodou nenarazil... :D

Já si vymyslím nějaký cíl cesty, pak si vlezu na geocaching mapu nebo fotomapy a hledám zajímavosti po trase... Dá to celkem práci, hlavně pak kterou cestou se dát, když jich do cíle může být víc.  :)


  • 2

#8309 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2016 - 7:38

Zajímavý přístup, na Geocachingové mapě hledat zajímavá místa, ale samotné krabičky ne.


  • 0

#8310 Ronte

Ronte

    Ronte

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2016 - 10:25

To kladivo je úplně jednoduché, není nutné v tom hledat nic složitého... Mě by spíš zajímalo, jak se o takových zajímavých a hlavně neznámých místech Columbová, nebo případně Ronte dozví... To jsou kolikrát objekty tak zajímavé a přesto o nich skoro nikde není zmínka... :)  Já jezdím fotit hlavně zajímavá místa a na podobné kuriozity občas náhodně narazím... Ale třeba právě na to kladivo nebo na 2941 bych asi ani náhodou nenarazil... :D

Mě všeobecně prostě zajímají neobvyklá místa. Při cestách se snažím dívat kolem sebe, nejezdím vždycky po hlavních silnicích - a pak občas dorazím i na pracovní schůzku pozdě, protože tohle jsem prostě MUSEL obhlídnout a vyfotit. Často taky narazím na nějakou roztodivnost v různých časopisech nebo na webu (i při hledání jiných míst z PM) a pak tam jedu už cíleně. Takhle jsem narazil v jedné odborné publikaci i na 2941 a pak kvůli tomu přizpůsobil plán dovolené, abych ji mohl vidět. Extrém byla 2843 - impulsem byla taky zmínka v jedněch novinách, které se mi náhodou dostaly do ruky. Jenže při prvních dvou návštěvách jsem měl pokaždé smůlu na světlo a fotky nestály za nic - povedlo se teprve napotřetí asi po půl roce. Ta mě stála opravdu fůru času a energie - ale stálo to za to :).

Nejzajímavější je, když člověk narazí na takové netradiční místo, prozkoumá ho, vyfotí, ale nemůže sám s jistotou určit účel, podstatu nebo původ objektu (který často neznají ani místní). Pak doma trpělivě dohledávám informace na internetu, v příslušných databázích, občas i telefonuju na místní úřady - to je takové PM na druhou, které ale nekončí vždycky úspěšně a fotky někdy skončí jako nezařaditelné v archivu. Ale když se to povede a nakonec je z toho nějaká uveřejněná lahůdková čtyř- až pětihvězda, bývá to příjemná satisfakce :).


  • 1

#8311 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2016 - 14:38

Mě všeobecně prostě zajímají neobvyklá místa. Při cestách se snažím dívat kolem sebe, nejezdím vždycky po hlavních silnicích - a pak občas dorazím i na pracovní schůzku pozdě, protože tohle jsem prostě MUSEL obhlídnout a vyfotit. Často taky narazím na nějakou roztodivnost v různých časopisech nebo na webu (i při hledání jiných míst z PM) a pak tam jedu už cíleně. Takhle jsem narazil v jedné odborné publikaci i na 2941 a pak kvůli tomu přizpůsobil plán dovolené, abych ji mohl vidět. Extrém byla 2843 - impulsem byla taky zmínka v jedněch novinách, které se mi náhodou dostaly do ruky. Jenže při prvních dvou návštěvách jsem měl pokaždé smůlu na světlo a fotky nestály za nic - povedlo se teprve napotřetí asi po půl roce. Ta mě stála opravdu fůru času a energie - ale stálo to za to :).

Nejzajímavější je, když člověk narazí na takové netradiční místo, prozkoumá ho, vyfotí, ale nemůže sám s jistotou určit účel, podstatu nebo původ objektu (který často neznají ani místní). Pak doma trpělivě dohledávám informace na internetu, v příslušných databázích, občas i telefonuju na místní úřady - to je takové PM na druhou, které ale nekončí vždycky úspěšně a fotky někdy skončí jako nezařaditelné v archivu. Ale když se to povede a nakonec je z toho nějaká uveřejněná lahůdková čtyř- až pětihvězda, bývá to příjemná satisfakce :).

:-) to je hezký povídání.. díky!

2843 ta mi dala.. sakra kdybych si tak vzpomněla.. ehm musím si to zvopakovat.. :-))


  • 1

#8312 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2016 - 17:46

Díky oboum zmíněným za pěkné příspěvky a za vysvětlení jak na to!  ;)   Pokusím se tyto rady zužitkovat při plánování výletů... :)

Mimochodem uvítal bych trochu víc publikovaných fotek denně a i něco o víkendu... :D


  • 2

#8313 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2016 - 18:09

Já ty cíle taky beru většinou z toho, co jsem rozklikla při hledání něčeho jiného. Třeba 2394 ve Středočeském jsem měla strašně dlouho v merku, ale jelikož to mám krapet z ruky (přes 300 km), tak jsem to holt nestihla.  :(

 

Jinak souhlasím, po nějakém nášupu fotek volám už dlouho. Klidně 20 najednou, ať je trošku sranda!  :)


  • 2

#8314 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 11 October 2016 - 6:14

Taky by se mi líbil návrat minimálně ke 2-3 za den a alespoň 1 o víkendu. A pokud to spouštějí ručně a nechce se jim to slibovat (vím, co to znamená uvázat se k nějaké jednoduchosti, ale natrvalo), tak je pouštět třeba jen jednou denně, ale po 2-3 najednou. Alespoň by neměli FTF pořád titíž, to by se u 3 fotek nestihlo.


  • 0

#8315 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 11 October 2016 - 6:55

Jedna denně mi maximálně vyhovuje.


  • 1

#8316 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 24 October 2016 - 20:01

3531 pěkně potrápila. Účel jsem poznal na první pohled, ale byl jsem jen o trochu vedle. To ovšem stačilo na to, že Google nic neukázal. Ale pak jsem se trefil.


  • 0

#8317 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1173 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2016 - 6:20

3531 pěkně potrápila. Účel jsem poznal na první pohled, ale byl jsem jen o trochu vedle. To ovšem stačilo na to, že Google nic neukázal. Ale pak jsem se trefil.

Já tady měl ukrutné štěstí. Účel jsem poznal a vlezl na mapu databáze těchto objektů. Padla na mne beznaděj, když jsem viděl to množství, ale byl to ten čtvrtý, na který jsem kliknul.


  • 0

#8318 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2016 - 17:29

Já tady měl ukrutné štěstí. Účel jsem poznal a vlezl na mapu databáze těchto objektů. Padla na mne beznaděj, když jsem viděl to množství, ale byl to ten čtvrtý, na který jsem kliknul.

jj, takhle nějak to bylo i u mne :D


  • 0

#8319 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2016 - 20:25

A přitom stačilo otázku trochu zobecnit a vylezla přímo fotka. Ale než jsem na to přišel, to to trvalo.


  • 0

#8320 Columbovsukni

Columbovsukni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2016 - 21:47

Tož kurnik, asi budu muset počkat, až 3535 najde dalších 50 lidí, pak ta fotka bude třeba hnedka nahoře, ať zadám cokoliv.  :) Jinak už jsem to pojmenovala všemi vhodnými názvy, ale pořád nic.  B)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama