Přejít na obsah


Fotka

poznejmisto.cz II.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10215 odpovědí na toto téma

#8581 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 6:48

Kupodivu potrápila ta koule, co ji 50 lidí našlo hned. Ale pak jsem ji našel, ale vyfocenou úplně jinde a přes textové informace jsem se dostal i k jejímu současnému umístění. A na rozdíl od původního mého hodnocení to JE zajímavý objekt.


  • 0

#8582 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 10:55

3863: Tak to je trošku nefér :-)


  • 0

#8583 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 14:14

3863: Tak to je trošku nefér :-)

 

Když se člověk trochu zamyslí a využije víc věcí na obrázku, tak to celkem jde. Vlastně je to po správném nápadu docela rychlé. Aspoň zajímavý špíček ;-)


  • 0

#8584 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 14:30

Neříkám, že to bylo těžké. A hlavní indície, které mne navedla není ani na obrázku :-)


  • 0

#8585 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 9:28

Vy tam, kromě stromů, luk, elektrických drátů a té divné kaťjuše vidíte ještě něco jiného ? Možná místní poznají panorama, pro mne je bohužel Karlovarský kraj pole neorané, poslední nevybarvený kraj, coz doufám letos konečně napravím.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8586 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 10:57

...

 

Omlouvám se za neúmyslnou nápovědu.


Tento příspěvek byl upraven od Y&MD: 10 únor 2018 - 15:26

  • 0

#8587 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 11:24

No jo, no. Že o bude, tam kde je mne napadlo, díky jiné N.o.e.ho fotce, která ovšem neni na Poznej místo, zřejmě jsem jen nedůsledně klikala, ale už je to doma.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8588 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 12:22

Podle mě je spíš zvláštní tam dát něco...

 

V záhlaví hry je psáno "Internetová hra s poznáváním známých i neznámých míst podle fotek" a tomuto zadání to vyhovuje.

Stejně spoustu míst lidé uhodli, aniž by tam byli. Spousta cílů je naklikaná dle nějaké indicie. Tohle z toho nijak zvlášť nevybočuje...

Akorát mi přijde škoda příliš tady napovídat...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 11 únor 2018 - 9:23

  • 0

#8589 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 12:38

Tak hned v propozicích se píše, že místo musí být veřejně přístupné.

Po chvíli nalezeno, nápověda jako prase. Ale nejsem si jist, jestli to je proti pravidlům, mám pocit, že to bude v pořádku.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 10 únor 2018 - 12:53

  • 0

#8590 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 15:27

Omlouvám se za neúmyslnou nápovědu.


  • 0

#8591 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2018 - 19:34

Trochu se divím, že je tu okolo toho takový povyk, když už tu stejný případ jednou byl... :D  :D  :D


  • 1

#8592 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 9:31

Trochu se divím, že je tu okolo toho takový povyk, když už tu stejný případ jednou byl...

 

Přesně tak! (I kdyby tu takový případ ještě nebyl).

Nalezitelné to je, i takovým nýmandem, jako jsem já (na cca 40. příčce, tj. asi za prvními možná 150 lidmi).

Přístupnost rozebírat nebudu, zase by to byla hrubá nápověda..

Každopádně je to na majitelích hry, co pustí ven.

 

Hra je to soutěživá, o tom není sporu. Klidně by mohla být laťka obtížnosti mnohem výše - nebývá zvykem, aby u soutěže bylo permanentně na 1. místě kolem 20 lidí..

Nebylo by podle mě špatně, kdyby těm prvním nějaká místa chyběla, tj. nikdo by neměl všechno. Ale třeba to ani není reálné, třeba v zásobárně snímků ani tak těžké věci nejsou. Ale určitě mi nepřijde na škodu, když se sem tam objeví něco takového, jako 3863.


  • 0

#8593 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 10:16

Co je na 3865 čtyřhvězdičkového? Prahu moc neznám, ale tohle bylo na první kliknutí na Zkuste být přesnější.

A těm špekům - najít se dá cokoli, i potok pod sněhem. Přinejhorším proklikáním kraje po 200 metrech. Ale to moc k cíli nevede. Spíš se něčeho chytit. podívat se kde autor publikoval, případně pokud lze podívat se do jeho profilu na Geocaching, je vyloučeno, aby kačer někde byl a nesebral tam keš (ale někdy to hodně zavádí, jako třeba zrovna teď). Někdy je to náhoda, někdy logická úvaha, ale nakonec se to povede. A že by nebyly špeky ve frontě, toho se nebojím. Moc nevkládám, nemá to smysl, ale i tak jich mám ve frontě kolem 60 a některé by zabrat daly. A mnohokrát se mi stalo, že jsem otevřel stránku, počet nálezů 0, místo jsem poznal a než jsem nakliknul, byl jsem třeba pátý. Hráči to evidentně něčím sledují a o prvním nálezu rozhodují vteřiny.


  • 0

#8594 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 18:19

Přesně tak! (I kdyby tu takový případ ještě nebyl).

Nalezitelné to je, i takovým nýmandem, jako jsem já (na cca 40. příčce, tj. asi za prvními možná 150 lidmi).

Přístupnost rozebírat nebudu, zase by to byla hrubá nápověda..

Každopádně je to na majitelích hry, co pustí ven.

 

Hra je to soutěživá, o tom není sporu. Klidně by mohla být laťka obtížnosti mnohem výše - nebývá zvykem, aby u soutěže bylo permanentně na 1. místě kolem 20 lidí..

Nebylo by podle mě špatně, kdyby těm prvním nějaká místa chyběla, tj. nikdo by neměl všechno. Ale třeba to ani není reálné, třeba v zásobárně snímků ani tak těžké věci nejsou. Ale určitě mi nepřijde na škodu, když se sem tam objeví něco takového, jako 3863.

No tak Vám dámy a pánové vřele děkuji, po přečtení diskuse to bylo na pár kliků :D


Tento příspěvek byl upraven od thvt: 11 únor 2018 - 18:19

  • 0

#8595 thvt

thvt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 18:20

Co je na 3865 čtyřhvězdičkového? Prahu moc neznám, ale tohle bylo na první kliknutí na Zkuste být přesnější.

A těm špekům - najít se dá cokoli, i potok pod sněhem. Přinejhorším proklikáním kraje po 200 metrech. Ale to moc k cíli nevede. Spíš se něčeho chytit. podívat se kde autor publikoval, případně pokud lze podívat se do jeho profilu na Geocaching, je vyloučeno, aby kačer někde byl a nesebral tam keš (ale někdy to hodně zavádí, jako třeba zrovna teď). Někdy je to náhoda, někdy logická úvaha, ale nakonec se to povede. A že by nebyly špeky ve frontě, toho se nebojím. Moc nevkládám, nemá to smysl, ale i tak jich mám ve frontě kolem 60 a některé by zabrat daly. A mnohokrát se mi stalo, že jsem otevřel stránku, počet nálezů 0, místo jsem poznal a než jsem nakliknul, byl jsem třeba pátý. Hráči to evidentně něčím sledují a o prvním nálezu rozhodují vteřiny.

jj myslím, že nějaký sledovací prográmek existuje


  • 0

#8596 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 18:46

Taky věřím tomu, že nějaký takový prográmek existuje, ale mě by spíš zajímalo, čím se někteří živí. Já mám několikrát do týdne poradu nebo jednání, takže i kdybych dostala upozorněni, nemůžu se prostě sebrat a jít hledat fotečku :-( .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#8597 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 20:27

Pochopitelně existují obecné sledovací prográmky. Používám to i v práci, protože naši IT zveřejńují občas novinky na webu, kam jinak skoro nechodím, protože se tam nic neděje. Ovšem tam mi stačí kontrolovat jednou denně. Kdybych kontroloval každou minutu, PC by nic jiného nedělal. Spíš jsem myslel nějaké notifikace, zasílané přímo webem. Přes Facebook, Twitter nebo něco podobného, co nepoužívám a neznám. Ale stejně tak - většinou nemám čas okamžitě začít něco hledat, spíš když je to jasné. I notifikace na nové keše by mi stačily jednou denně, nemůžu se hned utrhnout, ani kdyby to bylo za rohem.


  • 0

#8598 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 20:34

Web používá RSS, to ke takoví klasika, i když se příliš neujala a žádný z nejběžnějších prohlížečů RSS neumí, ale kdo má zájem, tak je na to hromada doplňků. Já RSS na některé weby používám, ale mám tam nastaveno kontrolovat co dvě hodiny, což mi bohatě postačuje.

Anebo zkoušet nějakým programem URL http://www.poznejmis...images/xxxx.jpg, zda přijde http odpověď 403 nebo 200.

Proč to je 403 a ne 404 se mě neptejte, já jsem nastavení serveru nedělal.

Zkusil jsem si pro zajímavost spočítat, za jak dlouho by robot BF metodou proklikal průměrně velký kraj a vyšlo mi to na stovky hodin, takže tudy cesta nevede ;-) 


  • 0

#8599 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 20:47

Na Twitteru se upozornění objevuje okamžitě.
  • 0

#8600 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2018 - 20:50

Notifikace na nove fotky jsou, ale me by spis zajimalo, jak nekteri experti delaji, ze najdou i speky ani ne do par vterin i s nakliknutim a jeste nejsou sami... :-) Sam jsem jeden cas mel notifikace pres twitter, ale většinou ještě než jsem vytahnul mobil z kapsy, už tam bylo několik uhodnuti... :) No, je to zajímavý... :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama