Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6101 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 15:13

Co to je "fungovat"? Standardni GPX ti nestaci?


  • 0

#6102 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 17:53

Co to je "fungovat"? Standardni GPX ti nestaci?

 

Ano, gpx stačí.


  • 0

#6103 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 18:06

Tak CTRL+E a vyber si.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6104 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 18:31

Tak CTRL+E a vyber si.

 

Díky. Až to bude aktuální, tak si GG nainstaluji a Ctrl+E vyzkouším. Nyní mi stačí vědět, že to jde. Do té doby třeba někdo vymyslí udělátko pro kompletní stažení všech vlastních logů bez zbytečností kolem.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 26 květen 2017 - 18:35

  • 0

#6105 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 18:42

No, udelatko ... To udelatko by taky asi melo umet s temi logy neco delat. Ta pak asi ne jen s logy ... a tak se z toho stava slozitejsi a slozitejsi udelatko  :D


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 18:49

... on i Geoget byl na uplné začátku jen úplně jednoduché triviální udělátko s pouhými třemi tlačítky. Ale protože uživatelé se nechtěli zabývat těmi zbytečnostmi kolem, tak se tam nabalila hromada jiných funkcí.

A když se na to podívám dnes, tak si někdy říkám: "Proboha, co jsem to stvořil?" No, ale na depku to ještě není.


  • 3

#6107 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2017 - 18:55

... on i Geoget byl na uplné začátku jen úplně jednoduché triviální udělátko s pouhými třemi tlačítky. Ale protože uživatelé se nechtěli zabývat těmi zbytečnostmi kolem, tak se tam nabalila hromada jiných funkcí.

A když se na to podívám dnes, tak si někdy říkám: "Proboha, co jsem to stvořil?" No, ale na depku to ještě není.

 ... stvořil jsi velmi užitečné "udělátko"  :)


  • 3

#6108 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 14:40

Tak si chystám nějaké krabičky na dovču v Maďarsku a už druhý letterbox, kdy je krabička na místě a letterbox je to jen proto, že je v něm razítko a razítko je třeba dát i do logbooku. :-(


  • 0

#6109 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 14:58

Tak si chystám nějaké krabičky na dovču v Maďarsku a už druhý letterbox, kdy je krabička na místě a letterbox je to jen proto, že je v něm razítko a razítko je třeba dát i do logbooku. :-(

Dobrá myšlenka :D :D :D .


  • 0

#6110 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 15:56

Tak si chystám nějaké krabičky na dovču v Maďarsku a už druhý letterbox, kdy je krabička na místě a letterbox je to jen proto, že je v něm razítko a razítko je třeba dát i do logbooku. :-(

to je v cizině běžné, pravidlům to vyhovuje (kromě vyžadování vlastního razítka, podpis je taky ok)


  • 0

#6111 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 17:08

Taky jsem takový lovil v Záhřebu. A nějak mi teda nevadilo, že jsem si přivezl jednoduchou ikonku LB z Chorvatska. Navíc ta keš byla sama o sobě docela pěkně provedená. Geodepresí jsem tedy rozhodně netrpěl, spíš naopak.


  • 0

#6112 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 18:19

V cizině moc nelovím, tak je to pro mě nové. Zlaté naše promakané kabičky s krásnými a poučnými listingy.

Tam není v listingu nic, většinou ani fotka. Takže musím celý text dát do překladače, abych vůbec aspoň trochu pochopila, k čemu to je. A někdy ani to nestačí. Musím hodit souřadky do mapy a teprve tam zjistím, že je tam např. nějaká zřícenina. A zprvu jsem myslela, že tam není ani nápověda. Až jsem si to hodila do překladače, tak z toho vyplynulo, že je v textu listingu, kde jsem očekávala spíš nějaké info o místě.

A o ikonku mi nejde. Jsem předpokládala, že se např. podle obrázků pěkně po městě projdu. Takto je to obyčejná tradička.


  • 0

#6113 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2017 - 20:16

Já našel v Chorvatsku před lety letterbox, ve kterém nebylo razítko, ale jen razítkovací barva. Ve skále nad ní byla přidělaná ocelová raznice, ta se nabarvila a otiskla. JInak to byla taky tradička.


  • 0

#6114 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 7:42

Zlaté naše promakané kabičky s krásnými a poučnými listingy.

Tady musím souhlasit, jinde v cizině si s listingem obvykle tolik práce nedávají. Už jsem zažil například v Rakousku krabičku velikosti větší small, ve které byl jenom logbook v micro provedení, listingy s jednou nebo dvěmi větami ... Také jsem v Rakousku zažil jediný případ, kdy mi někdo smazal log, nejspíš jako reakci na to, že jsem si postěžoval na tragický stav cache (dotyčný měl cca 40 založených cachí, na více než polovině z nich měl Need maintenance a nijak ho to netrápilo). Když jsem log napsal znova bez zmínky, že je cache bez víčka s dvěma promočenými kusy papíru jako logbookem, tak mi to prošlo.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#6115 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 8:10

K listingům:

Otázkou je, zda je nezbytné, aby listingy keší byly promakané a poučné. Cílem listingu je charakterizovat keš a popsat její umístění, není to ani soutěž ve webové grafice, ani vědecká platforma. Ono dost často platí, že méně znamená více. Hlavním cílem geocachingu je přinést mi zábavu (z hledání keší) a ne se pokoušet mě vzdělávat.

Tím nebrojím proti obsáhlým, graficky promakaným a vědomostmi nabitým listingům. Kdo má potřebu takový stvořit, nechť tak učiní. Někdy je to opravdu zajímavé počtení. Jenom chci říct, že nevidím nic špatného ani na těch strohých, prakticky „bezobsažných“. Svým způsobem mají své kouzlo — jejich autor jasně deklaruje, co na keši považuje za klíčové. A my, hledači, nic víc vlastně nepotřebujeme.

 

K letterboxům na úvodních souřadnicích:

Vzpomínám si na jeden pražský letterbox, který owner taky chtěl umístit na „úvodní“ souřadnice — prostě udělat „tradičku s razítkem“. Tehdejší reviewer mu to nechtěl povolit s tím, že tam musí být nějaká cesta, jinak to nemůže být letterbox. Owner to tenkrát vyřešil šalamounsky, myslím, že pamětníci si na to pamatují.

 

Kouknul jsem se do pravidel:

https://www.geocachi....chapter&id=127

A tam se přímo píše, že jakmile přidáte do keše razítko, stává se z ní automaticky letterbox (s výjimkou wheriga a challenge). Pro ty, kteří nevládnou angličtinou, je tam názorný obrázek. Dokonce i varianta „tradička + razítko = letterbox“. Takže na těch zmiňovaných letterboxech na úvodních souřadnicích není nic proti pravidlům.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6116 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 8:35

Také jsem v Rakousku zažil jediný případ, kdy mi někdo smazal log, nejspíš jako reakci na to, že jsem si postěžoval na tragický stav cache (dotyčný měl cca 40 založených cachí, na více než polovině z nich měl Need maintenance a nijak ho to netrápilo). Když jsem log napsal znova bez zmínky, že je cache bez víčka s dvěma promočenými kusy papíru jako logbookem, tak mi to prošlo.

Nenechávat si to líbit, zopakovat log se stejným obsahem (pokud je slušný a neutrální) a pokud opět smázne, kontaktovat Groundspeak s žádostí o obnovu logu (reinstating). Oni ho obnoví a zároveň zamknou proti smazání.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6117 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 8:40

Nemusíš chodit až do Rakouska, stačil mi případ na GC68RZC......z poloviny minulého roku.... Ownerce jsem trocha šlápnul na kuří oko


  • 0

#6118 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 9:03

K listingům:

Otázkou je, zda je nezbytné, aby listingy keší byly promakané a poučné. Cílem listingu je charakterizovat keš a popsat její umístění, není to ani soutěž ve webové grafice, ani vědecká platforma. Ono dost často platí, že méně znamená více. Hlavním cílem geocachingu je přinést mi zábavu (z hledání keší) a ne se pokoušet mě vzdělávat.

Tím nebrojím proti obsáhlým, graficky promakaným a vědomostmi nabitým listingům. Kdo má potřebu takový stvořit, nechť tak učiní. Někdy je to opravdu zajímavé počtení. Jenom chci říct, že nevidím nic špatného ani na těch strohých, prakticky „bezobsažných“. Svým způsobem mají své kouzlo — jejich autor jasně deklaruje, co na keši považuje za klíčové. A my, hledači, nic víc vlastně nepotřebujeme.

 

K letterboxům na úvodních souřadnicích:

Vzpomínám si na jeden pražský letterbox, který owner taky chtěl umístit na „úvodní“ souřadnice — prostě udělat „tradičku s razítkem“. Tehdejší reviewer mu to nechtěl povolit s tím, že tam musí být nějaká cesta, jinak to nemůže být letterbox. Owner to tenkrát vyřešil šalamounsky, myslím, že pamětníci si na to pamatují.

 

Kouknul jsem se do pravidel:

https://www.geocachi....chapter&id=127

A tam se přímo píše, že jakmile přidáte do keše razítko, stává se z ní automaticky letterbox (s výjimkou wheriga a challenge). Pro ty, kteří nevládnou angličtinou, je tam názorný obrázek. Dokonce i varianta „tradička + razítko = letterbox“. Takže na těch zmiňovaných letterboxech na úvodních souřadnicích není nic proti pravidlům.

 

Každý to máme asi jinak. Na dovolené a zvláště v cizí zemi mi nejde až tak o krabičku, ale abych se dozvěděla něco o tom místu. Nemusí tam být sáhodlouhá historie, ale aspoň, k čemu se to váže a pár vět nebo aspoň fotka. Další info si pak můžu najít na příslušných stránkách. Beru to jako takového průvodce po zajímavých místech a díky tomu jsem se dostala na místa, kam běžný turista nechodí a stojí to zato. Takže, když je tam napsané v krátkém textu jen, že krabička je třeba pod kamenem, tak se z toho nedozvím nic. Může to být normální díkazabodovka. Ale podle mapy pak zjistím, že je tam vlastně kousek nějaká pěkná pamětihodnost a to jsem mohla vědět rovnou a ne s k tomu dostávat zdlouhavými cestami.

  

A jestli jsou jako letterboxy považovány dle pravidel i jen krabičky s razítkem, tak to jsem nevěděla a rozhodně jsem to tu neuváděla, jako že je něco proti pravidlům. Jen mě to překvapilo, protože jsem se těšila na něco jiného.  Ale jsem ráda, že u nás to tak není a o to více si doma příští letterbox užiju.


  • 1

#6119 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 9:26

Každý to máme asi jinak. Na dovolené a zvláště v cizí zemi mi nejde až tak o krabičku, ale abych se dozvěděla něco o tom místu. Nemusí tam být sáhodlouhá historie, ale aspoň, k čemu se to váže a pár vět nebo aspoň fotka. Další info si pak můžu najít na příslušných stránkách. Beru to jako takového průvodce po zajímavých místech a díky tomu jsem se dostala na místa, kam běžný turista nechodí a stojí to zato. Takže, když je tam napsané v krátkém textu jen, že krabička je třeba pod kamenem, tak se z toho nedozvím nic. Může to být normální díkazabodovka. Ale podle mapy pak zjistím, že je tam vlastně kousek nějaká pěkná pamětihodnost a to jsem mohla vědět rovnou a ne s k tomu dostávat zdlouhavými cestami.

  

A jestli jsou jako letterboxy považovány dle pravidel i jen krabičky s razítkem, tak to jsem nevěděla a rozhodně jsem to tu neuváděla, jako že je něco proti pravidlům. Jen mě to překvapilo, protože jsem se těšila na něco jiného.  Ale jsem ráda, že u nás to tak není a o to více si doma příští letterbox užiju.

 

Je pravda, co píše mh.mail. Letterbox je keška s razítkem. Další forma už není dána. Že to obvykle bývá něco jako zajímavá procházka s fotkami nebo podle popisu, je skoro bych řekl tradiční spíše u nás. Jen tak mimochodem, ve Francii je letterboxový powertrail, viz GC6YF25, což hovoří samo za sebe. Z mého pohledu sběr bodů s ikonkou letterboxu bez hlubšího významu.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 02 červen 2017 - 9:28

  • 0

#6120 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2017 - 9:28

GC5322F


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama