Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6901 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2017 - 22:00

V Kauflandu je jakési kosmetické studio Vietnamců, které nabízí permanentní prodloužení řasů. Chápu, Vietnamci neumí správně česky, ale tohle je velká tabule vyrobená v gragickém studiu, to tam nebyl nikdo, kdo by česky uměl? Ale nad něčím podobným se podivoval už Horníček. Nad cedulí Nádražní ulice uzavřna. A Werich mu na to řekl, co se divíš, ten kdo to psal za to měl hvno.


  • 1

#6902 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2017 - 22:39

To si myslím i já. Těmto človíčkům něco chybí, jsou z něčeho frustrovaní. Netroufnu si tipnout, z čeho, asi může být spousta důvodů. A pokoušejí se to sanovat nějakým náhradním "výkonem"...

To by byl námět pro psychology a psychiatry. Přednášel nám to kdysi psychiatr profesor Vondráček a tahle problematika se tenkrát nazývala "psychické reakce". Např. přenos, potlačení, hyperkompenzace, agrese, manipulace, mesiášství atd.

Leckdy se setkáváme s nerozumným jednáním, které "normálnímu" člověku nejde na rozum. Vzpomínám na jednu známou, která musela mít jenom luxusní a tu nejdražší kosmetiku. Pak jsem kdesi četl test kosmetických krémů proti vráskám. Šli na to vědecky, opatřili tak 10 až 15 krémů různých značek a cen a nějakou dobu se jimi mazali. Pro srovnání se mazali i modrou Indulonou za cca 30 Kč. Pokus byl slepý, takže nevěděli, čím se kdo maže. Pak změřili efekt. Výsledek už si podrobně nepamatuji, ale vyhrál to nějaký  krém běžné značky - a na 4. místě byla Indulona! Krém XXX (nebudu ho uvádět, ale šlo o světoznámou značku) za cca 1400 za kelímek  skončil až v druhé polovině testu.

Ale proč to tak sáhodlouze píšu: Jednou jsem se s jistou paní bavil o kvalitě a ceně a tak jsem jí ten výsledek testu s chutí sdělil. Její reakce mě ovšem překvapila. Podívala se na mne s despektem a pravila: "Ale to je značka XXX!!!" a ukončila diskusi. Pochopil jsem, že v určitých společenských kruzích jde především o značku a kvalita jde stranou. Hlavně že se mohou před ostatními podobně situovanými (rozuměj "postiženými") chlubit.

Takže až se někdo bude naparovat, že má oblečení např. od firmy Hugo Boss, tak mu snad ani neříkejte, že pro ni taky šije jedna malá firma na Vysočině. A pamatuji si na vzbouření šiček v BONEXu Košťany, když měly na svetříky u nich šité našívat označení jedné světoznámé britské oděvní firmy...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 listopad 2017 - 22:44

  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6903 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2017 - 23:03

...

Takže až se někdo bude naparovat, že má oblečení např. od firmy Hugo Boss, tak mu snad ani neříkejte, že pro ni taky šije jedna malá firma na Vysočině. A pamatuji si na vzbouření šiček v BONEXu Košťany, když měly na svetříky u nich šité našívat označení jedné světoznámé britské oděvní firmy...

jo, to je ta firma, co navrhla a šila uniformy SS... :D


  • 0

#6904 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2017 - 23:52

:D :D :D :D :D :D :D

 

dík...prodloužils mi život o několik minut....! :)

Rádo se stalo. Mně se to před chvílí v dobrém vrátilo odjinud, chechtám se ještě teď :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 22 listopad 2017 - 0:00

  • 2

#6905 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 8:42

To si myslím i já. Těmto človíčkům něco chybí, jsou z něčeho frustrovaní. Netroufnu si tipnout, z čeho, asi může být spousta důvodů. A pokoušejí se to sanovat nějakým náhradním "výkonem"...

Jsou lidi, kteří nechápou hru, účelem které je hrát. Pro ně je účelem hry vyhrát. Někoho porazit, potupit, zašlapat do bláta. V geocachingu se vyhrát nedá, ovšem nálezy se počítají a s tím už se dá pracovat. Viz obliba "statistik".

A navíc, vyhrát ve hře, ve které se oficiálně vyhrát nedá, je jednodušší než třeba dojet první na Jizerské padesátce.


  • 6

#6906 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 12:37

jo, to je ta firma, co navrhla a šila uniformy SS... :D

nejen...:-)  nejsem žádnej modní estét, ale z hlediska módy mi druhoválěčné německé uniformy (wehrmacht i SS připadají nejhezčí).


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 22 listopad 2017 - 12:38

  • 0

#6907 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 17:55

Tohle tu nečtu poprvé, ale já jsem dodnes absolutně nepochopil, jaký je mezi těmito logy rozdíl a vnímám je úplně stejně. Kulový vím o odlovu mé keše z obého.

 

V tom prvnim pripade (TFTC) se aspon logujici netvari jak skvelej log to poslal a o kolik slov poskoci v blby statistice nahoru :D


  • 1

#6908 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 18:21

Myslím si, že zrovna ty bys z logů nemusela být smutná. Hned jak jsem viděla váš nick, vybavila se mi keš v Horažďovicích u mostů - rozhodně si nepamatuji každou keš, ale ta vaše se mi díky listingu a pěkné procházce k ní prostě dobře pamatuje. Schválně jsem se podívala, jestli se nepletu a zkontrolovala jsem svůj log - i když jsem v něm popsala polovinu víkendu, tak mě překvapilo, že jsi mi tehdy za log poděkovala. Ani to se nezapomíná, přestože ownerů, kteří na log zareagují je kupodivu dost. 

Takže pro mě jste owneři, kteří mají dobře udržované keše se zajímavými listingy a navíc čtou logy =.> pokud budu mít někde na výběr odlov vaší další keše a keš pro mě neznámého ownera, rozhodně si vyberu vaši, protože jste pro mě záruka kvality. 

Rozhodně nemáš důvod k depce, naopak. 

no teda, tak moc díky, tohle mi taky potěší :-) A to zrovna ta Horažďovická je jedna z těch, co na ně nejsem moc pyšná, ve městě nás to nikdy nebaví. My jsme spíš na luhy,lesy a háje :-)


  • 0

#6909 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 18:32

nejen...:-)  nejsem žádnej modní estét, ale z hlediska módy mi druhoválěčné německé uniformy (wehrmacht i SS připadají nejhezčí).

 

Takže sedíš po večerech doma a přešíváš si švýcary :)

 

ja nedám dopustit na finskou polní čepici. (da se lehce zamenit za nemeckou) Chodím v ní na lov a když začne foukat sklopím ji pres uši a chlapci co chodej se mnou na lov jen záviděj.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 listopad 2017 - 18:37

  • 0

#6910 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 20:23

Schmollko není "podvodníček". Směle ho můžeš přiřadit k největším podvodníkům v Čechách i na Moravě - s oblibou loguje i s velkým zpožděním (třeba dva roky) den před domnělou či skutečnou ztrátou keše. Že by přitom musel porušit přírodní zákony týkající se možné dosažitelné rychlosti pro přesun mu nijak nevadí.

 

Třeba to vůbec není člověk, ale duch ve stroji, ztracená, zapomenutá umělá inteligence, kterou kdysi nějaký kačer naskriptoval, aby mu stahovala kešky ve větších dávkách, než na jaké má se svým BM nárok, a pak ji zapomněl na nějakém běžícím serveru. No a ona se časem vyvinula v inteligenci, která vyhledává vhodné kešky a podvodně je loguje.


  • 4

#6911 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 21:01

Takže sedíš po večerech doma a přešíváš si švýcary :)

 

ja nedám dopustit na finskou polní čepici. (da se lehce zamenit za nemeckou) Chodím v ní na lov a když začne foukat sklopím ji pres uši a chlapci co chodej se mnou na lov jen záviděj.

No to zrovna né, protože kdybych se pokusil něco šít, by mě asi zavřeli do blázince za sebepoškozování :-))))


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 22 listopad 2017 - 21:05

  • 0

#6912 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2017 - 21:31

Třeba to vůbec není člověk, ale duch ve stroji, ztracená, zapomenutá umělá inteligence, kterou kdysi nějaký kačer naskriptoval, aby mu stahovala kešky ve větších dávkách, než na jaké má se svým BM nárok, a pak ji zapomněl na nějakém běžícím serveru. No a ona se časem vyvinula v inteligenci, která vyhledává vhodné kešky a podvodně je loguje.

Ty jo, to je normálně námět na povídku, to sepiš!


  • 1

#6913 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2017 - 7:44

Taky jsem si říkal, že to vypadá jako začátek nějakého tajemného románu. :) Jen ještě podotýkám, že ta A.I. Schmollkof je pokročilejší druh automatu, komunikoval se mnou i e-mailem... ;)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6914 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 1:15

Taky jsem si říkal, že to vypadá jako začátek nějakého tajemného románu. :) Jen ještě podotýkám, že ta A.I. Schmollkof je pokročilejší druh automatu, komunikoval se mnou i e-mailem... ;)

 

To neni dukaz pokrocilosti, viz https://en.wikipedia.org/wiki/ELIZA :D


  • 0

#6915 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 1:21

Ty jo, to je normálně námět na povídku, to sepiš!

 

Jo a vhodne by to doplnila historka z Matfyzu, kde pred par lety nasli zazdenej server. Ten server fungoval, komunikoval po siti, jenom ho nikdo nemohl fyzicky najit. Az pak zjistili, ze pri posledni rekonstrukci ho nestihli odnest z mistnosti driv, nez delnici zazdili vchod. Bezel tam takhle docela dlouho, radove roky ;)


  • 1

#6916 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 7:36

Tak mi připadá, že se spíš dostáváte do opačného koutku. Ty historky mě docela rozesmály :-).


  • 4

#6917 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 8:04

To je snad nějaká latina s tím serverem :D (kdo a proč by naprojektoval uzavření prostoru tak, že by už nebyl využitelný). Ale i jako historka to pobavilo. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 24 listopad 2017 - 8:06

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6918 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 17:26

To je snad nějaká latina s tím serverem :D (kdo a proč by naprojektoval uzavření prostoru tak, že by už nebyl využitelný). Ale i jako historka to pobavilo. :)

 

Malostranskej Matfyz je v historicky budove (stara Jezuitska kolej), takze tam pri posledni rekonstrukci zazdili kde co (asi kvuli zpevneni budovy?). Takze zazdenej kumbal s bezicim serverem by me tam zas tak neprekvapil (ale taky to mam jenom z doslechu, takze mozna to latina fakt je).


  • 0

#6919 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 17:33

Malostranskej Matfyz je v historicky budove (stara Jezuitska kolej), takze tam pri posledni rekonstrukci zazdili kde co (asi kvuli zpevneni budovy?). Takze zazdenej kumbal s bezicim serverem by me tam zas tak neprekvapil (ale taky to mam jenom z doslechu, takze mozna to latina fakt je).

Ty brďo, já to snad "šlohnu" a sepíšu, to bude trhák


  • 4

#6920 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 22:40

Malostranskej Matfyz je v historicky budove (stara Jezuitska kolej), takze tam pri posledni rekonstrukci zazdili kde co (asi kvuli zpevneni budovy?). Takze zazdenej kumbal s bezicim serverem by me tam zas tak neprekvapil (ale taky to mam jenom z doslechu, takze mozna to latina fakt je).


Nerada vám kazím radost, ale myslím, že to bude nesmysl. Pokud by tam probíhaly stavební práce, tak by tyhle věci byly určitě odneseny. Dobrovolně dopředu a pokud ne, tak následně nedobrovolně. :) Kvůli "zpevnění budovy" se používají jiné postupy než "zazdívání". Maximálně mohlo dojít k tomu, že po rekonstrukci se tam zpět všechno navezlo a někdo postavil před dveře místnosti se serverem skříň, která se jinam nevešla a tam se zrovna hodila. A pak se na to zapomnělo.
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama