Přejít na obsah


Fotka

nový revírník


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
61 odpovědí na toto téma

#21 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:57

Tak zatím publikuje napříč ČR, možná bude jako posila pro nastávající sezónu. Zajímaá je informace v jeho profilu - keše v chráněných územích s vyšším stupně ochrany (NP, NPR, PR) umisťujte max. 3 m od turistické (značené?) cesty, to by si měl přečíst a řídit se tím i jeden ze současných reviewerů.
  • 0

#22 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:58

Ahoj. Taky zde vítám nového revírníka. Teď mi zde od něho pípla nová keš - GC45Q1T - Moravskoslezský kraj.
  • 0

#23 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:08

hanska napsal/a:
Zajímaá je informace v jeho profilu - keše v chráněných územích s vyšším stupně ochrany (NP, NPR, PR) umisťujte max. 3 m od turistické (značené?) cesty, to by si měl přečíst a řídit se tím i jeden ze současných reviewerů.


Mě by tedy spíše zajímalo kde zrovna na tohle přišel...;) Informace je to velmi zjednodušená a díky tomu dosti nepřesná a zavádějící...
Všude neustále propaguji níže uvedené shrnutí, ale slovy klasika, je to marné, je to marné...
http://wiki.geocachi...áněných_územích
  • 0

#24 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:20

Raraku napsal/a:

hanska napsal/a:
Zajímaá je informace v jeho profilu - keše v chráněných územích s vyšším stupně ochrany (NP, NPR, PR) umisťujte max. 3 m od turistické (značené?) cesty, to by si měl přečíst a řídit se tím i jeden ze současných reviewerů.


Mě by tedy spíše zajímalo kde zrovna na tohle přišel...;) Informace je to velmi zjednodušená a díky tomu dosti nepřesná a zavádějící...
Všude neustále propaguji níže uvedené shrnutí, ale slovy klasika, je to marné, je to marné...
http://wiki.geocachi...áněných_územích

citovat zrovna wiki jako ten správný zdroj informací je zvláštní. Ta mnou uvedená citace je přímo z profilu nového reviewera.
  • 0

#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:42

Mám pocit, že nový revírník je proto, aby se po delší době rozvířila diskuze :-)
  • 0

#26 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:53

hanska napsal/a:
citovat zrovna wiki jako ten správný zdroj informací je zvláštní. Ta mnou uvedená citace je přímo z profilu nového reviewera.


Proč myslíš? Tato pravidla byla sepsána pro snadnější orientaci ve světe uzemní ochrany a to člověkem který se v této problematice orientuje a je jeho pracovní náplní. Pravidla jsou určena nejen ownerům ale také reviewrům. Kde jinde by tedy měla tato pravidla viset, než v geowiki?
  • 0

#27 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 11:55

Raraku napsal/a:

shaman3 napsal/a:
A kolik má takový revírník v průměru na starosti ownerů? O kačery se asi starat vůbec nemusí, ne?


Na tebe jsou v současné době potřeba rovnou dva a to jsi ještě ani nezačal publikovat svoje nenalezitelné keše... Přeji jim pevné nervy.:D

Já jsem určitě žádného revírníka s ničím nikdy neotravoval a dva už vůbec ne. Maximálně tak dotazem zde na fóru.
  • 0

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 12:50

Já vždycky upadnu do iluze, že |"trojka" je největší týdýt na fóru, ale pak se objeví hanska a je po iluzi B)

jednak, hansko, jdi už s tím svým kafemlejnkem někam pod višeň a dvadnak:

citovat zrovna wiki jako ten správný zdroj informací je zvláštní. Ta mnou uvedená citace je přímo z profilu nového reviewera.

je tak absurdní prohlášení, tuplem v kontextu, že to už ani nejde komentovat - jen citovat. :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 12:54

Krásně nám nachumelilo, jdu pro lopatku a na keše :-)
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 12:59

Taky bych šel, ale nějak sem při tom keškování zastyd či co a teď sedim doma, chrchlám a prudim B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 16:13

Raraku napsal/a:

hanska napsal/a:
citovat zrovna wiki jako ten správný zdroj informací je zvláštní. Ta mnou uvedená citace je přímo z profilu nového reviewera.


Proč myslíš? Tato pravidla byla sepsána pro snadnější orientaci ve světe uzemní ochrany a to člověkem který se v této problematice orientuje a je jeho pracovní náplní. Pravidla jsou určena nejen ownerům ale také reviewrům. Kde jinde by tedy měla tato pravidla viset, než v geowiki?

S tou wiki jsem to myslel tak nějak obecně, například u jakékoli vysokoškolské práce bys u 95 % profesorů s citací na wiki letěl okamžitě. Navíc je určitě lépe takto striktní omezení i v PR a pak případně udělovat výjimky po dohodě se správcem dané PR než tvrdit, že v PR lze keš umístit prakticky kamkoli. Navíc umístění keše schvaluje reviewer, nikoli geowiki. Když už pominu názor onoho člověka, že co není zákonem zakázáno, je povoleno a nesmí být nijak omezováno.
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 16:53

To není názor, ty pochodni, to je základní demokratický právní princip.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 17:00

Omlouvám se předem novému reviewerovi, že ještě jednou, naposledy, zaplevelím vlákno primárně věnované jeho příchodu na tento báječný svět.:D Měla bych sice dohánět pracovní resty, aby ta naše ochrana přírody nadále vzkvétala..., ale plkání na fóru je přeci jen jednodušší...

hanska napsal/a:
S tou wiki jsem to myslel tak nějak obecně, například u jakékoli vysokoškolské práce bys u 95 % profesorů s citací na wiki letěl okamžitě.


bez komentáře, nejsme zde na akademické půdě, takže tohle jde zcela mimo...

hanska napsal/a:
Navíc je určitě lépe takto striktní omezení i v PR a pak případně udělovat výjimky po dohodě se správcem dané PR než tvrdit, že v PR lze keš umístit prakticky kamkoli. Navíc umístění keše schvaluje reviewer, nikoli geowiki. Když už pominu názor onoho člověka, že co není zákonem zakázáno, je povoleno a nesmí být nijak omezováno.


V PR zákon nezakazuje vstup mimo cesty, takže pokud zákaz vstupu není uveden ve zřizovacím předpisu dané rezervace, tak není důvod vstup omezovat. Jinak je to samozřejmě o tom, aby člověk co keš umisťuje používal hlavu a ti co jí pak loví také. Tohle však platí úplně všude, ve volné krajině i ve městech...
  • 0

#34 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 18:06

Raraku napsal/a:
V PR zákon nezakazuje vstup mimo cesty, takže pokud zákaz vstupu není uveden ve zřizovacím předpisu dané rezervace, tak není důvod vstup omezovat. Jinak je to samozřejmě o tom, aby člověk co keš umisťuje používal hlavu a ti co jí pak loví také. Tohle však platí úplně všude, ve volné krajině i ve městech...

Bohužel kvůli vztahu některých ownerů k ochraně přírody je nutno omezit geocachingové aktivity i tam, kde není vstup striktně nějakou normou omezen. Když se k tomu přidají někteří kačeři, kteří se snaží si odlov co nejvíce zjednodušit a vesele jezdí auty v lese mimo zpevněné cesty (přece tam není zákaz, že ano), tak nějaká ta restrikce aspoň v chráněných územích nutná je. On je totiž rozdíl, pokud na nějakou lokalitu přijde pár kačerů ročně či tam owner vybudováním série nažene desítky kačerů měsičně.
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 20:11

fristensky, ty ses takovej vul.
  • 0

#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 20:25

hanska napsal/a:
Bohužel kvůli vztahu některých ownerů k ochraně přírody je nutno omezit geocachingové aktivity i tam, kde není vstup striktně nějakou normou omezen…

Asi bys udělal nejlíp, kdyby se na geocaching vyprdnul úplně. Nebo to skonči rovnou, earth first, jseš přece parazit a škůdce Maminky Gáji už jen tím, že existuješ!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 8:25

[quote]Trhac napsal/a:
[quote]hanska napsal/a:
Asi bys udělal nejlíp, kdyby se na geocaching vyprdnul úplně. Nebo to skonči rovnou, earth first, jseš přece parazit a škůdce Maminky Gáji už jen tím, že existuješ![/quote].
Nemáš právo mi rozkazovat, navíc nejsem žáden fanatický ekolog, ba naopak, ale nechci, aby kvůli pár exotům honících si své ego zakládáním sérií uprostřed chráněných území a další malé skupině kačerů, kteří si snaží odlov do největší možné míry ulehčit a tím poškozují přírodu, nemohl za pár let nikdo skoro nikam. Navíc cílem geocachingu je přivést lidi ven a ukázat jim zajímavá místa, nikoli způsobit totální devastaci krajiny. A pokud k tomu tento nový reviewer přispěje tím, že nebude dovolovat série uprostřed CHKO mimo jakékoli cesty, vypouštění lampiónů na hrázi vodní nádrže uprostřed CHKO či eventy pořádané uprostřed PR v místech, kam nevede značená trasa, budu asi nejen já rád a přivítám to!
  • 0

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 8:49

To jo, to jo! Pořádek muší bejt! Jinak bysme za chvíli lezli po stromech jak vopice. Toho jsem se dycky nejvíc bál: představ si takovej velkej park, třeba na Šumavě, a na každým stromě jeden kačer bez pořádku! Hašek promine. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 8:59

Citecka napsal/a:
To jo, to jo! Pořádek muší bejt! Jinak bysme za chvíli lezli po stromech jak vopice. Toho jsem se dycky nejvíc bál: představ si takovej velkej park, třeba na Šumavě, a na každým stromě jeden kačer bez pořádku!

Hašek promine. B)

No ze mě žádná opice nebude, na to už jsem vývojově příliš zdegeneroval. Ale představa je to moc zajímavá :D.
Jen se bojím, aby ještě nějaké stromy v té době byly. Třeba zrovna tohle je opravdu bolavé místo ochrany naší přírody, ne nějaký geocaching.
  • 0

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 9:24

Problémem naší ochrany přírody jsou osobní a nátlakové zájmy, spasitelskej komplex a fanatismus, demagogie z jakékoli strany a česká posedlost slovíčkem "ZÁKAZ" (opravdu, když po delší době přejedete v Ajzensteinu hranici, je to kulturní šok). Vrchnostensko-nevolnická degenerace uvažování. Neschopnost přijmout postoj ostatních. Převod jakékoli diskuze na zápas mezi Spartou a Slávií. Nějakej brouk je v tom všem naprosto mrňavej, myslím nejen krovkama, ale i skutečným významem. Důležitá je IKONA brouka. Vždyť se jen podívejte, jaký série nesmyslů padají z páně Honzákovy klávesnice.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama