Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8621 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 7:45

Nejsi jedinej, prostě není není krabička, není FI. JIstě jsou vyjímky, třeba není nebo nepíše tužka, pak mi stačí fotka logbooku. Stále je to lepší než klikyháky klacíkem od bahna a podobné.


  • 0

#8622 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 234 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 12:49

Zalogování nálezu u kešky (krabky), která je bez logbooku, se zničeným logbookem nebo bez tužky (občas je prostě fotolog jediné řešení, buď fotku přidám k logu, anebo posílám ownerovi), tak proti tomu nic nemám.


  • 0

#8623 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 13:28

Taky jsem kdysi takovou krabičku našel. Dopadlo to tak, že ji revírník archivoval a logy byly smazány.


  • 2

#8624 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 14:27

Zalogování nálezu u kešky (krabky), která je bez logbooku, se zničeným logbookem nebo bez tužky (občas je prostě fotolog jediné řešení, buď fotku přidám k logu, anebo posílám ownerovi), tak proti tomu nic nemám.


Jedinné správné řešení je DNF připadně i NM. Pokud něco takového dokonce nabízí owner je to na NA log. Fotolog je ochcávka pravidel.
  • 5
Vložený obrázek

#8625 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 15:20

to mysakf - Co je špatného na fotce, jak držíš v ruce logbook. To je jasné FI "našel jsem" a raději se vyfotím než abych matlal prstem nebo klacíkem nějakej klikihák. Mokrej plesnivej logbook na keši s třemi nálezi za rok, tak tam dám nový list a napíšu ownerovi, že je nutná oprava keše. Ale opět je to FI. Něco jiného je, když vyfotíš krabičku na stromě a dožaduješ se FI, to je úsměvné a stejně tak  když si owner ulehčí práci a stačí mu fotka nějakého objektu, tam by to asi na to NA bylo. ALe třeba za mě, já bych ho nikdy nedal a spíš bych ownerovi napsal.


  • -1

#8626 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 19:16

Až si vymyslíš nejakou hru, tak si to tam tak zaveď. My ale hrajem geocaching a v podstatě jediné pravidlo nálezu je být zapsán v logbooku. Ne navštívit místo, ne vidět krabičku, dokonce ani nestačí mít logbook v ruce. Důležité je zapsat do něj svůj nick.
  • 10
Vložený obrázek

#8627 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 19:43

to mysakf - Co je špatného na fotce, jak držíš v ruce logbook. To je jasné FI "našel jsem" a raději se vyfotím než abych matlal prstem nebo klacíkem nějakej klikihák. Mokrej plesnivej logbook na keši s třemi nálezi za rok, tak tam dám nový list a napíšu ownerovi, že je nutná oprava keše. Ale opět je to FI. Něco jiného je, když vyfotíš krabičku na stromě a dožaduješ se FI, to je úsměvné a stejně tak když si owner ulehčí práci a stačí mu fotka nějakého objektu, tam by to asi na to NA bylo. ALe třeba za mě, já bych ho nikdy nedal a spíš bych ownerovi napsal.


Ne,to není jasný FI, to je jasné ohýbání pravidel k obrazu svému. Je zajímavé jak rychle někteří zapomínají s čím při registraci do této hry souhlasili.
  • 3

#8628 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 22:45

Ne,to není jasný FI, to je jasné ohýbání pravidel k obrazu svému. Je zajímavé jak rychle někteří zapomínají s čím při registraci do této hry souhlasili.

 

Pak by to ale nemelo byt "Found It" ale "Log It". Osobne fotolog v pripade, ze jsem kes nalezl, ale nemohl jsem se z objektivnich duvodu zapsat, povazuji za vec, kterou by pravidla mela dovolovat.


  • -1

#8629 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2018 - 23:49

Pak by to ale nemelo byt "Found It" ale "Log It". Osobne fotolog v pripade, ze jsem kes nalezl, ale nemohl jsem se z objektivnich duvodu zapsat, povazuji za vec, kterou by pravidla mela dovolovat.


Nejdříve omluva za palec dolů. Ujelo mi to na mobilu.

Jinak každý ví, že log v LB je tak nějak základní pravidlo a netřeba si ho vysvětlovat nijak jinak. Kdo chce fotit, má k dispozici waymarking. Tam může fotit do aleluja. Na jednu stránku lidi nadávají na to, že jsou pravidla na každou kravinu a na druhou stránku, když nějaké pravidlo není dotaženo do absolutna snaží se ho obejít i když je jasné jak je myšleno.
  • 4

#8630 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 6:06

Tobe se opravdu nikdy nestalo, zes prisel ke kesi a nemel s sebou tuzku? Nebo byl plny logbook v nanovce? Preci to neni schvalnost. To se proste stane. Tak se vyfotim s logbookem aby bylo videt, ze jsem tam opravdu byl. Parkrat se mi to uz stalo a urcite to necitim jako zamerne poruseni pravidel jsme preci lidi a je to jen zabava. Zamerne nepisu hra, protoze ta ma vetsinou viteze, coz tady neplati.
  • 12

#8631 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 7:33

Ano, stalo se mi to za necelých 12 let kešování v přírodě daleko od civilizace tuším 3x. Řešil jsem to kombinací bláto-klacík-sliny, místo bláta jde použít naškrábaná cihla nebo chlorofyl z rostlin nebo červené barvivo z některých plodů.
Poslední roky už moc nekešuju bez kola a tak náhradní propisku vozím vedle náhradní duše a jsem v klidu. Ve městě bych si se ztrátou propisky doufám poradil snadno. Do nanovky se mi zatím vždycky nějakou mikrotečku podařilo propasírovat, ale vím, že bych neměl problém odejít bez FI.
Klidně si fotolog zapiš pokud je to pro tebe důležité, ale jako WN.
  • 0
Vložený obrázek

#8632 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 7:47

Ano, hraju jinou hru. Takovou normální pro lidi s normálním mozkem. Jaký je rozdíl mezi tím, že držím v ruce logbook a nechám na něm svou daktilku a vyfotím to a nebo ho zprasím nějakým nečitelným logem.


  • 7

#8633 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 7:54

Asi by stálo za to trochu rozlišovat. Pokud keš přivede kačera na nějaké zajímavé nebo významné místo, je podstatná návštěva toho místa a fotolog z nouze lze tolerovat. U PWT, respektive náhodně pohozených zaokapovek bez diskuze vyžadovat log v logbooku.


  • 0

#8634 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 8:07

Já se teď 2x dostal do sitauace, kdy jsem logbook držel v ruce, zapsal se do něho, ale můj log je naprosto nečitelný (neviditelný), protože logbook byl úplně mokrý.

Mohu si i tak zalogovat nález?

Samozřejmě, že jsem si logbook vyfotil a přiložil k logu.


  • 1

#8635 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 8:33

Ano, hraju jinou hru. Takovou normální pro lidi s normálním mozkem. Jaký je rozdíl mezi tím, že držím v ruce logbook a nechám na něm svou daktilku a vyfotím to a nebo ho zprasím nějakým nečitelným logem.

 

Rozdíl je v tom ten, že v prvém případě nesplňuješ podmínky pro FI, v druhém případě ano.

 

...

Found it - nález cache = nalezení schránky + zápis do logbooku (s výjimkou keší bez fyzické schránky, typu eventCITOwebcamvirtuální cachenebo earthcache).

...


  • 2

#8636 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 8:35

Nechtějte aby zákony či pravidla popsaly všechny možnosti naprosto do puntíku. 

To vede k 150 stránkové smlouvě při zapůjčení si obyčejného kladívka.

Chce to mozek a trochu normálnosti.

 

Fotolog jako možnost v určitých případech schvaluji i když nevyhovuje krutopřísnému pravidlu zapsat se do logbooku.

 

 

Koukám na guidelines a vidím "When you find the cache, sign the logbook and return it to the cache."

 

Takže tam není ani nic o tom, že to musí být Váš nick a že musí být čitelný. Jen jaksi normálnost předpokládá, že se podepisujeme svým nickem.

Ojebat lze všechno, když chcete, to je ale pak na vás, zda vám to dělá radost z toho, že jste jakási "liška mazaná"... a doma si honíte triko nad číslem v pravém horním rohu...


  • 7

#8637 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:01

Kazdu chvilu tu citam ze jedina podmienka toho ze si mozem dat found it je zapis v logbooku, ale potom citam ze ziskat finalku bez lustenia je proti pravidlam. Tak ako to vlastne je?


  • 0

#8638 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:27

Tobe se opravdu nikdy nestalo, zes prisel ke kesi a nemel s sebou tuzku? Nebo byl plny logbook v nanovce? Preci to neni schvalnost. To se proste stane. Tak se vyfotim s logbookem aby bylo videt, ze jsem tam opravdu byl. Parkrat se mi to uz stalo a urcite to necitim jako zamerne poruseni pravidel jsme preci lidi a je to jen zabava. Zamerne nepisu hra, protoze ta ma vetsinou viteze, coz tady neplati.

 

Stalo se mi to. Napsal jsem MN log. Opravdu o takový bod nestojím a hezké místo u kterého jsem nesplnil podmínku zápisu, nemusím mít spojeno s bodem v profilu. A je jedno jak tak keš byla daleko.



 

Ano, hraju jinou hru. Takovou normální pro lidi s normálním mozkem. Jaký je rozdíl mezi tím, že držím v ruce logbook a nechám na něm svou daktilku a vyfotím to a nebo ho zprasím nějakým nečitelným logem.


Ano, hraješ jinou hru. Nerozčiluj se potom, když ti owner log smaže.
  • 0

#8639 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:27

Nechtějte aby zákony či pravidla popsaly všechny možnosti naprosto do puntíku. 

To vede k 150 stránkové smlouvě při zapůjčení si obyčejného kladívka.

Chce to mozek a trochu normálnosti.

 

Fotolog jako možnost v určitých případech schvaluji i když nevyhovuje krutopřísnému pravidlu zapsat se do logbooku.

 

 

Koukám na guidelines a vidím "When you find the cache, sign the logbook and return it to the cache."

 

Takže tam není ani nic o tom, že to musí být Váš nick a že musí být čitelný. Jen jaksi normálnost předpokládá, že se podepisujeme svým nickem.

Ojebat lze všechno, když chcete, to je ale pak na vás, zda vám to dělá radost z toho, že jste jakási "liška mazaná"... a doma si honíte triko nad číslem v pravém horním rohu...

 To jsou moje slova. Fotolog lze prostě v případě nouze použít, ale nemůže být pravidlem. Ale musí to být fotka aktuálního logbooku, třeba plesnivého a zničeného a ne fotka místa, kde by keš mohla být.

Ještě pro tomy.22 - za ty léta lovení keší se mi to stalo 3x. A vždy jsem ownera o této věci informoval v logu s tím, že pokud má problém ať mě smaže. Takže žádné rozčilování. Na rozdíl od vás pravověrných jsem obyčejnej chybující člověk, tedy občas uznám fotolog (nic nikomu z vás nebrání naprášit mě Zeměmluvu že svévolně porušuju svatá přikázání) , nebo nedodržuju v autě rychlost a třeba občas nejdu přes přechod.


Tento příspěvek byl upraven od None: 11 červenec 2018 - 9:41

  • 16

#8640 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 9:58

Co si mám představit pod případem nouze? Nějak se mi totiž tohle slovo nehodí k hraní hry. Když je nouze tak přestávám hrát a řeším podstatnější věci.
  • 1
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama