Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2161 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 13:10

Tolerování tohoto postupu od ownera znamená v důsledku, že nemůže prováděl kontrolu logbooku a mazat "neoprávněné" logy, což mu nařizují pravidla. Tudíž i owner tolerováním žabičkování pravidla porušuje.

Mě se žabičkování také nelíbí, ale:
1) ownerovi žádná pravidla nenařizují kontrolovat logbook a mazat neoprávněné keše a i kdyby nařizovala, tak je to nevymáhatelné

2) owner nemá žádnou páku, jak netolerovat žabičkování. Pokud to bude řešit, tak jen poškodí ty co se logovali správně a ti, co žabičkovali nemá šanci postihnout.


  • 0

#2162 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 13:34

udělám taky nějakej PWT, když vidím jak vás to bere :)  Ale teda bez žabičkování. Keše udělám totiž tak, že zašpuntuju hrnce svodidel a kačeři tam ty svý nálepky a razítka na papírkách od žvýkaček budou házet skrz škvíry nahoře. Celou tu hromadu útržků prohlásím logbookem. Nějakej právnickej problem? :)


  • 8
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#2163 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 15:12

Já mám označení GC kódem v každém logbooku. To snad může udělat každý owner, bez výmluv a vytáček, nehledě na to, že musí. Chápal bych, že na některé maskované krabičky to zvenku označit nejde (nebo se nehodí), ale logbooky bez pardonu.
Při betatestech na chybějící označení ownery vždy upozorňuju. Tady betatest nebyl? Nebo jak se dělal?

S tímto 100% souhlasím. Minimálně na logbooku by měl být jasně uveden GC kód a zmínka, že daná schránka je součástí hry Geocaching. Vždyť se těch pár písmen vejde i do logbooku nanovky...

 

 

Dále se mi líbí myšlenka zavedení nějakého filtru pro vyčlenění PWT z dané oblasti či mapy kompletně. Nejvíce se mi asi zamlouvá atribut, pro filtraci ideální. :)

Např.: Apwt.png


  • 8

#2164 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 15:43


Dále se mi líbí myšlenka zavedení nějakého filtru pro vyčlenění PWT z dané oblasti či mapy kompletně. Nejvíce se mi asi zamlouvá atribut, pro filtraci ideální. :)

Např.: attachicon.gifApwt.png

 

To je to, co jsem tu psal pár stránek zpět... bohužel tím "plkáním" tady to neovlivníme. Napadá někoho, zkušenějšího, na koho se s tímto požadavkem obrátit? Počítám, že by tuto myšlenku museli pojmout za vlastní revieweři a ti by následně museli "zatlačit" na GS.

 

Bylo by to fajn, ale stejně si myslím, že to je předem prohraný boj :(


  • 0

Taddeo.png


#2165 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:08

dovolim si kriticky zareagovat na tzv. zabickovani:
na kese zasadne jezdim kolmo nebo pesky.
na pwt nastane situace - odlovim 10 kesi, pak me predjede, nebo prejede nekolik tymu kteri zabickuji, a ja se budu logovat do stejnych LB?
Potom mi owner pri "kontrole" neuzna nalez?
  • 2

#2166 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:13

dovolim si kriticky zareagovat na tzv. zabickovani:
na kese zasadne jezdim kolmo nebo pesky.
na pwt nastane situace - odlovim 10 kesi, pak me predjede, nebo prejede nekolik tymu kteri zabickuji, a ja se budu logovat do stejnych LB?
Potom mi owner pri "kontrole" neuzna nalez?

 

Ne, potom napises NA log jelikoz je to jina keska/logbook nez na kterou jsi prijel ;) :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2167 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:21

Mě se žabičkování také nelíbí, ale:
1) ownerovi žádná pravidla nenařizují kontrolovat logbook a mazat neoprávněné keše a i kdyby nařizovala, tak je to nevymáhatelné

...

no, já bych řekl, že ano (myslím, že to tam dřív bylo někde jasně napsáno, teď to nemůžu najít)

 

It is one of your maintenance duties as the geocache owner to monitor quality control of posts to the geocache page. To this end, you have the power to delete logs...

http://support.groun...=kb.page&id=204


  • 0

#2168 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:22

Owner ti nález uzná, jednoduše proto, že se kontrolou a jakoukoliv správou svých keší nehodlá zabývat, maximálně doplní ztracenou keš, či plný logbook vymění, když to neudělá někdo jiný. Nikdo to nikdy nebude číst a ani kontrolovat. Smutná pravda.


  • 1

#2169 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:44

Nevím jestli smutná, ale je to realita. Nemám žádný powertrail, ale stejně rozhodně nebudu ztrácet čas porovnáváním papírového a elektronického logbooku ani na těch pár mých keší. Takže teď nastupuje dr.voto ta druhá část mé poznámky. Jak to chceš po mně vymáhat, abych to dělal? Dáš na moje keše NA log? A pak na těch dalších 95% keší u kterých to owneři nedělají?


  • 0

#2170 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 16:50

tak tento zpusob - priznavani nekontroly primo n
vybizi bonibody k logovani od stolu - bohuzel
realita mezi hrou a soutezi
  • 0

#2171 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 17:25

Další z důsledků toho Tiskařova PT:

 

http://liberec.idnes...berec-zpravy_tm

 

Že se nestydí, takhle jiným kazit kšefty :-D


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2172 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 17:32

No holt někdo žabičkuje keše, někdo perník B-)!
  • 0

#2173 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 17:36

Další z důsledků toho Tiskařova PT:

 

http://liberec.idnes...berec-zpravy_tm

 

Že se nestydí, takhle jiným kazit kšefty :-D

No to jsem se zas jednou zasmal :D . Ze by Tiskar pracoval v pritidrogovem teamu?


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2174 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 17:56

Na depresi je, že takové prasárny žabařů se tolerují, zatímco se tvrdě vyžaduje, aby každý event měl D1 a trval minimálně 60 minut, 59 je nepřípustně málo, tím by nebyla naplněn cíl eventu...nebo co.


  • 6

#2175 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 18:13

...
Potom mi owner pri "kontrole" neuzna nalez?


Tenhle dotaz v souvislosti s PWT patri spis do sekce "Vtipy o geocachingu"...:-D
  • 2

#2176 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 18:54

Často se zde objevuje názor, že každý hrajeme jinou hru. Domnívám se, že se jedná velké nedorozumění. Tato hra má jeden název a jedny pravidla. Zásadní rozdíl oproti jiným hrám je v tom, že zde není žádný rozhodčí, který by bděl nad jejich dodržováním. Z toho plyne, že člověk je zároveň hráčem i  soudcem. Pak se tedy nelze divit různým výkladům pravidel či pohledu na ně. Např. tedy může dojít k situacím kdy si vykládám pravidla či je ignoruji podle toho co je pro mě nejvýhodnější. Obávám se, že na této skutečnosti se nic nezmění a dále se bude jednat o největší slabinu geocachingu a bude příčinou mnoha výměn názorů, které mají jen malý vliv na změnu přístupu samotných hráčů. ;)


  • 3

#2177 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 19:30

 
Ideálně založit alternativní hru powercaching, ale to nehrozí... ;)

Ale ona existuje. Jen se nejmenuje powercachin, ale munzee.com.

 

 

Často se zde objevuje názor, že každý hrajeme jinou hru. Domnívám se, že se jedná velké nedorozumění. Tato hra má jeden název a jedny pravidla.

 

Ale jo, hrajeme různé hry. jen by všechny měly být v rámci jedněch pravidel, které udávají mantinely odkud-kam. Mezi tím je dost volného prostoru pro různé hry.

 

Problém žabičkování je ale v tom, že pokud budeš striktně dodržovat pravidla jako owner a mazat logy, které v krabičce nenajdeš, poškodíš především ty poctivé. A to je špatně. Smůla je, že owner to nerozliší.


  • 0

#2178 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 21:04

Další z důsledků toho Tiskařova PT:

 

http://liberec.idnes...berec-zpravy_tm

 

Že se nestydí, takhle jiným kazit kšefty :-D

Jestli ten PWT neni krycí manévr pro ukrytí zákazníků dealera Tiskaře v davu kačerů :D :D :D. To on prodává přes ten svuj internetovej obchod a má tam výdejní místo?


  • -1

#2179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 21:16

Já jsem zažil (blbej) vtip, kdy na jedné stagi multiny byl logbook, označený jiným kódem, než byla keš. Takže to nebyl logbook a logy tam se neuznávaly. Pak to musel owner zrušit na přání RW.

Sám jsem taky logbook bez kódu dal. Vezl jsem krabičky 30 km na kole, dal jsem je na místo a teprve pak jsem psal listingy. Protože jsem dopředu nevěděl, jestli to tam někde udám a podruhé se mi to tam vézt nechtělo. Byla to chyba, po roce provozu to bylo vymudleno a já se tam nemohl dostat na údržbu, už bych to tak daleko nedával. Jsem ale už v jiné situaci, teď bych údržbu zvládl.

Takže i na PWT by měly být keše a logbooky označeny kódem. Pokud vím, na vlečce se nechávaly krabičky a vyměňovaly se jen popsané logbooky. To není proti ničemu, nakonec ten lovec co dával nový logbook tam mohl to číslo dopsat. Ale vlečku jsem nešel, nevím, jak to tam vypadalo. Ale vzhledem k tomu, že se to nedalo jet autem, žabičkování postrádalo smysl.


  • 0

#2180 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2014 - 22:08

Proč se teda vůbe co toho logbooku zapisovat, když ho nikdo nekontroluje? Abych si prodloužil život?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama