Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6201 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:02

Mno, už v knize Geonesis se vypráví, kterak owner Hospodin vyhrožuje archivací keší Sodomy a Gomorry. Ale především. že slíbil Abrahámovi, že najde-li se v logbooku alespoň hrstka kačerů, kteří to neojebali, ale poctivě řešili, tak ty keše nechá žít. Hospodin byl nad tím, co se děje kolem Sodomy a Gomorry, sice dost nakrknutý, ale přesto se nechal od Abraháma umluvit (židovský praotec byl na smlouvání machr), aby ne pro 50, ale pro pouhých 10 poctivých kačerů byl ochoten přestat myslet na archivaci. Čili na tuhle dávnou story by si asi měl každý owner vzpomenout, než se to, co sám stvořil, rozhodne ničit: Opravdu se v mém logbooku nenajde alespoň deset spravedlivých?


  • 20

#6202 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:11

Mno, už v knize Geonesis se vypráví, kterak owner Hospodin vyhrožuje archivací keší Sodomy a Gomorry. Ale především. že slíbil Abrahámovi, že najde-li se v logbooku alespoň hrstka kačerů, kteří to neojebali, ale poctivě řešili, tak ty keše nechá žít. Hospodin byl nad tím, co se děje kolem Sodomy a Gomorry, sice dost nakrknutý, ale přesto se nechal od Abraháma umluvit (židovský praotec byl na smlouvání machr), aby ne pro 50, ale pro pouhých 10 poctivých kačerů byl ochoten přestat myslet na archivaci. Čili na tuhle dávnou story by si asi měl každý owner vzpomenout, než se to, co sám stvořil, rozhodne ničit: Opravdu se v mém logbooku nenajde alespoň deset spravedlivých?

Tak ono z pohledu ownera nejde o to kolik je poctivejch logu uz v logbooku je, ale kolik se da ocekavat ze jich jeste pribyde. Ti co maj poctive odloveno archivaci o nic neprijdou, tem to nevadi, jde spis o ty poctive co jeste muzou prijit. No a v momente kdyz Hospodin usoudi ze uz poctivi neprijdou, pak neni zadny duvod kes drzet pri zivote.


  • 2

#6203 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:23

Souhlasím s Modrákem. Pro „10 spravedlivých“ opravdu nemá cenu věnovat desítky hodin přípravě keše, ani ji udržovat při životě. Navíc ten příměr se Sodomou a Gomorrou trochu kulhá, protože tam šlo o to, jestli tam všichni přijdou o život, nebo ne. Navíc, pokud se nepletu, klasického vzdělání již nemaje, tak ta města byla stejně zničena a kromě těch deseti spravedlivých se nikdo nezachránil. V našem případě jde opravdu o hovno. 


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6204 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:25

Myslím, že se rychle dá poznat, jestli mi šifra něco říká nebo ne a v tom případě listing zavřu a někdy... ...možná ... se k němu vrátím. Toť vše.

 

Gratuluji, pokud do dvou minut objevim u D5 sifru tak je to bud tema ktery je mi sakra blizky a nebo sprosta nahoda. Pripadne slepa cesta :lol:


  • 0

#6205 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:34

To není nezbytně nutné. Někdo z chytřejších finálkářů to vyluští, pošle, a sám si pro ní dojde třeba za půl roku.

 

 [legal disclaimer : toto je obecné prohlášení nevztahující se ke konkrétní keši ]

 

... případně se nechá podepsat do logbooku výměnou za souřadnice.


  • 0

#6206 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:42

Myslím, že se rychle dá poznat, jestli mi šifra něco říká nebo ne a v tom případě listing zavřu a někdy... ...možná ... se k němu vrátím. Toť vše.

 

Vzhledem k tomu, že D5 dost často bývá vícevrstvé, tak fakt, že jsem objevil první krok, ještě vůbec nic nemusí znamenat. Kdybych o každé keši byl schopen do pár minut zjistit, zda to vyluštím, to by byla paráda. To bych ušetřil času. Jistě, když už na začátku nevidím nic po vyzkoušení obvyklých mě známých postupů, je to dost jasné, ale jinak se těžko něco posuzuje. A přesně jak píše gord, za půl roku člověk už může mít dost zkušeností, aby něco, co předtím ani náhodou nedal, dá celkem v pohodě.


  • 0

#6207 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:44

Gratuluji, pokud do dvou minut objevim u D5 sifru tak je to bud tema ktery je mi sakra blizky a nebo sprosta nahoda. Pripadne slepa cesta :lol:

Tak samozřejmě, že to ve většině případů končí zavřením listingu. Ale neosočuju ownera, že si dovolil publikovat keš, na kterou nemám. A o to tady jde.


  • 0

#6208 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 12:55

Asi máš gorde pravdu. Každopádně to zatím vypadá, že si ty eventy založil sám pro sebe. :D

 

Není to u něj zbytečné? Vždyť si tyhle obtížnosti může zalogovat i bez svých eventů :) Je pouze pitomé, že platí všude jiná pravidla pro schvalování. Co jeden RW schválí bez mrknutí oka, to jinde neprojde ani náhodou. Beru to obecně, ne jenom u eventů.


  • 2

#6209 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 13:11

Tak samozřejmě, že to ve většině případů končí zavřením listingu. Ale neosočuju ownera, že si dovolil publikovat keš, na kterou nemám. A o to tady jde.

 

.. ehm cetl jsi ten Netorackuv log vubec? Autor tu kes vylustil a evidentne ho postup vedl k tomu ze ji komentoval tak jak ji komentoval...


  • 0

#6210 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 13:21

Owner Hospodin věděl jak na to. Sodomu a Gomoru archivoval, odstranil z terénu a všem finálkářům nadobro smazal účet. :-)

 

Archivace pěkných keší mě sice mrzí, na druhou stranu mě ale těší, že se alespoň někdo proti finálkaření rozhodl bojovat. Není to tak dávno, co se o tom tady nesmělo ani psát. Mám ale strach, že je to boj s větrnými mlýny. Pravidla GS totiž v současné době všem podvodníkům nahrávají. O co více omezení je pro ownery, o to benevolentnější jsou pravidla vůči lovcům. Viz eventy - ownerovi už neprojde pomalu ani CWG šmelení, zato honibodi ani nemusí dokládat, že event navštívili (o účasti na programu radši nemluvím).


Tento příspěvek byl upraven od ilus: 21 June 2017 - 13:22

  • 0

#6211 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 13:44

Jak to ten Jonea dělá. To ukecal RV? Koukněte se na ty atributy eventů.

https://www.geocachi...0874&u=MT-Jonea


 

T5 za normální vysokohorskou turistiku? asi jiná liga.....


  • 0

#6212 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 13:50

T5 za normální vysokohorskou turistiku? asi jiná liga.....

to mi připomnělo parafrázi na hlášku z jednoho oblíbeného filmu. Nejlepší je Bůh, pak dlouho nic pak Jonea, pak zase dlouho nic a pak finálkáři a pak ostatní z Vás....


  • 1

#6213 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:09

Owner Hospodin věděl jak na to. Sodomu a Gomoru archivoval, odstranil z terénu a všem finálkářům nadobro smazal účet. :-)

 

Archivace pěkných keší mě sice mrzí, na druhou stranu mě ale těší, že se alespoň někdo proti finálkaření rozhodl bojovat. Není to tak dávno, co se o tom tady nesmělo ani psát. Mám ale strach, že je to boj s větrnými mlýny. Pravidla GS totiž v současné době všem podvodníkům nahrávají. O co více omezení je pro ownery, o to benevolentnější jsou pravidla vůči lovcům. Viz eventy - ownerovi už neprojde pomalu ani CWG šmelení, zato honibodi ani nemusí dokládat, že event navštívili (o účasti na programu radši nemluvím).


Nevím o tom, že by se tady o podvodnících nesmělo psát. ;)


  • 0

#6214 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:18

Tak ono z pohledu ownera nejde o to kolik je poctivejch logu uz v logbooku je, ale kolik se da ocekavat ze jich jeste pribyde. Ti co maj poctive odloveno archivaci o nic neprijdou, tem to nevadi, jde spis o ty poctive co jeste muzou prijit. No a v momente kdyz Hospodin usoudi ze uz poctivi neprijdou, pak neni zadny duvod kes drzet pri zivote.

 

A jak víš, že takoví nejsou, co to mají vyluštěné, ale mají to daleko?

 

Potom, co se mi narodil syn, plánuji výlety, ne jednotlivé keše, takže většinou čekám, až bude příležitost někam jet. A protože často to je tak, že se uvolní někdy čas, nebo někam jedu "náhodou" a je chvíle čas na výlet okolo, přijde konečně čas na keše, které mám vyluštěné řadu let. A to pak docela zamrzí, když mysterky, kterým jsem věnoval dost času jsou kvůli nějakým blbcům zrušené...


  • 7

#6215 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:22

.. ehm cetl jsi ten Netorackuv log vubec? Autor tu kes vylustil a evidentne ho postup vedl k tomu ze ji komentoval tak jak ji komentoval...

Ano, samozřejmě, že četl. A už jsem na to výš napsal toto:

 

A pak je tu další věc: owner není váš zaměstnanec, natož otrok a tak není povinen dělat keše podle vašeho gusta. A má naprosté právo zvolit cílovou skupinu kačerů podle vlastní uvahy.


  • 0

#6216 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:26

T5 za normální vysokohorskou turistiku? asi jiná liga.....

 

Koukám, že bych si měl taky založit až budeme v Tatrách nějaký T5 event. Ty trasy jsme chodili, když jsme už čekali malého... T5? Docela blbost, ne? Chodil jsem tam s lidmi, kteří v životě vysokohorskou turistiku neprovozovali! První přechod byl okruh přes Baníkov :-). 

 

Jo, tahle nerovnoměrnost pravidel mě taky docela štve.

 

Sice chápu argumenty našich RW, ale měli by se podle těchto pravidel chovat všichni (i v cizině). A to samé platí i o zmiňované diakritice v názvech. V Polsku, v Norsku, Švédsku, všude možně mají spoustu názvů s jejich diakritikou), Groundspeak vytvořil keš, kde má v názvu různé znakové sady a nás nutí, abychom nepoužívali českou diakritiku? Proč???

 

Přímo kudla se mi pak otevírá, když vidím listingy bez diakritiky. To jsme snad v 90-tých letech, kde byly počítače v začátcích a psalo se v Kamenických, či Latin2???

Rád bych dělal i anglické verze svých listingů, ale čeština je snad základ, přece jen bychom na ni měli být alespoň trochu hrdí... Je to přece pěkný jazyk. Ovšem pokud se píše dobře - s diakritikou.


  • 3

#6217 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:41

A jak víš, že takoví nejsou, co to mají vyluštěné, ale mají to daleko?

 

Potom, co se mi narodil syn, plánuji výlety, ne jednotlivé keše, takže většinou čekám, až bude příležitost někam jet. A protože často to je tak, že se uvolní někdy čas, nebo někam jedu "náhodou" a je chvíle čas na výlet okolo, přijde konečně čas na keše, které mám vyluštěné řadu let. A to pak docela zamrzí, když mysterky, kterým jsem věnoval dost času jsou kvůli nějakým blbcům zrušené...

Jo, to je samozrejme problem. Owner muze o nekterych vedet protoze s nim treba neco konzultovali, ale z principu nikdy nemuze vyloucit ze ma kes pripravenou k odlovu nekdo dalsi. Takze se muze jen domnivat, treba z pomeru poctivych logu k finalkarskym, ktery se limitne blizi k nule. Vzdy je riziko ze to nekomu zlikviduje pred nosem, to se neda uplne vyloucit. Ale jak uz jsem psal driv, i me to sem tam poskodi, ale preziju to, pozici ownera chapu. Zas po nem nemuzes chtit aby tu kes drzel proti svy vuli roky nad vodou, az se uracis prijit.

 

Edit: K tomu "daleko". S tim mam pravdepodobne vetsi zkusenosti nez ty. Jen tak pro priklad - asi predloni jsem vylustil hafo D5 v Berline, ze tam nekdy zajedu. Jenze planovana sluzebka padla, zustalo to viset a nedavno jsem zjistil ze jsou v haji snad uplne vsechny. Tezko ale muzu chtit aby na tohle owner bral ohled.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 21 June 2017 - 14:44

  • 0

#6218 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 14:50

Ano, samozřejmě, že četl. A už jsem na to výš napsal toto:

 

A pak je tu další věc: owner není váš zaměstnanec, natož otrok a tak není povinen dělat keše podle vašeho gusta. A má naprosté právo zvolit cílovou skupinu kačerů podle vlastní uvahy.

To jiste. Ale nalezce ktery tu kes regulerne vylusti a odlovil ma zas pravo do logu napsat co si o ni mysli. Kor kdyz je to jeden z prvnich nalezcu. Ja vubec netusim co tam bylo spatne, ale neco asi jo, kdyz to owner uznal a predelal. Asi ten log mel nejakej duvod, ostatne Netorack myslim nepatri mezi lidi co by tam tohle napsali bezduvodne.


  • 0

#6219 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 16:08

Sice chápu argumenty našich RW, ale měli by se podle těchto pravidel chovat všichni (i v cizině). A to samé platí i o zmiňované diakritice v názvech. V Polsku, v Norsku, Švédsku, všude možně mají spoustu názvů s jejich diakritikou), Groundspeak vytvořil keš, kde má v názvu různé znakové sady a nás nutí, abychom nepoužívali českou diakritiku? Proč???

 

 

Myslim, ze nas k tomu nenuti GS, ale ze to je, podle meho soudu, rozumne rozhodnuti nasich RW.

 

EDIT: a nema to nic spolecneho s prehistorii pocitacu, ale spis s neschopnosti programatoru. Mozna spis neschopnost zadavatelu programatorum ze strany GS pamatovat i na neco jineho nez jsou US uzivatele.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 21 June 2017 - 16:14

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6220 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2017 - 16:21

...Archivace pěkných keší mě sice mrzí, na druhou stranu mě ale těší, že se alespoň někdo proti finálkaření rozhodl bojovat. Není to tak dávno, co se o tom tady nesmělo ani psát...

Rozhodnout se bojovat je možná chvályhodné, ale archivace je dost nešťastná zbraň. Boj vyhrají finálkaři, kteří už mají keš zalogovanou a mají bod a svůj cíl mají tedy splněn. Prohrají všichni ostatní, zvlášť ti, co věnovali luštění někdy i dlouhé hodiny. i když to domácí luštění je mnohokrát zábavnější než odlov v terénu.

Nevím o tom, že by tu byl zákaz psát o przničích této krásné zábavy.

Ironie: Skoro si říkám, že je škoda, že je pravidlo - nutnost zápisu v keši. Finálkaři by pak nemuseli nikam chodit, jen by si logovali nálezy a zároveň by nezatěžovali kešku svými nájezdy. Místo Nalezeno by mohli mít typ logu Logováno a započítalo by se jim to třeba jako 10 nálezů. Oni by nastřádali rychle body a dalo by se to hezky odfiltrovat... :-)


  • 7




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama