Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7461 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 15:23

"Use a “Found It” log after you visit the cache and sign the logbook." (zdroj)

 

Máš samozřejmě pravdu, měl jsem to trochu rozepsat. Šlo mi o to, že ve výjimečných případech lze po domluvě s ownerem fotolog uznat. Příklad: Našel jsem keš, byla otevřená, logbook byl totálně promočený, takže se nezapíšeš i když chceš. A hledač mi jako ownerovi pošle fotodokumentaci s tím, že z ní bude jasné, že keš našel, ale zapsat se nemohl, tak mu ten log klidně uznám. Hned následuje disable keše a další už se nezalogují, protože už vědí, do čeho jdou. Fakticky to asi je proti pravidlům, protože chybí zápis, ale problém v tom nevidím. Takhle to bylo míněno. Ne situace, že nemáš tužku nebo že se ti nechce hledat. Můžete oponovat, že lze vložit kus suchého papíru s logem. Za chvíli z toho bude stejný mokrý hadr...


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 18 leden 2018 - 15:28

  • 5

#7462 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 15:43

Ta veta: "Hned následuje disable keše a další už se nezalogují, protože už vědí, do čeho jdou." mě teda rozesmála.

 

viz. treba: https://coord.info/GC7E5M0


  • 0

#7463 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 15:44

kdysi byla někde keš, kde owner uznával i logy takové, že se k logu dodala fotka trabanta odkudkoliv - bez nutnosti návštěvy keše. V okamžiku když to RW zjistil tak jí okamžitě archivoval. Pokud si pamatuju, tak v archivačním logu vyjádřil nespokojenost s tím, že se o tom nedozvěděl dříve.....

 

Existovaly dokonce dvě: GC1FXDFGCMFNK


  • 0

#7464 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 16:11

Ta veta: "Hned následuje disable keše a další už se nezalogují, protože už vědí, do čeho jdou." mě teda rozesmála.

 

viz. treba: https://coord.info/GC7E5M0

 

Ach jo, příště nic psát nebudu. To co jsem napsal, odpovídá situaci, že hledač keše prakticky oznámí problém s keší a není jeho chybou, že se nemohl zalogovat. Mohl se taky zachovat tak, že se nikam nezapsal a nechat to být a napsat si FI. Takhle já jako owner vím, že keš je potřeba zkontrolovat, dá se disable a další hledač sem nepůjde. A když půjde, jeho problém, log není důvod uznat. Za to, že místo podvodu přišlo NM, je nabídka FI férová.

 

Uvedený příklad není moc trefný. Owneři série rozhodně nemají problém si zalogovat i to, kde rozhodně nebyli a kromě jiného, tady ownerka o stavu série a o tom, že se loguje na donesené papírky, ví. Neříkám, že je tohle je dobrý stav. Není. A některé logující bych rozhodně nepodezříval z toho, že by na těch keších (nebo zbytcích keší či provizorních keších) nebyli. A už k tomu nic psát nebudu, protože evidentně byla chyba, že jsem se k fotologům vůbec vyjádřil.


  • 0

#7465 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 18:27

Bejcci: to nebylo nic proti tobe. Jen pri cteni tehle vety jsem si proste vzpomnel na tuhle serii. 26 logu po disable. Pritom vsichni videj ze je to disable.
  • 0

#7466 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 18:38

No, videj ... Zrovna v nedeli jsem logoval kesku, ktera byla disable (tusim od ctvrtka), ale nemel jsem ji aktualizovanou, tak jsem to nevedel. Nastesti byl problem jen v plnem logbooku, takze jsem to vyresil pridanim papirku (do nano to byl docela zazitek :-)).

 

Jasne, urcite to neni pripad te inzerovane kese, jen jsem chtel ukazat, ze to ne vzdycky clovek vi, ze jde na disabovanou kesku.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 leden 2018 - 18:41

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7467 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 18:39

Dobre tak ne vsichni :)


  • -1

#7468 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 22:24

 

mějte se,jdu balit sváču na další noční směnu... ;)

Jako ze jdes na nocku? To bude zrejme nejaka obtiznejsi, kdyz si na to beres svacinu. Tak si to uzij. A nezapomen si celovku ;)


  • 3

#7469 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 22:28

Já si myslím, že celý problém je v nepochopení základní věci. Tady se pořád bavíte stylem „owner může uznat log“ / „owner nemůže uznat log“. Jenže ve skutečnosti owner žádnou takovou pravomoc nemá. Owner nemá právo log uznávat nebo neuznávat. Owner má pouze pravomoc smazat logy těch, kteří nejsou zapsáni v logbooku (a můžeme se bavit o tom, jestli pravidla znamenají, že owneři tyto logy mazat mohou nebo je mazat musí, já osobně jsem pro mohou). Možná to někomu z vás přijde stejné, ale stejné to není. Kdybyste na to pohlíželi tímto směrem, pak nemáte vůbec žádný problém. Žádného ownera by nenapadlo psát do listingu podobné věty, protože by to nemělo smysl.

 

Další věcí je to, že spousta kačerů paradoxně má problém hrát geocaching a chce hrát něco jiného. Cílem geocachingu je, že se hledají schované krabičky a svůj nález hráč stvrzuje podpisem do logbooku. Nenajde-li krabičku nebo nezapíše-li se do logbooku, tak nesplnil cíl hry. A pořád má spousta lidí problém se s tímto jednoduchým cílem ztotožnit. Co je to za argument, že našel úkryt, ale nebyla tam keška? No tak nesplnil cíl hry. Co je to za argument, že našel kešku i s logbookem, ale zapomněl si tužku a nemohl se zapsat? No tak nesplnil cíl hry. Co je to za argument, že je zdaleka a už se tam třeba dlouho nebo nikdy nedostane? Nenašel, nesplnil cíl hry. Jak vůbec někoho může napadnout chtít se zapsat na webu, když nesplnil cíl hry? Proč tedy tu hru hraje? Spousta lidí prohlašuje, že je na geocachingu zajímá nejvíc to, že se dostanou na zajímavá místa, kam by se jinak nedostali, ale pak jedním dechem ti samí obhajují logování na webu bez zápisu v logbooku všelijakými pseudodůvody. Proč, když ten jejich hlavní cíl byl naplněn už jenom tím, že se na to místo podívali? Jasně, že jsem ten gól dával z ofsajdu, ale kdypak já se zase příště před tu branku dostanu? Třeba už nikdy, takže prosím, pane rozhodčí, abyste mi ho přesto uznal.


  • 24
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7470 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 23:01

...Další věcí je to, že spousta kačerů paradoxně má problém hrát geocaching a chce hrát něco jiného. Cílem geocachingu je, že se hledají schované krabičky a svůj nález hráč stvrzuje podpisem do logbooku. .....

 

V globále souhlas... Jen ten geocaching se od toho prapůvodního hledání krabičky na souřadnicích hodně změnil. Tohle už nelze aplikovat na multiny, mysterky, wiga, earthky, cita a pod. Prostě je to už pestřejší s více "cíli" než jen krabička na souřadnicích.... Tímhle dogmatem totiž hodně argumentují např. ti výše zmiňovaní finálkáři když jdou jen pro krabičku na finálních souřadnicích....


  • 0

#7471 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2018 - 23:24

Tohle už nelze aplikovat na multiny, mysterky, wiga, earthky, cita a pod.

 

Ale jde, co by nešlo? Na konci každé multiny, mysterky, wiga a doplním ještě i letterboxu je přece finální krabička s logbookem, kterou je potřeba najít. Princip stejný jako u tradičky, jen ty souřadnice uložení kešky nejsou uvedené přímo v listingu.

CITO je specifický případ eventu a u eventů prostě krabička není, to je něco jiného.

Earthky a virtuálky tohle narušují, ale jsou tu ne snad od samotného počátku, ale hodně, hodně dlouho.

 

Takže tvoje argumentace je trochu mimo.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7472 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 7:34

Jasně, že jsem ten gól dával z ofsajdu, ale kdypak já se zase příště před tu branku dostanu? Třeba už nikdy, takže prosím, pane rozhodčí, abyste mi ho přesto uznal.

Tahle věta mi dlouho bude viset v hlavě. :) Máš schopnost vystihnout podstatu...


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7473 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 8:29

... a jako dukaz jsem ve velkem vapne pohodil CWGcko. B)


  • 5

#7474 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 8:50

Vím, že budu za vyvrhela, ale jednu dobu se mi některé keše hodně ztrácely. Někdo je záměrně kradl. Své keše jsem dělal tak, aby byly lehce k nalezení. Pro mě bylo důležitější dovést lidi na to zajímavé místo. A proto jsem párkrát přímo, když někdo napsal, že nenašel a že našel asi úkryt, a utvrdil jsem se, že ten člověk byl na správném místě (měl vyfocenou skrýš, našel označený kámen), přímo napsal, že jestli chce, ať si zaloguje po NM / DNFku i FI. Nač ho trestat za to, že někdo jiný keš ukradl, když kdyby tam keš byla, tak by ji určitě našel.

To samé si myslím u různých mokrých / plných logbooků atp. Raději nepoškodím logbook (zápis jiného), doložím to fotkou.

Asi není vše úplně "výchovné" a přesně dle pravidel, ale je to lidské.

 

Ovšem je potřeba se dívat na jednotlivé případy. Musí to být výjimky při tom logování.

Vždy je potřeba se dívat na případ a nepaušalizovat. Chápu argument, že je to může vést do pekla, ale zastávám názor, že je pravda někde "uprostřed".

 

A asi ještě větší kritiku sklidím, když napíšu, že schválně hledám archivované keše, kde ty mokré, plné logbooky jsou častěji, nebo disablované keše, které se právě k archivaci blíží... Jsem totiž typ sběratel, který se ve svém okolí snaží odlovit vše co stihne, před archivací a trochu se za tuto závislost stydím... Přitom se mi moc nelíbí ani PWT ani T5 atd. :-).


  • 7

#7475 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 9:36

Ale jde, co by nešlo? Na konci každé multiny, mysterky, wiga a doplním ještě i letterboxu je přece finální krabička s logbookem, kterou je potřeba najít. Princip stejný jako u tradičky, jen ty souřadnice uložení kešky nejsou uvedené přímo v listingu.

CITO je specifický případ eventu a u eventů prostě krabička není, to je něco jiného.

Earthky a virtuálky tohle narušují, ale jsou tu ne snad od samotného počátku, ale hodně, hodně dlouho.

 

Takže tvoje argumentace je trochu mimo.

Ale jo, na konci je krabička, to nezpochybňuji.
Ale přeci cílem jednotlivých typů keší je plnit to co je odlišuje od ostatních typů a ne jen dle souřadnic najít krabičku.To by všechny mohly být tradičky... U wiga si zahrát hru, u multiny kouknout cestou na stage atd. atd....
Ten úplně prapůvodní geocaching kdy byla jen krabička na souřadnících se přeci fakt rozšířil a rozvinul do dnešní podoby...


  • 0

#7476 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 10:02

Vím, že budu za vyvrhela

 

Proč bys měl být za vyvrhela?

 

proto jsem párkrát přímo, když někdo napsal, že nenašel a že našel asi úkryt, a utvrdil jsem se, že ten člověk byl na správném místě (měl vyfocenou skrýš, našel označený kámen), přímo napsal, že jestli chce, ať si zaloguje po NM / DNFku i FI.

 

To je přece tvoje osobní věc, jak se k tomu postavíš.

 

Nač ho trestat za to, že někdo jiný keš ukradl, když kdyby tam keš byla, tak by ji určitě našel.

 

Dvě věci: Za prvé, jak ho tím trestáš? Co je to za trest? Tak je pro něj důležitá návštěva toho místa, nebo log na webu (a zvýšení počítadla nálezů)? Jsou tedy už samotná pravidla hry trestem, když některé situace nepovolují? A za druhé: Mně doma říkali: Kdyby byly v ... ryby, nemusely by být rybníky.

Kromě toho, jak jsem i psal, já spíš nechápu ty kačery, že je vůbec napadne o něco takového žádat, případně si takovou situaci rovnou zalogovat. Proč vůbec hrají hru, jejíž pravidla jim nevyhovují?

 

To, jestli ty jako owner, budeš takové logy mazat, nebo je necháš ležet, je jenom tvoje věc. Ovšem — uděláš ústupek takovému člověku ty, udělá ho někdo druhej a ten kačer to začne vyžadovat po všech a pokud mu někdo nevyhoví, tak mu začne třeba sprostě nadávat, protože má pocit, že na ten log má právo, když jiní owneři mu ho dopřáli. Takže je to sice tvoje věc, ale podílíš se tím na určité formě degradace hry i ty.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7477 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 11:02

No jo, když se nad tím tak poctivě jako owner zamyslím, tak jako Roman vlastně taky v hlavě najdu ten pocit, že by chudák kačer, přišedší k místu s ukradenou keší, byl nějak potrestaný, pokud by si nemohl zalogovat FI. Kde se nám to tam vzalo? Prosím o analýzu.

 

Přitom jako lovec je pro mě logování FI spojeno s předešlým úspěšným podpisem ve fyzickém LB (navíc si je fotím) a nenapadlo by mě logovat FI bez něj a v logu vyškemrávat uznání logu (tím vlastně myslím to, že ho nesmázne). Už jsem tak pár nalezených rozbitých krabiček s absentujícím logbookem logoval jako DNF. Log to je taky a navíc po nedávných úpravách mapy se to zobrazuje zamračeným smajlíkem, takže si toho tam lze všimnout a případně znovu časem soustředit své síly na daný rest. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7478 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 18:37

Hmm tak stacilo par dni noveho PWT v Posazavi a uz skoncila cache  Knize Jan Dobrotivy / Fuerst Johann II.  :(  ktera si tu poklidnym zivotem zila 11 let a za tu dobu si k ni naslo cestu jen 40 kaceru :P . Nuz co delat takovy PWT je skoro vzdy agresivni a neobycejne cache tu agresivitu neustoji :angry: .


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 19 leden 2018 - 18:45

  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#7479 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 18:40

Solim: pravda , pravda
  • 0

#7480 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 19:41

Keše je škoda, ale reakci ownera chápu. Osobně by mě nebavilo číst si na své keši logy o tom jak dotyčný lovil okolní PWT.


  • 8




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka