Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2181 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 8:03

Se zájmem jsem si přečetl názory k žabičkování. Dle mého názoru je to prasárna, která v geokešingu nemá co dělat. Keš s logbookem má zůstat na svém místě a nikam se přemisťovat nemá - krásně to napsal dr. Vota. Dovolím si ještě pár postřehů z nového PWT pod Jičínem (400 keší). Jak jsem tu před časem psal, PWT nemusím, ale jel jsem tam s kamarády kvůli nasbírání FP.V prima partě se to dá, i když je to opravdu jen o strojovém sbírání keší po příkopech. Jeli jsme tam jedním autem, u všech keší jsme poctivě byli, žádnou keš jsme nepřenesli. Potkali jsme spoustu kačerů a všimli si spousty způsobů odlovů. A z některých mi bylo na zvracení. Někteří jedou na 2 skupiny - jedna skupina bere jen liché a druhá jen sudé keše, aby ušetřili čas. Ve všech keších jsou ale samozřejmě zapsány nicky obou skupin. Další kačeři se třeba zase dohodnou, že pojede jedna skupina od začatku a druhá od konce PWT. Samozřejmě opět logují za obě skupiny. Pak jsou tu kačeři, kteří logují i za někoho dalšího, kdo s nimi nejede ... Přesně podle hesla, ať si to každý hraje, jak chce ☹. Zastavili jsme se i u pár okolních keší, ke kterýmm jsme si došli v pohodě od auta. U jedné z nich jsme potkali skupinu "slavného" Joney. Ke keši se muselo cca 200 metrů po lesní cestě, oni si až k ní přijeli bílou Audinou, aby se náhodou moc nezdrželi. Stejně odlovíli i nedalekou mysterku ... Spouta lidí tu samozřejmě loví podle pravidel, ale těch, co si to hrají podle svého, je víc než dost, bohužel ...
  • 10

#2182 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 8:11

...Spouta lidí tu samozřejmě loví podle pravidel, ale těch, co si to hrají podle svého, je víc než dost, bohužel ...

Hlavně jsou hodně vidět.


  • 3

#2183 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 9:18

Pokud vím, na vlečce se nechávaly krabičky a vyměňovaly se jen popsané logbooky. To není proti ničemu, nakonec ten lovec co dával nový logbook tam mohl to číslo dopsat. Ale vlečku jsem nešel, nevím, jak to tam vypadalo. Ale vzhledem k tomu, že se to nedalo jet autem, žabičkování postrádalo smysl.

 

Na vlečce jsem žádné značení GC kódy neviděl. Ale žabičkování se tam opravdu nepraktikovalo, to se dělá až u lovů autem.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2184 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 15:13

Ono nejde ani tak o zkrácení logování, ale hlavně zkrácení doby, po kterou auto stojí na silnici. A pokud je to v nějaké nepřehledné části, tak je jasné, že se to snaží co nejvíce zkrátit.


  • -1

#2185 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 16:14

Tak zastavím o kus dál a vrátím se tam pěšky. 


  • 4

#2186 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 16:20

Jo takhle to je, zabickari to nedelaji kvuli rychlejsi sklizni, ale kvuli bezpecnosti silnicniho provozu...??
Pak ovsem je opravdu idealni zalogovat to od stolu...;-)
  • 4

#2187 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 16:22

Tak zastavím o kus dál a vrátím se tam pěšky. 

Na to přece není čas, když se musí stihnout 400keší... :angry:


  • 0

#2188 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 17:28

No jo! Jsem to ale pytel.


  • 0

#2189 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 18:09

Ahááá. A já jsem si říkal, jak je to možné, že má někdo odlovených třeba více než tisíc keší za den. Tak takhle to je. (Já to věděl už dříve, jen mne to pořád nepřestává udivovat.)

Zajímalo by mne, někdy bych fakt s nimi i pokecal, jaký pocit z toho ten samotný člověk pak u logování na netu a při usínání má. Mohlo by to být zajímavé i z psychologického a sociologického hlediska. 

...Někteří jedou na 2 skupiny - jedna skupina bere jen liché a druhá jen sudé keše, aby ušetřili čas. Ve všech keších jsou ale samozřejmě zapsány nicky obou skupin. Další kačeři se třeba zase dohodnou, že pojede jedna skupina od začatku a druhá od konce PWT. Samozřejmě opět logují za obě skupiny. Pak jsou tu kačeři, kteří logují i za někoho dalšího, kdo s nimi nejede ... .


  • 0

#2190 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 19:22

Má z toho dobrý pocit, jinak by to tak nedělal. A usíná se mu dobře, protože ví, že ulovil víc keší za den než béčko gygant.


  • 1

#2191 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 23:02

Ahááá. A já jsem si říkal, jak je to možné, že má někdo odlovených třeba více než tisíc keší za den. Tak takhle to je. (Já to věděl už dříve, jen mne to pořád nepřestává udivovat.)
Zajímalo by mne, někdy bych fakt s nimi i pokecal, jaký pocit z toho ten samotný člověk pak u logování na netu a při usínání má. Mohlo by to být zajímavé i z psychologického a sociologického hlediska.

No, mě to vůbec neudivuje. Ale máš pravdu - proč rovnou nelogovat od stolu?? Je to úplně totéž :D Těmito lidmi nemá smysl se zabývati....nechť nás klidně předhoní ve statistikách :D Netuším kam tahle hra spěje, ale tímhle způsobem hrát nechci a nebudu....a až mne to přestane bavit - se na to vybodnu!
  • 2

#2192 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2014 - 23:11

Když je to v nepřehledné zatáčce, kde se nedá zastavit, nemá tam keš co dělat. Musí se myslet nejen na to, co bych dělal já, ale i na to, co budou dělat ostatní. A psát do listingu "zastavte 200 metrů odtud na parkovišti" nemá smysl. Listingy od PWT nikdo nečte. Proč taky, když předpokládá, že jsou stejné.

Od doby, co (občas) jezdím autem (cca rok) mě štve, že nemůžu zastavit, kde bych chtěl, protože to tam prostě nejde. Kolo hodím do škarpy a zastavím kdekoliv.


  • 1

#2193 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 7:54

Ahááá. A já jsem si říkal, jak je to možné, že má někdo odlovených třeba více než tisíc keší za den. Tak takhle to je. (Já to věděl už dříve, jen mne to pořád nepřestává udivovat.)
Zajímalo by mne, někdy bych fakt s nimi i pokecal, jaký pocit z toho ten samotný člověk pak u logování na netu a při usínání má. Mohlo by to být zajímavé i z psychologického a sociologického hlediska.

Já to věděl taky, ale takhle naživo mě to vždycky znovu dostane. Vypadá to směšně i smutně zároveň a vůbec nechápu, co z toho ti honibodi vlastně mají. Jakou radost jim přináší, že něčeho dosáhli vlastně podvodem!? Asi je hřeje u srdce pohled na jejich statistiky a obdiv kačerů, kteří netuší, jak se k nim dopracovali ...

Pokud se někdy budete chtít pobavit, podívejte se na statistiky nejlepších honibodů v ČR. To pak člověk nestačí valit oči, co všechno se dá stihnout během jednoho dne. A to nejsou jen tradičky, ale i multiny, mysterky (při tom počtu by na jejich luštění museli mít tým luštitelů) a T5. Takhle to holt dopadá, když si to někdo hraje podle svého a nectí se pravidla ...i
  • 1

#2194 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 8:17

Včera jsem čistě náhodou našel kešku (během jiné aktivity) a nedokážu zjistit, která to je. :(

Žádná tradička ani blízké mysterky nebo multiny to nejsou. Možná nějaká úplně jiná hra? V krabici byla CWG "pionýrský geocaching", ale na jejich stránkách mají všehovšudy dvě kešky.

Příště holt je potřeba si opsat kód.


  • 0

#2195 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 8:54

Na Liberecku tohle dělá Družina Zubrů. Dá svoji krabičku několik metrů vedle keše :-(

 

Zaznamenal jsem to už na několika místech. A ta jejich krabička žádný GC kód nemá, pochopitelně.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2196 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 9:40

Ve trech jsme jednim autem zajeli na DSGC, nutno dodat, ze kazdy z jineho duvodu. Byli jsme perfektne pripraveni - specialni pidirazitko 1x1cm, rozdelene role atd. Logbooky jsme neprehazovali. Vsech 400 kesi jsme zvladli za necelych 12h. Nechce se mi verit, ze nekdo ferove odlovil vic jak 500 kesi za den, zacne fungovat unava, je tma apod. Ale teoreticky se to asi da. Pokud ma nekdo vic jak 1000 kesi za den, je jistota, ze to nemohl odlovit, aniz by presunoval logbooky nebo by daval kazdou druhou. Tak to proste je.


  • 0

#2197 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2014 - 10:00

Já měním CWG kus za kus. A abych alespoň trošku omezil tohle rabování, tak výměnu píši jen do papírového logbooku v keši, nikoliv do toho internetového.



Presne, postupuji uplne stejne...kus za kus a pisi to do logbooku v kesi.
  • 0

#2198 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 7:52

Co se žabičkování týká, pokud se najdou kačeři (jako již jeden předřečník o pár stránek zpět), kteří anonymní logbooky viditelně označí kódem a hlavně názvem keše, tak se bude brzo vědět, jak rychle se to posouvá a jak moc se tento nešvar u nás rozšířil. Docela by mě to zajímalo.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 03 listopad 2014 - 9:00

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2199 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 8:56

Obávám se, že na powertrailech podél silnic je to docela rozšířené. Třeba se to brzy dostane i mezi "obyčejné! keše.


  • 0

#2200 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 10:22

Co se týká žabičkování na PWT, měl by si každý zalogovaný před svůj nick napsal číslo kešky kde ji našel (např. VT 1) - hned by bylo vidět jak se krabička posunuje.


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama