Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2541 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 15:54

Mě osobně by nevadilo, pokud by nějaká instituce někomu finančně pomohla. Přecijen gc je slušná podpora turismu v dané lokalitě, ale muselo by se to samozřejmě hlídat a muselo by to mít nějakou úroveň a přínos, ne jako toto, ale to je už na jinou větší diskuzi :)

Uvazujes uplne stejne jak ti kaspari v Bruselu. Samozrejme ze GC turistickymu ruchu nepomuze ( a i kdyby pomohl, tak to furt neni duvod tam cpat verejny penize). Predstava ze si vymyslim ze udajne necemu pomuzu, na to vezmu cast dani, dam je do ruky blbci co o veci nic nevi, aby vedel tak mu zaplatim konzultanty, aby to nerozkradli tak na to ustanovim komisi co to bude hlidat a nad ni jeste kontrolni organ. Vysledek je ze rezie bude 90%, 10% penez pujde na ty samotny kese, a i to je k nicemu protoze to zadnej vliv na turistiku mit nebude. Mnohem efektivnejsi je nechat vecem volnej prubeh, pak fungujou mnohem lip. To znamena vubec tu dan nevybrat, nic neprerozdelovat, nechat kesim volnej prubeh, zbytecny uredniky neplatit a doufat ze takto userene prostredky jejich majitele pouziji v ekonomice smysluplneji, nez urednik z Bruselu. Coz je v podstate zaruceny, pac blbejc pouzit nejdou.


  • 16

#2542 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 16:09

Uvazujes uplne stejne jak ti kaspari v Bruselu. Samozrejme ze GC turistickymu ruchu nepomuze ( a i kdyby pomohl, tak to furt neni duvod tam cpat verejny penize). Predstava ze si vymyslim ze udajne necemu pomuzu, na to vezmu cast dani, dam je do ruky blbci co o veci nic nevi, aby vedel tak mu zaplatim konzultanty, aby to nerozkradli tak na to ustanovim komisi co to bude hlidat a nad ni jeste kontrolni organ. Vysledek je ze rezie bude 90%, 10% penez pujde na ty samotny kese, a i to je k nicemu protoze to zadnej vliv na turistiku mit nebude. Mnohem efektivnejsi je nechat vecem volnej prubeh, pak fungujou mnohem lip. To znamena vubec tu dan nevybrat, nic neprerozdelovat, nechat kesim volnej prubeh, zbytecny uredniky neplatit a doufat ze takto userene prostredky jejich majitele pouziji v ekonomice smysluplneji, nez urednik z Bruselu. Coz je v podstate zaruceny, pac blbejc pouzit nejdou.

 

Jako někdo, kdo si napsal, získal a dělal manažera pár projektům z peněz EU s tebou pochopitelně nemůžu souhlasit :-)) Ale máš pravdu. V našem (ČR) pojetí peněz z ESF jde mnoho času a tím pádem i peněz na administraci projektů místo na výsledek. Navíc ten úředníky typicky moc nezajímá, protože mu nerozumějí. Tím samozřejmě neříkám, že neexistují smysluplné projekty, které mají dobrý a hmatatelný výsledek, ale kdyby byly financované jinak, vyrobil by se ten výsledek za méně peněz. A nápad o kterém se tu mluví je opravdu mimo, míří špatným směrem. Turistickému ruchu to nijak nepomůže.


  • 2

#2543 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 20:09

Abych se vrátil k názvu vlákna. Dnes na Zelený čtvrtek koukám z okna a zdá se mi, že je to popletené a že budou teprve vánoce. Loni touto dobou jsem šel v kraťasech a vykoupal se v řece. Ach jo.

"Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé." Takže se můžeme těšit, ale to asi patří do sousedního vlákna.


  • 0

#2544 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 20:12

Jako někdo, kdo si napsal, získal a dělal manažera pár projektům z peněz EU s tebou pochopitelně nemůžu souhlasit :-)) Ale máš pravdu. V našem (ČR) pojetí peněz z ESF jde mnoho času a tím pádem i peněz na administraci projektů místo na výsledek. Navíc ten úředníky typicky moc nezajímá, protože mu nerozumějí.

Bingo, to je ten hlavní účel. A gratuluji k dobrému džobu!


  • 0

#2545 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 5:44

A před dvěma lety napadlo 20 cm sněhu. Takže nic nového. Alespoň bude Bílá sobota opravdu bílá.

 

Pravdu díš :)

 

http://goo.gl/5ndMBl


  • 0

#2546 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 5:56

Po dvou letech se objevil log na jednom z mých mnoha ztracených coinů. Tak jsem propukl v radost, že se znovu objevil. Napsal jsem tomu logujícímu, kde ho viděl. Odpověď: na twitteru. :-( :-(


  • 4

#2547 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2015 - 21:43

Po jedné z dnešních keší se mi chce opět vykřičet do světa dvě stále omílané věci:

LIDI, TVOŘTE LISTINGY O VÍCE JAK JEDNÉ VĚTĚ A NEUKLÁDEJTE MIKROVKY UPROSTŘED LESA!!! :(


  • 7

#2548 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 10:46

A nekopírujte wiki s tunou nezajímavých letopočtů..
  • 7

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2549 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 15:12

 Zdravim

Zase mi nějaký takykačer grabnul TB a to loguji 4 hodiny po nálezu. Do urnového háje, to se nikdo předtím ani neobtěžuje kontaktovat toho kdo má TB v držení? To se na to logování můžu vykvajznout. :angry:

 Myškin


  • 6

#2550 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 16:14

Myškin - grabnou TB je v poslední době asi móda... taky se mi to stává. Obrana je jediná, zapisovat si kódy, grabnout to zpět, správně zalogovat a dotyčný ať se chytí za nos.

Osobně čekám minimálně 2 týdny, někdy i déle a teprve pak to řeším. Dříve to bylo běžné, dneska jak má každý chytrý telefon, tak chtějí rovnou od keše zalogovat a tak TB nebo GC grabnou a nepřemýšlejí.


  • 6

#2551 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 18:59

Právě jsem zjistil, že na fóru skoro vůbec nepoužívám smajliky. Cítím se out a jsem z toho deprimován.
  • 2


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2552 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 16:38

Kdyby nebylo venku tak hezky a konečně se mi trochu nelepšily zdravotní problémy, skoro bych nad následující zprávou od známé firmy upadla do deprese:

 

Toto je jen krátké upozornění, že na webu CWG Kolekce (http://cwg.gcm.cz) máte novou soukromou zprávu.

Zpráva je od uživatele Šerlock a má předmět ''.

Text zprávy:
Ahoj budu dělat velkou směnárnu nechceš prispět cwg ? Každej kdo přispěje bude označen v listingu .

 

Docela by mne zajímalo, komu všemu podobný žebrající mail poslal. Tipla bych si, že mezi dalšími adresáty bude několik kačerů z Plzeňského a Jč kraje, možná i Prahy. Bohužel i tuším, co by se s CWG asi dělo dál.  :angry: Už mi známí dost vyprávěli.....Nemám problém dát občas CWG do super keše, i když si z ní nic neberu, přispěla jsem na charitativní sbírku CWG i jsem pro tenhle účel lobovala mezi známými, ale kdejakého vykuka fakt sponzorovat nehodlám. :D Moc "hezký" nápad - vy mi přispějte CWG a já ..... :rolleyes:


  • -1

#2553 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 23:22

Nemůžu usnout.


  • 0

#2554 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 8:35

Nemůžu usnout.

Kdyby sis dal před spaním panáčka něčeho ostřejšího, aneb jak my na Moravě říkáme šláftruňk, tak spíš jak mimino.

 

Ale něco depresivního:

Tak se mi to zase stalo. Našel jsem v kešce atraktivní GC http://coord.info/TB41M43 , který na první pohled na typickou minci nevypadá - kód není moc viditelný a text je na hraně. Pár dní jsem ho tahal s sebou a přemýšlel, kam ho dát, aby se neztratil. 21.3. jsem jel s kolegou na CITO do Ivančic. Před ním jsme ráno zašli na nedalekou novou tradičku GC5KN4F, která je v lese daleko od civilizace. Takže jsem předpokládal, že tam bude mířit hodně kolegů po eventu, a přitom nehrozí náhodný nález mudly. Ale stalo se. Bohužel ten den už kešku nikdo nenavštívil, asi byli všichni po CITO unavení. Druhý den pár začátečníků GC při návštěvě kešky nelogovalo, až za pár dní jeden hlásil, že v kešce žádný cestovatel není. Tak jsem všechny logující kontaktoval. Všichni odpověděli, že GC v kešce nebyl, navíc mi to potvrdil i kolega, který se do logbooku zapisoval po nás. Přitom keška i její obsah byl v pořádku. Takže jsem zjistil jen, že kešku navštívil 21.3. odpoledne nebo 22.3. ráno návštěvník, který se nezapsal, a vzal pouze GC bez zalogování. Asi nějaký "permoník", který si ji zařadil do sbírky.

Teď nosím s sebou 4 GC a budu se sakra rozmýšlet, kam je vložit. Asi budu hodně dlouho jen protahovat, takže majitelé budou možná naštvaní.


  • 0

#2555 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 20:09

Rozmýšlet si to můžeš, ale stejně to nevymyslíš.


  • 0

#2556 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 21:52

Dnes jsem navštívil pět keší a u čtyřech z nich jsem našel a odnesl "no trade" věci co tam nemají co dělat. Jeden zapalovač, jedny sirky, nugetku v plastové vaničce a bonbony. Docela bych někdy chtěl potkat někoho z těch, co v keších nechávají potraviny (ať už jakékoliv), abych se mohl zeptat, jestli by něco co takhle někde najdou sami dali svému dítěti sníst, když už nepřemýšlejí o tom, že by to mohlo přilákat zvěř.


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2557 MistrVichr

MistrVichr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 8:18

Taky přidám do mlýna. Byl jsem na 10 keškách v terénu a 6 z nich byly mikrovky. Nechápu proč někdo zakládá takové keše v přírodě. Vždyť je to ideální prostor pro něco propracovanějšího. A ty zbývající 4 byly tak nějak neudržované že jsem z toho měl pocit, že owner to založil jen proto, aby v lese byl jen kus plastu. A to nemluvím o obsahu...
  • 3

#2558 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 9:09

Co se to sakra děje?! Včera tak krásné počasí a na mých 11ti keších jen jeden FI log?!
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2559 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 9:43

Co se to sakra děje?! Včera tak krásné počasí a na mých 11ti keších jen jeden FI log?!

Musis pockat, az se kaceri vrati z terenu do tepla domova k internetu. Ja jich dostal asi 20.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#2560 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 11:24

Dnes jsem navštívil pět keší a u čtyřech z nich jsem našel a odnesl "no trade" věci co tam nemají co dělat. Jeden zapalovač, jedny sirky, nugetku v plastové vaničce a bonbony. Docela bych někdy chtěl potkat někoho z těch, co v keších nechávají potraviny (ať už jakékoliv), abych se mohl zeptat, jestli by něco co takhle někde najdou sami dali svému dítěti sníst, když už nepřemýšlejí o tom, že by to mohlo přilákat zvěř.

Našel jsem v keších mj. také prezervativ, cigaretu a placatici se slivovicí. Použil jen druhý a třetí předmět. U prvního jsem měl strach, aby nebyl upraven šíleným drogistou, který je propichoval špendlíkem se slovy: "Když se mají rádi, ať se vezmou!:D


  • 7

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama