Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5981 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1260 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2017 - 18:20

Ale to si přece neodporuje - owner nemá povinnost to zjišťovat aktivně, to by tam mohl taky lítat každý den. Ale ve chvíli. kdy už si toho musí být vědom - podezřele "levné" logy, NM logy, už to musí řešit - disablovat, smazat log tomu, kdo fake pohodil a logy ostatních by měl uznat.....


  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#5982 Irenda

Irenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2017 - 20:14

Tak když tedy něco depresivního..:

 

https://coord.info/GLQVT3XN

 

Alke04 temporarily disabled 2.gif Zebracky stroj casu 9: Palac Lucerna

Včera jsem byl kontaktován p. Kocmanem, zástupcem společnosti Colloredo-Mannsfeld spol. s r. o., jenž vlastní les, ve kterém je část této série umístěna s výzvou o okamžité odstranění série pod hrozbou trestních oznámeních.
Na základě této výzvy provoz těchto keší s okamžitou platností pozastavuji a v nejbližší době budou schránky za pomoci místních hráčů odneseny.

 

Podle mapy se jedná o 14 keší, z toho 11 u zpevněné lesní cesty, na které je cykloztezka...

Tak tohle je hodně depresivní!!! A taky je to škoda práce Alkeho....


Tento příspěvek byl upraven od Irenda: 04 May 2017 - 20:16

  • 0

#5983 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2017 - 20:31

Zrovna u tech dvou zminovanych vidim 432 za den jako nejvetsi pocet bodu a to se da udelat i poctive (pokud to nekomu stoji za ten opruz). Na tohle jsou vetsi borci co daji za den "jen" 15 - 20 kousku, zato mezi nima maji kousky co nejrychlejsi davaji za nekolik hodin...

 

Také jsem nepsal o nich, takových expertu je daleko více.

 

 

Obavam se, ze nemas uplne pravdu. Pokud si je owner vedom falsene kese, tak ji maji najit a zlikvidovat.

 

https://support.grou...=kb.page&id=427

 

 

No, tohle pravidlo spíše pojednává o tom jak se zachovat pokud dotyčný zjistí falešnou keš, ale nedává mu za povinnost tuto keš hledat, pokud o ní neví. Ale to už napsal vlastně plavcik.


  • 0

#5984 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2017 - 22:46

Tak tohle je hodně depresivní!!! A taky je to škoda práce Alkeho....

Škoda je slabé slovo, schránky jsou naprosto úžasné a na té první části podle mne kačeři nemohli udělat vůbec žádnou škodu, snad kromě posledních dvou keší (13 a 14), které jsou v terénu. Tohle je mi opravdu líto, muselo to dát hodně práce...


  • 2

#5985 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2017 - 23:52

Také jsem nepsal o nich, takových expertu je daleko více.

 

Tak to by neskodilo napsat mezi vetu o werg + ota a nasledujici o podvodnicich logujicich tisice kesi aspon neco z ceho bude patrny myslenkovy skok jinam...


  • 0

#5986 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 0:05

Tak tohle je hodně depresivní!!! A taky je to škoda práce Alkeho....


No zase na druhou stranu.. po zkusenostech z GeoZOO s touto firmou mohl Alke ty problemy predpokladat.
Takova serie pritahne nemale mnozstvi lidi a to vzbudi pozornost.
Tak je snad jasne, ze tady se nejedna o zadny realny problem, realnou skodu co by mohlo par kesi u cesty
zpusobit..

A ty vyhruzku trestnim oznamenim? Co by jako chteli oznamovat? Ze jim po cyklostezce proslo 329lidi?

Coz mi pripomnelo ty plastove cedulky, co tato firma umistila na vsechny vyusteni lesnich cest na silnice.
Je na nich vyobrazeny maly zakaz vjezdu a zakaz stani s odkazem na odstavec paragrafu lesniho zakona a v druhem pripade silnicniho zakona..
Az na ten detail, ze se v obou pripadech o radek netrefili. Takze jeden odkazuje na zakaz sbirat lesni plody zpusobem, ktery poskozuje les a druhy na zakaz stani v tunelu..
  • 6

#5987 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 5:11

To je hezký, za sebe můžu slíbit, že v tunelu  fakt stát nebudu  :D .


  • 4
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#5988 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 5:47

Nechci se zastávat majitele / správce lesa, ale chápu, že se jim nemusí líbit například množství parkujících aut a to kde parkují. A o těch škodách v lese, není to tak úplně pravda. Některé keše jsou umístěné ve svahu nebo nad ním a tam je provoz kačerů sakra znát.
  • 6

#5989 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 6:19

Nehledě na to že krabice jsou, pokud jsem dobře viděl, na tvrdo přišroubované do stromu.


  • 0

#5990 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 6:32

Tak to by neskodilo napsat mezi vetu o werg + ota a nasledujici o podvodnicich logujicich tisice kesi aspon neco z ceho bude patrny myslenkovy skok jinam...

 

 

napsal jsem:

 

Vzhledem k tomu co poskytl asfd, beru také svá slova v souvislosti s touto keší a Werg + otasparta zpět. Nic na tom však nemění to, že si o lidech kteří dokáží zalogovat během 24 hodin tisíce keší, myslím své.

 

Promiň, příště se polepším. Myslel jsem že je to k pochopení.

 


  • 0

#5991 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 6:32

Majitelům lesa se ani nedivím. Na sérii jsem byl cca před 3 týdny a jsem z ní velice rozpačitý.

Jediné pozitivum je, že provedení krabiček a listningu je pěkné.

Negativa:

- krabičky přišroubované do zdravých stromů, což na kvalitě dřeva nepřidá

- ke krabičkám vyšlapané cestičky

- svahy u krabičky 14 rozorané jak po nájezdu divokých prasat

- listningy nesouvisí s místem uložení

Tato série byla dělaná na rychlé získávání bodů, což přilákalo spoustu lidí. Parkování je taky dost šílené, zažil jsem tam i auta snad půl kilometru v lese......


  • 6

#5992 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 7:44

Majitelům lesa se ani nedivím. Na sérii jsem byl cca před 3 týdny a jsem z ní velice rozpačitý.

Jediné pozitivum je, že provedení krabiček a listningu je pěkné.

Negativa:

- krabičky přišroubované do zdravých stromů, což na kvalitě dřeva nepřidá

- ke krabičkám vyšlapané cestičky

- svahy u krabičky 14 rozorané jak po nájezdu divokých prasat

- listningy nesouvisí s místem uložení

Tato série byla dělaná na rychlé získávání bodů, což přilákalo spoustu lidí. Parkování je taky dost šílené, zažil jsem tam i auta snad půl kilometru v lese......

Na první podled to dává smysl, ale pouze do chvíle, než majitel vjede do lesa s jakoukoliv lesní technikou. Stačí větší teréňák, kterým majitel kontroluje škody po kačerech :-). Nepochopil jsem to "rychlé získání bodů". Alkeho série jsou krásně připravené, technicky zmáknuté a vždy v lese. Nějak s nima nemám problém, i když nejsou úplně můj šálek kávy. Ovšem owner se nemůže zalíbit všem. Věřím, že pro děti to je bomba. Je snadné kritizovat práci druhých, mě se taky úplně nelíbí to šroubování do stromů, lesník ti řekne že stromu je to jedno. Na druhou stranu, když si myslivec chce udělat posed, nepoužije jeden šroubek ale spoustu třístovek hřebíků a široké okolí opracuje motorovkou aby dobře viděl. Celý problém spíš bude reakce na chování kačerů, parkování a jízda po lese autem a tak.


  • 1

#5993 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 7:58

Majitel oproti nám má jednu podstatnou výhodu, je to vlastník (v tomto případě lesa). Komukoliv jinému může být naprosto jedno, jestli po svém lese jezdí na koni, tažen psím spřežením nebo používá auto. Naší povinností je se chovat tak, abychom mu nepáchali škody.

Série od Alkeho jsou magnet na spoustu lidí, velice jednoduše dostupné krabičky v sériích. Rovnou řeknu, že na sérii od Alkeho jsem šel čistě kvůli rychlým bodům. A pokud chci do lesa a mít klid, vyrazím třeba do Brd. Krásná procházka cca 12km, nepotkal jsem skoro nikoho a nalezeny tři krabičky. Jenže tři krabičky, které mne dovedly na zajímavé místo (např. pomník, nedokončená přehrada).


  • 12

#5994 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 8:48

Na první podled to dává smysl, ale pouze do chvíle, než majitel vjede do lesa s jakoukoliv lesní technikou.

 

Luboši, bohužel see.bee má pravdu (i když vlastně, proč „bohužel“, spíš by možná bylo lepší napsat „bohudík“). Majitel si může dělat se svým majetkem, co chce (a co není zakázáno zákonem), návštěvník jenom to, co mu majitel povolí, i kdyby to bylo v příkrém rozporu.

 

Celý problém spíš bude reakce na chování kačerů, parkování a jízda po lese autem a tak.

 

Na této sérii jsem nebyl, takže nemohu posuzovat, jak to vypadá, ale nejspíš tohle bude podstata problému. Kdyby to nebyla série a kdyby na ni tím pádem neproudily davy návštěvníků, tak by asi ani majitel lesa problém neměl. O tom, že je série kvalitně zpracovaná jak v listingu, tak v terénu, nepochybuji, byl jsem na Žebráckých pověstech a na GeoZoo, tak vím, jak Alkeho keše vypadají. Jak se ale dokáží chovat někteří kačeři při odlovech, to je opravdu hnus velebnosti. Nálet sarančat, útok termitů, po mně potopa. Bohužel tyto excesy dokáží vytvořit negativní náhled na všechny kačery a celý geocaching, protože těžko se vysvětluje, že takoví nejsou všichni.

 

Osobně proti sériím v zásadě nic nemám, ale myslím si, že je to mor současnosti, hlavně v naší malé republice. Zrovna včera napípala jedna poblíž Prahy (mám notifikace). Ani jsem se zatím nedíval, kde to je a jak to vypadá. Je to jako se vším: Co na začátku vypadá jako zpestření nabídky, to v určité chvíli začne působit spíš kontraproduktivně.


  • 12
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5995 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 8:56

Ale to je samozřejmě jasné, že majitel si může dělat co chce. Tohle bylo spíš postesknutí, že v absolutní hodnotě ty pěšinky a hřebíky nic neznamenají. Jinak naprostý souhlas, že těch sérií je v poslední době nějak moc.


  • 0

#5996 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 9:01

Vedla se na to dlouhá diskuze na FB. Dokonce tam někdo prohlásil, že by se pozemky měli znárodnit... a Alke ho dokonce více méně podpořil, to jsem zíral, mě už asi nic nepřekvapí. Byl jsem tam, protože o tom kolovali pověsti, osobně to vnímám jako powertrail dvou úrovní 1) jsou body pro kačery 2) rychlé FP pro něj.

Potkal jsem tam dokonce kačery co prvních několik krabic drajvlo a zaparkovali až někde v lese, nejsem zastánce powertrailů a tady se mi i potvrdilo, že ani slušné kešky z powertrailu zábavu neudělají...

 

Se osobně nedivím, že to tam ty lidi sere. Turisté se chovají obecně líp, tohle není místo kam by přišli vymaštění selfíčkaři ale spíše takoví ti starší turisté. Tzn je jasné, že když tam najede 300 lidí, kdy 300 obsahuje i pár desítek teamů co vezmou na výlety i babičku a dědečka (mám podívej, tohle je ten geokečink...), tak to udělá rozruch v chatové oblasti, kde některé zdechliny i zaparkovali, aby nemuseli ty první 4 keše lovit pešky, i u lesníků kde si budou řidiči stěžovat, že jím nějakej vocas zablokoval příjezd...

 

Jedna keš je tam z roku krále klacka a žádné problémy zdá se neměla... no a být majitelem té keše, tak jsem teď dost nasraný, číst logy "při odlovu stroje času" a nebo "hromadný log u keše 1" od těch co ani nečtou název... přitom je v pěkném terénu i místě. 

 

Ono já tohle vnímám už delší dobu rozporuplně, třeba nedávno kauza té komerční EC... opravdu pravděpodobně komerční, protože jeho firma tomu akváriu dělala web celkem chvilku před publikací EC... :) že mě to nenapadlo taky nabídnout klientům nové klienty formou pěkné zaokapovky na zahrádce, nebo jím omotat vesnici 30 krabičkama u svodidel a cíl udělat 50m od hospůdky... kam se na to hrabe prodej foloweru...

 

S těmi šrouby to máte těžké, pokud to přitlučete tak se to dost blbě sundavá, když je potřeba... mám rozdělenou jednu metr dlouhou a taky to prostě budu muset přišroubovat aby to nespadlo, bylo to pevně a dalo se to případně sundat pro údržbu... a ty dva 3cm nerezový vruty tomu stromu fakt neublíží, když se to občas trochu povolí při OM, to mám občas pocit, že někteří žerou jen zrní a v lese se nadnáší na létajícími koberci... strom pohltí klidně i klepadlo na koberce, že by mu to nějak vadilo...

 

PS. Rozlišujte serii a powertrail... není to jedno a to samé.


  • 2

#5997 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 9:09

Naší povinností je se chovat tak, abychom mu nepáchali škody...

Série od Alkeho jsou magnet na spoustu lidí, velice jednoduše dostupné krabičky v sériích...

 

Mas samozrejme pravdu.

 

Jinak k tem stromum a zpusobu upevneni.

Kdyz uz je potreba neco na zivy strom pripevnovat, mely by se pouzit nerezove vruty. Zelezne nebo medene se casem ve dreve rozkladaji a drevo poskozuji. Mosaz zase neni moc vhodna na pouziti venku, muze se lamat.

Existuji dokonce hrebiky primo urcene do stromu, nereznou a navic neposkodi pilu pri zpracovani dreva..

 

Ovsem reakce na nejake ty vruty ci hrebicky mi mnohdy prijde prehnana. Na fotce vidim vrutik jehoz 10mm je ztezi schopno proniknout kurou stromu a pod tim hysterickou diskuzi samozvanych "ochrancu.."


  • 2

#5998 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 12:23

Tak jsme si na stará kolena chtěl vybarvit kalendářík - je to jen pár dnů. Jen tak z vrtošivého rozmaru.

Poctivě si od prosince hlídám dny, zapisuji si je do kalendáříku...

barvené x nebarvené

vyzobávám

.

.

.

no nezapomněl jsem já 3 května ? :D :P


  • 2

*


#5999 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 14:16

Neboj, má mám čerstvé a věrohodné  informace, že 3 května bude i příští rok  :rolleyes: .


  • 8
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#6000 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 05 May 2017 - 14:17

Tak jsme si na stará kolena chtěl vybarvit kalendářík - je to jen pár dnů. Jen tak z vrtošivého rozmaru.

Poctivě si od prosince hlídám dny, zapisuji si je do kalendáříku...

barvené x nebarvené

vyzobávám

.

.

.

no nezapomněl jsem já 3 května ? :D :P

neboj, 3.května bude i za rok


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama