Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5941 Irenda

Irenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 15:36

Taky se mi na jedné kešce stalo, že vedle mojí normální asi někdo založil, nebo nevím, kde se tam vzala, dost hnusnou falešnou. Sami kačeři mě na to upozornili a falešnou po dohodě se mnou vyhodili. Ale logy i z falešné jsem uznala.


  • 3

#5942 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 15:39

Třeba by jim to přetrhlo šňůru nálezů po sobě :D

Nepretrhlo. Tihle by si tam bez zabran zalogovali neco jinyho, nebo neco antidatovali. Tem se v zadnym pripade nemuze stat ze by se snura pretrhla. To by se mohlo stat tobe, nebo me.

 

Jinak ale umisteni falesny finalky do terenu a podstrceni jejich souradnic finalkarum ja bych povazoval za zcela korektni postup a a rozumnou a opravnenou ochranu mysterky. Jen by musel bejt falesnej logbook neoznacenej a dostatecne daleko od spravneho, aby ho nemohl najit omylem nekdo kdo to regulerne vylustil. Prusvih falesny kese je kdyz je 3m od ty pravy, pak je to prusvih. Kdyz bude 100m daleko, je to OK. S takovymhle trikem a naslednym smazanim finalkarskejch logu bych ja nemel sebemensi problem.


  • 6

#5943 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 15:41

Nepretrhlo. Tihle by si tam bez zabran zalogovali neco jinyho, nebo neco antidatovali. Tem se v zadnym pripade nemuze stat ze by se snura pretrhla. To by se mohlo stat tobe, nebo me.

 

Jinak ale umisteni falesny finalky do terenu a podstrceni jejich souradnic finalkarum ja bych povazoval za zcela korektni postup a a rozumnou a opravnenou ochranu mysterky. Jen by musel bejt falesnej logbook neoznacenej a dostatecne daleko od spravneho, aby ho nemohl najit omylem nekdo kdo to regulerne vylustil. Prusvih falesny kese je kdyz je 3m od ty pravy, pak je to prusvih. Kdyz bude 100m daleko, je to OK. S takovymhle trikem a naslednym smazanim finalkarskejch logu bych ja nemel sebemensi problem.

Jo jako ochrana by to mohlo fungovat. Ale muselo by se doufat že se tam nakonec objeví ty správné souřadnice


  • 0

#5944 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 16:10

 

 

I po tolika letech kesovani me nekdo prekvapi. Taky duvod, proc jit do geoduchodu

https://coord.info/GC1Y2CD

 

(https://coord.info/GLQV05YQhttps://coord.info/GLQVEZVF

 

Těm třem jsem zkusil napsat, že se to nedělá a krátké vysvětlení, tak jsem zvědav, co se stane, tipuji, že nic...


  • 1

#5945 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 16:14

Taky jsem zvědav, jak dlouho bude ještě bavit zapisovat se ty tři znovu a znovu a autora bavit mazat logy těch tří... To je snad každou hodinu min. 1x výmaz logů a znovu logování...


  • 0

#5946 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 16:24

PS.: Vám se nestalo nikdy, že jste nezalogovali do špatné keše?.

 

Ano, stalo. Tak jsem log po upozornění autorem změnil na DNF. Takže nějak nechápu, kam touto otázkou směřuješ.


  • 2

#5947 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 18:05

Taky se mi to stalo, v Jinocanech. Nasel jsem na stromu pytlik s cca 10 ti jmeny, tak jsem se zapsal. Krom toho jsem zminil, ze ten pytlik by chtelo asi opravit. Nasledujici den mi psal owner, ze keska je v naprostem poradku, ale na vedlesim stromu. Ze mi klidne log uzna. Podekoval jsem, FI jsem samozrejme smazal a logoval az ve chvili, kdyz jsem krabku opravdu nalezl. Docela me prekvapila arogance a sprostota toho kacera, ktery to udelal. Origo keska byla pekne udelana petka, na provazku obtiznost nalezu 1,5
  • 3

#5948 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 18:20

Mně pořád nějak nejde do hlavy ta nekonečná snaha některých o zalogování každé keše (nejlépe asi všech). Nejsem-li zapsán v logbooku, nemohu se dožadovat zalogování na webu. Jednoduché, logické pravidlo, že? Teď by se dalo polemizovat o logování fotologem, ale o tom se tu teď nebavíme (někdy prostě není jiné možnosti). Vymáhat si uznání nálezu, když jsem se zapsal na nějaký papír na jiném místě? Sakra, mě by hanba fackovala... :unsure:


  • 5

#5949 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 18:31

Jo, stalo se. Našli jsme nikdy nepublikovanou Blanice - Rechle od Lišáka, když jsme hledali Brumlíkovu Blanice - živá voda. WN. Tak jsme se tam vrátili skoro po roce znovu.


  • 0

#5950 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 18:45

Mně pořád nějak nejde do hlavy ta nekonečná snaha některých o zalogování každé keše (nejlépe asi všech). Nejsem-li zapsán v logbooku, nemohu se dožadovat zalogování na webu. Jednoduché, logické pravidlo, že? Teď by se dalo polemizovat o logování fotologem, ale o tom se tu teď nebavíme (někdy prostě není jiné možnosti). Vymáhat si uznání nálezu, když jsem se zapsal na nějaký papír na jiném místě? Sakra, mě by hanba fackovala... :unsure:

 

 

Jsme na tom stejně. Bohužel jsou lidi, kterým to nevadí. A aby toho nebylo málo,dokonce jsou lidi jejichž nick v logboogu je, ale u keše nikdy nebyly.


  • 0

#5951 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:19

Takhle jsme na jednom eventu z recese zapsali do logbooku některé české 'celebrity', aniž by tam byly, no a co se nestalo: Hansmatt se chytil a bez skurpulí zapsal Attended... To jsem fakt nedal...
  • 1
Berda

#5952 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2292 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:34

Jsem jediný, kdo si vzpomíná na podobný případ? Odhadem pět let zpátky, keš někde u garáží, druhá krabička s papírkem "hledej dál". Text smyl déšť a na papír se začali logovat kačeři. Owner byl nakonec donucen logy uznat. Myslím si, že zde by to mělo dopadnout stejně. Jenže jak je vidět na reakcích ownera a jeho aktivitě u jeho dalších keší, jde mu jen o to, mít s kým se hádat.

 

No, mne jen fascinuje ta drzost petraslávije s drekem, stále dokola logovat a ohánět se pravidly... Takže když někdo odhodí kamsi kus pytlíku s papírkem, napíše na to GC kód nějaké existující keše a s velkou libostí ji zaloguje, tak má jako owner i přes kontrolu skutečné krabičky a skutečného logbooku smůlu? Jako fakt? No tvl... Tak to už je joneastyl dohnaný ad absurdum...

Neboť lovec většinou nemůže předem vědět, co hledá. Už jsem na našich keších likvidoval asi 20 falešných krabiček a v životě by mě nenapadlo kvůli tomu mazat logy. Beru jako povinnost ownerskou udržet na místě jednu pravou keš a ne povinnost hledačskou obvolávat předchozí nálezce jestli je to co našli je pravá keš.

 

Zajímavé je také to, jak se lidi s tolika tisíci nálezů takhle umanutě rvou o jediný pitomý bodík.

Protože tam byli, našli. Je to jako kdyby ti jedno z tvých tří dětí srazilo auto. Necháš ho ležet na silnici protože máš další dvě, nebo protože se v tu chvíli ukáže, že jeho pravým otcem je soused?


  • 3

#5953 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:48

Nenašli. Resp. našli něco jiného. To je takové Jonea-logování, něco jsem našel, tak chci bod!   BOD!    BÓÓD!!!!


  • 0

#5954 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:51

Protože tam byli, našli.

 

Jestli jsem to pochopil správně, tak oni nebyli "tam", ale úplně někde jinde, na falešných souřadnicích z finálkového serveru.


  • 2

#5955 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:58

Neboť lovec většinou nemůže předem vědět, co hledá. Už jsem na našich keších likvidoval asi 20 falešných krabiček a v životě by mě nenapadlo kvůli tomu mazat logy. Beru jako povinnost ownerskou udržet na místě jednu pravou keš a ne povinnost hledačskou obvolávat předchozí nálezce jestli je to co našli je pravá keš.


Jasan, stáhnu na finálkách souřadnice, takže to MUSÍ být ta správná. Tak určitě. Sorry jako. A jako owner mám povinnost si tyhle servery hlídat, aby tam náhodou nebyly špatné souřadnice. Podruhé, tak určitě.

Tento příspěvek byl upraven od berda: 03 May 2017 - 19:59

  • 2
Berda

#5956 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:59

To je jako kdyby zlatokop hledal hroudu zlata. Našel kus žuly.

A chce za ni cenu toho zlata.


  • 0

#5957 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 19:59

Jsem jediný, kdo si vzpomíná na podobný případ? Odhadem pět let zpátky, keš někde u garáží, druhá krabička s papírkem "hledej dál". Text smyl déšť a na papír se začali logovat kačeři. Owner byl nakonec donucen logy uznat. Myslím si, že zde by to mělo dopadnout stejně. Jenže jak je vidět na reakcích ownera a jeho aktivitě u jeho dalších keší, jde mu jen o to, mít s kým se hádat.

 

Nejsi jediný. Tu keš mám odlovenou. Nic déšť nesmazal. Falešná tikťakovka byla popsána stále a nějaký filuta do ní vložil papír a zalogoval se. A k němu se poté logovali ostatní i přes napsané upozornění. Správná keš byla petka zadlabaná v polenu o cca 2 - 3 metry vedle. Nějak jsem poté tu následnou hádku nepochopil.


  • 0

#5958 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 20:41

Já vám k tomu něco napíši jak to čtu. Když jsem tu keš našel s přáteli já, tak logbook byl hodně podobný jako ten údajně originální (formát A4, tisk a vlhký jak nymfa), byl v drogovém pytlíčku a bylo tam výrazně více lidí, jak těch co smazal před mým nálezem (popsáno z obou stran)

Místo kde jsem to našel odpovídá dvou fotkám kačerů, kteří mají log uznaný, dle mého názoru je dost pravděpodobné, že keš byla přesunuta.

 

Můj robot co mi z keší sbírá exify mi dokonce našel i dvoje potenciální souřadnice, každopádně pokud bych šel na cílené BF a nenašel keš ležet na zemi při focení, tak bych stejně šel na onu mýtinu, protože z mapy je naprosto zřejmá, navíc jsem kolem ní několikrát i šel, protože tam jezdíme občas s kamarádem k jejich známým na chatu. Pokud najdu BF keš, kde není napsáno o jakou keš se jedná dohledám si jí sice podle historie odlovů, ale první píši ownerovi zda je to keš, tzn já prostě neměl sebemenší důvod předpokládat, že ten pytel co ležel přímo na geodálnici k tomu největšímu pařezu co tam byl nebyla někým zničená keš.

 

Mě nasralo jednání ownera co totálně dlabe na své kešky, to že se dlabe na tradičky apod kde jsou tisíce nálezů chápu, ale pokud mám těžší keš tak snad čtu logy. Z mobilu mi nejde poslat FI + NM, tzn problémy píši do logu když jsou. A očekávám, že pokud píši, že jsem našel cosi rozpadlého nebo když někomu keš opravím dostane se mi nějaké reakce, pokud prostě má problém s BF tak mi napíše a všem jsem vždy postup ochotně BF sdělil a někteří byli i rádi, protože sami nevěděli, že mají třeba jednoznačný spoiler v galerii. Jednou jsem se dokonce zapsal na něco jiného, owner nejdříve požádal o to jak se BF keš dá najít, to jsem vysvětlil - provedl úpravy aby to příště tak snadno nešlo, pak zjistil že jsem se zapsal spolu s dalšími XY lidmi na "falešnou keš" která ale byla jaksi jen pár milimetrů od té pravé (2D 2x) no a požádal mě o smazání, já řekl jo v pohodě, smazal a život jde dál, slušně a nemám s tím problém, ale bylo prostě vidět, že owner se o tu dokonce o dost starší keš prostě stará, následně jedná slušně a né jak tehle chytrák, co na ní dva roky dlabe aby tam pak nalítl a do všech se navezl, další babiš hadr tohle.

 

Já mám pocit jestli ta keš co jsem tam našel nebyla jen nějaká "stará" před přesunem, došlo k tichému přesunu, vyházení papírů a prohlášení za falešnou, stačí se totiž podívat kdo to odlovil předtím a že smazané jsou i (ex) přítulek známých firem, ti určitě nešli na neověřené souřadnice. Tudíž ty souřadnice asi nebudou jen nějaké falešné ale keš tam opravdu byla, i ty fotky v galerii tomu nasvědčují, přijde mi to celé spíše jako levá od ownera kdy záměrně nechal na původním místě něco co vypadalo jako reálná keš. A já to tehdy našel bez krytí pohozené na zemi, což není zrovna poprvé, pár keší v podobném stavu jsem už našel, nevidím prostě důvod je nezalogovat. Kdyby mi napsal ještě měsíc po tom, měl bych i fotku toho logbooku a tam by bylo krásně vidět, že to bylo dost podobné ale prostě takhle dlouho fakt nemám důvod si fotky uchovávat, už takhle mi kamarád nadává, že mu sviním server desítkami GB svých fotek natož ještě ukládat fotky keší, když z každého většího výletu je i několik GB fotek.

 

Co se luštění týče tak jsem si ze zajímavosti i vyčistil zvukový záznam aby mu bylo dobře rozumět a vím, kde zhruba hledat stage, protože ten les trochu známe, ale po tom jak se zachoval nemám sebemenší důvod tu keš lovit, lovit keš někomu kdo není schopný ani rok po tom, co někdo napíše že keš je asi zničená zareagovat... to tak ještě. Mě na tom bodu nesejde ale dobře mu tak, je jasné že on asi není IT a nemá mazání těch jejich logů zautomatizované jako bych to měl já, tzn mu musejí dávat pěkné kapky a i přesto, že mě to začíná srát to mazat, stále tu keš sleduji.


  • 3

#5959 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 21:09

Ale tak to je asi fakt náhoda, že zrovna tahle keš má dvě alternativní, kdoví kým založené krabičky. Tak to se asi prostě stane, no. Navíc zrovna dva ze tří soustavných logovačů ji prý našli ve stejný den, kdy autor upozorňuje na možné přemístění. Asi to ten samý den stihl realizovat. Ale jo, no. Tak určitě.
  • 0
Berda

#5960 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 03 May 2017 - 21:28

Když jsem si to tak četl, ovner bude mít pravděpodobně v některých věcech pravdu, ale na 100% to říci nemohu. Třeba Werg s Otaspartou se asi pěkně "odkopali". Log už je bohužel opět smazaný. Pokud si pamatuji, vyhrožují v něm, že poběží za RV. Logovali v roce 2015 a prý je vůbec nezajímá jestli owner vyměnil logbook a v novém už nejsou, nebo jestli to a to. Jistě v tomhle mají pravdu. Jenže se asi tak nějak zapomněli kouknou na ownerem zveřejněný logbook. V logbooku je pokud se nepletu jeden z prvních zápisů z roku 2011 a poslední z roku 2016. Což logicky znamená, že jiný logbook, tak nějak asi owner do keše nedával.  Wergův a Otaspartův log mezi nimi není. A není ownerovou povinností hledat v okolí své keše, jestli tam není nějaká falešná krabička pohozená člověkem, který musí získat bod stůj co stůj.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Seznam (1)

Reklama