Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé osudy krabek (bookmark)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
538 odpovědí na toto téma

#421 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2016 - 10:27

Koukám, že ta nová je zábavná i tím, že má předpublikační odlovy, a to i více než o rok :lol:


  • 0

#422 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2016 - 8:17

Nález po roce  :D https://coord.info/GLP1DG8G


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#423 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 8:22

https://www.geocachi...cke-zajimavosti


  • 0

#424 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 8:39

Zajímavé - "o našem díle bude psát jen naše keš!"  :lol: Je sranda pozorovat lidi... Měli ji prý připravenou od jara, ale zapomněli asi tehdy založit listing a nechat si u reviewera ověřit bezkoliznost.

 

EDIT: právě spustili tu jejich vlastní keš.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 25 srpen 2016 - 8:43

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#425 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 8:47

Hlavně ten bílý nápis Chrčice - jak Holywood.

 

Člověk neví, jestli se má smát nebo plakat :o :unsure:  :blink: ...


  • 0

#426 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 9:01

Pěkný. Naprosto schvaluji, že by o takových věcech měl (mohl) napsat ten, kdo je udělal (pokud to není komerční reklama), nebo někdo s jejich pověřením. Ale pokud o tom napsal někdo jiný, byl prostě rychlejší. Proto když budu mít nápad na keš, založím si provizorní listing a tím mám místo jisté, jen by to nemělo být rok beze změny a mělo by být zřejmé, že to publikovat chci. Ale pravidlům ani neodporuje, založit dvě keše na stejné téma, v nekolizní vzdálenosti od sebe. Navíc tady jde evidentně o malou osadu a lidi co mají zájem o toto místo se pravděpodobně znají.

Taky se mi povedlo udělat tradičku na místě, o kterém jsem myslel, že nikdo neví a obsadil jsem místo, kde už měsíc byla finálka multiny, jen bez založeného listingu.

Obdržel jsem v logu něco jako Ach jo a krabičku tam mám dosud. Ale od té doby se toho ownera radši ptám, jestli nemá něco rozdělaného v místech, kde mám nějaké plány.


  • 0

#427 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 10:00

Z toho, co jsem odhadl původní souřadnice, tak původní finálka byla někde u plotu za nápisem Chrčice, tedy u sousedního pozemku...

Je smutné, když se dva lidi nedokáží dohodnout, případně když někdo nedokáže unést to, že někdo jiný měl stejná práva jako on a využil jich.

 

Trochu se bojím toho, že budeme jednou muset kvůli podobným lidem mít povolení na umístění všech keší u majitelů pozemků. Nechci vidět to papírování a povolení od státního fondu, Lesů ČR a spousty soukromých vlastníků, často i s nedohledatelnými adresami :-(.


  • 0

#428 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 10:57

Situaci, že někdo publikuje keš na místě, kam jsem se chystal dát vlastní, jsem zažil už čtyřikrát. Jednou to bylo o den - a to u té nejtématičtější. Ale kromě zmínky ve FI logu by mne ani nenapadlo něco rozporovat, natož nárokovat.


  • 10

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#429 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 11:33

Z toho, co jsem odhadl původní souřadnice, tak původní finálka byla někde u plotu za nápisem Chrčice, tedy u sousedního pozemku...

Je smutné, když se dva lidi nedokáží dohodnout, případně když někdo nedokáže unést to, že někdo jiný měl stejná práva jako on a využil jich.

 

Trochu se bojím toho, že budeme jednou muset kvůli podobným lidem mít povolení na umístění všech keší u majitelů pozemků. Nechci vidět to papírování a povolení od státního fondu, Lesů ČR a spousty soukromých vlastníků, často i s nedohledatelnými adresami :-(.

A to by třeba všechny keše u Čimelic a Orlíku musely mít povolení od Karla Schwarzenberka ze Sýkořic.


  • 1

#430 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 12:55

Pěkný. Naprosto schvaluji, že by o takových věcech měl (mohl) napsat ten, kdo je udělal (pokud to není komerční reklama), nebo někdo s jejich pověřením. Ale pokud o tom napsal někdo jiný, byl prostě rychlejší. Proto když budu mít nápad na keš, založím si provizorní listing a tím mám místo jisté, jen by to nemělo být rok beze změny a mělo by být zřejmé, že to publikovat chci. Ale pravidlům ani neodporuje, založit dvě keše na stejné téma, v nekolizní vzdálenosti od sebe. Navíc tady jde evidentně o malou osadu a lidi co mají zájem o toto místo se pravděpodobně znají.

Taky se mi povedlo udělat tradičku na místě, o kterém jsem myslel, že nikdo neví a obsadil jsem místo, kde už měsíc byla finálka multiny, jen bez založeného listingu.

Obdržel jsem v logu něco jako Ach jo a krabičku tam mám dosud. Ale od té doby se toho ownera radši ptám, jestli nemá něco rozdělaného v místech, kde mám nějaké plány.

To se kapku pleteš, tím, že si uděláš listing, si místo automaticky nezajistíš. Revírníkovi se sice v kolizích ukazuje, ale pokud už keš nemá ve frontě, tak nemá žádný důvod to respektovat. Pokud si nějaké místo chceš rezervovat, tak je třeba revírníka specielně o rezervaci požádat. Nevím, jak současní revírníci, ale např. Skupec byl ochoten rezervaci držet do 1 měsíce. Připisovalo se to k názvu keše, aby náhodou v tom místě keš nepustil jiný revírník.


  • 0

#431 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 13:26

Tak jinak, i rozdělaný listing hlásí revírníkovi kolizi. A je na něm, co udělá. Nejpravděpodobněji se zeptá, jestli na tom dělám a když mu do krátké doby neodpovím, pustí tu druhou.

Chemic si jednou dal tu práci a obeslal dlouho rozdělané listingy a kdo mu neodpověděl, archivoval to. S tím, že kdyby někdo chtěl pokračovat a jen třeba zrovna byl na dovolené, pustil by mu to nazpět. Tím si vyčistil mapu od kolizí, které pořád musel řešit.

Jenomže když mám jen zájem a neudělám tam ani prázdný listing s Final waypointem, nikdo o mém zájmu nemůže vědět. Předpokládám, že v tom případě, který se zde probírá, by se revírník zeptal, kdyby tam něco rozdělaného bylo.


  • 0

#432 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 13:31

No, v Praze by se revírník tímhle stylem zbláznil. tady se opravdu o rezervaci prosí zvlášť ajen na krátkou dobu, naopak čistky rozpracovaných listingů probíhají automaticky (ale to, myslím, dělá přímo Zeměplk) O volná místa, zvlášť v centru, je nouze, takže někteří lidi mají i notifikace na archivace, a jakmile se objeví nějaké volné místo, už si ho rezervují.


  • 0

#433 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 13:49

O volná místa, zvlášť v centru, je nouze, takže někteří lidi mají i notifikace na archivace, a jakmile se objeví nějaké volné místo, už si ho rezervují.

To jako fakt? Tak to jsem asi malý úchyl, za sebe bych byl rád, že tam někdo strčil novou pikslu a tak můžu vyrazit na odlov :D .


  • 0

#434 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 14:44

To jako fakt? Tak to jsem asi malý úchyl, za sebe bych byl rád, že tam někdo strčil novou pikslu a tak můžu vyrazit na odlov :D .

Třeba na Starým městě je koncentrace památek, který stojí za pixlu, možná vyšší než kolizní vzdálenosti. A navíc tam ještě zavázejí zaokapovky u škol a podobnejch institucí a finálky mysterek, který by tam vůbec nemusely bejt.


  • 1

#435 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 19:02

ale že se nám urodilo...

https://www.geocachi...9T_armadni-most


  • 0

#436 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 20:03

Jo, takhle dopadl ocas kapra. Původně byl celý kapr z tradiček, zelený, ale pak mu ocas zežloutl, protože to tam bylo tak často vymudleno, že se musely dát ofsetovky. A i ofsetovka je multina, ne něco mezi.


  • 0

#437 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2016 - 20:53

Prima nález! https://coord.info/GLP2933Q


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#438 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 8:25

Jo, dnes se  s tím roztrhl pytel :-( 

Jako by se domluvili s těmi "tradičními multinami".

GC2QJRB

Nový vlastník adoptoval tradičku a místo přesunu k ní frknul Finální WP.

Už tam je druhý NA log. 

 

PS.: Myslel jsem si, že zobrazení archivních logů je možné, pokud na ně mám odkaz, stejně jako u keše, a ono ne :-(


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 26 srpen 2016 - 8:27

  • 0

#439 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 8:43

:D Opravdu si z geocachingu někteří dělají holubník. :)

 

PS: cizí archivovaný log opravdu zobrazit nejde. Ale vlastní jo, ne? Asi to budu muset vyzkoušet...


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 26 srpen 2016 - 8:44

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#440 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2016 - 9:18

Jako by se domluvili s těmi "tradičními multinami".

 

V Německu jsem se s něčím podobným setkal několikrát (šlo spíše o "tradiční mysterky", kdy je v listingu např. napsáno, že keš je o iks metrů dál) a nezdálo se, že by to tam někomu vadilo.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama