Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8581 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 5:20

Hele, ve vedlejším koutku řešíte slavného Joneu, já už třeba z druhé keše mažu see.bee, protože v logbooku prostě není.


Jeste ze jsem se u te tvoji pardubicke vyfotil. Jdu to pridat k logu :)
  • 0

#8582 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 6:31

Taky se pak běžně logovalo FTF po publikování, tak nějak se dohodlo, že sice jo, byl první, ale ten další byl první taky.

 

To je krásné, byl jsem první a ten druhý byl první taky. Aneb čtyřicátý partner a stále pannou... :)


  • 3

#8583 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 6:41

Hele, ve vedlejším koutku řešíte slavného Joneu, já už třeba z druhé keše mažu see.bee, protože v logbooku prostě není.

Já tedy see.bee neznám a nechci mu sahat do svědomí, ale opravdu v tom logbooku není?

 

Ono se totiž do logbooků loguje dost šíleně.

V první fázi cacheři logují jakžtakž rozumně, ale neuvědomují si, že každý list papíru má dvě strany.

V druhé fázi se dojde na konec logbooku a loguje se tu odzadu, tu odpředu, na ty volné zadní strany jednotlivých listů.

V třetí fázi se zaplní i ty a loguje se na každý volný kousek papíru v logbooku. Občas se přitom ukáže, že se kdysi někomu při listování slepily dva listy, takže vznikla volná dvojstrana, kam se loguje mezi logy třeba i 2-3 roky staré.

A to je teprve deprese, když se člověk tímhle chlívem probírá!


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8584 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 7:27

Já tedy see.bee neznám a nechci mu sahat do svědomí, ale opravdu v tom logbooku není?

 

Ono se totiž do logbooků loguje dost šíleně.

V první fázi cacheři logují jakžtakž rozumně, ale neuvědomují si, že každý list papíru má dvě strany.

V druhé fázi se dojde na konec logbooku a loguje se tu odzadu, tu odpředu, na ty volné zadní strany jednotlivých listů.

V třetí fázi se zaplní i ty a loguje se na každý volný kousek papíru v logbooku. Občas se přitom ukáže, že se kdysi někomu při listování slepily dva listy, takže vznikla volná dvojstrana, kam se loguje mezi logy třeba i 2-3 roky staré.

A to je teprve deprese, když se člověk tímhle chlívem probírá!

Zrovna tady jsem logbooky nevidel. Ale ver tomu, ze je spousta pripadu kdy logbook je natolik prehledny, ze se da bezpecne zkontrolovat. A presto tam nektere nicky nenajdes.


  • 2

#8585 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 7:50

V sousedním vláknu někdo nabízí geocoin se Škodou Yetti. Byl jsem upozorněn na zaplevelení vlákna s inzerátem, tak píšu sem. Proč jsou zakázány kešky s tématem nějakých firem jako komerční (už jsem se s tím setkal i u pivovaru), ale u geocoinů to nevadí? 

 

Taky jsem byl nařčen z pokusu o flame, spíš je to pokus o rozproudění další debaty. :-)


  • 0

#8586 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 8:13

Z komerční keše GS nemá nic, z geocoinu a TB má poplatek za trekovací číslo.

 

Nemusí pršet, stačí když kape :) .


  • 2

#8587 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 8:16

V sousedním vláknu někdo nabízí geocoin se Škodou Yetti. Byl jsem upozorněn na zaplevelení vlákna s inzerátem, tak píšu sem. Proč jsou zakázány kešky s tématem nějakých firem jako komerční (už jsem se s tím setkal i u pivovaru), ale u geocoinů to nevadí? 

 

Taky jsem byl nařčen z pokusu o flame, spíš je to pokus o rozproudění další debaty. :-)

 

Protoze ten, kdo vymyslel pravidla, tak to tak chtel? :)

 

Osobne na tom nevidim nic spatnyho. Keska te privede na to konkretni komercni misto, kdezto coin ne. V tom je zasadni rozdil a skoro bych si tipnul, ze i duvod rozdilu, ktery chces debatovat.


  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#8588 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2018 - 21:42

Já tedy see.bee neznám a nechci mu sahat do svědomí, ale opravdu v tom logbooku není?

 

Ono se totiž do logbooků loguje dost šíleně.

V první fázi cacheři logují jakžtakž rozumně, ale neuvědomují si, že každý list papíru má dvě strany.

V druhé fázi se dojde na konec logbooku a loguje se tu odzadu, tu odpředu, na ty volné zadní strany jednotlivých listů.

V třetí fázi se zaplní i ty a loguje se na každý volný kousek papíru v logbooku. Občas se přitom ukáže, že se kdysi někomu při listování slepily dva listy, takže vznikla volná dvojstrana, kam se loguje mezi logy třeba i 2-3 roky staré.

A to je teprve deprese, když se člověk tímhle chlívem probírá!

Ne.

Oba ty logbooky byly první, v dobrém stavu a způlky nepopsané. A oba jsem projel několikrát a důkladně.

Jinak se tím neprobírám, u té první mě to prostě praštilo, když jsem v tom logbooku chtěl vyčíst něco úplně jiného a do toho druhého jsem se tedy pro zajímavost podíval, jestli tam schválně bude. Ne. Na první smazání nereagoval nijak, u té první keše. Tu druhou obratem zalogoval znovu. Zajímavé, že s jiným datem, než prvně.


  • 0

#8589 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 5:10

Nevím, jak hodně je to depresivní téma, ale posuďte sami:
Nově publikované earthka GC7N6X1 - AGT 83: Skalni brana Ptaci polibek způsobila trochu rozruch: https://coord.info/GLW6BCME, https://coord.info/GLW6CCWC
Viz předchozí multina na místě GC5H8EY - Skalni brany Ceskeho raje 2 - Sokoli polibky a její archivace: https://coord.info/GLGJWDNP .

Tento příspěvek byl upraven od bender-king: 29 červen 2018 - 5:11

  • 0

#8590 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 5:47

Flame pomoci WN už na keši proběhl. Snad tento odkaz nenastartuje druhé kolo.
  • 0

#8591 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 5:51

Tak to je nádhera. Kdybych nevěděl oblast a velikost, tipoval bych, že je to někde v americké poušti. Chápu lidi, kteří to chtějí chránit za cenu naprostého utajení, ale je toho plný internet. V žádném případě bych ale nezval lidi až na to místo, nejhezčí to bude při celkovém pohledu z určité dálky. Jako na Pravčickou bránu se neleze, i když se tam kdysi lezlo, sám jsem tam v dětství byl, zavřelo se to až pak.

Něco podobného tady už bylo u trampských osad, ale tam jde o něco jiného, o místa, která mají zvláštní význam jen pro ten určitý okruh lidí.


  • 2

#8592 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 6:43

super! dávám do pořadníku - "musí se vidět" na jedno z předních míst!


  • 0

#8593 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 6:54

Kdysi u té multiny jsem psal WN, ve které jsem vyslovil určité obavy o toto místo. Sám jsem Ptačí polibky objevil náhodou, když jsem byl dělat údržbu mé cache, která byla na sousedním skalním masivu a při pohledu na tu horní část silnou snad jenom 15 cm jsem dostal strach, že se najde někdo, kdo na to kvůli fotce vyleze a ono ho to neunese. Je to krásné místo, a čím víc lidí tam poleze, tím je větší pravděpodobnost, že se mezi nimi najde blbec, který to zničí. Vždycky jsem tvrdil, že nejlepší ochrana přírody je nezakazovat vstup, ale udělat z nějaké oblasti "hic sunt leones". Opravdoví nadšenci si tam už cestu najdou. (Mimochodem ta moje nedaleká a již zrušená cache měla za necelých 10 let 744 nálezů. Terén byl podobný, možná trochu méně náročný.)

 

Na Pravčicou bránu se neleze proto, že tam ty davy turistů za ta desetiletí vyšlapaly docela slušné koryto.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8594 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 7:38

Tak já mám teď mj. depresi z nadcházejících eventů. Chodí mi upozorňování do emailu, takže se nestačím divit.

Docela jsem ocenila omezení na jeden event v jednom místě během 3 hodin, ale kvůli tomu se rozpoutalo jiné peklo.

Publikují se eventy s několika měsíčním předstihem, aby právě to jeho, co jistě nejlepší a nejdůležitější každému vyšlo, takže je Praha "zaneřáděná" už do září.


  • -1

#8595 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 8:09

Nevím, jak hodně je to depresivní téma, ale posuďte sami:
Nově publikované earthka GC7N6X1 - AGT 83: Skalni brana Ptaci polibek způsobila trochu rozruch: https://coord.info/GLW6BCME, https://coord.info/GLW6CCWC
Viz předchozí multina na místě GC5H8EY - Skalni brany Ceskeho raje 2 - Sokoli polibky a její archivace: https://coord.info/GLGJWDNP .

Od roku 2014 tam bylo 22 lidí :) To je fakt důvod k humbuku kvůli EC...
  • 2

#8596 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 8:34

Od roku 2014 tam bylo 22 lidí :) To je fakt důvod k humbuku kvůli EC...

 

Ona byla po měsíci archivovaná, takže to není 22 lidí za 4 roky, ale za měsíc, a to v zimě mezi svátky.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 29 červen 2018 - 8:35

  • 0

#8597 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 9:16

WN tam jsou smazané, takže jen z logu Alkeho a revírníka si představuju, co se tam asi tak dělo.


  • 0

#8598 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2018 - 21:42

WN tam jsou smazané, takže jen z logu Alkeho a revírníka si představuju, co se tam asi tak dělo.

Hon na čarodějnice, co jinýho. Ve stylu "sem smíme jen my, Vy ne". Něco jako s tím pánem co jako "král" všeho podzemí a vubec nebezpečných míst, snažil se nabádat nedávno lidi, ať keše na těchhle místech likvidují. ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8599 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 9:47

Moc často sem nepřispíváme, ale tentokrát si neodpustíme malý komentář k "Sokolím polibkům".

 

Stejně jako Bender-king a Aviatik místo známe - navštívili jsme ho v rámci již archivované multikeše. Ta byla koncipovaná tak, že člověk musel projít několik i terénně náročnějších stagí, než získal souřadnice finálky a souřadnice téhle krásné skalní brány. Samotná finálka pak byla na jiném místě, než se nachází skalní brána, takže k ní vůbec nemusel zavítat, pokud mu šlo jen o ten bod. Délka multiny, obtížnější terén a umístění finálky na jiném místě, než je samotná brána, tak mohly do určité míry eliminovat větší návštěvnost tohoto místa. I přesto se ale autor multiny rozhodl pro její archivaci, protože měl obavy o osud tohoto místa. Nově založená earthka Vás dovede přímo na místo a právě v tom vidíme největší nebezpečí. Možná si to někteří z vás neuvědomují, ale Český ráj je skutečně velice hojně navštěvovaná oblast, a tak jsou obavy místních, ke kterým se také počítáme, zcela na místě.

 

Srovnání s ostatními skalními branami v tomto případě dost pokulhává, protože tenhle skalní útvar je v porovnání s ostatními daleko menších rozměrů. Zároveň působí velice křehce, a tak při větší návštěvnosti skutečně hrozí reálné riziko, že bude nenávratně poškozen. Alke se u své nové earhky dokonce vyjadřoval v tom smyslu, že tohle místo vlivem eroze stejně dříve nebo později zanikne. Ano, to je jistě pravda. Vše je pomíjivé, dokonce i my sami. To ale ještě nemusí znamenat, že musím konec skalní brány uspíšit. Oceňujeme, že u earthkeše díky negativním ohlasům provedl dodatečné úpravy, ale i tak je otázkou, jestli by tu tahle earthka měla být. Původní multina byla v tomto ohledu k tomuto místu daleko citlivější a nenutila člověka, aby šel až přímo k bráně a detailně ji zkoumal.

 

Zároveň si neodpustíme i malou připomínku k Alkemu, který zakládá earthky jak na běžícím pásu. Začínáme mít trošku pocit, že ji založí kdekoli, kde z toho kouká nějaký ten bodík oblíbenosti. V tomto případě by to ale chtělo asi trošku více soudnosti a rozvahy, zda to skutečně za to stojí.

 

Poslední připomínka je ke komentáři mr3sky. O žádný hon na čarodějnice se nejedná, problém je jen v tom, že tohle místo je opravdu hodně zranitelné. Earthka pak kačera navádí k návštěvě brány z bezprostřední blízkosti, čímž se riziko poškození ještě zvyšuje. Kdo tam ale nebyl, dokáže si to jen velice těžko představit.


  • 2

#8600 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2018 - 11:38

Asi bych s tím souhlasil, pokud by místo opravdu bylo tak moc utajené. Nicméně jsme v době internetu a jak je vidět, není problém si zjistit, kde Sokolí polibky jsou i bez geocachingu...
Takže mi to přijde opravdu mimo mísu.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama