Přejít na obsah


Fotka

nový revírník


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
61 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 9:33

Tobiasi, by-the-way, co ti ďábel nabíd, žes vzal jeho kšeft? :P Já věřím, že na Tebe ty mý předchozí věty neplatěj a že máš blíž k Haškům než k Dubům. Rozhodně vinšuju hodně čaje z dobromyslu a eventů, kde si spravíš chuť, voni ty myši a žáby nechávaj takovou divnou pachuť v puse. Nezapomeň, že na to nejseš sám a zlom vaz!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 9:33

hanska napsal/a:
A pokud k tomu tento nový reviewer přispěje tím, že nebude dovolovat série uprostřed CHKO mimo jakékoli cesty, vypouštění lampiónů na hrázi vodní nádrže uprostřed CHKO či eventy pořádané uprostřed PR v místech, kam nevede značená trasa, budu asi nejen já rád a přivítám to!

Clovece zlatej, co treba takovej knoflik v severnich cechach? Je v CHKO Jezevci vrch, jsou tam dana nejaka pravidla, pres zimu se tam nesmi a svet kvuli tomu nezanikne. Sam ziju tesne pod Krkonosskym narodnim parkem a geocaching v horach jen kvete! Tohleto mi pripomina jednoho naseho exministra o kterem stoji psano: Ty zabijes bobra abys zachranil strom.
  • 0

#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 9:45

Jo, ještě: Tobiáši, jestli se dostaneš do Prahy - to je takovej ten obydlenej ďolík mezi Mníškem a Klecanama - tak zajdi na Žižkov (tušim) do knajpy Královská družina, něco mi říká, že se tam budeš cejtit jak doma :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 10:35

Citecka napsal/a:
Problémem naší ochrany přírody jsou osobní a nátlakové zájmy, spasitelskej komplex a fanatismus, demagogie z jakékoli strany a česká posedlost slovíčkem "ZÁKAZ" (opravdu, když po delší době přejedete v Ajzensteinu hranici, je to kulturní šok). Vrchnostensko-nevolnická degenerace uvažování. Neschopnost přijmout postoj ostatních. Převod jakékoli diskuze na zápas mezi Spartou a Slávií.

Ono např. v Rakousku ty zákazy nejsou i kvůli tomu, že tam si 99 % lidí přírody váží a excesy jako čtyřkolkáři na lesních cestách jsou tam jev naprosto neznámý. A když už je někam v Rakousku vstup zakázán, tak tam nikdo neleze... U nás je praxe opačná - je-li někam vstup oprávněně zakázán (NPR, 1. zóna NP), tak to naopak pro mnohé představuje hlavnů důvod tam jít a ještě se tím nezapomenou veřejně pochlubit.
  • 0

#45 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 10:38

hanska napsal/a:
Ono např. v Rakousku ty zákazy nejsou i kvůli tomu, že tam si 99 % lidí přírody váží a excesy jako čtyřkolkáři na lesních cestách jsou tam jev naprosto neznámý. A když už je někam v Rakousku vstup zakázán, tak tam nikdo neleze... U nás je praxe opačná - je-li někam vstup oprávněně zakázán (NPR, 1. zóna NP), tak to naopak pro mnohé představuje hlavnů důvod tam jít a ještě se tím nezapomenou veřejně pochlubit.

Chces rict, ze u nas v CR si prirody nevazime? Ze ji zamerne nicime? Muzes uvest nejaky konkretni pripad - prijde mi, ze nemas pravdu.
  • 0

#46 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 10:51

Kmeničko, proboha, cos to proved? :D Teď se dočkáme laviny demagogických klišé B) Nic jsi nepochopil, Ivánku... cink. Nejde o to, zda zákazy jsou či ne (i když i to je projev určité úchylky). Jde o tohle: "Zákaz vstupu!!!" x "Bitte, nicht weitergehen. NaturRezervation. Danke."
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#47 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 10:58

To zase bude věčnej kolovrátek jednoho chudáčka, kterýmu revírník šlápl na kuří oko a tak to bude vytahovat při každé možné příežitosti a revírníka neustále špinit :( Bohužel taky jedna z typických čecháčkovských vlastností :(
  • 0

#48 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 10:59

Citecka napsal/a:
Kmeničko, proboha, cos to proved? :D Teď se dočkáme laviny demagogických klišé B)

Musime ho nechat vymluvit se, v nekterych pripadech se podari komlexy timto zpusobem odstranit.
  • 0

#49 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 11:08

kmenicka napsal/a:
Chces rict, ze u nas v CR si prirody nevazime? Ze ji zamerne nicime? Muzes uvest nejaky konkretni pripad - prijde mi, ze nemas pravdu.

.
Tak to asi žiješ zcela mimo realitu, viz např. http://www.silvarium...m-marny-mf-dnes. Vlastní zkušenosti za posledních pár měsíců: davy cyklistů na Sněžných věžičkách a Holubníku v Jizerkách (na obě místa je vjezd cyklistům zakázán, ty cedule snad nejde přehlédnout!), motorkáři vesele drancující značené turistické stezky v CHKO Beskydy, cyklisté na stezce od Luční boudy směrem na Sněžku - rovněž vjezd cyklistům přísně zakázán), ve výčtu bych mohl pokračovat ještě mnohem déle, bohužel. Těch slušných je sice většina (odhadem 90 % a více), ovšem ten zbytek přírodu totálně svým jednáním zničí...
  • 0

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 11:08

kmenicka napsal/a:Musime ho nechat vymluvit se, v nekterych pripadech se podari komlexy timto zpusobem odstranit.


Opravdu? :o:o:o

Tak to se mne teď už vůbec nezbavíte B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 11:40

Za totáče jsme jezdili hodně na vandry na Srbsko a Ameriku. Ochranáři, lesáci i policajti nás zásadně jezdili kontrolovat autem. Po převrati si dokonce ochranáři koupili dvě chaty, jednu kousek za Alkazárem, ale ta jim vyhořela, neb se chlapci trochu ožrali. Ta druhá je původní Kulbrychtova bouda, tam jsem dostal kouř od mladého ochránce přírody, že nechodím po cestách, že oni měli rozdělaný táborák, všichni kouřili a samozřejmě i oni se pohybovali mimo cesty ale nebylo důležité. Minulý rok, při odlovu série myslím "Cesta do kola", asi dvacet krabiček v lese, mne odchytil lesák a jebal mne že si courám po lese a plaším zvířata, ptal jsem se jestli ti tři houbaři na druhé straně cesty taky ruší zvěř, oni prý ne protože jsou místní a tak jsem se ho zeptal jestli chce pěstí a on se urazil a na své čtyřkolce odjel, prý na policii. Celý život (již poměrně dlouhý) jezdím do přírody, jako tremp, horolezec, turista, kačer, vodák ..., myslím že za tu dobu jsem si již vyprofiloval co je správné a co ne, ale mám pocit že dnešní ochranáři jsou spíše ekoteroristé než milovníci přírody. (ne všichni, ale dost) Začínám být na tyto mesiáše (protože jen oni ví) dost alergickej. Před třemi týdny jsem lovil tu nádhernou husitskou sérii u Žebráku. Přesto, že tam chodí dost lidí, byl nejvíc zničenej les okolo od prasat a pak vzadu od těžby dřeva.
  • 0

#52 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 11:41

Ahoj, i já přeji novému reviewerovi, jak tady čtu příspěvky, které se striktně drží tématu vlákna, zvláště pak od jednoho člena, pevné nervy. Budeš je potřebovat. Pak ať ti práce pro komunitu přináší radost a uspokojení. A pozdravuj v Sudetech. Pitris
  • 0
Ahoj Pitris

#53 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 11:56

... motorkáři... čtyřkolkáři ... lesní stroje ... podívej se satelitní mapy, co je vystavěno a vyježděno v přírodě, včetně chráněných oblastí. Podívej se, co se staví a co je dovoleno v NP, nejen v Čehách, ale právě v zahraničí, co se během výstavby děje. Podívej se, jak se chovají lidi - nekačeři. Co za typy odpadků nacházíme na svých toulkách. a to je důvod, proč buzerovat TADY, a otravovat ty z nás, kteří se snaží pohybovat v přírodě ohleduplně?... Do prčic, běž dělat osvětu tam, kde to tvoje spílání přinese větší efekt a bude to záslužné! Tady to není! A jestli jde pouze o ventilování averze vůči konkrétní osobě či osobám, tak mám pocit, že to nabralo charakteru obsese. Aspoň tak to tady jednoznačně vyznívá, pak se nediv, že Tě tady berou tak, jak berou. A protože je zřejmé, že to je zbytečné, nedal by se tu zřídit nějaký filtr? Šoupl bych tam hanska a honzak a bylo mi by líp.
  • 0

#54 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:08

lubbez napsal/a:
Za totáče jsme jezdili hodně na vandry na Srbsko a Ameriku. Ochranáři, lesáci i policajti nás zásadně jezdili kontrolovat autem. Po převrati si dokonce ochranáři koupili dvě chaty, jednu kousek za Alkazárem, ale ta jim vyhořela, neb se chlapci trochu ožrali. Ta druhá je původní Kulbrychtova bouda, tam jsem dostal kouř od mladého ochránce přírody, že nechodím po cestách, že oni měli rozdělaný táborák, všichni kouřili a samozřejmě i oni se pohybovali mimo cesty ale nebylo důležité. Minulý rok, při odlovu série myslím "Cesta do kola", asi dvacet krabiček v lese, mne odchytil lesák a jebal mne že si courám po lese a plaším zvířata, ptal jsem se jestli ti tři houbaři na druhé straně cesty taky ruší zvěř, oni prý ne protože jsou místní a tak jsem se ho zeptal jestli chce pěstí a on se urazil a na své čtyřkolce odjel, prý na policii. Celý život (již poměrně dlouhý) jezdím do přírody, jako tremp, horolezec, turista, kačer, vodák ..., myslím že za tu dobu jsem si již vyprofiloval co je správné a co ne, ale mám pocit že dnešní ochranáři jsou spíše ekoteroristé než milovníci přírody. (ne všichni, ale dost) Začínám být na tyto mesiáše (protože jen oni ví) dost alergickej. Před třemi týdny jsem lovil tu nádhernou husitskou sérii u Žebráku. Přesto, že tam chodí dost lidí, byl nejvíc zničenej les okolo od prasat a pak vzadu od těžby dřeva.

Pod tohle se klidně podepíšu-mám obdobné zkušenosti např. ze Sumavy
  • 0

#55 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:10

Aspoň že dodržujete téma vlákna no. Hádáte se o své názory uplně zbytečně. Stejne si bude každý mektat to samé dokola a názor nezmění! To není moc dobré uvítání nového RW....
  • 0

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:18

lubbez napsal/a:
Za totáče jsme jezdili hodně na vandry na Srbsko a Ameriku...původní Kulbrychtova bouda, tam jsem dostal kouř od mladého ochránce přírody, že nechodím po cestách, že oni měli rozdělaný táborák, všichni kouřili a samozřejmě i oni se pohybovali mimo cesty ale nebylo důležité...


Lubbezi, ty seš můj navždy ztracenej brácha? :D

Tu příhodu s Kubrychťárnou dávám už pár let k dobrýmu. Přišel jsem tam potmě od vodopádů a šel na Liščárnu nebo Woodcrafťák. Začli s bandurskou, ale jestli jim bylo nad 18, tak mám víc dioptrií, než myslim. Taxem si nadhodil usárnu, přečísnul třásně a sed si k vohni a natáh se pro jedno to pivo, všem zalomil palce a představil se. Polykali jak by právě zhltli mexický fazole. Nabíd jsem dokola z čutory větvičkovej čas s lodičkou a poplkal, jak maj ten oheň rozdělanej blbě a vo Bábě a tak. Ani tu historii boudy neznali. :@ Pak jsem moudře pokýval hlavou, jak se nesmí než po značených cestách, zved se, překročil tu koňskou vohrádku nebo co to tam postavili a vyrazil po starý cestě tou rokličkou nahoru. Ani se nesvedli zvednout.

Jojo, tyhle vochranáři. Oni mi FAKT řekli "sem se nesmí, sem smíme jen my..." B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:29

Vítáme FUNKCI, Honzo, ne chlapa, ten už to tu dávno zná ;) Sice nevím, kdo to je a jestli ho znám, ale sedíme tu u jednoho stolu a bavíme se tak, jako obvykle... možná bohužel, ale alespoň přirozeně. Koneckonců, začlo to narážkou na informaci v jeho profilu. Přece právě s timhle bude muset pracovat, ne? :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:36

martinracek26 napsal/a:
To zase bude věčnej kolovrátek jednoho chudáčka, kterýmu revírník šlápl na kuří oko a tak to bude vytahovat při každé možné příežitosti a revírníka neustále špinit :( Bohužel taky jedna z typických čecháčkovských vlastností :(


Hele, honzak83 a jeho další převtělení jsou z MORAVY, pokud vím. Tak nám toho blba necpi do čech, jo !!!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#59 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 12:47

kolombo napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
To zase bude věčnej kolovrátek jednoho chudáčka, kterýmu revírník šlápl na kuří oko a tak to bude vytahovat při každé možné příežitosti a revírníka neustále špinit :( Bohužel taky jedna z typických čecháčkovských vlastností :(


Hele, honzak83 a jeho další převtělení jsou z MORAVY, pokud vím. Tak nám toho blba necpi do čech, jo !!!!

To se na mě nezlob, ale pro mě jsme jeden národ. Čechy, Morava, Slezsko pořád jsme Česká republika.
  • 0

#60 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2013 - 15:47

gygant napsal/a:
... motorkáři... čtyřkolkáři ... lesní stroje ... podívej se satelitní mapy, co je vystavěno a vyježděno v přírodě, včetně chráněných oblastí. Podívej se, co se staví a co je dovoleno v NP, nejen v Čehách, ale právě v zahraničí, co se během výstavby děje. Podívej se, jak se chovají lidi - nekačeři. Co za typy odpadků nacházíme na svých toulkách.

Bohužel spousta kačerů se chová právě takto - viz FTF log na jedné mé keši - totální drive-in, přitom asfaltová silnice je asi tak 3 minuty od kešky , na kole se dá v pohodě dojet až k ní; či přiznání kačerů u jedné multiny - ke většině stagí jsme se dostali autem na max. pár minut chůze, přitom jsou umístěny v horách daleko od asfaltových silnic (jejich argument byl "nebyl tam žáden zákaz"... Kačeři zcela odpovídají průměru celé populace. A to, že někdo jiný ničí přírodu snad neznamená, že já ji můžu ničit vesele taky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama