Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2521 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 20:42

Tak jsem doufal, že keše jako GC5PJBQ, které dnes píply, dnes vznikly jako aprílový žert, ale jak to vypadá, tak žádný aprílový žert to není - bohužel...

 

Autor GMKłodzko z Polska založil od své registrace na GC v únoru 2015  přes 500 kešek a bohužel už začíná zakládat i u nás - přes 30 kešek, listing 1 věta česky, jedna polsky. No, doufám, že se podobné manýry nerozšíří :-(

 

I když vím, že podle pravidel je vše OK, ale při pohledu na ty keše a logy je mi docela smutno, že takovéto vznikají...

MSGC po polsku  :mellow:


  • 0

#2522 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2015 - 22:19

MSGC po polsku  :mellow:

Přesně to jsem chtěla napsat :D! Nechápu, proč se prachy neutrácejí tam, kde jsou doopravdy potřeba. Ach jo.


  • -1

#2523 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 6:27

Romane, jak jsem psal už na facebooku, mají na to peníze z EU v rámci projektu CZ-PL, takže asi do Česka "musí". Hádám že pixly, PWG i benzín jim proplatí, ale ty pixly musí v nějakém časovém rozmezí rozházet a moc času na vymýšlení u toho nemají.

Můžeš jim něco napsat na jejich fórum, třeba při tom zjistíme názor ostatních hráčů z Polska.

 

Kde jsi zjistil, že na to mají peníze?

V tom fóru jsem nic nenašel.


  • 0

#2524 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 7:02

Kde jsi zjistil, že na to mají peníze?
V tom fóru jsem nic nenašel.


Ja bych rekl, ze april. Uz jsem se na to chtel zeptat vcera, ale nechtel jsem kazit srandu.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2525 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 8:11

Kde jsi zjistil, že na to mají peníze?

V tom fóru jsem nic nenašel.

V tom fóru jsem o tom taky nenašel ani zmínku. Ale stačí se kouknout na to co mají na keškolepkách, na PWG, na letáčcích, diplomech, ...

Ale ono se k tomu dá dostat i jinak - najdi mi člověka, který by za své během měsíce a půl založil přes pětset keší, přičemž to nejsou jen samé mikrošky a ještě by mu zbylo na trackovatelné předměty...


Tento příspěvek byl upraven od Tiskar94: 02 duben 2015 - 9:10

  • 0

#2526 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 8:56

Hm, tak to je deprese.. vazne jsem myslel, ze je to aprilovy zert a ono asi fakt ne. Zrejme se jedna o tento projekt.

 

 

K depresi prispelo i to, ze v Operacni programu Cesko - Polsko se vyskytuje heslo "geocaching" u peti projektu


  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2527 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 9:00

Financování proč ne, ale tady to jsou evidentně vyhozené peníze a někdo si akorát zase nahrabal..
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2528 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 9:04

Kdyby jen to. V takové kvantitě a kvalitě to změní nahlížení na hru.


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2529 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 9:21

Pokud je to komerčně zaměřená aktivita, neměl to (asi) schvalovač pustit. Pokud to měli ale třeba projednané s Groundspeakem, můžeme jen hodnotit kvalitu, př. psát NM a NA logy. Vím o tom jen z tohoto vlákna, mám to tam daleko. Myslím si, že pokud je toho velké množství, že to nebude stačit udržovat. A po ztrátě to za chvíli půjde do archivu.


  • 0

#2530 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 9:29

Já bych to zjednodušil, kdyby to bylo půl mega a víc tak by si možná nahrabal, ale tady je to okolo 20tisíc a jeden českej dokonce jenom za 5t.

...víš že je to v eurech, žejo? Tedy při dnešním kurzu 462 716 kč...


  • 1

#2531 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 9:34

Financování proč ne, ale tady to jsou evidentně vyhozené peníze a někdo si akorát zase nahrabal..

 No, ja si naopak myslim, ze verejne prostredky by do geocachingu jit nemely. Co takovy owner JTJP, DSGC? Nemel by i on dostal necelych pul milionu?:) 


  • 5

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#2532 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 10:28

Nezmění, pokud to děláš na kšeft, tak založení je ještě OK - vidíš ty prachy, ale co potom údržba několika set keší? Ty půjdou brzo do pryč. Krom to si myslím, že jsou to překabátěné komerční keše, z mého pohledu určitě, a časem se togo chytne i GS a zamázne to.

 

Tak jsem to nemyslel. Daná dotace jde na "podporu moderní turistiky" a podobné účelové věty. Když pak poměrně ohraničené území zaplaví keše dané kvality, významná část pokrytí, pak kdokoli začne kešovat - a to začne třeba i pro reklamu s dotačním titulem spojenou - udělá si o hře podle toho obrázek.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2533 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 10:50

No, ja si naopak myslim, ze verejne prostredky by do geocachingu jit nemely. Co takovy owner JTJP, DSGC? Nemel by i on dostal necelych pul milionu?:)


Mě osobně by nevadilo, pokud by nějaká instituce někomu finančně pomohla. Přecijen gc je slušná podpora turismu v dané lokalitě, ale muselo by se to samozřejmě hlídat a muselo by to mít nějakou úroveň a přínos, ne jako toto, ale to je už na jinou větší diskuzi :)
  • -1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2534 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 12:31

Tak podle me tohle by se nemelo vubec publikovat, protoze je to ciste komercni kes. Ne v tom beznem smyslu ze si kes udela firma k vlastni propagaci, ale komercni je ve smyslu ze owner kes zalozi jen proto, ze za to dostane zaplaceno. Otazka je jestli toto reviewer vi. Ale pokud by vedel, vyzaduje to pokud vim autorizaci GS. Pokud by takova autorizace nebyla, nemelo by se to publikovat. Ze za tim neni nejaka firma ale verejny penize je z tohodle pohledu jedno.

 

Jinak s tou podporou turismu bych to taky moc nevidel. Na takovyhle kese pojedou jen honibodi, ti zas ale v miste nic neutratej, cili prinos maj nulovej. Jinak receno jsou to vyhozeny prachy. Ovsem prachy jsou vyhozeny uz v momente kdy se vyberou na danich, jestli se pak rzfofrujou za zatopenej tunel, za zavalenou D8, za nefunkcni predrazenej OpenCard, nebo za kese je ve finale uplne jedno.


  • 10

#2535 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 13:08

Ten projekt má určitě někoho, kdo to řídí. Ten člověk měl oslovit kačerskou komunitu a když už na to mají peníze, mohli mít krabičky jedna báseň.


  • 1

#2536 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 13:30

Je to PROJEKT, naivo. Tam nejde o výsledek, ale o peníze.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2537 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 13:49

Občas nějaký projekt dostane i člověk, který ho udělá pořádně.


  • 2

#2538 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 14:10

Abych se vrátil k názvu vlákna. Dnes na Zelený čtvrtek koukám z okna a zdá se mi, že je to popletené a že budou teprve vánoce. Loni touto dobou jsem šel v kraťasech a vykoupal se v řece. Ach jo.


  • 1

#2539 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 14:27

A před dvěma lety napadlo 20 cm sněhu. Takže nic nového. Alespoň bude Bílá sobota opravdu bílá.


  • 3

#2540 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2015 - 14:37

A před dvěma lety napadlo 20 cm sněhu. Takže nic nového. Alespoň bude Bílá sobota opravdu bílá.

Ale ta přecenení bílá od sněhu :D


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama